• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

NAGRODY (PREMIE) kwartalne

Oczywiście masz rację, powinna być pełna informacja o podziale środków finansowych. Tylko że wtedy ludzie zauważyliby, że przyczyną niskich wynagrodzeń nie jest fakt, że dyrektorem izby jest ten albo tamten funkcjonariusz, uksowiec, pracownik US czy IS, ale przyczyną biedy jest koszmarnie niski fundusz wynagrodzeń. I ten fundusz nie będzie się powiększał, mamy mieć zamrożone pensje na kolejne lata mimo wzrostu ilości obowiązków.
Wiesz, wzrost obowiązków by mi nie przeszkadzał aż tak w kontekście pensji (jak bym chciał czesać kasę pszedł bym do prywaciarza, a ja chciałbym jednak zrobić cos dla innych), ale martwi mnie zamrożenie pensji w kontekscie wzrostu cen i spadku siły nabywczej pieniądza, bo to niestety odbija się na rodzinach.
Niestety nasi naczelni nigdy nie potrafili wywalczyć porządnych nagród i podwyżek inaczej niż poprzez cięcia na nas samych. najpierw obcinali po cichu, a potem cześc z tego co obcięli, rzucali z pompa i paradą - typowa zagrywka do sterowania podwładnymi. Oczywiście resztę po cichu przekazywali wyżej, żeby góra tez coś z tego miała.
Normalnie średniowiecze, feudalizm i wasale. Tylko dziesięcina jakby większa.
 
Z lokalnego intranetu...

[QUOTE DIAS]Wysokość ustalonego funduszu nagród w II kwartale br. oraz wysokość oszczędności funduszu płac za I półrocze 2018 r.
Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w (...) informuje o wysokości ustalonego funduszu nagród oraz ilości stopni nagród i wysokości kwot dla poszczególnych stopni nagród w II kwartale 2018 roku:

Wysokość ustalonego funduszu nagród:

§ 4020 członkowie korpusu służby cywilnej – 1.442.700 zł,
§ 4060 funkcjonariusze służby celno-skarbowej – 141.300 zł,
§ 4010 pracownicy spoza służby cywilnej – 20.160 zł.
Ilość stopni nagród – 5.

Wysokość kwot dla poszczególnych stopni nagród:

członkowie korpusu służby cywilnej

I stopień – 247 zł,
II stopień – 330 zł,
III stopień – 412 zł,
IV stopień – 494 zł,
V stopień – 577 zł
funkcjonariusze służby celno-skarbowej

I stopień – 211 zł,
II stopień – 281 zł,
III stopień – 351 zł,
IV stopień – 421 zł,
V stopień – 491 zł
pracownicy spoza służby cywilnej

I stopień – 198 zł
II stopień – 264 zł,
III stopień – 330 zł,
IV stopień – 396 zł,
V stopień – 462 zł
dla Zastępców Dyrektorów , Głównego Księgowego, Naczelników Urzędów, Zastępców Naczelników Urzędów, Naczelników Wydziałów

I stopień – 572 zł,
II stopień – 763 zł,
III stopień – 954 zł,
IV stopień – 1.145 zł
V stopień – 1.336 zł
Ponadto informuję, że wysokość oszczędności funduszu płac za I półrocze 2018 r. na poszczególnych paragrafach przedstawiają się następująco

§ 4020 członkowie korpusu służby cywilnej – 7.000.000 zł,
§ 4060 funkcjonariusze służby celno-skarbowej – 352.300 zł,
§ 4010 pracownicy spoza służby cywilnej – 130.000 zł.
Oszczędności funduszu płac zostaną wypłacone w terminie określonym w „Zasadach tworzenia oraz wypłaty funduszu oszczędności w Izbie Administracji Skarbowej w (...) i” stanowiących załącznik do zarządzeniu nr 114/2017 Dyrektora Izby Administracji Skarbowej (...)z dnia 23 czerwca 2018 r.

W zastępstwie Dyrektora

Zastępca Dyrektora...
[/QUOTE]

Na różnice w wysokościach nagród z oszczędności dla korpusu służby cywilnej i funkcjonariuszy SC-S, ma wpływ wysokość zaoszczędzonych kwot na poszczególnych paragrafach z których są one wypłacane.
 
@Skarbowiec Nieetosowy chciałbym takie rozliczenie zobaczyć w Rzeszowie. Ale nie wierzę, że się ktokolwiek odważy się o to dyrekcję zapytać, bo że dyrekcja zrobi to z własnej inicjatywy, to raczej to jest bez szans.
 
Celnik79 Nie znam na to pytanie odpowiedzi. Mogę się tylko domyślać, że chodzi o pokazanie władzy pracownikom.
 
Ostatnia edycja:
@Skarbowiec Nieetosowy chciałbym takie rozliczenie zobaczyć w Rzeszowie. Ale nie wierzę, że się ktokolwiek odważy się o to dyrekcję zapytać, bo że dyrekcja zrobi to z własnej inicjatywy, to raczej to jest bez szans.
U nas przez jakiś czas się takie rozliczenia zamieszczali na intranecie, później zaniechali zamieszczania a teraz wygląda, że od II kwartału wrócili to tej pierwszej opcji...
 
a ja cieszę się, dostałam to coś, bo nie wiem jak to nazwać, całe 358 zł netto, i co? zatkało kakao?, kto dostał mniej?, nie widzę rączek, no to chyba ja i moi współtowarzysze niedoli wygraliśmy, ale za to cywile z UKS-u dostali 2000 na rękę, ale oni pracują na innym piętrze.
A już poważniej, może związek centralnie powinien postarać się o zestawienie premii z całego kraju, może być ciekawie, może okazać się że im bliżej Wschodu tym mniej, zróbmy spis w której izbie jak wyszło,
IAS Warszawa - 358 zł
 
a ja cieszę się, dostałam to coś, bo nie wiem jak to nazwać, całe 358 zł netto, i co? zatkało kakao?, kto dostał mniej?, nie widzę rączek, no to chyba ja i moi współtowarzysze niedoli wygraliśmy, ale za to cywile z UKS-u dostali 2000 na rękę, ale oni pracują na innym piętrze.
A już poważniej, może związek centralnie powinien postarać się o zestawienie premii z całego kraju, może być ciekawie, może okazać się że im bliżej Wschodu tym mniej, zróbmy spis w której izbie jak wyszło,
IAS Warszawa - 358 zł

Jestem ucywilnionym celnikiem z IC warszawa i wiem że premia pełna wynosiła 1846 pln na rękęa większość dostała ok. 1300 pln. Jak byś była obiektywna to byś napisała że te 358 pln jest pierwszą transzą, a druga ma być większa od pierwszej. Te pieniądze są z róźnych kont i nie mogą…być przeniesione, jeszcze tego nie wiesz czy udajesz. Jestem teraz cywilem ale się nie zeszmaciłem jak niektórzy w burzliwych czasach wręczania propozycji a teraz przez niektórych €žcelnych†jestem traktowany jako ktoś gorszy. Wśród cywili jest wiele ch...ów i ku..w i tak samo wśród mundurowych. Możemy się zamienić na miejsca jak chcesz, ja dostałem 1846 pln
 
jak będzie druga transza to napiszę póki co tylko jedn przekaz. Jak już kiedyś pisałem podejrzewam jakąś "sprawiedliwość dziejową władzy" . Można się z tym zgadzać albo i nie. Ja to nawet rozumiem ale biorąc pod uwagę drugą stronę premii jako motywatora, to jest ona wielce motywująca :). Wcale nie mam wątpliwości co do jakości jej oddziaływania w tej przestrzeni.
 
IAS poznań 1300 brutto cywile, inni pracownicy 1200, dla funkow info: nie wiadomo ile, dowiecie się w terminie późniejszym.
 
Do leonn31;
To nie ten temat, ja przez 22 lata służby wiele widziałam, ale cóż to już przeszłość. Jeżeli uważasz, że wszystkich można wrzucić do jednego wora to twój problem, ja Ciebie nie oceniam wiec ty nie oceniaj mnie. Rozumiem, że miałeś/miałaś co napisać w odwołaniu do dyrektora kas-i, akurat w ias warszawskiej ciagle przywracają ludzi do służby, to może i Ciebie przywróci dyrektor. Idź na urlop i wyluzuj najwyraźniej tego potrzebujesz
W kwestii premii.... Piszesz o drugiej transzy, w mojej komórce nikt nic nie wie, no ale może jesteśmy daleko od "koryta". A skąd Ty wiesz o takim podziale nagród?
 
Ostatnia edycja:
pm

179, co za to można kupić??? o to jest pytanie....



Przez miesiąc (30 dni) - codziennie bochenek chleba i jakieś 150 gramów
wyrobu wędlino-podobnego.

ps
Przepraszam - wiem - nie w Warszawie. Tak czy siak żałosna to "nagroda",
gdy się widziało, jak pewien ciołek - "szef dla samego siebie" co drugi/trzeci
dzień, po kolei oferował każdemu z pracowników podobną kwotę za 2 godziny
dłużej w pracy.
 
Chętnie podzieliłbym się informacją jak wygląda premii półroczna na Podkarpaciu, ale kwota rzeczywista nie jest znana (podobno miało być 800 zł brutto na funkcjonariuszy, ale zgodnie z poleceniem kwoty miały być różnicowane) i termin wypłaty też utajniony.
 
te pseudo nagrody to po prostu kpina! jeżeli tak wygląda motywacja to życzę decydentom powodzenia.
 
Back
Do góry