• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

100 % za chorobę Covid-19 na służbie

niesprawiedliwy

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
213
Punkty reakcji
325
Mam pytanie do wszystkich funkcjonariuszy którzy chorowali na Covid. Jak w waszych izdebkach wyglądało wyrównanie pensji 80% do 100%. Jakie wymogi i oczekiwania miała Wasza dyrekcja. W Katowicach dyrektor żąda komisji lekarskiej która potwierdzi orzeczeniem związek choroby ze służbą. Znając realia dyrektora katowickiego następnym krokiem będzie spowiedź i rozgrzeszenie. A wystarczyło na prośbie funkcjonariusza potwierdzonej i uzasadnionej przez przełożonego napisać , zatwierdzam albo do wypłaty. Ale cóż biurokracja i pomnażanie kosztów musi być. W okresie kiedy liczymy każdą złotówkę a nagrody, premie są wstrzymane. Pozdrawiam .
 
A czy jest również możliwe wyrównanie pensji z 80% do 100 % w wyniku kwarantanny, która jednoznacznie miała związek ze służbą?
 
Mam pytanie do wszystkich funkcjonariuszy którzy chorowali na Covid. Jak w waszych izdebkach wyglądało wyrównanie pensji 80% do 100%. Jakie wymogi i oczekiwania miała Wasza dyrekcja. W Katowicach dyrektor żąda komisji lekarskiej która potwierdzi orzeczeniem związek choroby ze służbą. Znając realia dyrektora katowickiego następnym krokiem będzie spowiedź i rozgrzeszenie. A wystarczyło na prośbie funkcjonariusza potwierdzonej i uzasadnionej przez przełożonego napisać , zatwierdzam albo do wypłaty. Ale cóż biurokracja i pomnażanie kosztów musi być. W okresie kiedy liczymy każdą złotówkę a nagrody, premie są wstrzymane. Pozdrawiam .

A to nie kierownicy powinni potwierdzać funkcjonariuszom zachorowania ?
Komisja MSWiA na obecnie obow. przepisy nie ma covid w zw. ze sl.
Kogoś troszeczke poniosło .
 
Cały tryb postępowania zawiera pismo Szefa KAS, które załączyłem.
 

Attachments

  • Pismo Szefa KAS.pdf
    77,1 KB · Wyświetleń: 348
To podbiję stawkę. W moim przypadku, po złożeniu wniosku o wyrównanie poborów do 100%, komórka kadrowa wystąpiła z wnioskiem do komisji lekarskiej MSWiA o.... ustalenie zdolności do służby. 😡
 
To podbiję stawkę. W moim przypadku, po złożeniu wniosku o wyrównanie poborów do 100%, komórka kadrowa wystąpiła z wnioskiem do komisji lekarskiej MSWiA o.... ustalenie zdolności do służby. 😡
Za czas choroby, czy tak dla zasady...:unsure:. Pewnie spróbują wykazać, że zakażenie nie miało związku ze służbą...o_O
 
Wszystkiego wyszło mi około 20 dni zwolnienia i izolacji. Może chcą wykazać, że po covidzie nie nadaję się już do służby?
 
Wszystkiego wyszło mi około 20 dni zwolnienia i izolacji. Może chcą wykazać, że po covidzie nie nadaję się już do służby?
Daj czas komisji....przecież COVID, to szybko się nie zbiorą ( no ewentualnie zdalnie;)), a Tobie zdrowia(y). Po chorobie trzeba żyć dalej:coffee:
 
Już przysłali mi listę życzeń, jakie dokumenty chcą, żeby im przesłać (od groma i trochę). Dzięki za życzenia. Covida przechodziłem w styczniu i zdążyłem juz dojść do siebie. Bardziej martwi mnie ta bezmyślność w wykonaniu kadr. Młody już nie jestem więc różne choroóbska zdążyły się przypałętać.
 
Już przysłali mi listę życzeń, jakie dokumenty chcą, żeby im przesłać (od groma i trochę). Dzięki za życzenia. Covida przechodziłem w styczniu i zdążyłem juz dojść do siebie. Bardziej martwi mnie ta bezmyślność w wykonaniu kadr. Młody już nie jestem więc różne choroóbska zdążyły się przypałętać.
Nie miej pretensji do kadr. To usprawnienia szefowej i chęć przypodobania się ze strony DIAS. Ja "grudniowy" i żyję...na obecną chwilę nie szarpię się
o te 20 %, szkoda czasu i nerwów, co nie znaczy, że odpuszczę - zwyczajnie chcę się przygotować i mieć piłkę po swojej stronie. o_O
 
Już przysłali mi listę życzeń, jakie dokumenty chcą, żeby im przesłać (od groma i trochę). Dzięki za życzenia. Covida przechodziłem w styczniu i zdążyłem już dojść do siebie. Bardziej martwi mnie ta bezmyślność w wykonaniu kadr. Młody już nie jestem więc różne choróbska zdążyły się przypałętać.
Myśl pozytywnie. Nie wiem na ile nie jesteś już młody, więc może warto wykorzystać ową bezmyślność,
jako "strzał w kolano" pomysłodawcy ?!
W razie ustalenia przez komisję, że do służby się nie nadajesz, masz prostą drogę do renty mundurowej,
a także do podwyższenia o 15% ewentualnej emerytury, co w sumie może ci się opłacać ...
 
Już przysłali mi listę życzeń, jakie dokumenty chcą, żeby im przesłać (od groma i trochę). Dzięki za życzenia. Covida przechodziłem w styczniu i zdążyłem juz dojść do siebie. Bardziej martwi mnie ta bezmyślność w wykonaniu kadr. Młody już nie jestem więc różne choroóbska zdążyły się przypałętać.
Ciekawe ile kosztuje taka komisja i jakie jest uzasadnienie do wydania tych pieniędzy. Oczywiście rozumiem, że społeczne pieniądze wydaje się lekko i bez zastanowienia. Ale może warto zapytać?
 
A czy może już ktoś otrzymał w kraju takie świadczenie ???, czy nie było jeszcze takiego przypadku
Kolego Zgredek napisz prosze na jakiej podstawie prawnej ( podaj link ) należy sie w związku z chorobą covid ( nie nadaje się do służby) 15 % podwyższona emerytura
 
A czy może już ktoś otrzymał w kraju takie świadczenie ???, czy nie było jeszcze takiego przypadku
Kolego Zgredek napisz prosze na jakiej podstawie prawnej ( podaj link ) należy sie w związku z chorobą covid ( nie nadaje się do służby) 15 % podwyższona emerytura

Na dzień dobry musisz złożyć wniosek do DIAS o skierowanie na komisję
MSWiA celem orzeczenia grupy inwalidzkiej, orzeczenie niezdolności
do służby , orzeczenie o związku choroby i schorzeń że służbą .
Emeryt dostaje dodatek do emki 15% na podst. ustawy o zaopatrzeniu
emeryt. funkcjonariuszy Policji, Abw, .... ustawa z dnia 18lutego 1994r. /Dz.zU.2020r.. poz.723
art.15ust4 . Podstawą przyznania jest orzeczenie
komisji lekarskiej mswia. Tylko żeby otrzymać taki dodatek musisz być zwolniony ze służby i złożyć wniosek o zaopatrzenie emerytalno-rentowe.
 
Ostatnia edycja:
A czy może już ktoś otrzymał w kraju takie świadczenie ???, czy nie było jeszcze takiego przypadku
Kolego Zgredek napisz prosze na jakiej podstawie prawnej ( podaj link ) należy sie w związku z chorobą covid ( nie nadaje się do służby) 15 % podwyższona emerytura
Nie twierdzę, że się należy 15% do emki za covida. Na to mam inne, dużo lepsze papiery. A jak na razie mi się nie spieszy.

Sytuacja rozwinęła się następująco: w efekcie końcowym po długich i żmudnych przepychankach w ICS (z pomocą kolegi) i kilku telefonach do Komisji stanęło na tym, że wysłałem (na prośbę ustną Pani z Komisji) tylko kartę z leczenia covida i certyfikat "ozdrowieńca" z e-pacjenta - chcieli podkładkę, że rzeczywiście byłem chory, bo jak przejrzałem moja kartę od lekarza rodzinnego, to tak było napisane, że nic z tego nie wynikało.
 
Ok, ale jak ktoś jest na dzień dzisiejszy funkcjonariuszem, a pobiera już emeryturę cywilną z ZUS
to taki dodatek chyba nie przysługuje , nie wiem bo do cytowanej wyżej ustawy jakos nie pasuje, a przejście na emeryrturę z cywilnej na mundurową nie wiem czy jest możliwe ?
 
Do cywilnej można dostać rekompensatę za pracę w szczególnym charakterze, oczywiście po spełnieniu warunków. Kolega dostał z ZUS emeryturę wyższą niż jego ostatnia oficerska ekspercka pensja, właśnie dzięki tej rekompensacie (ponad 40 lat stażu w cle)
 
Tak to prawda, ale dyrekcja IAS notorycznie odmawia wydania takich zaswiadczen, że sie wykonywało pracę w szczególnym charakterze
Sa wyroki sądów na korzyść funkcjonariuszy, ale to sa wyroki w indywidualnych przypadkach
Jeżeli jesteś w posiadaniu takich wyroków to prosze podeślij, może wiesz coś wiecej na jakich zasadach kolega dostał te 15%. Jakie warunki musza być spełnione ?To dla mnie bardzo ważne
 
Back
Do góry