• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Testy sprawnościowe i psychofizyczne!

Prościzna. Mam 37 lat i myślę, że dam radę. Ponadto uważam, że dla funkcjuszy z "1 linii frontu" powinni dołożyć: rzut blokiem fajek w dal, rzut paszportem do celu, 12-godzinny marszobieg między samochodami z przysiadami na wytrzymałość, pisanie notatek wyjaśniających (format A4 jedna strona) na tematy wylosowane, wejście na czas do kabiny ciężarówki z pomocą jednej ręki, zeskok z naczepy obunóż w dal i - na zakończenie ("prorok" się ucieszy) - podbijanie kołkiem EX-ów i karnetów na czas/ilość powtórzeń/12 godzin. I chwatit. Zdolny.:)
A potem w formie zaliczenia finalnego prowadzenie pojazdu do miejsca zakwaterowania. A co.:rolleyes:
Bo jak mówił mój starszy kolega - musisz być jak Tommy Lee Jones w "Ściganym". Szacunek Grzesiu for You.
 
Oprócz testów psychofizycznych i sprawnościowych proponuję jeszcze 2 na badnie krwi i kału. I wtedy już wszysko będzie jasne kto ma pracę we krwi a kto w dupie. Ciekawe jak wypadnie kadra kierrownicza i ci fszyscy kordynatorzy ich zastępcy i zastępcy zastępców.
 
do mario

mario nie przejmuj się klakierami i karierowiczami (a przy okazji nierobami) takimi jak AS, poza tym popatrz jak on Cię traktuje pisząc np. Ty z małej litery a Ty mu jeszcze panujesz ? daj spokój, zobaczysz jaką karierę zrobi on i jemu podobni, a co najgorsze to kosztem nas
 
kolego w sejmie w dniu 07.01.2009r nasz szef tak powiedział!!!!
ciekaw jestem czy np. dla kobiet cięzarnych tez zrobi testy sprawnościowe!!!!! bez sensu nie wyobrazam sobie jak bedzie kazał kobietom z brzuchem biegac na czas czy tez sie podciagać....przeciez to sie nadaje do rzecznika praw

Sorry, ale nie oglądałem bo akurat siedziałem w tym czasie w pracy. A w pracy nie mam czasu oglądac TV
 
Takie testy to normalna sprawa w służbach mundurowych, nie należy się temu dziwić. Mnie zastanawia inna rzecz, w innych służbach mundurowych ludzie po pięćdziesiątce przeważnie są już na emeryturach mundurowych i dawno zapomnieli o pracy a nam ludziom pracującym w SC,w tym wieku będą kazać zdawać testy ze sprawności fizycznej. To jest dopiero sprawiedliwość.


co racja to racja

ale normy dla nas to z kosmosu, np:

1) 49-letnia celniczka musi przebiec 600m w czasie poniżej 4.15, policjantka pow 45 lat - nie zdaje nic, a 44 letnia policjantka POWINNA przebiec 800m w 4.55, ale jak nie da rady to ok - może mieć w jednym z testów wynik poniżej - nawet 20 minut!!! a 59 letnia celniczka musi zrobić 1 200 poniżej 15 minut!!!

2) 49- letni celnik musi przebiec 1000m w 5.00, policjant 49- letni 1000m w 5.10 - ale jeśli zrobi to w 16 minut to ok - może mieć w jednym z testów wynik poniżej normy!!!

3) 59 - letni celnik musi zrobić 2 000 m w 20 minut, a już 51- letni policjant nie musi nic!!!

normy nie są może wyśrubowane, ale z jakiego powodu nas dyskryminują???

http://isp.policja.pl/isp/aktualnos...nie-w-sprawie-testu-sprawnosci-fizycznej.html

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=...1D2X9FdrQ&sig2=4qac4wxUGxvZ2oN71h2sqQ&cad=rja
 
garrob i Francis

co z projektami o których pisaliście?

zapodajcie je na forum

chyba że one nie istnieją?
 
garrob i Francis

co z projektami o których pisaliście?

zapodajcie je na forum

chyba że one nie istnieją?

Były rozesłane na pocztę służbową do uzgodnień. Jak będę miał okazję, to może uda mi się zgrać, o ile wcześniej nie pojawią się projekty na stronach rządowych.
Nie bój żaby, sprawnościówka najwcześniej w kwietniu. Tydzień mniej lub więcej od zapoznania się z rozporządzeniem nie zrobi wielkiej różnicy w wyniku testu.
 
Projekt z dnia 17 stycznia 2017, przesłany na początku lutego z terminem 3 (trzech) dni roboczych na przesłanie uwag.
W skrócie wymagania na zaliczenie, czyli na TRÓJĘ:

Kobiety w kategoriach do 30 / do 40 / do 50 lat
pompki - 11 / 8 / 5 zmiana na 13 / 10 / 7
brzuszki w 30 sec - 15 / 10 / 8 zmiana na 19 / 15 / 10
bieg 600m - 3:45 / 4:00 / 4:15 zmiana na 3:10 / 3:20 / 3:30
51+ marszobieg 1200m - 15 min

Mężczyżni w kategoriach do 30 / do 40 / do 50 lat
pompki - 15 / 11 / 8 zmiana na 25 / 20 / 15
brzuszki w 30 sec - 20 / 12 / 10 zmiana na 25 / 20 / 15
bieg 1000m - 4:30 / 4:45 / 5:00 zmiana na 4:20 / 4:35 / 4:55
51+ marszobieg na 2000m - 20min

Funkcjonariusz MUSI zaliczyć pozytywnie WSZYSTKIE próby sprawnościowe. POWODZENIA!
 
Garrob, a czy będzie egzamin już teraz od kwietnia do 15 maja, czy później, bo myślę wiele osób potrzebuje trochę czasu, aby się przygotować i wtedy dadzą radę")?
 
Testy od 1 kwietnia do 15 maja. Poprawki od 1 września do 15 października.
 
Znam ten projekt, ale chodzi mi o to, że ja nawet nie wiem teraz jaką dostanę propozycję. SCS powstanie tak naprawdę dopiero później. Mam rozumieć, że egzamin za 2 miechy?
 
Mężczyżni w kategoriach do 30 / do 40 / do 50 lat
pompki - 15 / 11 / 8 zmiana na 25 / 20 / 15
brzuszki w 30 sec - 20 / 12 / 10 zmiana na 25 / 20 / 15
bieg 1000m - 4:30 / 4:45 / 5:00 zmiana na 4:20 / 4:35 / 4:55
Funkcjonariusz MUSI zaliczyć pozytywnie WSZYSTKIE próby sprawnościowe. POWODZENIA!

weź nie żartuj. Jeśli tym wymaganiom nie sprosta f-sz to niech idzie na miejsce siedzące do hipermarketu na kasę a nie gania przestepców... co to jest 20 pompek dla mężczyzny w wieku do 40 lat.. o brzuszkach raptem 20 już nie wspomnę... chlejcie więcej piwska.

czy w tej służbie są same marudy? jaki projekt się nie ukarze to są wonty. Ja bym zrobił u nas test sprawności ten co robią rekruci do policji. pewnie 60% by nie zaliczyło. Zamiast marudzić i wylewać swoje żale przed komputerem to idź pobiegaj, dla Służby i własnego zdrowia.
 
Ostatnia edycja:
Brawo Angel81, popieram w całości, tylko jedna uwaga - wszyscy którzy teraz spadają na cztery łapki do WZP i pchają się drzwiami i oknami na drogę powinni przejść rekrutację fizyczną - bez tego sorry.. mało tego, jestem za zniesieniem uprzywilejowania 50+, jeśli chcą być w WZP na drodze winni spełnić wymagania jak dla 40+, tyle w temacie.
weź nie żartuj. Jeśli tym wymaganiom nie sprosta f-sz to niech idzie na miejsce siedzące do hipermarketu na kasę a nie gania przestepców... co to jest 20 pompek dla mężczyzny w wieku do 40 lat.. o brzuszkach raptem 20 już nie wspomnę... chlejcie więcej piwska.

czy w tej służbie są same marudy? jaki projekt się nie ukarze to są wonty. Ja bym zrobił u nas test sprawności ten co robią rekruci do policji. pewnie 60% by nie zaliczyło. Zamiast marudzić i wylewać swoje żale przed komputerem to idź pobiegaj, dla Służby i własnego zdrowia.
 
Brawo Angel81, popieram w całości, tylko jedna uwaga - wszyscy którzy teraz spadają na cztery łapki do WZP i pchają się drzwiami i oknami na drogę powinni przejść rekrutację fizyczną - bez tego sorry.. mało tego, jestem za zniesieniem uprzywilejowania 50+, jeśli chcą być w WZP na drodze winni spełnić wymagania jak dla 40+, tyle w temacie.

ja tez popieram ale co to jest 25 pompek, kazdy w wzp powinien samodzielnie rozwalic czterech pijanych meneli, golymi rekami, ostatecznie moze sie posluzyc krzeslem.
 
Nie rozśmieszajcie mnie z tymi testami. Stary cyrk w nowym wydaniu! Po co podkręcać normy, jak i tak zbiorą się na jesieni "swojaki" i mierzącemu znów zegarek stanie (a mówią że czas nie ch...i nie staje). Pompki, łał,co za kryterium. Nie mówiąc już o tym, że 90% ludków nie umie wykonać prawidłowej JEDNEJ pompki i wynik powinien mieć ZERO! Chcecie testów - weźcie gotowca z Policji, w końcu porównujemy się do nich i o jakichś "czynnościach policyjnych" dywagujemy...No tak, tylko policyjnego to już nie zaliczy uczciwie prawie nikt. Ale coto dla nas, przecież w naszej fikcji to i na astronautę byśmy zdali!
 
od pijanych meneli są policjanci, ale sprawność fizyczna to bezpieczeństwo własne i kolegów.
Tylko dlaczego wymagania różnią się od tych w policji? Chyba że pierwszy test będzie jak dla kandydatów ale tego nie ma w rozporządzeniu. Idąc tokiem rozumowania coniektorych to w zasadzie 50+ nie powinni wogole być brani pod uwagę jako fc może i to dobre.
Nie należę do tej grupy.

Były rozesłane na pocztę służbową do uzgodnień. Jak będę miał okazję, to może uda mi się zgrać, o ile wcześniej nie pojawią się projekty na stronach rządowych.
Nie bój żaby, sprawnościówka najwcześniej w kwietniu. Tydzień mniej lub więcej od zapoznania się z rozporządzeniem nie zrobi wielkiej różnicy w wyniku testu.


Nabazgrane w afekcie........
 
A tu się mylisz. nie o to mi chodziło. niejeden 40-to latek nie stanie w szranki z niejednym 50-cio. chodzi o to że teraz nagle większość super ekspertów siedzących od 13 albo i więcej lat w ciepłych pomieszczonkach, tworzących kłamstwa tabelkowo-sprawozdawczowe lecą na łeb na drogę by pozostać funkami. oczywiście pozostaną z właściwym sobie wartościowaniem..
Tylko dlaczego wymagania różnią się od tych w policji? Chyba że pierwszy test będzie jak dla kandydatów ale tego nie ma w rozporządzeniu. Idąc tokiem rozumowania coniektorych to w zasadzie 50+ nie powinni wogole być brani pod uwagę jako fc może i to dobre.
Nie należę do tej grupy.




Nabazgrane w afekcie........
 
Back
Do góry