• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

wyrok Sądu Okręgowego w Kielcach sygn V Pa 20/18 czy ktoś może mi podrzucić ten wyrok?


Poczułem się wywołany do tablicy. Wyroki Sąd Okręgowego w Kielcach (V Pa 19/18 oraz V Pa 20/18) odpowiednio z 25 kwietnia 2018r oraz 30 kwietnia 2018r. nie mają jeszcze uzasadnień.
Dopiero złożyłem 30 kwietnia 2018r. wnioski o ich uzasadnienia. Jeżeli masz konkretne pytania pisz do mnie prywatną wiadomość. Postaram się coś poradzić.
 
WSA w Gdańsku wydał już 83 wyroki zobowiązujące do wydania decyzji. Takie wyroki pojawiły się też na pewno w Lublinie i Poznaniu. Prawie wszystkie zapadły po tzw. ukształtowaniu się linii NSA i są zgodne z tym co potwierdził NSA. Sama propozycja nie przesądza, ale...
Duża liczba wniosków o wydanie decyzji powinna, przynajmniej na jakiś czas powstrzymać nadmierne spożycie szampana przy Świętokrzyskiej.
 
zanim zobaczysz sukces w tych wyrokach z Gdańska, co powstrzyma picie szampana gdzieś lub spowoduje ich otwarcie w innych miejscach ...
to wytłumacz mi dlaczego te sądy boją się stwierdzenia zgodnego z prawdą, wiedzą i logiką życiową ...
że należy się decyzja o zwolnieniu ze służby ...

piszą tylko, że należy się decyzja dotycząca stosunku służbowego ...

to co ???
cywil dostanie decyzje o przekształceniu a zwolniony funk. o wygaszeniu ....
i dalej będą czarować, że do żadnych zwolnień nie doszło ???

przecież to są ludzie bez honoru ... mówię i o sędziach i o naszych przełożonych ...
którym nikt nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe .... bo oni inne gotowce dostali !
 
zanim zobaczysz sukces w tych wyrokach z Gdańska, co powstrzyma picie szampana gdzieś lub spowoduje ich otwarcie w innych miejscach ...
to wytłumacz mi dlaczego te sądy boją się stwierdzenia zgodnego z prawdą, wiedzą i logiką życiową ...
że należy się decyzja o zwolnieniu ze służby ...

piszą tylko, że należy się decyzja dotycząca stosunku służbowego ...

to co ???
cywil dostanie decyzje o przekształceniu a zwolniony funk. o wygaszeniu ....
i dalej będą czarować, że do żadnych zwolnień nie doszło ???

przecież to są ludzie bez honoru ... mówię i o sędziach i o naszych przełożonych ...
którym nikt nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe .... bo oni inne gotowce dostali !

W sentencji wyroków jest mowa o wydaniu decyzji w przedmiocie stosunku służbowego dlatego, że sądy dopuszczają też w dalszym ciągu propozycję służby. Inaczej orzec więc nie mogą. Ale jak przeczytasz uzasadnienia to jest wszystko wyjaśnione:
"Z drugiej strony, złożenie określonemu funkcjonariuszowi i przyjęcie przez tego funkcjonariusza propozycji zatrudnienia obligowało ten organ do wydania decyzji stwierdzającej wygaśnięcie stosunku służbowego, równoznacznej w swej istocie - jak już wcześniej wskazano - z decyzją o zwolnieniu ze służby." Decyzje dla wszystkich powinny być takie same. Powinny oczywiście różnić się uzasadnieniem, bo każde wygaszenie równoznaczne ze zwolnieniem ze służby musi być uzasadnione. Nie ma czegoś takiego jak decyzja o przekształceniu. Sądy opisały co w tym przypadku składa się na przekształcenie stosunku służbowego w stosunek pracy. Wyroki są w porządku, nie ma tu miejsca na kombinowanie. Oby się uprawomocniły.
 
cat...

czytając twoje posty zauważyłem, że wydaje ci się że jesteś mądrzejszy i sprytniejszy od innych,
ale tak ci się tylko wydaje ... żyjesz w jakiejś własnej wąskiej rzeczywistości !
pewnie wydaje ci się też, że jak zamkniesz oczy to znikasz ???

grupa rezerwy...

przecież w tych wyrokach chodzi tylko o to, że ta decyzja przewidywana przez WSA w Gdańsku ma potwierdzić to co się już stało,
ktoś dostał propozycję, którą przyjął lub odrzucił a decyzja ma potwierdzić tylko to co się stało w następstwie przyjęcia tej starej propozycji ....

przestańcie się oszukiwać i czarować ....
to nie są żadne korzystne wyroki, żadna nowa linia,
 
a geniuszu cat...

wydaje ci się, że po co w kilkudziesięciu wyrokach mowa jest o decyzji dotyczącej stosunku służby (ten sam nic nie wnoszący zwrot .... kopiuj i wklej)
bo oni już wiedzą jak to dalej rozegrać ... tylko po to i aż po to ... proponuję zejść na ziemię i się trochę ogarnąć z tymi dyrdymałami o wygranej batalii w sądzie :)
 
cat...

czytając twoje posty zauważyłem, że wydaje ci się że jesteś mądrzejszy i sprytniejszy od innych,
ale tak ci się tylko wydaje ... żyjesz w jakiejś własnej wąskiej rzeczywistości !
pewnie wydaje ci się też, że jak zamkniesz oczy to znikasz ???

grupa rezerwy...

przecież w tych wyrokach chodzi tylko o to, że ta decyzja przewidywana przez WSA w Gdańsku ma potwierdzić to co się już stało,
ktoś dostał propozycję, którą przyjął lub odrzucił a decyzja ma potwierdzić tylko to co się stało w następstwie przyjęcia tej starej propozycji ....

przestańcie się oszukiwać i czarować ....
to nie są żadne korzystne wyroki, żadna nowa linia,

Jeszczefunkcjonariuszu, nie wiem jaki jest Twój cel w próbie zniechęcania do wyroków zobowiązujących do wydania decyzji. Mogę się domyślać. Absolutnie nie chodzi o potwierdzenie stanu faktycznego. Po pierwsze wyroki potwierdzają, że doszło do wygaszenia stosunku służbowego, równoznacznego ze zwolnieniem ze służby. Tego bez wyroku nie uzyskasz, a jakie są konsekwencje na pewno wiesz. To jest ważne dla ucywilnionych. Po drugie musisz dostać decyzję z uzasadnieniem, którą znowu możesz zaskarżyć. To jest najważniejsze dla wygaszonych. Masz jakiś pomysł jak uzasadnić decyzję o wygaszeniu funkcjonariusza ocenianego powyżej oczekiwań, kiedy po miesiącu czy dwóch pojawiają się ogłoszenia o naborze na to stanowisko, a audyty wykazują braki kadrowe? Te wyroki to powrót od dzikich plemion do cywilizacji. Nie będę wklejał kolejnych fragmentów z uzasadnienia wyroków. Pewnie znasz. Same korzyści. Oczywiście chodzi mi o funkcjonariuszy wygaszonych i ucywilnionych. Niektórym na pewno wyroki nie pasują;-)
 
a geniuszu cat...

wydaje ci się, że ...


Źle Ci się wydaje, co mnie się MOŻE - według Ciebie - wydawać!

Na pewno nie wydaje mi się, by KMF* przeoczył dotąd któryś "pomysł" z tego
Forum - wstęp, "zasiewanie ziarna" dla kolejnego przekrętu - kosztem istnień
ludzkich. O wielu "rozwiązaniach" nigdy nie było mowy, dopóki się - właśnie
na TYM Forum - nie pojawiły!

Pozostawiam Ci - z należytym szacunkiem dla Twojej inteligencji -dwa
RETORYCZNE pytania:

- Czy Ty tak "na serio" uważasz, że aby na powyższe zwrócić czyjąś uwagę,
to NALEŻY CZUĆ SIĘ GENIUSZEM ?!

- Czy trzeba być geniuszem, by zastanowić się wyłącznie nad treścią telegraficznie
przekazanej informacji,
przy tym
nie zawracając sobie głowy nastrojem TELEGRAFISTY, jego płcią, wiekiem,
doświadczeniem, kolorem skóry czy - też kiepską znajomością ortografii ?!


* KMF = "KTOŚ" - tajemniczy "Don Pedro", z Krainy Misia Falandysza
 
a geniuszu cat...

wydaje ci się, że po co w kilkudziesięciu wyrokach mowa jest o decyzji dotyczącej stosunku służby (ten sam nic nie wnoszący zwrot .... kopiuj i wklej)
bo oni już wiedzą jak to dalej rozegrać ... tylko po to i aż po to ... proponuję zejść na ziemię i się trochę ogarnąć z tymi dyrdymałami o wygranej batalii w sądzie :)

marian, daj spokój ... :) ...
 
a geniuszu cat...

wydaje ci się, że po co w kilkudziesięciu wyrokach mowa jest o decyzji dotyczącej stosunku służby (ten sam nic nie wnoszący zwrot .... kopiuj i wklej)
bo oni już wiedzą jak to dalej rozegrać ... tylko po to i aż po to ... proponuję zejść na ziemię i się trochę ogarnąć z tymi dyrdymałami o wygranej batalii w sądzie :)

Pierdo-nie ... nazywaj to jak chcesz !!!!!!!

Ja jestem i duża grupa pokrzywdzonych codziennie mówimy: nie spocznie dopóki :
1. nie zostanie naprawiona krzywda tych którzy są z nami i Tych , których powołał Bóg
2. winni nie zostaną skazani

To czy osiągniemy cel w Polsce czy zagranicą to mi to lotto !!! Myślę, że to niezła inwestycja :cool:
 
DIAS miał obowiązek wydać mi Decyzję a nie jakąś propozycję ....
Com do ludzi bez honoru masz rację ... Im bliżej wyborów będą jeszcze bardziej bezwzględni w swoich działaniach !!!
 
a geniuszu cat...

wydaje ci się, że po co w kilkudziesięciu wyrokach mowa jest o decyzji dotyczącej stosunku służby (ten sam nic nie wnoszący zwrot .... kopiuj i wklej)
bo oni już wiedzą jak to dalej rozegrać ... tylko po to i aż po to ... proponuję zejść na ziemię i się trochę ogarnąć z tymi dyrdymałami o wygranej batalii w sądzie :)

"Zatem podstawą prawną do wydania decyzji w rozważanym przypadku jest art. 170 ust. 3 ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej w związku z odpowiednio stosowanym art. 276 ust. 2 ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej - interpretowany zgodnie z art. 32 ust. 1, art. 45 ust. 1 i art. 77 ust. 2 Konstytucji RP. Powyższy sposób interpretacji regulacji art. 170 ust. 3 ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej, jest ponadto uzasadniony z tej przyczyny, że reforma danej służby nie może usprawiedliwiać różnicowania ochrony stosunku służbowego, w sposób niekorzystny wyłącznie dla tych funkcjonariuszy, którym pełnienia dalszej służby nie zaproponowano".

Tu masz całą instrukcję dalszego postępowania. Na podstawie jakiej interpretacji ma być wydana decyzja i w oparciu o które konkretnie przepisy. Jak spróbują wydawać inaczej, np. decyzje o przekształceniu, których żadna ustawa nie przewiduje to im się cofnie. Art. 276 ust. 2 ustawy o KAS interpretowany zgodnie z przepisami Konstytucji. Inaczej lepiej nie rozgrywać, bo tylko wstyd będzie.
 
DIAS miał obowiązek wydać mi Decyzję a nie jakąś propozycję ....
...


- skoro dał "propozycję" będącą podstawą "przekształcenia" i samego
"pozwolenia" pracy/służby w KAS
oraz
- twierdzi, iż "propozycja" spełnia przepisy KAS
jednocześnie
- przepisy KAS uwzględniają NIEUWZGLĘDNIENIE pewnych kwestii,
(
[FONT=&quot]odsyłając m.in. kwestię [/FONT]np. administracyjno-prawną do wiadomych przepisów)
ponieważ
- owe przepisy jednoznacznie wyznaczają tryb postępowania,

to DIAS wydając "propozycję", w żaden sposób nie został zwolniony
z obowiązku spełnienia obowiązujących przepisów
[FONT=&quot]NIEZALEŻNYCH[/FONT]
(nie uwzględnionych w przepisach KAS).

Dlatego NADAL istnieje zobowiązanie DIAS np. do wydania decyzji
o zwolnieniu ze służby.

Reasumując:
- można się zgodzić, że pracuję na podstawie "propozycji", ALE
-mój STATUS funkcjonariusza nie zmienia się do czasu wydania
właściwej przepisom DECYZJI ...


 
cat...

czytając twoje posty zauważyłem, że wydaje ci się że jesteś mądrzejszy i sprytniejszy od innych,
ale tak ci się tylko wydaje ... żyjesz w jakiejś własnej wąskiej rzeczywistości !
pewnie wydaje ci się też, że jak zamkniesz oczy to znikasz ???

grupa rezerwy...

przecież w tych wyrokach chodzi tylko o to, że ta decyzja przewidywana przez WSA w Gdańsku ma potwierdzić to co się już stało,
ktoś dostał propozycję, którą przyjął lub odrzucił a decyzja ma potwierdzić tylko to co się stało w następstwie przyjęcia tej starej propozycji ....

przestańcie się oszukiwać i czarować ....
to nie są żadne korzystne wyroki, żadna nowa linia,

samouk z dziedziny psychiatrii?

z autopsji zapewne
 
Czy ktoś może, w przerwie między docinkami i politycznym jazgotem, dać jakieś info co do naszych spraw? Dlaczego NIC kompletnie się nie dzieje?! Co z NSA? Jakieś pierwsze terminy? To wszystko dziwnie wygląda...jakby się namyślali, co z nami zrobić...
 
Czy ktoś może, w przerwie między docinkami i politycznym jazgotem, dać jakieś info co do naszych spraw? Dlaczego NIC kompletnie się nie dzieje?! Co z NSA? Jakieś pierwsze terminy? To wszystko dziwnie wygląda...jakby się namyślali, co z nami zrobić...

No właśnie ... Co dalej !!! Emocje opadły ??? Walczymy razem czy w pojedynkę ???
 
Czy odbyla się jakaś sprawa w NSA funka, który miał pozytywne orzeczenie w WSA ???
 
Zapoznajcie się z wyrokiem i jego uzasadnieniem nr sygn. IISaWa1337/17. To po prostu skandal sędziowie nie zauważyli, ze uchylona decyzja powinna być do ponownego rozpatrzenia i liczy się stan na dzień wydania decyzji tj.dzien 31.05.2017 r. - Art 7 oraz Art 77 KPA. A potraktowali, ze Funk sam odmówił przyjęcia propozycji pracy w US i nie jest już w stosunku sluzbowym. Wobec powyższego organ nie może wystawić decyzji z propozycją służby bo skarżący już utracił w dn 31.08.2017 status funkcjonariusza.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry