• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

02 pażdziernik 2018r. Warszawa wspólna manifestacja służb mundurowych.

Co do wyjazdu na pikietę. Pisałem już wyżej, że wymieniano na konferencji kto będzie na manifestacji. Nas nie wymieniono jako formacji, co jest wymowne, w szczególności w świetle tego, że byliśmy wcześniej wskazywani jako SCS, a na manifestację już Nas nie wymieniono.
Tak jak wyżej napisałem staramy się temat pociągnąć i coś ustalić. Jak będziemy coś wiedzieć to poinformujemy niezwłocznie.[/FONT][/COLOR][/LEFT]


Ja rozumiem to tak, ale zastrzegam, że to moje subiektywne odczucie.
Pominięcie SCS jest spowodowane nic nie robieniem w trakcie protestu związku zawodowego "reprezentującego" funkcjonariuszy SCS, który jest w Federacji SM. Nie rozumiem jednak dlaczego zamknięto się na celników całkowicie, wszak wysyłaliśmy dwukrotnie wniosek o poparcie i oddawaliśmy się wręcz do dyspozycji Federacji ZZSM jako największy ZZ w SCS i całym KAS https://celnicy.pl/content.php/4670-Kolejne-poparcie-dla-Federacji-Służb-Mundurowych

Niestety najprawdopodobniej jest tak jak napisał Sławek związek reprezentujący celników w FZZSM został delikatnie mówiąc odsunięty ze względu na nic nie robienie. A ponieważ był to jedyny celniczy związek w Federacji to teraz już nie mamy nikogo kto dbałby o nasze interesy. Stąd też pomijanie Służby Celnej w proteście. Jutro rozmowy z MSWiA ale niestety bez udziału naszych związków.
02.10.2018r dzień protestu SM niestety również bez udziału naszych związków. Ja pomimo wszystko jadę niezależnie od tego czy nasze związki celnicze będą organizować jakiś wyjazd czy nie. Niestety zostaliśmy sami.
 
Niestety najprawdopodobniej jest tak jak napisał Sławek związek reprezentujący celników w FZZSM został delikatnie mówiąc odsunięty ze względu na nic nie robienie. A ponieważ był to jedyny celniczy związek w Federacji to teraz już nie mamy nikogo kto dbałby o nasze interesy. Stąd też pomijanie Służby Celnej w proteście. Jutro rozmowy z MSWiA ale niestety bez udziału naszych związków.
02.10.2018r dzień protestu SM niestety również bez udziału naszych związków. Ja pomimo wszystko jadę niezależnie od tego czy nasze związki celnicze będą organizować jakiś wyjazd czy nie. Niestety zostaliśmy sami.

Przynajmniej na pikiecie nie będziesz jedynym celnikiem, ja się wybieram, i niestety może nie mam pełnej wiedzy, ale uważam że nasz związek zawiódł,
nie chcą nas przez drzwi to pchajmy się oknem. Szukajmy poparcia pojedynczo np w sw oni są w podobnej sytuacji. Też nie MSW. Jeżeli licznie weźmiemy udział w pikiecie to wszyscy to zauważa. Nie będzie nas tam nie osiągniemy nic.

Jedno zdanie jeszcze, zwróćcie uwagę na ustawę budżetową 2019. Jest tam zapis, ze kwota bazowa dla fcs wyniesie 1701 pln, czyli wzrasta o 2,3 %. Za to poniżej jest zapis, że średnioroczny wskaźnik wynagrodzeń wynosi 102,3% dla wszystkich, z wyjątkiem funkcjonariuszy xd Nawet rząd nie wie, że jesteśmy funkami bo daje nam podwyżkę jak cywilom, za to nie dostaniemy tego co pozostałe służby. Wszyscy 500 brutto a my 50 :)
 
Ostatnia edycja:
Zarówno funkcjonariusze jak pracownicy cywilni zostali potraktowani skandalicznie. Popieram Was walczące o lepszą przyszłość. Mnie skarbowca lepsza przyszłość już nie czeka. My jesteśmy pozbawieni woli walki a Solidarność ... pozwólcie, że przemilczę.
 
Zarówno funkcjonariusze jak pracownicy cywilni zostali potraktowani skandalicznie. Popieram Was walczące o lepszą przyszłość. Mnie skarbowca lepsza przyszłość już nie czeka. My jesteśmy pozbawieni woli walki a Solidarność ... pozwólcie, że przemilczę.

"Solidarność" też przemilczę.
I mam wrażenie (nie tylko ja), że większość postultów dotyczy przede wszystkim funkcjonariuszy, w mniejszym stopniu skarbowców i ucywilnionych
 
"Solidarność" też przemilczę.
I mam wrażenie (nie tylko ja), że większość postultów dotyczy przede wszystkim funkcjonariuszy, w mniejszym stopniu skarbowców i ucywilnionych

W projekcie ob były zapisane też podwyżki dla cywilnych pracowników. Nie udało się zebrać podpisow, w dużej mierze przez niewielkie zaangażowanie skarbowców. A skoro się nie udało, to nie pozostaje nam nic, jak iść we wspólnym szyku z pozostałymi służbami.
 
Nie udało się zebrać podpisow, w dużej mierze przez niewielkie zaangażowanie skarbowców..
dodam:
nie udało się przez niewielkie zaangażowanie wszystkich. Pracuję w budynku razem funkcjonariuszami i entuzjam przy zbieraniu podpisów z ich strony był taki sam jak wśród cywili. Czyli mierny. Każdy widzi koniec własnego nosa.
 
dodam:
nie udało się przez niewielkie zaangażowanie wszystkich. Pracuję w budynku razem funkcjonariuszami i entuzjam przy zbieraniu podpisów z ich strony był taki sam jak wśród cywili. Czyli mierny. Każdy widzi koniec własnego nosa.

Celników jest znacznie mniej niż było, i niż skarbowców w ogóle, a jednak niewiele nam zabrakło. I nie musiało być wielkiego zaangażowania, wystarczyło żeby każdy
funk i cywil dostarczyl 2 podpisy. Ale zostawmy to, lepiej myślmy jak wywalczyć coś razem z innymi sluzbami. Bo jako kas nie wygląda to dobrze.
 
niezależnie od wszystkiego i wszystkich:

NASZ czynny udział w pikiecie jest niezmiernie ważny!!!

niezależnie od tego, czy celnicy.pl są w fsm czy nie, czy pomogą zorganizować przejazdy, włączą się w aktywną agitację wagi naszego udziału w tej pikiecie

ja, i wielu innych z pewnością poradzi sobie z dojazdem, chociaż wsparcie celników.pl z pewnością wpłynęłoby korzystnie na NASZĄ frekwencję

a obecności kilkudziesięciu, a mam nadzieję kilkuset umundurowanych celników ani fsm ani media pominąć nie będą mogły - i nasz udział w proteście stanie się faktem dokonanym - a wagę tego - dla nas samych - mam nadzieję wszyscy rozumiemy.

Minutulus! Telonari ante portas!
 
Ostatnia edycja:
niezależnie od wszystkiego i wszystkich:

NASZ czynny udział w pikiecie jest niezmiernie ważny!!!

Minutulus! Telonari ante portas!

Dokładnie.
Musimy tam być w jak największej ilości.
Zastanawiam się, skoro związki zawodowe w kwestiach ogólnych reprezentują interesy wszystkich pracowników to czy można/warto wysłać do kol. Pytlaka prośbę o informację jakie działania zostały podjęte a jakie nie zostały w ramach protestu służb mundurowych i dlaczego, dlaczego SCS została wyeliminowana z konferencji prasowej i nie wymienia się jej wśród służb mających być na pikiecie. W jaki sposób reprezentują oni w Federacji interesy ogółu funkcjonariuszy, czy może wcale nie reprezentują ogółu? W jaki sposób ustalili jakie są oczekiwania i poglądy ogółu na protest i jakich zmian oczekują funkcjonariusze.
Bo może oni w ogóle nikogo poza garstką "członków" nie reprezentują? A może reprezentują MF?
Co o tym myślicie?
Sławek?
 
Dokładnie.
Musimy tam być w jak największej ilości.
Zastanawiam się, skoro związki zawodowe w kwestiach ogólnych reprezentują interesy wszystkich pracowników to czy można/warto wysłać do kol. Pytlaka prośbę o informację jakie działania zostały podjęte a jakie nie zostały w ramach protestu służb mundurowych i dlaczego, dlaczego SCS została wyeliminowana z konferencji prasowej i nie wymienia się jej wśród służb mających być na pikiecie. W jaki sposób reprezentują oni w Federacji interesy ogółu funkcjonariuszy, czy może wcale nie reprezentują ogółu? W jaki sposób ustalili jakie są oczekiwania i poglądy ogółu na protest i jakich zmian oczekują funkcjonariusze.
Bo może oni w ogóle nikogo poza garstką "członków" nie reprezentują? A może reprezentują MF?
Co o tym myślicie?
Sławek?

Oglądanie się na zz do niczego nas nie doprowadzi, Pan Pytlak odpowie ci, że tylko swoich członków reprezentuje, i ma do tego prawo. Do zobaczenia 2.10.
 
Trzeba jechać chociaż przykro , że nie traktują Nas na równi z Sobą , ale tak poważnie ilu celników pojedzie ?
 
Slawek mam pytanie czy my jako słuzba celno-skarbowa jesteśmy tak naprawdę slużba mundurową ? Tyle w temacie.
 
Też się boję, że znowu będziemy jakimś niechlubnym wyjątkiem. Tak jak teraz gdzie takim jak ja i moi koledzy wpisano durne 55 lat. Co z tego, że mamy lata służby. Trzeba tego pilnować.
 
przeczytajcie dyskutanci dokładnie komunikat o propozycji ministra msw.
to o nas, mniejsza czy wcześniej czy później.
kryterium ulicznego w wykonaniu naszych kolegów ze służb po wyczerpującym głównie "nasze " nerwy proteście raczej nie będzie :eek:.
każda kropla drąży skałę, nie zawsze płyną do tego samego strumienia.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Podpowiem Ci z długich lat praktyki NIE☹. Zapomnijmy jeżeli nasze związki będą nadal tak bierne jak do tej pory. I co z tego że Sławek się produkuje w terenie nic się nie dzieje jak to było widać w kwestii zbierania podpisów. A nasi związkowcy regionalni na co liczą, że jak będą cicho to dostaną „marchewkę”. Wybaczcie ale nie!!!
 
Back
Do góry