• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

SZ.N.P. - Służba Cywilna - art. 22b. ustawy z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej oraz art. 99 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o Służbie Celnej.

Nigdy nie byłem w SzNP. A argument drugiej emerytury przytoczyłem bo tak argumentują nic nie robienie w tej sprawie ZZ. Cyt. "przecież dostaniecie za pracę w cle przed 1990 druga emeryturę i to się bardziej opłaca". Nie wiem czy się opłaca czy nie ale ja za pracę w mundurze przed 1999 chcę dostać emeryturę mundurową.
Cieszę się, że mam sojusznika. Kto za tym łapka do góry😉
 
A skąd ta konkluzja, że mając okres do 99 zaliczony do służby jako okres równorzędny, nie można nie wskazać go we wniosku o emkę do stażu służby i tym samym wykorzystać go do emki cywilnej?
 
To już nawet nie chodzi o emkę ale o "balkonikowe" małe i duże. Do świadczeń motywacyjnych okres służby ( czy tez jak chcą ortodoksi pracy) w administracji celnej powinien zostać zaliczony. I to powinno być zadanie dla ZZ. Chyba jednak z "służby umundurowanej" czyli ze stażem +25 jeszcze trochę nas jest. Może własna petycja w tej sprawie?
 
A skąd ta konkluzja, że mając okres do 99 zaliczony do służby jako okres równorzędny, nie można nie wskazać go we wniosku o emkę do stażu służby i tym samym wykorzystać go do emki cywilnej?
Bo tak mówi u.o.z.e służb mundurowych i ustawa o emeryturach i rentach z Fus. Emerytura liczona według art. 15a(art.15d) jest liczona za okresy służby, które nie są brane pod uwagę do emerytury powszechnej.
 
Bo tak mówi u.o.z.e służb mundurowych i ustawa o emeryturach i rentach z Fus. Emerytura liczona według art. 15a(art.15d) jest liczona za okresy służby, które nie są brane pod uwagę do emerytury powszechnej.

Tu jasne, ale tu chodziło o staż do balkonikowego. Inny kontekst.
 
Back
Do góry