• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

auta bez AC

bolo1999

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 176
Punkty reakcji
1 448
Miasto
warmia
nawet w ułamku nie jestem w stanie oddać emocji, które mną targają

nowe potwierdzenie zawarcia polisy na auto służbowe otrzymałem z miesiąc temu - nawet przez chwilę się dziwiłem że nie ma na nim zakresu - OC czy OC/AC - jak na starym, ale uznałem że przecież wskazanie AC nie jest wymagane na potwierdzeniu, a polisa w IC napewno obejmuje AC

jako dysponent jednego z aut dostałem dzisiaj maila z info o terminie przeglądu auta, otrzymałem arkusz z autami całej izby, z kolumną upływu terminu badań

ale w zestawieniu było jeszcze kilka kolumn - m.in. z zakresem ubezpieczenia poszczególnych aut w izbie - i co się okazuje?

80-90% aut na nowych polisach nie ma AC, jedynie drobna część ( wpadło mi w oko IZPW ) ma AC

dodatkowo jest instrukcja o sposobie likwidacji szkód spoza OC - nieważne czy kierowca jest odpowiedzialny umyślnie czy nie - ma 21 dni na naprawę auta !!! o ile dic się zgodzi

różne są sytuacje - jedno ze służbowych aut - 4-letnie kangoo - miało spotkanie z sarną( dla jasności - sarna uderzyła w bok auta a nie auto w sarnę) - wgniotka na zderzaku, porysowane jedne drzwi i połamane jedno nadkole (plastik), naprawa w ASO ( które blacharkę i lakiernię zleca tańszemu podwykonawcy ), koszt - UWAGA - 13 500 zł !!! lakierowanie mojego prywatnego w metalic (maska, dwoje drzwi, bagażnik i spoiler)po przerysowaniach - 1 800 zł
oczywiście 13 500 na służbowe poszło z AC

jak można oszczędzać na AC?

policja już kiedyś to próbowała wprowadzić - ale się wycofali

jak można oczekiwać, że funkcjonariusze wezmą na siebie ciężar ryzyka związanego z użytkowaniem auta? były już sytuacje porysowania aut, przebijania opon, wrzucania płytek chodnikowych do środka - przecież jak jedziemy do OC to auto jest w zasięgu podróżnych - wiedzą czym przyjechaliśmy, w terenie przy targowiskach też ludki znają nasze auta, stawiamy je dalej. ale zawsze jest ryzyko, sprawca będzie nieustalony, AC brak, jedyna szansa na doprowadzenie auta do stanu sprzed zdarzenia to zapłacenie przez dysponenta za naprawę dokonaną w ciągu 21 dni - i to o ile dic się zgodzi, do tego oczywiście ASO

jak komuś mogła przyjść do głowy, żeby wymagać 2h jazdy w 1 stronę do OC, pracy przez noc na BKS (równocześnie pilnując auta) i prowadzenia 2h z powrotem - i to wszystko na ryzyko i koszt kierującego?

nie wiem jak to jaśniej wyrazić, ale jeśli ktoś liczy, że jako specjalista wezmę na siebie takie ryzyko to się myli

ogólne zasady odpowiedzialności za mienie pracodawcy uzależniają ją od WINY pracownika, a wysokość jest ograniczona do 3-krotności wynagrodzenie

a tutaj przy drobnym uszkodzeniu naprawa w ASO sięgnie 20-30 tys

a co jeśli zasłabnę, stracę przytomność, dostanę jakiegoś ataku podczas prowadzenia - pierwsze czym będę się musiał zająć po wyjściu ze szpitala ( o ile przeżyję ) to uzyskanie zgody dic na naprawę auta na mój koszt - a jeśli auto nie nada się do naprawy? sprzedam mieszkanie żeby zapłacić za wartość auta przed zdarzeniem? albo jeśli po prostu przysnę po nocy przepracowanej w terenie lub w OC w drodze do UC - prawie 100km?

prywatnym robię 6 tys rocznie, zawsze wypoczęty, i nawet się nie zastanawiałem czy brać AC - było oczywiste że tak

służbowym robię 30 tys i mam jeżdzić bez AC?

nawet nie wiem jak komuś mógł przyjść do głowy tak idiotyczny pomysł - kto wybierze się autem na kontrolę w teren, do OC czy w ogóle w podróż?

nie gódźmy się na to - policjanci podnieśli szum i ich auta mają AC
 
Ostatnia edycja:
Z jedne strony to smutne, a zdrugiej strony czy zastanowiłeś się co wypisałeś teraz jak jakiś podróżny który będzie rozżalony to może zrobić kuku samochodzikowi tylko po to aby dopieć FC odpowiedzialnenu za samochód. A tak na marginesie to z Olsztyna do Bezled w 2h odległść ok.90km ?
 
Pole do popisu dla związków zawodowych, brak AC to zwalenie odpowiedzialności finansowej na funkcjonariuszy, a mówimy o wyjazdach służbowych.
 
Bolek, znaczy sie, że jak drzewo spadnie przed samochodem i nie zdążysz wyhamować, to Dyrektor IC obciąży Ciebie kosztami naprawy, bo nie ma polisy AC ? To samo dotyczy gradobicia, ataku chomików mutantów i wściekłych podróżnych z cegłami ?
Taki stary stażem funkcjusz, a taki panikarz. Wstyd! Ogarnij się, bo młodym zły przykład dajesz.

Sam napisałeś:
ogólne zasady odpowiedzialności za mienie pracodawcy uzależniają ją od WINY pracownika, a wysokość jest ograniczona do 3-krotności wynagrodzenia
Trzymaj się tego, a pampers nie będzie potrzebny.
 
Bolek, znaczy sie, że jak drzewo spadnie przed samochodem i nie zdążysz wyhamować, to Dyrektor IC obciąży Ciebie kosztami naprawy, bo nie ma polisy AC ? To samo dotyczy gradobicia, ataku chomików mutantów i wściekłych podróżnych z cegłami ?
Taki stary stażem funkcjusz, a taki panikarz. Wstyd! Ogarnij się, bo młodym zły przykład dajesz.

Sam napisałeś:

Trzymaj się tego, a pampers nie będzie potrzebny.

Mój bohater kocham takich twardzieli jak ty którzy niczego się nie boją, a jaki " mondry" na wszystkim się zna, ty chyba powinieneś zostać kim ważnym, bo twoje obecne zajęcie cię ogranicza.
P.S. Te forum straciło wiele od czasu jak przemytnicy wywnętrzają swoje żale!
 
Mój bohater kocham takich twardzieli jak ty którzy niczego się nie boją, a jaki " mondry" na wszystkim się zna, ty chyba powinieneś zostać kim ważnym, bo twoje obecne zajęcie cię ogranicza.
P.S. Te forum straciło wiele od czasu jak przemytnicy wywnętrzają swoje żale!
Celgosiu ale Bolo nie jest turystą. Jak znam życie to lepiej dmuchać na zimne a takie przesłanie z jego postu. Co by było gdybyś tak jak byś jechał słuzbowym samochodzikiem a z rowu wyskoczyłby lisek i bybyło kuku, a za szkodę musiałbyś zabulic. Powiadają iż "€žpunkt widzenia zależy od punktu siedzenia”. A co do sugesti " wywnętrzają swoje żale!" forum jest dla wszystkich a tak dla przypomnienia to w wątku akcyza za paliwo miałeś dużo do powiedzenia ale jak sie pojawił wyrok cisza żaden zoll się nie wypowie
 
Turysta, to akurat było do mnie, ale mi to wisi uwiędniętym szparagiem.
Jak ktoś da się wrobić w płacenie za niezawinioną szkodę (!) w dodatku w ASO (!!), to w najlepszym razie jest naiwny. Brak AC jest problemem właściciela, a nie użytkownika. Chyba, że nagle Wasza ustawa sie zmieniła, bo o ile dobrze pamietam, to "w sprawach nie uregulowanych w UoSC" obowiązują inne akty prawne, w tym Kodeks Pracy i Kodeks Cywilny.

Celgos - fobię masz ? Czy każdy o innym zdaniu jest przemytnikiem ? A może to taki syndrom "brzozy" ? Gwoli wyjaśnienia : nie przemycam, bo nie mam na to nerwów. W obrocie międzynarodowym wykorzystuje tylko formułę "co nie jest zabronione, jest dozwolone" :D
Co najwyżej można mi zarzucić nieetyczne postępowanie :p
 
Turysta, to akurat było do mnie, ale mi to wisi uwiędniętym szparagiem.
Jak ktoś da się wrobić w płacenie za niezawinioną szkodę (!) w dodatku w ASO (!!), to w najlepszym razie jest naiwny. Brak AC jest problemem właściciela, a nie użytkownika. Chyba, że nagle Wasza ustawa sie zmieniła, bo o ile dobrze pamietam, to "w sprawach nie uregulowanych w UoSC" obowiązują inne akty prawne, w tym Kodeks Pracy i Kodeks Cywilny.

Celgos - fobię masz ? Czy każdy o innym zdaniu jest przemytnikiem ? A może to taki syndrom "brzozy" ? Gwoli wyjaśnienia : nie przemycam, bo nie mam na to nerwów. W obrocie międzynarodowym wykorzystuje tylko formułę "co nie jest zabronione, jest dozwolone" :D
Co najwyżej można mi zarzucić nieetyczne postępowanie :p

Przeczytaj mecenasie ze zrozumieniem jeszcze raz mój post, i wskaż gdzie tam napisałem że jesteś przemytnikiem! Jeszcze jakbyś przeczytał ze zrozumieniem nagłówek tego forum i nie wywnętrzał swoich żali do celników we wszystkich tematach które cię nie dotyczą. Bo wydaje mi się że nigdy nie będzie ci dane jeździć autem należącym do izby, to na h... te twoje głodne kawałki o pampersach bohaterze. Zajmij się lepiej wykładnią wyroków sądowych, bo to nie do końca ale przynajmniej ma ręce i nogi. Reasumując to nie ja mam fobię, tylko ty masz kompleks ale spokojnie to uleczalne.
 
Ostatnia edycja:
Celgosiu ale Bolo nie jest turystą. Jak znam życie to lepiej dmuchać na zimne a takie przesłanie z jego postu. Co by było gdybyś tak jak byś jechał słuzbowym samochodzikiem a z rowu wyskoczyłby lisek i bybyło kuku, a za szkodę musiałbyś zabulic. Powiadają iż "€žpunkt widzenia zależy od punktu siedzenia”. A co do sugesti " wywnętrzają swoje żale!" forum jest dla wszystkich a tak dla przypomnienia to w wątku akcyza za paliwo miałeś dużo do powiedzenia ale jak sie pojawił wyrok cisza żaden zoll się nie wypowie
A czy ten wyrok się uprawomocnił, poczekajmy może aż droga sądowa się zakończy wtedy będziemy dyskutować. Swoją drogą wysoki sąd nie wziął pod uwagę pewnych przepisów, które odwracają wyrok ale to będzie w odwołaniu.
 
Ostatnia edycja:
Cytat 2:
Przeczytaj mecenasie ze zrozumieniem jeszcze raz mój post, i wskaż gdzie tam napisałem że jesteś przemytnikiem!
Cytat 1:
Mój bohater kocham takich twardzieli jak ty którzy niczego się nie boją, a jaki " mondry" na wszystkim się zna, ty chyba powinieneś zostać kim ważnym, bo twoje obecne zajęcie cię ogranicza.
P.S. Te forum straciło wiele od czasu jak przemytnicy wywnętrzają swoje żale!
 
A czy ten wyrok się uprawomocnił, poczekajmy może aż droga sądowa się zakończy wtedy będziemy dyskutować. Swoją drogą wysoki sąd nie wziął pod uwagę pewnych przepisów, które odwracają wyrok ale to będzie w odwołaniu.
Poczekamy na wniesienie kasacji do NSA
 
proszę - skupmy się w tym wątku na AC - nie celników to nie dotyczy więc proszę piszcie żale w in wątkach

nawet nie wiem jak komuś mógł przyjść do głowy tak idiotyczny pomysł - kto wybierze się autem na kontrolę w teren, do OC czy w ogóle w podróż?

nie gódźmy się na to - policjanci podnieśli szum i ich auta mają AC

jak jest w innych izbach?
 
podejrzewam, że w innych izbach jest normalnie i może mają nowszą flotę pojazdów (oprócz WZP) bo tam same nowości rzucają i słusznie. Brak AC to w sumie dobry sposób by pozbyć się gratów ze stanu. Dajmy na to jedziesz sobie 7 letnim samochodem służbowym, auto pierwszej młodości nie jest, bo i kierowców miało wielu i przebieg słuszny, sprzedawać się nie opłaca, na naprawach żałowane i taki funkcjusz rozbija auto. DIC(k) stwierdza ze nie opłaca się naprawiac bo bla bla bla i reszte mozna sobie dopowiedzieć. Porażka ten pomysł, ale wyniki i oszczędności można robić na wszystkim byle by kase zwrócić do MF i nagrody za to dostać
 
Znafcy prawa....doczytaliście już, czy umiejętność ta zanikła ? Tacy weterani forumowi, "autorytety" podobno w sprawach celniczych...

KODEKS PRACY
Dział piąty - Odpowiedzialność materialna pracowników - Rozdział I

Odpowiedzialność pracownika za szkodę wyrządzoną pracodawcy

Art. 114. Pracownik, który wskutek niewykonania lub nienależytego wykonania obowiązków pracowniczych ze swej winy wyrządził pracodawcy szkodę, ponosi odpowiedzialność materialną według zasad określonych w przepisach niniejszego rozdziału.

Art. 115. Pracownik ponosi odpowiedzialność za szkodę w granicach rzeczywistej straty poniesionej przez pracodawcę i tylko za normalne następstwa działania lub zaniechania, z którego wynikła szkoda.

Art. 116. Pracodawca jest obowiązany wykazać okoliczności uzasadniające odpowiedzialność pracownika oraz wysokość powstałej szkody.

Art. 117. § 1. Pracownik nie ponosi odpowiedzialności za szkodę w takim zakresie, w jakim pracodawca lub inna osoba przyczyniły się do jej powstania albo zwiększenia.

§ 2. Pracownik nie ponosi ryzyka związanego z działalnością pracodawcy, a w szczególności nie odpowiada za szkodę wynikłą w związku z działaniem w granicach dopuszczalnego ryzyka.
[...]
Art. 119. Odszkodowanie ustala się w wysokości wyrządzonej szkody, jednak nie może ono przewyższać kwoty trzymiesięcznego wynagrodzenia przysługującego pracownikowi w dniu wyrządzenia szkody.
[...]
Art. 120. § 1. W razie wyrządzenia przez pracownika przy wykonywaniu przez niego obowiązków pracowniczych szkody osobie trzeciej, zobowiązany do naprawienia szkody jest wyłącznie pracodawca.
§ 2. Wobec pracodawcy, który naprawił szkodę wyrządzoną osobie trzeciej, pracownik ponosi odpowiedzialność przewidzianą w przepisach niniejszego rozdziału.
[...]
Art. 122. Jeżeli pracownik umyślnie wyrządził szkodę, jest obowiązany do jej naprawienia w pełnej wysokości.
 
Ostatnia edycja:
oświecony zjadaczu potraw w wietnamskich budkach - nie dociera?

proszę o wypowiedzi celników

myslisz że nie wiem co w tym temacie kp?

ale nie o to chodzi - nie jesteś celnikiem to się nie wcinaj już - dość tego chamstwa i wtykania w każdym wątku swoich mądrości i prezentacji talentów korzystania z googla

celnicy wiedzą i ich pytam - dec i polecenia dic, protokół przekaz pojazdu itp

jak jest w waszych izbach z AC? co wy na to?

i specjalnie dla nie -celników:

WIEM CO MÓWI KP !!!
 
Trzeba odnaleźć plusy

Widzę w całej sprawie jeden plus. Ogromny, brzuchaty i tłusty!

Połączenie umiejętności szoferskich bolka i brak AC, może spowodować, że bolek nie będzie przynosił Służbie wstydu poza UC .

A tak nawiasem, to decyzja, która tak wstrząsnęła bolkiem, obowiązuje od dawna i nikt z tego powodu nie ryczał na całą Polskę, że mu DIC robi krzywdę.

bolek! Spróbuj choć raz zachowywać się jak mężczyzna i przystań się mazać.
 
każdy kto poświęcił chwilę na poczytanie kilkunastu twoich postów miał szanse wyrobić sobie opinię na twój temat - ciągłe bezpodstawne ataki, szkalowanie, obrażanie, wpisy bez pokrycia, przypisywanie mi rzeczy, których nie zrobiłem czy nie napisałem

ja gruby, ten łysy, ten karzeł, ten ślepy a ten znowu uszatek - tylko ty młody, piekny jak wyrzeźbiony - gratuluję metody podziału ludzi, może jeszcze czystość rasy nordyckiej chcesz sprawdzać? dzieci sobie też zamawiasz sobie według szablonu a jak odstają to je obrażasz albo wyrzucasz?

po kilku nieudanych próbach podjęcia dialogu merytorycznego odpuściłem - i tak zostanie

jedyny sposób na kłamstwa i chamstwo hejtera i trolla to ignorowanie - więc nie sil się na zaczepki - załóż wątek "nienawidzę bola" i tam wklejaj swoje żale - wcinając się w każdy wątek gdzie są moje wpisy de facto torpedujesz dyskusje w tych wątkach, działając na rzecz tych, którym forum przeszkadza
 
Ostatnia edycja:
zjemcikota - mowa o aucie powierzonym - art124kp

kolizja z własnej winy każdemu może się przytrafić - szczególnie przy dużych przebiegach i rozglądaniu się również za innymi rzeczami niż tylko sytuacja na drodze

http://wiadomosci.wp.pl/kat,7102,title,Radiowozy-jezdza-bez-autocasco,wid,7747096,wiadomosc.html?ticaid=111b4a

w 2005 policjanci za 150 zł mogli ubezpieczyć się od odpowiedzialności za szkody w mieniu pracodawcy - to była jakaś zbiorówka ale nie mam bliższych szczegółów

czemu u nas chcą zaoszczędzić na ac, przerzucić na nas ryzyko związane z eksploatacją aut bez zapewnienia możliwości opłacenia takiego ubezpieczenia?

w generali takie oc kosztuje od 10 do 14 zł miesięcznie, ale ponieważ występuje wyłącznie jako opcja dodatkowa to łączny koszt to od 45 do 84 zł miesięcznie czyli rocznie 540 zł minimum
 
Ostatnia edycja:
......kolizja z własnej winy każdemu może się przytrafić - szczególnie przy dużych przebiegach i rozglądaniu się również za innymi rzeczami niż tylko sytuacja na drodze.:D:D
z14797845Q.jpg
 
Back
Do góry