• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Bagietowy Discord #zapytaj-celnika

Eternitowy

Użytkownik
Dołączył
7 Lipiec 2020
Posty
40
Punkty reakcji
33
Witam,

Jako że jestem bardzo zainteresowany wstąpieniem w szeregi Służby Celno - Skarbowej (wiem, po wpisach na forum zauważyłem, że niektórym ten drugi przymiotnik niezbyt pasuje) chętnie poczytałbym konkretne odpowiedzi na pytania. Zauważyłem że w wielu wątkach trudno znaleźć informację której się szuka, ponieważ większość wpisów to kłótnie o podwyżki, emerytury czy "młodzi vs. starzy" (wchodzę na forum od 4 miesięcy i głównie to widzę)

Dlatego też, mam prośbę. Nie wiem jak na tę prośbę zareagują użytkownicy, moderatorzy oraz admin. Mianowicie już od dłuższego czasu w polskim internecie funkcjonuje pewne miejsce w którym ludzie niezwiązani ze służbą w formacjach mundurowych mogą pytać funkcjonariuszy tych służb o różne sprawy. Chodzi oczywiście o "Bagietowego Discorda". Bagietowy Discord jest przeznaczony do komunikowania się pomiędzy szeroko rozumianymi „Służbami mundurowymi” a społeczeństwem. W tymże miejscu można spotkać funkcjonariuszy m.in.: Policji, Służby Więziennej, Straży Pożarnej czy żołnierzy Wojska Polskiego. Zauważyłem że wiele osób dopytuje się w tym miejscu jak wygląda rekrutacja, jak funkcjonariusze oceniają wyposażenie oraz jakie dziwne/ciekawe sytuacje mieli w trakcie służby.
No i oczywiście Wy drodzy celnicy moglibyście podyskutować z ziomkami ze Straży Granicznej czemu jest tak że Wy sprawdzacie kabiny TIRów, a oni nie :D

Wśród użytkowników brakuje funkcjonariuszy Służby Celno Skarbowej. A pytania do celników zazwyczaj mają odpowiedź "Nie posiadamy na dzień dzisiejszy zweryfikowanych celników." I tyle. Młodzi są ciekawi tej służby, ale niestety nie mogą dostać odpowiedzi. Ja sam początkowo jak zobaczyłem że CELNICY.PL to forum związku zawodowego to myślałem że tutaj są opisywane sprawy stricte związkowe, a więc pomijałem to miejsce.

Nie chcę być nachalny w tej mojej... pseudo reklamie innego miejsca, chcę tylko żeby szersze grono osób mogło poczytać odpowiedzi funkcjonariuszy SCS (wiem, ostro się trigerujecie na"funkcjonariusz KAS" - w sumie jest to zrozumiałe"). Zasięg discorda to 12 000 osób. A to miejsce raczej nie odwiedza aż tyle osób chcących wstąpić w szeregi Tej służby. Jest to okazja żeby zrobić dobry PR dla Waszej służby. Bo widziałem że na szefostwo to nie macie co liczyć.

Jeśli dostanę aprobatę użytkowników to wkleję link do tego discorda. Jeśli obsmarujecie mnie fekaliami to po prostu zniknę.

EDIT: Na Bagietowym Discordzie jest coś takiego jak weryfikacja. Tak więc użytkownicy którzy są np. klawiszami, granicznikami czy policjantami zostali zweryfikowani przez moderacje. Nie jest tak że pierwsza lepsza osoba może się podać za celnika.
EDIT2: Jeżeli wstawiłem wątek w nieodpowiednim miejscu, to bardzo proszę o przeniesienie w to odpowiednie miejsce.
 
Ostatnia edycja:
Zapewne zaraz ktoś napisze że nie warto wstępować do tej służby. Od razu zaznaczę że po prostu mój wzrok nie pozwala mi na wstąpienie do Straży Granicznej. A wiem po przeczytaniu rozporządzenia dotyczącego stanu zdrowia kandydatów na funkcjonariuszy SCS że tutaj wymagania co do wzroku nie są aż tak restrykcyjne.
 
Czytam wątki dotyczące naborów i zastanawiam sie czy jednak nie zdecydować się na operację oczu. Gdyby nie wzrok to bym startował do SG.
 
O diacord piszesz jest to super pomysł promowania służby ale niestety jesteśmy tak traktowani że watpie że ktoś będzie chciał promować taka służbę o ile każdy jest dumny z munduru to większość jest rozgoryczona stanę rzeczy który zrobił i robi nadal kas więc pewnie nie interesuje to nikogo bo po co jak każdy chce uciekać gdzieś indziej albo walczy o emkę
 
Daj link... ciekawe.

Polecam przeczytac zakładkę Zasady. Tam są wyznaczone osoby u których mozna sie zweryfikować jako mundurowy. Przy 2 lub 3 uzytkownikach z danej formacji zostaje zalozony osobny kanał np. #zapytaj celnika
 
Temat umarł śmiercią naturalną, a od lipca nie ma nadal celników na discordzie. Szkoda bo młody narybek jest ciekaw jak wygląda służba. A starzy wyjadacze i przyszli emeryci może zechcą porozmawiac z np. funkami SW (który również mówią o swojej firmie że jest tonącym statkiem) czy PSP lub WP o swoich przemysleniach.

Polecam zajrzeć. Aktualnie kandydaci do sluzb przeglądają właśnie tego discorda w poszukiwaniu informacji z pierwszej ręki.
 
Back
Do góry