Bareja po przemysku

badboy84

Aktywny użytkownik
Dołączył
1 Luty 2008
Posty
677
Punkty reakcji
101
Miasto
dziki wschód
[h=1]Jarosław: CBA zatrzymało naczelnika skarbówki[/h] 53 minuty temu

FACEBOOK | 0
TWITTER
E-MAIL
KOPIUJ LINK
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało na gorącym uczynku podczas operacji specjalnej w trakcie przyjmowania łapówki cztery osoby. Zatrzymano też naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarosławiu (Podkarpackie) w ramach tego samego śledztwa.
6Q4ktkqTURBXy8zMjA5MjM3NTEwN2Q3OTAwZmQzZWIyZDZjNTNkMTVjZi5qcGVnkpUDAMyWzRMwzQrLkwXNAxTNAbw
Foto: andriano.cz / Shutterstock CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań‹ wróć

REKLAMA

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, że w akcji specjalnej na gorącym uczynku zatrzymano w poniedziałek wieczorem cztery osoby - trzy kobiety i mężczyznę. - Agenci z delegatury CBA w Rzeszowie zatrzymali ich w Łańcucie - powiedział. - Równolegle na stacji benzynowej przy autostradzie A4 zatrzymano naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarosławiu - wyjaśnił. Biznesmeni mieli - zdaniem śledczych - zajmować się m.in. wyłudzeniami podatku VAT i wprowadzaniem do obrotu fałszywych faktur. W hotelu w Łańcucie czworo biznesmenów wzięło 40 tys. zł za wystawienie tzw. pustych faktur i po chwili byli już w rękach agentów Biura. Trzy kobiety i mężczyzna zostali zatrzymani na gorącym uczynku.
Wystawione przez nich fikcyjne faktury VAT, które zatrzymało CBA, opiewają na blisko milion złotych. - Według rzeszowskich agentów CBA było ich znacznie więcej, a proceder funkcjonował na większą skalę - zaznaczył Kaczorek.
[h=2]Możliwe kolejne zatrzymania[/h] Druga grupa agentów na stacji paliw w tym samym czasie przy autostradzie A4 zatrzymała naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarosławiu, który za 10 tys. zł miesięcznie oferował roztoczenie parasola ochronnego nad firmami. Jak ustalili prowadzący operację agenci CBA, za te pieniądze gwarantował bezpieczeństwo w legalizowaniu przestępczego procederu m.in. wyłudzeń podatkowych na szkodę Skarbu Państwa.
Pieniądze miały być przekazywane pod przykrywką wieloletniego czynszu za wynajęcie lokalu, należącego do osoby bliskiej dla zatrzymanego naczelnika - ustalili agenci CBA.
Agenci prowadzą nadal czynności w tej sprawie. Badane będą kolejne wątki - m.in. jaka była wielkość prowadzonej niezgodnie z prawem działalności i jakie uszczuplenia dla Skarbu Państwa przyniosły nieprawdziwe faktury VAT wystawione przez grupę. - Lista zatrzymanych może się znacznie wydłużyć - zapewnił Kaczorek.
Zatrzymani przez CBA trafią teraz do lubelskiej prokuratury regionalnej, gdzie zostaną im postawione zarzuty.
https://rzeszow.onet.pl/jaroslaw-zatrzymano-naczelnika-urzedu-skarbowego/32nenf0
 

arkadiuss33

Nowy użytkownik
Dołączył
13 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wyższa kadra kierownicza pokazuje z upodobaniem nowe statystyki i prezentacje - jakie to rozwiązania i nowe procedury wdrożono i jak sprawnie zarządzają i jak dzięki temu uszczelniono granicę; tymczasem brzmi to jak z Matrixa. Rzeczywistość jest całkowicie odmienna. Takiego bajzlu i takiej ilości papierosów z przemytu na rynku nie było od wielu lat. Pod Biedronką w Radymnie można kupić każdą ilość papierosów z przemytu a sprzedające fajki Ukrainki wręcz kłócą się i biją o klientów; tak ogromna jest przewaga podaży nad popytem. Stoi ich tam dzień w dzień po kilkanaście osób i wszystkie nagabują i atakują klientów sklepu. Tymczasem oficjalnie przemyt wciąż się zmniejsza a administracja celno- skarbowa odnosi same sukcesy. Szkoda , że Bareja nie żyje bo nakręciłby nową komedię. Byłby hit nie gorszy od "Misia"...
 

badboy84

Aktywny użytkownik
Dołączył
1 Luty 2008
Posty
677
Punkty reakcji
101
Miasto
dziki wschód
[h=1]CBA zatrzymało pięciu przedsiębiorców z Przemyśla i Jarosławia. Chodzi o "puste faktury" VAT[/h]https://nowiny24.pl/cba-zatrzymalo-pieciu-przedsiebiorcow-z-przemysla-i-jaroslawia-chodzi-o-puste-faktury-vat/ar/13847144#strefa-biznesu

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pięciu przedsiębiorców działających w rejonie Przemyśla i Jarosławia. Według CBA obracali oni pustymi fakturami VAT, a skala procederu wynosi 3 mln złotych. - Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmujących się przestępczością gospodarczą, w tym m.in. wyłudzeniami podatku VAT, wprowadzaniem do obrotu dokumentów księgowych poświadczających nieprawdę tzw. pustych faktur — informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA. Tym razem są to przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność w okolicach Jarosławia i Przemyśla. Materiał dowodowy zebrany dotychczas w sprawie wskazuje, że suma nierzetelnych faktur VAT wynosi co najmniej 3 mln złotych. Lecisz teraz tanimi liniami? Pamiętaj o zmianie opłat w Ryanair za bagaż. Za duży bagaż wnoszony do samolotu też płacisz! Ryanair każe płacić za bagaż podręczny, zmienia jego wymiary Martwisz się o cholesterol? Poznaj składnik roślinny, który go obniża Martwisz się o cholesterol? Poznaj składnik roślinny, który go obniża sponsorowane 12 listopada - dodatkowy dzień wolny. 7 listopada Sejm zmienił, a prezydent podpisał ustawę Ekspresowe zmiany w ustawie o wolnym poniedziałku Grunt pod blokiem przejmiesz na własność bez notariusza: 9.10.2018. Przepisy już obowiązują Prawo już obowiązuje: grunt pod blokiem będzie twój! Jak wyjaśnia CBA, ujawniony proceder polegał m.in. na utworzeniu łańcuszka powiązań pomiędzy podmiotami gospodarczymi pozornie świadczącymi sobie wzajemnie różnego rodzaju usługi, których w rzeczywistości nie wykonywali. Wystawione faktury dotyczyły głównie usług transportowych i doradztwa podatkowego. Zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, gdzie usłyszą zarzuty. Tam również zostanie przekazany zgromadzony w trakcie czynności materiał dowodowy. - Są to kolejne zatrzymania w tej sprawie. Jak informowaliśmy w grudniu 2018 r. podkarpaccy agenci zatrzymali już pięć osób - dodaje CBA.

Czytaj więcej: https://nowiny24.pl/cba-zatrzymalo-pieciu-przedsiebiorcow-z-przemysla-i-jaroslawia-chodzi-o-puste-faktury-vat/ar/13847144#strefa-biznesu
 

Hipolit

Nowy użytkownik
Dołączył
24 Sierpień 2013
Posty
2
Punkty reakcji
1
Czego można wymagać od kadry kierowniczej w IAS Rzeszów, jeśli jest ona skrajnie niekompetentna. Na czele Delegatury która kontroluje granicę, stoi obecnie z nadania politycznego PIS, z-ca naczelnika, słynny z tego ,że gdy jeszcze przed laty kierował oddziałem granicznym, służby zatrzymały mu i aresztowały za korupcję 75% celników pracujących w jego oddziale. W tym czasie on biedaczek, niczego przez lata nie widział i niczego nie zauważył, kierując nota bene bezpośrednio pracą tej placówki. Wnioski nasuwają się same. Taki gość powinien już dawno zostać spuszczony w niebyt, ale ponieważ jest to bliski kolega Managera, to robi karierę i oczywiście dalej niczego nie widzi. Przykład pierwszy z brzegu:- ruch autokarowy na granicy. Na wszystkich dużych przejściach działają obecnie rentgeny do prześwietlania autokarów i kontrola jest generalnie skrupulatna. Ale jest wyjątek. Budomierz- małe , lokalne przejście, oddalone od głównych dróg. Ruch autokarów na tym przejściu wzrósł w ostatnich 3 latach o ...1000%. Aby dostać się stamtąd do podstawowych, tranzytowych dróg z obu stron granicy, trzeba stracić ponad 2 godziny, po stronie ukraińskiej droga jest w fatalnym stanie, podobno przypomina polną drogę z wybojami. Na granicy trzeba odstać też minimum 2 godziny w kolejce. Tymczasem jadą tamtędy dziesiątki autokarów dalekobieżnych i....nikogo to nie dziwi. A Ukraińcy otwarcie się śmieją , że jest luka na tej niby szczelnej granicy, że jest miejsce gdzie można bezkarnie przemycać papierosy w autokarach. Pewnie tak to ma być. Tym bardziej, ze jak mówią celnicy z tego przejścia, nie ma tam stałej obsady stanowiska odpraw autokarów, tylko robi to się z polecenia kierowników zmian szybko i pobieżnie. Tak właśnie funkcjonuje nadzór kadry kierowniczej w IAS Rzeszów. Bareja po przemysku ? A może interes po przemysku...
 

leont

Użytkownik
Dołączył
30 Grudzień 2010
Posty
91
Punkty reakcji
2
Ponoć ta funkcjonariuszka ma otrzymać broń sluzbowa:)))o zgrozo
 

qwerty29

Nowy użytkownik
Dołączył
18 Maj 2019
Posty
2
Punkty reakcji
0
A co to się stało ze zrobili sieczke na rozmowie kwalifikacyjnej bylo 110 moejsc a 60 osob tylko przeszlo
 

armadam.lavazza

Użytkownik
Dołączył
20 Marzec 2019
Posty
35
Punkty reakcji
0
po rozmowie kwalifikacyjnej czy po testach wiedzy/fizycznych? i co z komisjami lekarskimi?
odnoszę wrażenie, że (roczna?) rekrutacja (a potem zaproponowane kwoty brutto w wysokości 2400 zł /miesiąc) trochę niedopasowana do obecnego rynku pracy/pracowników. nie wierzę, że nikt z decyzyjnych tego nie widzi... i nie zamierza zmienić zasad rekrutacji.
 

qwerty29

Nowy użytkownik
Dołączył
18 Maj 2019
Posty
2
Punkty reakcji
0
Juz na samym koncu po przejsciu wszystkich etapow i porozmowie 60 do odstrzalu i 60 dalej
 

leont

Użytkownik
Dołączył
30 Grudzień 2010
Posty
91
Punkty reakcji
2
Diskowery przyjechało na tamoznie :)wszystko pięknie , elegancko. Budy pomalowane, trawa też. Nawet sztraf się wypisało za 40 dag kiełbasy :)
 
Do góry