• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Kto Ci powiedział, że nowy zrealizuje obietnice starego ???

Spokojnie, żadnego nowego rządu nie będzie, ani wcześniejszych wyborów. Zresztą jakby rząd miał się zmienić to na kogo ? Wszystko jest lepsze niż schetyna i lubnałer. Raczej skupmy się na tym, żeby nas nie oszukali na podwyżkach, jeżeli będą.

Na marginesie, to nie agitacja, bo tradycyjnie jestem wyborcą pana Mikke i pana Grzegorza Brauna.
 
Ostatnia edycja:
A w którym miejscu Mały pisał jako kobieta, czy ew. Inna płeć😉 bo przez przytoczony wpis nie mogę tego stwierdzić..
 
Większość f-c-s nie dostanie podwyżki w kwocie 650 zł+. Prawdziwymi beneficjentami owych podwyżek będzie obecna i była kadra zarządcza oraz ci spośród f., którzy w ostatnich miesiącach 2018 r .dostali awans na stanowisku.
Myślę, że wielu f.c-s dostanie groszowe podwyżki, a po dokładnym przeliczeniu pensje pozostaną na podobnym poziomie jak w minionym roku +2,3 procent.
 
" w 2019 r. 655 zł miesięcznie dla każdego zatrudnionego/pełniącego służbę w jednostkach KAS, przy czym kwota 50 zł/49 zł miesięcznie będzie wypłacana od 2020 r. jako dodatkowe wynagrodzenie roczne pracownika lub nagroda roczna funkcjonariusza (zatem podwyżka wszystkich składników wynagrodzenia/uposażenia wraz z odpisem na 3 %-owy fundusz nagród wyniesie w 2019 r. odpowiednio 605 zł/606 zł".

Czemu uważasz, że większość dostanie grosze?
 
"Czemu uważasz, że większość dostanie grosze? "

Czemu? .Bo mentalnie nic się nie zmieniło wśród tych co o podwyżkach będą decydowali. Zacznie się, a właściwie już się zaczęło (pod koniec 2018 r " poprzez cudowne "awanse) kolejny etap "uwłaszczenia na stanowiskach", po wartościowaniu.
 
Pozostałe osiem.

O tym, że te dwa są najważniejsze to nie ja zdecydowałem 2 tysiące lat temu:



EWANGELIA

Jeden z uczonych w Piśmie podszedł do Jezusa i zapytał Go:
"Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?"

Jezus odpowiedział:
"Pierwsze jest:
"Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz jest jedynym Panem. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą".
Drugie jest to:
"Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego".
Nie ma innego przykazania większego od tych".

Rzekł Mu uczony w Piśmie:
"Bardzo dobrze, Nauczycielu, słusznie powiedziałeś, bo Jeden jest i nie ma innego prócz Niego. Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego jak siebie samego znaczy daleko więcej niż wszystkie całopalenia i ofiary".
Jezus, widząc, że rozumnie odpowiedział, rzekł do niego:
"Niedaleko jesteś od królestwa Bożego".
I nikt już nie odważył się Go więcej pytać.

Słowa Ewangelii [Mk 12, 28b-34]


KATECHIZM

Najważniejsze przykazania brzmią następująco:
"Będziesz miłował Pana Boga twego ze wszystkiego serca twego i ze wszystkiej duszy twojej i ze wszystkiej myśli twojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne jest jemu:
Będziesz miłował bliźniego twego jako siebie samego". (*Mat. 22, 37-39).
http://katechizm-wiara.blogspot.com/2012/06/235-wymien-dwa-najwazniejsze.html


Byłeś u komunii?
Czy komunistą?

Załóż portal katechizacyjny "kasowskiguru"

Taki z ciebie dobry katolik i tak ci przeszkadza wośp owsiaka?

Typowy zaścianek
 
Też jestem za tym!

"Będziesz miłował Pana Boga, a bliźniego swego jak siebie samego" - to są dwa najważniejsze przykazania Boże.

Nie można siać nienawiść wobec bliźniego?
1376664633.gif

Jaka obłuda

Tak pisze gość któremu wośp owsiaka wadzi

10 minut po nieładnym poście na skarbowcach składa życzenia

Przebrał się diabeł w ornat i do mszy służy
 
Jaka obłuda

Tak pisze gość któremu wośp owsiaka wadzi

10 minut po nieładnym poście na skarbowcach składa życzenia

Przebrał się diabeł w ornat i do mszy służy

Daj spokój. Teraz prawdziwi kasowcy mają sezon na opluwanie Owsiaka. Bardzo to profesjonalnie wygląda na "naszym" konkurencyjnym forum, takie przeplatanie tematów związkowych z hobby pana, który jest krzyżówką psa ogrodnika, pani Dulskiej, Kalego z nutką homosovieticus. Może centrala tego związku się zainteresuje w końcu jego działalnością bo jak ktoś z zewnątrz na to popatrzy obcy nie znający tego grajdołka to kiepsko to o tamtym związku świadczy.
 
Ostatnia edycja:
Panie i panowie, temat tego postu to podwyżki, a nie Owsiak i religia.
PAX proszę.
 
A nie było przypadkiem tak, że ugrali te 2,3% i byli cali szczęśliwi. O nic więcej nie chcieli walczyć.... A teraz wielkich bohaterów udają

Tak właśnie było. Należy pamiętać tez, że jeszcze latem pan Duda grzmiał żadnych podwyżek w budżetówce póki pensja minimalna nie wzrośnie o tyle ile chce S.

Te 655 zrobiło takie wrażenie na szefach związków skarbówki, że zapomnieli przed podpisywaniem zadbać o swoje interesy i zaczęli brać się za negocjacje po podpisaniu. Tak jakby to była ich zasługa. A jedyny ich argument to, że oni podpisali a Wy nie.
 
Back
Do góry