• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Witam i pozdrawiam wszystkie ludki, mam zarazem pytanko.

Czy ktoś już policzył emkę wg. kalkulatora od pani Mrugały?????
 
Czyżby temat wygasł, naprawdę nikt nic nie wie ?! Ja słyszałem o wyliczeniu emki na poziomie 2300, czy ktoś to może potwierdzić?
 
Tak. Wg kalkulatora ok 3200 brutto za 17 lat. Młodszy ekspert dzięki generałowi, wcześniej ekspert SC, z awansu, nie ze spadu. Bez pewności prawidłowości danych i wyliczenia.
 
Ostatnia edycja:
Wg. kalkulatora za 21 lat (w roku 2021) 3400 - taka kwota pojawia się w polu "Finał" arkusza i nie wiem czy to jest brutto czy netto, ale tyle mi wyszło. Pensja + wysługa + za stopień + dodatek graniczny oraz "13" i w między czasie 2 nagrody jubileuszowe.
 
... już można świętować? Czy jeszcze poczekamy?
Pamiętajmy że emerytura jest zależna od budżetu i ogólnie, gospodarki kraju, więc nie przesadzał bym z tym hurra-optymizmem...
 
Emka to prawo nabyte i nie ma nic wspólnego budżet, gospodarka kraju itp.
Jasne. Powiedz to tym, którym obniżyli - "dla sprawiedliwości społecznej, tym złym ubekom".
Przyznawana jest też w danej chwili - jak myślisz, dlaczego zwiększają wiek?
Zejdź na ziemię.
 
To zrobiono z powodów politycznych/wizerunkowych/populistycznych - to nie ma nic wspólnego z gospodarką i budżetem bo budżet tych paru groszy w ogóle nie odczuje. Wszystkie emki mundurowe kosztują trochę ponad 10 mld zł, dla porównania do samego ZUSu państwo dopłaca ok 50 mld zł
 
To też. Ale zauważ że oni mieli prawa nabyte. Zaś przesunięcie wieku emerytalnego jest ewidentnie efektem braku pieniędzy na emerytury.
 
dale
Do radości brakuje mi tyle co odległości do księżyca, po prostu ktoś pytał jak wychodzą wyliczenia to mu je podałem. Nie wiem nawet czy to jest kwota netto czy od tych 3400 jakieś potrącenia. Nie wiem, bo się słabo orientuje, a na emeryturze jeszcze nie byłem więc nie wiem jak to jest z tymi wyliczeniami. Czy biorę pod uwagę, że ktoś kiedyś zabierze mi emeryturę, bo ustawa uchwalona za czasów PiS? Nie, ale wydłużania wieku potrzebnego do przejścia na emeryturę już tak.
Z mojego życia i 30 letniej pracy dla Państwa Polskiego, zapamiętam głównie to, że nikt nas nigdy nie żałował od lewa do prawa. Jesteśmy znienawidzeni przez "turystów" i państwo dla, którego tyramy. I to drugie jest strasznie przykre, dlatego muszę przeżyć jeszcze 3 lata i nigdy więcej pracy w tym kraju.
 
Wg. kalkulatora za 21 lat (w roku 2021) 3400 - taka kwota pojawia się w polu "Finał" arkusza i nie wiem czy to jest brutto czy netto, ale tyle mi wyszło. Pensja + wysługa + za stopień + dodatek graniczny oraz "13" i w między czasie 2 nagrody jubileuszowe.

Na chwilę obecną emerytura dla eksperta ( z najniższym uposażeniem wg. widełek dla tego stanowiska) to kwota ok 2200 brutto, wg. kalkulatora bez uwzględnienia nagrody jubileuszowej . Czy tę nagrodę wlicza się ??? Wg. mnie nie, ale może się mylę.
 
Moim zdaniem powinna się wliczać. Dlaczego używacie sformułowania brutto? Czy to co wylicza arkusz i podaje w ramce "Finał", to jest brutto i od tego coś trzeba odliczyć?
 
Co do jubileuszówek to nie jestem pewny może ktoś wie na 100% czy tak czy nie?
Piszemy brutto ponieważ od kwoty koncowej musisz odliczyć podatek.
 
Nagrody jubileuszowe nie stanowiă ani uposażenia zasadniczego, ani stałego dodatku ani też nagrody rocznej więc wg. mnie nie dolicza się.
 
Może by tak sprawdzić, zaczynając "od d*py strony" ?!

- Jeśli chodzi o "dodatki" możliwe w tym zakresie są jedynie DWIE kategorie:
1 - dodatki STAŁE i 2 - dodatki ZMIENNE.

[FONT=&quot]Powinna pomóc podpowiedź - te pierwsze oznacza się jako OBOWIĄZKOWE, te drugie
zwie się NIEOBOWIĄZKOWYMI.[/FONT]
 
ustawa wyraźnie mówi .Do dnia 01 styczeń masz mieć 25 lat pracy /mężczyzna/ w tym 15 lat w warunkach szkodliwych . A więc mężczyzna powinien podjąć pracę w roku 1974 . To ustawa premiera Buzka który zabrał młodszym pracownikom administracji celnej w tym czasie możliwość przejścia w wieku 60 lat /mężczyźni/ oraz 55 lat kobiety .Niektórzy funkcjonariusze dopisali sobie lata pracy na roli . Ale tylko ci którzy mieszkali na wiosce i rodzice mieli pole orne
 
Back
Do góry