• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Awans!!!

Każdy widzi jak jest. Spotkania, rozmowy, a nic nie porusza się do przodu.
Najważniejsze, żę MF rozumie problem.
 
Miło powspominać ... 25 lat w cle = 3 /trzy/ awanse. Piękna historia stworzona przez kapiccca.
Bywały u bliskich koryta nawet po 2 w roku a nawet podczas jednego awansowania o dwa stopnie
wyżej . Celnicy zapamiętają takie sytuacje na całe życie .
 
No właśnie jak to jest ... że na kursy aspiranckie jadą ludzie z dwoma belkami ? Po co ?!
 
Ale napewno . Bardzo chce podziękować właśnie jack102 , za ten wątek EMERYTURY .
Bardzo był pomocny przy podjęciu dec. o przejściu na emkę . Obecnie jest również bardzo potrzebny do komunikacji w związku celnicy.pl. Jeszcze raz dziękuję .
 
Ale napewno . Bardzo chce podziękować właśnie jack102 , za ten wątek EMERYTURY .
Bardzo był pomocny przy podjęciu dec. o przejściu na emkę . Obecnie jest również bardzo potrzebny do komunikacji w związku celnicy.pl. Jeszcze raz dziękuję .
Dziękować trzeba Sławkowi oraz Celnikom.pl i wielu osobom, działającym o równe traktowanie funkcjonariuszy. Moja rola była w tym temacie niewielka, ale także bardzo cieszę się z tego co uzyskaliśmy. Jest to krok w dobrym kierunku. Obecnie bardzo ważną rzeczą jest agitacja i zapisywanie do naszego związku. Tylko w jedności jesteśmy siłą, a razem wywalczymy jeszcze więcej. Masowe deklaracje (min. Skarbowców) pomogą wywalczyć podwyżki oraz wiele ważnych rzeczy. Pozdrawiam.
 
Czytając ten artykuł przypomina mi się celniczka , która za dobrych czasów służby celnej stała się generałem jeszcze w krótszym czasie . Na zachodniej granicy gdzieś służyła . Pani Matecka albo Mondecka ?. Nie pamiętam zadobrze.
 
JK raczej nie ma emerytury.
Wg moich obliczeń nie ma 15 lat służby.

Nie wiem co robi Lidia, ale ona przynajmniej na początku kariery zaczynała od pracy jako szeregowy celnik w latach 90-tych, kapica był od razu wielkim strategiem, najpierw w GUC a po przerwie w MF
 
Dzisiaj też się robi szybkie kariery.
Widzieliście naszą Szefową w mundurze?
Jest na razie młodszym inspektorem. Może w tym roku nie zdąży, ale założę się, że jeśli nie straci stanowiska, to w przyszłym roku będzie generałką.
Jak takie osoby mają zrozumieć problem przeciagania awansów do 5 lat
 
Miło powspominać ... 25 lat w cle = 3 /trzy/ awanse. Piękna historia stworzona przez kapiccca.
Bywały u bliskich koryta nawet po 2 w roku a nawet podczas jednego awansowania o dwa stopnie
wyżej . Celnicy zapamiętają takie sytuacje na całe życie .
szok i wstyd dla przełożonych
 
Awansowanie na stopniu co 5 lat to wstyd dla przełożonych, ale tak było zawsze.
Ja przez pierwsze 10 lat służby awansowałem 2 razy, raz na stanowisku i raz na stopniu (przed 2009 rokiem ie było obowiązkowych awansów, dlatego wywalczono ten zapis który stał się naszym przekleństwem)
 
Awansowanie na stopniu co 5 lat to wstyd dla przełożonych, ale tak było zawsze.
Ja przez pierwsze 10 lat służby awansowałem 2 razy, raz na stanowisku i raz na stopniu (przed 2009 rokiem ie było obowiązkowych awansów, dlatego wywalczono ten zapis który stał się naszym przekleństwem)
Są panowie oficerowie którzy awansują co roku i to bardzo częsty obrazek nawet na fotorelacjach z uroczystości sprzedawczyki i lizodubcy skarbowych sweterków komuna ciągle żywa
 
Są panowie oficerowie którzy awansują co roku i to bardzo częsty obrazek nawet na fotorelacjach z uroczystości sprzedawczyki i lizodubcy skarbowych sweterków komuna ciągle żywa

Niestety jest to wszystko najszczerszą prawdą . Pamietam, jak organizowano kursy aspirantów dla takich łosi , dwa tygodnie w hotelu nad morzem i egzamin + awans w swojej jednostce . Nie trzeba bylo 20 lat służby :mad:
 
Zbliżają się awanse. Ciekawe ilu generałów przybędzie. Kilka osób zaciera ręce. Kilkuletnią karierę można zakończyć właśnie w taki sposób.
Pozdrawiam osoby regularnie awansowane co pięć lat.
 
Back
Do góry