• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

art 15a, L-4 a Służba Celna.

Ja nie wiem dlaczego odrzucono Nasz wniosek. Nie dostałem odpowiedzi na piśmie. Domyślam się, ale nie będę pisał, bo to nie powinno być przedmiotem dyskusji publicznej, gdyż liczę wciąż na współpracę.

Nie chcą wpuścić drzwiami to trzeba próbować oknem ;). A tak poważnie, to może trzeba pokazać Federacji Związków Mundurowych kto jest prawdziwym reprezentantem Służby Celno-Skarbowej. Nie mogą ignorować związku liczącego ponad 5tyś.
 
Nie chcą wpuścić drzwiami to trzeba próbować oknem ;). A tak poważnie, to może trzeba pokazać Federacji Związków Mundurowych kto jest prawdziwym reprezentantem Służby Celno-Skarbowej. Nie mogą ignorować związku liczącego ponad 5tyś.


myślisz że tego nie wiedzą?

od kilku lat celnicy.pl dominowały w sc

nie mogą? właśnie to robią

nie mamy pana płaszcza i co pan nam zrobisz?

cham się uprze i weż mu daj jak nie mam
 
NSZZ Policjantów chce iśc jeszcze dalej w zrównaniu uprawnień emertytalnych ( chociaz oczywiście Policjantów - bo to ich związek) zadają sobie sprawę że do 15 lat nie wrócą ale chcą 25 lat służby oraz znieść ograniczenie wiekowe 55lat dla przyjętych do służby po 2012). Może trzeba sie dogadywać z poszczególnymi związkami a nie z Federacją?

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/rafal-jankowski-czas-uderzyc-piescia-w-stol/my8p0vq
 
Wiek wiekiem, ale moim zdaniem zacząć sprawę należy od sposobu naliczenia emerytur. W starym systemie po 25 latach jest 67% ostatniej pensji, w nowym - 60% ze średniej 10 lat.
 
Komunikat z posiedzenia Rady Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych w dniu 17 kwietnia 2018 roku
http://www.nszzfsg.pl/wp-content/uploads/2018/04/2018_04_17_komunikat_Rada_FZZ_SM.pdf


Tak, "przy okazji" ...

>>… o przeprowadzeniu ankiety referendalnej w sprawie ogólnopolskiej akcji protestacyjnej służb mundurowych. W ten sposób funkcjonariusze uzyskają bezpośredni wpływ na ocenę stanowiska Rządu w sprawie postulatów skierowanych w dniu 12 marca 2018 r., i jeśli zdecydują się na podjęcie akcji protestacyjnej, sami określą formy protestu, jakie będą ...<<


 



Czyli można już przypuszczać - z czego FederacjaSM jest gotowa zrezygnować
w ramach "konsensusu".

ps
- CHOCIAŻ NIE da się przyjąć, że "JEST DOBRZE",
to zasadniczo - tak poza tym - "JEST NIEŹLE",

ALE W ZAMIAN, można stwierdzić
niemalże Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ, iż

kiedyś BĘDZIE "JESZCZE NIEŹLEJ" ...
 
Federacja w celu oceny efektów dzisiejszego spotkania, jak też zapewnienia funkcjonariuszom możliwości bezpośredniej oceny postawy strony rządowej wobec ogółu skierowanych postulatów, postanowiła o rozpoczęciu od 23 kwietnia 2018 r. ankiety referendalnej w sprawie zasadności ogólnokrajowej akcji protestacyjnej służb mundurowych. Referendum będzie też probierzem rzeczywistych nastrojów wśród funkcjonariuszy oraz tego, czy ufają oni swoim politycznym zwierzchnikom

Przewodniczący
Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych

/-/ Marcin Kolasa



Tylko jeden punkt L-4 może być załatwiony a art. 15a. Myślę, że w tej sytuacji wyjście jest tylko jedno. Kto w Służbie Celnej przeprowadzi ankietę?
 
Moim zdaniem związki zawodowe WSZYSTKICH służb mundurowych powinny uściślić współpracę. Mamy świadomość, że sami niewiele zdziałamy. Przeciwnie, razem jesteśmy silni i jesteśmy w stanie zrealizować nasze postulaty. Są to słuszne postulaty, warto o nie walczyć .....
 
Moim zdaniem związki zawodowe WSZYSTKICH służb mundurowych powinny uściślić współpracę. Mamy świadomość, że sami niewiele zdziałamy. Przeciwnie, razem jesteśmy silni i jesteśmy w stanie zrealizować nasze postulaty. Są to słuszne postulaty, warto o nie walczyć .....


masz rację

ja tak samo uważam, i on, i ona, i Sławek

co z tego, skoro nas tam nie chcą?

nie postrzegają za równorzędnego partnera liczący 5 000 członków zz - największy w sc-s i zdaje się w całym kas
 
masz rację

ja tak samo uważam, i on, i ona, i Sławek

co z tego, skoro nas tam nie chcą?

nie postrzegają za równorzędnego partnera liczący 5 000 członków zz - największy w sc-s i zdaje się w całym kas

Bolo czemu piszesz, że nas tam nie chcą? Nas jako kogo? W FZZSM jest przecież przedstawiciel Służby Celnej jest nim podpisany na wszystkich komunikatach Pan Arkadiusz Pytlak. Owszem nie ma tam przedstawicieli Celników.pl ale są tam reprezentanci Służby Celnej.
A tak nawiasem mówiąc, można było nie zmieniać nazwy związku tylko zostać przy nazwie ZZZ Służby Celnej RP?
 
Bolo czemu piszesz, że nas tam nie chcą? Nas jako kogo? W FZZSM jest przecież przedstawiciel Służby Celnej jest nim podpisany na wszystkich komunikatach Pan Arkadiusz Pytlak. Owszem nie ma tam przedstawicieli Celników.pl ale są tam reprezentanci Służby Celnej.
A tak nawiasem mówiąc, można było nie zmieniać nazwy związku tylko zostać przy nazwie ZZZ Służby Celnej RP?

nas jako celnicy.pl - to przecież strona i forum celnicy.pl - czyż nie?

no i do pytlaka niech kierują zapytania wszyscy ci, których interesuje na tym forum dlaczego jest tam pytlak a nie ma największego zz sc-s - celników.pl

a tak nawiasem mówiąc myślisz że nazwa coś zmienia?

serio???

jakoś innym zz w federacji nie przeszkadzają nazwy "i pracowników""

to może jest pretekst - ale nie POWÓD
 
Szanuje Cię Bolo ale mam trochę inny punkt widzenia na to wszystko. Dla mnie jest najważniejsze, że są tam funkcjonariusze Służby Celnej, natomiast mniej ważne kto. Nie wiem czemu jest tam Arek a Sławek nie. Domyślam się tylko, że chodzi o to, że Celnicy.pl chyba stracili swój charakter związku mundurowego otwierając się na cywili. Ale to moje zdanie i można się z nim nie zgadzać. Argumenty Sławka o tym, że w związkach strażników więziennych też są cywile mnie nie przekonują, choćby dla tego, że stosunek mundurowych w straży więziennej do cywili jest odwrotnie proporcjonalny niż stosunek mundurowych do cywili w kasie. Bolo nazwa to tożsamość to symbol. Nie chcę być postrzegany jako skarbowiec, obojętnie gdzie by to nie było. Czuję swoją odrębność od skarbowców. No powiedz mi to czemu niszczy się nasze tradycyjne znaki Służby Celnej a wymyśla jakieś cudaczne obrazki skoro to nic nie zmienia.
 
Szanuje Cię Bolo ale mam trochę inny punkt widzenia na to wszystko. Dla mnie jest najważniejsze, że są tam funkcjonariusze Służby Celnej, natomiast mniej ważne kto. Nie wiem czemu jest tam Arek a Sławek nie. Domyślam się tylko, że chodzi o to, że Celnicy.pl chyba stracili swój charakter związku mundurowego otwierając się na cywili. Ale to moje zdanie i można się z nim nie zgadzać. Argumenty Sławka o tym, że w związkach strażników więziennych też są cywile mnie nie przekonują, choćby dla tego, że stosunek mundurowych w straży więziennej do cywili jest odwrotnie proporcjonalny niż stosunek mundurowych do cywili w kasie. Bolo nazwa to tożsamość to symbol. Nie chcę być postrzegany jako skarbowiec, obojętnie gdzie by to nie było. Czuję swoją odrębność od skarbowców. No powiedz mi to czemu niszczy się nasze tradycyjne znaki Służby Celnej a wymyśla jakieś cudaczne obrazki skoro to nic nie zmienia.

Bzdura ... moja żona jest cywilem a należy do związku policjantów !!!
Jeszcze jedno: może w myśl: jak nie drzwiami to oknem !!!
 
Setki razy pisałem, że służba mundurowa i stosunek administracyjnoprawny, a stosunek cywilnoprawny to dwa różne światy, o czym świadczy zresztą orzecznictwo i doktryna. To nie przeszkadza jednak, aby w danym ZZ zrzeszali się i pracownicy cywilni i funkcjonariusze. W Federacji SM są ZZ, które mają w nazwie tylko pracowników, co nie znaczy że nie zrzeszają funkcjonariuszy także i odwrotnie. Chłopie wyluzuj, nie ma opcji, abym ja czy ZZ Celnicy PL, zapraszając pracowników, którzy zresztą byli w ZZ Celnicy PL od zawsze, zaniedbał na milimetr działania w interesie funkcjonariuszy. To, że w ZZ zrzeszają się i funkcjonariusz ei pracownicy to jest naturalne wręcz o ile ustawodawca tego nie ograniczy i tak się dzieje w innych służbach mundurowych, tam gdzie ustawodawca w to nie ingeruje - Strażacy, Służba Więzienna. Tam, gdzie ingeruje SG, Policja, po prostu pracownicy nie mogą zrzeszać się w ZZ funkcjonariuszy.
Przeciwne przyjęciu ZZ Celnicy PL do Federacji SM były o dziwo(ja wiem dlaczego faktycznie) ZZ, które mają w swoich szeregach i funkcjonariuszy i pracowników. ZZ, które zrzeszają tylko funkcjonariuszy tj. ZZ Policji i Straży Granicznej, bynajmniej Przewodniczący tych ZZ, byli ZA.
To, że w KAS jest więcej pracowników niż funkcjonariuszy, nie przekłada się na Związek. ZZ Celnicy PL niezmiennie od założenia ma określony najważniejszy cel, tj. dążenie do równego traktowania funkcjonariuszy SM i tak pozostanie.
Nikt też nie zmienia nazwy. Był taki jeden agent dyrekcji, który narzucił taką narrację jeszcze przed wejściem KAS, ale już go nie ma w Związku. Nawet na stronie zostały wciąż nazwy Izba Celna i Służba Celna, więc nie rozumiem do kogo to piszesz? Chyba, że do MB, ale powinieneś to w takim razie podkreślić wyraźnie, bo ja nie mam wpływu na to co On robi :)

Ps. I co odpowiedział Ci Twój przedstawiciel w Federacji SM? Miałeś pisać, dzwonić.
 
Back
Do góry