• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

dość dyskryminacji

- nagłośnienie wieloletniej dyskryminacji płacowej funkcjonariuszy, podtrzymanej w kas, polegającej na odmiennym wynagradzaniu za taką samą pracę - nie w różnych izbach w Polsce czy w różnych komórkach - ale często nawet w tej samej komórce - ludzie robią TO SAMO, w TEJ SAMEJ komórce, na zupełnie różnych stanowiskach a więc za zupełnie różną kaskę - specjalista i ekspert,

- wnioski do dias o skierowanie na komisję lekarską mswia w celu stwierdzenia, czy występujące u funka schorzenia i dolegliwości są wynikiem warunków w jakich pełnił on służbę lub charakteru wykonywanych obowiązków

- odmowa kierowania pojazdami służbowymi bez wykupionego AC

- wnioski do dias o wypłacenie zaliczki na poczet zdjęcia do legitymacji służbowej oraz udanie się do fotografa w ramach godzin służby - dlaczego mamy robić te fotki w prywatnym czasie za własną kaskę? mi prywatnie legitka nie jest do niczego potrzebna , a skoro jest niezbędna do wykonywania obowiązków?

dość!!!
 
Ostatnia edycja:
dość dyskryminacji

- nagłośnienie wieloletniej dyskryminacji płacowej funkcjonariuszy, podtrzymanej w kas, polegającej na odmiennym wynagradzaniu za taką samą pracę - nie w różnych izbach w Polsce czy w różnych komórkach - ale często nawet w tej samej komórce - ludzie robią TO SAMO, w TEJ SAMEJ komórce, na zupełnie różnych stanowiskach a więc za zupełnie różną kaskę - specjalista i ekspert,

- wnioski do dias o skierowanie na komisję lekarską mswia w celu stwierdzenia, czy występujące u funka schorzenia i dolegliwości są wynikiem warunków w jakich pełnił on służbę lub charakteru wykonywanych obowiązków

- odmowa kierowania pojazdami służbowymi bez wykupionego AC

- wnioski do dias o wypłacenie zaliczki na poczet zdjęcia do legitymacji służbowej oraz udanie się do fotografa w ramach godzin służby - dlaczego mamy robić te fotki w prywatnym czasie za własną kaskę? mi prywatnie legitka nie jest do niczego potrzebna , a skoro jest niezbędna do wykonywania obowiązków?

dość!!!

hehe, genialne!!!!

ja proponuję zrobić plik tekstowy zawierający zestawienie info o wzroście pobieranych podatków (*wg MF), cytaty , że to z naszej pracy, i od kiedy mamy zamrożone wynagrodzenia i na koniec zestawienie PITów osób publicznych z KAS, nie wiem kto ma obowiązek publikacji? Od DIAS w góre? I dał linka wszędzie gdzie sie da.
 
podobno podczas pikiety w Warszawie pomógł nam kapelan, nie wiem czy nie warto byłoby mieć takiego mediatora. Trochę kontrowersyjne ...ale pod rozwagę.
 
dość dyskryminacji

- nagłośnienie wieloletniej dyskryminacji płacowej funkcjonariuszy, podtrzymanej w kas, polegającej na odmiennym wynagradzaniu za taką samą pracę - nie w różnych izbach w Polsce czy w różnych komórkach - ale często nawet w tej samej komórce - ludzie robią TO SAMO, w TEJ SAMEJ komórce, na zupełnie różnych stanowiskach a więc za zupełnie różną kaskę - specjalista i ekspert,

- wnioski do dias o skierowanie na komisję lekarską mswia w celu stwierdzenia, czy występujące u funka schorzenia i dolegliwości są wynikiem warunków w jakich pełnił on służbę lub charakteru wykonywanych obowiązków

- odmowa kierowania pojazdami służbowymi bez wykupionego AC

- wnioski do dias o wypłacenie zaliczki na poczet zdjęcia do legitymacji służbowej oraz udanie się do fotografa w ramach godzin służby - dlaczego mamy robić te fotki w prywatnym czasie za własną kaskę? mi prywatnie legitka nie jest do niczego potrzebna , a skoro jest niezbędna do wykonywania obowiązków?

dość!!!


Wyobraź sobie, że od jakiegoś czasu miałem przygotowane coś w podobnym
"stylu", więc "wrzucę" to tutaj (bez odpowiednich korekt).

Do DIAS’a, należałoby się zwrócić o:
- Skierowania do właściwej, Rejonowej Komisji Lekarskiej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w celu ustalenia związku albo braku związku posiadanych schorzeń ze służbą;
- Zaświadczenia o uposażeniu i nagrodzie rocznej funkcjonariusza, na ostatnio zajmowanym stanowisku w służbie, dla celów rentowych;
- Zaświadczenia o przebiegu służby dla celów emerytalnych lub rentowych;
- Zaświadczenia o czasie ostatniego awansu na stopniu/stanowisku;
- Zaświadczenia o terminie ustawowo przysługującego (kolejnego) awansu na stopniu/stanowisku;
- Zaświadczenia o czasie i wysokości ostatniej podwyżki wynagrodzenia;
- Zaświadczenia o czasie i wysokości przewidywanej podwyżki wynagrodzenia;
- Zaświadczenia o przebiegu służby w Służbie Celnej, o której jest mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2018 r. poz. 132, z późn. zm.);
- Zaświadczenia o wykonywaniu obowiązków w warunkach szczególnych lub o szczególnym charakterze;
- Zaświadczenia o ilości, rodzaju i terminach, przebytych kursów i szkoleń zawodowych;
- Wykazu informującego o ilości, rodzaju i terminach, przewidywanych kursów i szkoleń zawodowych;
- Zaświadczenia o ilości, rodzaju i terminach obowiązywania imiennych upoważnień do czynności zwykłych oraz szczególnych;
- Wykazu preferowanych stanowisk, możliwych do ubiegania się w celu indywidualnego rozwoju zawodowego;

… i wiele, wiele innych …

 
Obawiam się że skarbowcy nie poprą żadnego referendum protestacyjnego w KAS z jednego powodu:
totalne olanie skarbowców w postulatach.
Wszystkie postulaty dotyczą tylko funkcjonariuszy. wystarczyło jednak zmienić jeden jedyny postulat (pierwszy) aby to zmienić. O ile reszta reszta postulatów jest obojętna (dla skarbowców) to pierwszy "stawia" w bardzo złym świetle nie tylko związek celnicy.pl (bo przedstawia to tak że dba tylko o funków a nie o całość - z cywilami) ale także prowadzi do dalszej eskalacji wrogości pomiędzy cywilami i funkami.
wystarczyło napisać tylko:
1. Przyznanie dodatkowych środków na motywacyjny wzrost uposażeń w roku bieżącym, do kwoty 650 zł w przeliczeniu na jednego funkcjonariusza i pracownika KAS.
 
Obawiam się że skarbowcy nie poprą żadnego referendum protestacyjnego w KAS z jednego powodu:
totalne olanie skarbowców w postulatach.
Wszystkie postulaty dotyczą tylko funkcjonariuszy. wystarczyło jednak zmienić jeden jedyny postulat (pierwszy) aby to zmienić. O ile reszta reszta postulatów jest obojętna (dla skarbowców) to pierwszy "stawia" w bardzo złym świetle nie tylko związek celnicy.pl (bo przedstawia to tak że dba tylko o funków a nie o całość - z cywilami) ale także prowadzi do dalszej eskalacji wrogości pomiędzy cywilami i funkami.
wystarczyło napisać tylko:
1. Przyznanie dodatkowych środków na motywacyjny wzrost uposażeń w roku bieżącym, do kwoty 650 zł w przeliczeniu na jednego funkcjonariusza i pracownika KAS.
No masz rację tak to dzisiaj odebrali pracownicy, że wystarczyło coś napisać na początku by też było o nich a tak przestali czytać do końca i poszło w zapomnienie, szkoda.
 
Więc jakby nie zaklinać rzeczywistości po raz kolejny okazuje się , że funkcjonariuszom nie jest po drodze z pracownikami i związek Celnicy.pl powinien pozostać związkiem funkcjonariuszy i skupić się na bronieniu ich praw.
 
Pewnie tak, tylko w obecnej sytuacji skazani jesteśmy na siebie, więc chyba lepiej walczyć razem. Z całym szacunkiem, ale jakoś kiepsko Wam wychodzi przejście do służb mundurowych. Tam Was nie chcą, a Wy (czemu się nie dziwię) nie chcecie być tu gdzie Was zesłano.
 
Po co mam występować do zz dla którego ja, jako podmiot, nie istnieje. Gdyby było inaczej w postulatach uwzględnionoby także takie osoby.
 
Po co mam występować do zz dla którego ja, jako podmiot, nie istnieje. Gdyby było inaczej w postulatach uwzględnionoby także takie osoby.

to po co się upominasz, aby ten związek cię reprezentował? zapłać comiesięczną składkę i wtedy pyszcz do woli. możesz nawet spróbować siwego i cały zarząd pogonić w demokratycznej procedurze i wtedy ogłaszać swoje postulaty.
 
bez urazy ale znam osoby z us i ucs (cywile- nawet koleżanka z pokoju) które należą do celnicy pl- i teraz wychodzi że owszem płacą składki na związek i zastanawiam się po co to robią. Przecież związek olewa ich dokładnie. Najpierw związek namawiał do zapisania się, potem ich olewa i walczy tylko o funków. Do tego wypominanie że cywile nie mają prawa do głośnego upominania się "o swoje". Wygląda to mniej więcej tak: My jesteśmy elita, wszyscy mają nas wspierać i popierać, a my mamy ich wszystkich głęboko w d... Trzeba trochę zweryfikować poglądy i przyjąć do wiadomości że oprócz funków w kasie są też cywile. TYLKO JAKO JEDNOŚĆ stanowimy głoś którego boi się MF. A tak tworzymy sami sztuczne podziały. w ten sposób cywile nigdy nie poprą funków a funkowie- cywili.
 
Po co mam występować do zz dla którego ja, jako podmiot, nie istnieję. Gdyby było inaczej w postulatach uwzględniono by także takie osoby.


Najpierw pomyślałem o zwróceniu uwagi, że w końcu po coś upubliczniono
wiadomą treść, a także w jakimś celu, użyto słowa "konsultacje".

Przy powyżej zaprezentowanej postawie, już nawet mnie, nie chce się
z kimś takim gadać ...
 
No cóż @cat, to przestańcie płakać, że służby mundurowe was nie chcą. Widzicie źdźbło w cudzym oku, ale belki w swoim już nie.
 
Koleżanki/koledzy Skarbowcy, trochę źle i zbyt osobiście odbieracie niektóre wpisy na forum. Forum zostało założone przez celników i dla celników, dlatego większość forumowiczów wywodzi się z tego środowiska, stąd można odnieść wrażenie, że celnicy.pl nie interesują się sprawami pracowniczymi "cywilów". Nowa rzeczywistość połączyła nas w tym dziwnym i chyba przez nikogo nie chcianym tworze (KAS). To, że w naszym celniczym środowisku na zmianie ucierpiało dużo więcej osób jest chyba oczywiste, to u nas są ludzie odarci z munduru, to u nas ludziom obniżono uposażenia, to u nas zwolniono dużo więcej osób (procentowo). Nie powinno więc dziwić, że związek zawodowy koncentruje się na najbardziej pokrzywdzonych. Nie oznacza to jednak, że nie dba o pozostałych.
Skąd osąd, że związek ma "gdzieś" cywilnych członków? Czy komuś odmówiono pomocy w jakimś sporze z pracodawcą lub inaczej dano odczuć, że są członkami drugiego sortu? Nie sądzę. Jeśli cywile będą mieli wystarczająco dużą reprezentację w związku (a to zależy od liczby zapisanych osób), będą mieli wpływ na kształtowanie celów działania związku.
 
Obawiam się że skarbowcy nie poprą żadnego referendum protestacyjnego w KAS z jednego powodu:
totalne olanie skarbowców w postulatach.
Wszystkie postulaty dotyczą tylko funkcjonariuszy. wystarczyło jednak zmienić jeden jedyny postulat (pierwszy) aby to zmienić. O ile reszta reszta postulatów jest obojętna (dla skarbowców) to pierwszy "stawia" w bardzo złym świetle nie tylko związek celnicy.pl (bo przedstawia to tak że dba tylko o funków a nie o całość - z cywilami) ale także prowadzi do dalszej eskalacji wrogości pomiędzy cywilami i funkami.
wystarczyło napisać tylko:
1. Przyznanie dodatkowych środków na motywacyjny wzrost uposażeń w roku bieżącym, do kwoty 650 zł w przeliczeniu na jednego funkcjonariusza i pracownika KAS.

chodzi o aktywność sc-s w związku z aktywnością fsm

MUNDUROWYCH

nie można mieszać dwóch różnych bytów

natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby środowisko cywili sformułowało i przedstawiło własnepostulaty

ale nie w ramach protestów SŁUŻB MUNDUROWYCH
 
Po co mam występować do zz dla którego ja, jako podmiot, nie istnieje. Gdyby było inaczej w postulatach uwzględnionoby także takie osoby.

działania celników.pl prowadzone są na rzecz i funków, i pracowników

to jednak nie oznacza, że nie można prowadzić działań odrębnych, w interesie indywidualnym tych grup - nie kosztem drugiej grupy

nie wyobrażam sobie aktywnego, czynnego udziału w protestach skarbowców

jakoś do tej pory tego rodzaju aktywność tego środowiska mi umknęła....

ale zostawmy to

mówimy tu nie o działaniach celnikó.wpl, ale o próbie zorganizowania się funków sc-s i włączenia się aktywnego w protest służb mundurowych, licząc na wsparcie celników.pl, do którego należy ponad 30% funków
 
Back
Do góry