• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Postanowiłem wrócić do Służby

niezłe... tylko ja się skłaniam do opinii Marka Twaina, który ponad 100 lat temu powiedział: gdyby wybory mogły coś zmienić, byłyby zakazane...

Widzisz, problem tkwi w Nas. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Do polityki nikt uczciwy się nie pcha, ponieważ polityk nie działa w próżni - jest zależny od tych, którzy go osadzili na stołku. Od kolegów z partii, czy ludzi którzy "mają na niego haka". Nie od wyborców. Dlatego wszelkie układy z politykami budzą we mnie niechęć. Nie lubię być oszukiwany.
 
Widzisz, problem tkwi w Nas. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Do polityki nikt uczciwy się nie pcha, ponieważ polityk nie działa w próżni - jest zależny od tych, którzy go osadzili na stołku. Od kolegów z partii, czy ludzi którzy "mają na niego haka". Nie od wyborców. Dlatego wszelkie układy z politykami budzą we mnie niechęć. Nie lubię być oszukiwany.

Kiedyś ktoś mi powiedział takie słowa: "duże pieniądze to biznes. Wielkie pieniądze to polityka...."
 
Sławek, gdybyś był zięciem ... :) ...

Prezydent Andrzej Duda powołał byłego wiceministra spraw zagranicznych i byłego ambasadora RP przy ONZ Bogusława Winida na funkcję doradcy ws. dotyczących głównie polityki zagranicznej i bezpieczeństwa państwa – poinformowała Kancelaria Prezydencka.
"Bogusław Winid będzie wspierał prezydenta RP przy podejmowaniu ważnych decyzji, a także pełnił funkcje konsultacyjne i reprezentacyjne, głównie w obszarze polityki zagranicznej i bezpieczeństwa państwa. Szczególnym polem zaangażowania nowego Doradcy będzie aktywność Polski w ramach wypełniania mandatu niestałego członka Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych" – czytamy na stronie Kancelarii.

5510467737a9437c99794c1cc82b.jpeg


https://dorzeczy.pl/kraj/61893/Boguslaw-Winid-nowym-doradca-prezydenta.html
 
Po pierwsze: Sławek jest i będzie z Nami - jest Przewodniczącym największego Związku do którego też należą ucywilnieni funkcjonariusze !!!

Po drugie: Mam wątpliwości co do słuszności powrotu do służby poprzez rekrutację!!! Dla mnie to jak uznanie barbarzyństwa obecnej Władzy !!!

Po trzecie: Należałoby już dzisiaj zastanowić się nad rozmowami z jakąś siłą polityczną, która może w przyszłym roku przejąć Władzę !!! Może SLD (zawsze nam sprzyjali), może PO/ N. gdyż monolog z PIS niczego dobrego nie przyniósł !!!

I na koniec: Sławku gratuluję determinacji w walce, gdyby nie Ty to już dawno poszlibyśmy w zapomnienie. !!! Proszę jeszcze o informację na temat europejskiej ścieżki prawnej dla ucywilnionych funkcjonariuszy !!!!!!
Dziękuję za wszystko dotychczas ..

taa, jasne! ilu to już polityków dotrzymało danego nam słowa!
SLD...łał, jeszcze trochę dziadków wojskowych emerytów lwp na nich głosuje, może nareszcie zerwą koronę z głowy orła i nastanie ludowa demokracja, jak w szczęśliwym Wietnamie i Korei Płn.
PO/N? Jasne, słuszne mają koncepcje, gdyż nienawidzą rozdawnictwa kasy patologiom i zamiast 500+ zrobią 2x 250. No i słuszne poniekąd hasła feministyczne, których my faceci nie mamy odwagi wypowiedzieć" "dość dyktatury kobiet"!
To dopiero będzie cyrk...
 
Sławek jak możesz to napisz czy ktoś u Ciebie bez propozycji przeszedł tą druga rozmowę ? A może masz wiedzę jak jest gdzie indziej.
 
taa, jasne! ilu to już polityków dotrzymało danego nam słowa!
SLD...łał, jeszcze trochę dziadków wojskowych emerytów lwp na nich głosuje, może nareszcie zerwą koronę z głowy orła i nastanie ludowa demokracja, jak w szczęśliwym Wietnamie i Korei Płn.
PO/N? Jasne, słuszne mają koncepcje, gdyż nienawidzą rozdawnictwa kasy patologiom i zamiast 500+ zrobią 2x 250. No i słuszne poniekąd hasła feministyczne, których my faceci nie mamy odwagi wypowiedzieć" "dość dyktatury kobiet"!
To dopiero będzie cyrk...

Cyrk to jest teraz standardy odkurzone i przyjęte z okresu stalinowskiego !!! Dlatego wolę zadawać się z emerytami z SLD, gdyż mają więcej moralności niż ,... . Ponadto Barbara Nowacka nie wygląda na emerytkę itd:cool:

Polityka to polityka, ale zawsze była i będzie i trzeba z nią żyć !!!

Jest takie powiedzenie: Kto nie jest z nami jest przeciwko nam !!!
 
Witam. Czy może ktoś z Państwa orientuje się, czy można odwołać się od wyniku testu psychologicznego w rekrutacji? Nigdzie nie ma chociaz ogolnego profilu osoby z predyspozycjami do sluzby....
 
Witam. Czy może ktoś z Państwa orientuje się, czy można odwołać się od wyniku testu psychologicznego w rekrutacji? Nigdzie nie ma chociaz ogolnego profilu osoby z predyspozycjami do sluzby....

Nie sądzę, by było możliwe odwołanie inne, niż z powodów proceduralnych, a takie trzeba znać.

Nieprawda, że "nigdzie nie ma chociaż ogólnego profilu ..." !!!
Tutaj, są ich tysiące, trzeba tylko umieć czytać. Skracając - niemal wszystkie (opisowe) prowadzą do nazwania profilu pożądanych
predyspozycji, tylko jednym słowem (określeniem): "śliski"
 
Sławek jak możesz to napisz czy ktoś u Ciebie bez propozycji przeszedł tą druga rozmowę ? A może masz wiedzę jak jest gdzie indziej.
Nikt. Startowały dwie osoby wygaszone, włącznie ze mną. Miejsc było 8 i do rozmowy stanęło 5 osób. Dwóch wygaszonych nie przepuścili, a zatem obsadzone mają tylko 3 wakaty.
Wystartuję w kolejnym naborze i już mam pomysł na rozmowę kwalifikacyjną kolejną, bo zapewne ponownie dojdę do tego etapu.
 
A więc Banaś - ograniczenie prawa do służby publicznej dla byłych funkow. Ale sobie grabisz Jeszcze za to odpowiesz!
 
Pani Barbara Bętkowska-Cela
Dyrektor
Izby Administracji Skarbowej w Opolu


Szanowna Pani Dyrektor


Uprzejmie przypominam, że zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej, informację publiczną należy udzielić niezwłocznie.
Wniosek wysłałem dnia 13 kwietnia br. i do dnia dzisiejszego nie mam odpowiedzi(wniosek poniżej)
Proszę o odpowiedź w bieżącym tygodniu, tj. do dnia 27 kwietnia 2018r.
Brak odpowiedzi w ww. terminie zmusi mnie do poszukiwania prawa do pozyskania wszystkich dokumentów związanych z naborem w innych instytucjach
Proszę o odpowiedź na maila jak niżej





Z poważaniem
Sławomir Siwy
 
Nysa 23.04.2018r.

Pan Kordian Panek

Naczelnik
Urzędu Celno -€“ Skarbowego
Przewodniczący Zespołu ds. rekrutacji

W związku z ogłoszeniem wyniku V etapu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko młodszego specjalisty służby celno-skarbowej(rozmowy kwalifikacyjnej) -€“ informacja o wolnych stanowiskach służbowych w IAS w Opolu nr 1/2018 z dnia 2 lutego 2018r., zwracam się z wnioskiem o udostępnienie wyników ocen poszczególnych członków Zespołu, któremu Pan przewodniczył.
Powyższe uzasadniam tym, że w okresie ponad 20 lat służby nabyłem doświadczenie i posiadam kwalifikacje niezbędne do pełnienia służby jako funkcjonariusz celno-skarbowy.
W okresie służby miałem bardzo dużo wyników, które powodowały pozyskiwanie dodatkowych wpływów i ujawnianie przestępstw i wykroczeń skarbowych, o czym był informowany kierowany przez Pana Zespół podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Moje kwalifikacje i doświadczenie oraz kompetencje zostały nie raz dostrzeżone przez przełożonych, o czym także informowałem Pana i Zespół - to jest udokumentowane.
Ponieważ postanowiłem wrócić do Służby, zwracam się z wnioskiem jw., gdyż chciałbym wiedzieć, w których punktach, Pan i członkowie Zespołu, uważają inaczej, tj. wbrew dokumentom i faktom, a zatem proszę jak na wstępie.


Panie Naczelniku.


Należy oddzielić moją działalność społeczną od służby.
Tak jak błędnie oceniał moją działalność społeczną i wiązał ją w sposób nieuzasadniony ze służbą poprzedni Szef S.C., tak samo błędnie czyni to obecny Szef KAS. Dokumenty sprzed lat pokazują i potwierdzają dzisiaj, że to ja miałem rację. Tak samo obecne dokumenty potwierdzą w przyszłości błędną ocenę stanu faktycznego przez obecnego Szefa KAS i dyrekcję.
Dokumenty proszę dostarczyć w formie elektronicznej na adres slawomir.siwy@celnicy.pl w terminie 7 dniu. Brak informacji zmusi mnie do poszukiwania prawa do uzyskania ww. informacji w innych instytucjach.

Z poważaniem
Sławomir Siwy
 
Panie Sławku, wielki szacunek za siłę do tej "walki z wiatrakami", mi już zaczyna brakować wiary. W dodatku brak wsparcia bliskich, wszyscy mówią, żeby zapomnieć...a ja nie mogę zapomnieć.
 
Trzeba cierpliwości i wiary i wtedy wszystko staje się bardzo łatwe. Ja nie odpuszczę. W tym tygodniu wpłacam wadium i ruszy też proces o ustalenie, odszkodowanie i zadośćuczynienie, w którym wykorzystam także tę dziwną historię z naborem. Można powiedzieć, że pomogli mi, bo dołożyli kolejne argumenty :)
Dla wszystkich pokrzywdzonych przez KAS udostępnimy też na dniach ścieżkę do UE i każdy będzie mógł dać upust swoim myślom, innymi słowy, dać merytoryczny upust emocjom, wnosząc Petycję.

Ps. Pan Kordian Panek, Szef tego Zespołu zmienionego w 100%, tego co mnie oceniał drugi raz, odpowiedział już na powyższe pismo, że w sprawie tej należy zwracać się do pracodawcy. Ok, Panie Naczelniku, ale proszę przygotować się także do zeznań - przed Sądem na pewno, a może i inne organy podejmą. Do zobaczenia. :)
 
Ostatnia edycja:
Trzeba cierpliwości i wiary i wtedy wszystko staje się bardzo łatwe. Ja nie odpuszczę. W tym tygodniu wpłacam wadium i ruszy też proces o ustalenie, odszkodowanie i zadośćuczynienie, w którym wykorzystam także tę dziwną historię z naborem. Można powiedzieć, że pomogli mi, bo dołożyli kolejne argumenty :)
Dla wszystkich pokrzywdzonych przez KAS udostępnimy też na dniach ścieżkę do UE i każdy będzie mógł dać upust swoim myślom, innymi słowy, dać merytoryczny upust emocjom, wnosząc Petycję.

Ps. Pan Kordian Panek, Szef tego Zespołu zmienionego w 100%, tego co mnie oceniał drugi raz, odpowiedział już na powyższe pismo, że w sprawie tej należy zwracać się do pracodawcy. Ok, Panie Naczelniku, ale proszę przygotować się także do zeznań - przed Sądem na pewno, a może i inne organy podejmą. Do zobaczenia. :)

na tą ścieżkę czekam ja i wielu .... damy radę ... będzie się działo !!!!!!!!!
 
Back
Do góry