• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Broszury informacyjne ZER MSWiA

Rozumiem, że jeżeli zatrudniłem się w Urzędzie Celnym w 1996 roku to przechodzę na emkę na pdst art 15. Czy żeby doliczyć okres od 1996 do 01.01.1999 muszę mieć w dniu przejścia na emeryturę ukończone 55 lat czy też lata te mogą zostać doliczone po ukończeniu przeze mnie 55 lat już w trakcie emerytury? Czy mogę zrezygnować z doliczenia tych lat i otrzymać za nie emkę z ZUS po ukończeniu 65 lat?
 
Ostatnia edycja:
Rozumiem, że jeżeli zatrudniłem się w Urzędzie Celnym w 1996 roku to przechodzę na emkę na pdst art 15. Czy żeby doliczyć okres od 1996 do 01.01.1999 muszę mieć w dniu przejścia na emeryturę ukończone 55 lat czy też lata te mogą zostać doliczone po ukończeniu przeze mnie 55 lat już w trakcie emerytury? Czy mogę zrezygnować z doliczenia tych lat i otrzymać za nie emkę z ZUS po ukończeniu 65 lat?
Z art. 15 możesz odejść tylko wtedy jeśli przed styczniem 1999 byłeś w innej sluzbie lub pełniłeś zawodową lub kandydacką służbę wojskową.
Inaczej zostaję Ci art 15a lub 15aa jeśli byłeś w wojsku (służba zasadnicza) i masz z wojskiem 25 lat sluzby.
Cło, jako służba, liczy się dopiero od września 1999.
Jeśli odejdziesz zc15a, to emkę z zus po 65roku życia masz bez łaski za lata nieliczone do służby.
 
Back
Do góry