• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Chcę zostać funkcjonariuszem celno skarbowym

Strzyg

Nowy użytkownik
Dołączył
5 Wrzesień 2020
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam

Jestem młoda osobą i szukam swojego miejsca w służbach, zacząłem się interesować wstąpieniem do służby celno - skarbowej i stąd moje pytanie do Państwa, jak wygląda obecna sytuacja w służbie i czy w ogóle warto się starać o przyjęcie ?
 
Jeśli uważasz że twoją mocniejszą stroną jest sprawność fizyczna, szybkość, siła, to wybrałbym raczej policję i sg, jeśli jednak uważasz że mocniejszą stroną jest intelekt, umiejętność przyswajania wiedzy i nowych umiejętności, to jak najbardziej

To tak w sporym uproszczeniu, bo wszędzie są różne stanowiska i obowiązki
 
Witam

Jestem młoda osobą i szukam swojego miejsca w służbach, zacząłem się interesować wstąpieniem do służby celno - skarbowej i stąd moje pytanie do Państwa, jak wygląda obecna sytuacja w służbie i czy w ogóle warto się starać o przyjęcie ?
Przejrzysz różne wątki. O rekrutacji, o podwyżkach o innych sprawach. Sam wyciągnij wnioski jaka atmosfera w KAS panuje i czy opłaca się w to wchodzić.
 
To jest forum o SCS. O Wojsku i innych służbach najlepiej podpytać przedstawicieli tamtejszych formacji. Większość z nas liznęła wojska tylko poprzez ZSW a to ma się nijak do realnej oceny sytuacji jaka panuje w Wojsku.

Jeszcze nie dawno były tam kontrakty 6+6 lat czyli maks 12 lat w korpusie szeregowych teraz się to pewnie zmieniło ale należałoby się temu przyjrzeć dokładnie.

Zasadniczym plusem innych formacji jest to, że tam się więcej zarabia na początku i masz jakąś ścieżkę kariery do tego awanse na stopniu co rok albo dwa lata. U nas możesz po kilku latach robić to samo co ekspert nadkomisarz i będziesz dalej aplikantem i mł specem z najniższym wynagrodzeniem.
 
Back
Do góry