• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Uchwała finansowa - wynagrodzenie Prewodniczącego ZZ Celnicy PL - PROJEKT

jacek.opara

Super Moderator
Członek Załogi
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
1 988
Punkty reakcji
17
Miasto
ZZ Celnicy PL Gdynia
Witam forumowiczów.

W imieniu Zarządu Głównego Związku Zawodowego Celnicy PL pragnę poinformować iż wysłaliśmy do naszych członków projekt uchwały finansowej, która między innymi dotyczy wynagrodzenia Przewodniczącego Związku. Dlaczego Zarząd Główny nad taką uchwałą pracuje to chyba nie muszę nikomu wyjaśniać. Pismo przewodnie wraz z projektem uchwały macie pod nw. linkiem

http://celnicy.pl/content.php?1263-...zenie-Prewodnicz%B1cego-ZZ-Celnicy-PL-PROJEKT

Już do nas spływają pierwsze komentarze - opinie. Są różne, w 99% pozytywne. Czekamy na Wasze opinie również tutaj. Jednakże w związku z faktem iż temat dotyczy członków Związku proszę o każdorazowe podanie przy ewentualnym komentarzu czy jesteście członkiem Związku czy nie.

Jednocześnie pragnę zapewnić iż składka członkowska NIE ZOSTAJE ZMIENIONA !!! Uznaliśmy iż na chwilę obecną nie ma takiej potrzeby.
 
Wiele razy TAK dla 1 polskiego celnika!!!

Popieram oczywiście to minimum naszego Przewodniczącego!!!
 
Ja uważam, że 1500 pln brutto to za mało, jeżeli PO dotrwa do końca kadencji będą Sławkowi dokuczać jeszcze 3 lata a nie ma gwarancji, że nastepni bedą lepsi. Dlatego myśle, że powinien dostać 2000pln na rękę. W razie zwolnienia jak on będzie żył za 1500pln brutto?Zanim sprawy się wyjaśną w sądach i go przywrócą to minie rok, może dłużej.Kaplica to polityczna szmata, więc trzeba się po nim spodziewać tylko świństw ale trzeba go przegonić i to szybko.
 
To nie tylko sprawa honoru

Więc na poziomie minimum 3000 zł brutto. Myślę, że Wasza organizacja jest w stanie to udźwignąć. Jeśli nie, rozważcie podniesienie składki np. o 5 zł. Poza tym, czy każdy celnik w Polsce nie mógłby dać zlecenia stałego przelewu np na poziomie 1 lub 2 zł na specjalnie utworzone subkonto, z którego można by co jakiś czas wypłacić np. premię?

Bądźmy solidarni, niezależnie od różnic.

Pokażmy naszym przyjaciołom, że ich na razie niczym nie ograniczona władza ma swój kres.

Uświadommy im, że przyjdzie czas zdania sprawy z dokonań.
 
Jeżeli nasz Związek nie mógłby tego udźwignąć to nie proponowalibyśmy takiej uchwały. Moim zdaniem jest to logiczne. Długo na ten temat w ramach Zarządu Głównego dyskutowaliśmy i taka wersja uchwały wydaje nam się sensowna. Odnośnie składki to jak już wcześniej pisałem, na chwilę obecną, nie ma potrzeby jej podnoszenia.
Bardzo dziękuję za spostrzeżenia. Każdy głos w tej dyskusji jest dla nas ważny i tylko nas upewnia, że postepujemy słusznie.
 
Ostatnia edycja:
Nie jestem członkiem Waszego / naszego ?:) / związku.
Jeżeli jednak utworzycie konto do wpłat dla Przewodniczącego JEDYNEGO odważnego ZZ SC to jestem gotów do comiesięcznego przelewu na takie konto. Jeżeli w całej SC znajdzie się 200-300 podobnych to nie będzie kłopotów z dalsza działalnością Sławka. Pozdrawiam.
 
To bardzo ciekawa deklaracja. Ale czy nie prościej jest złożyć nam deklarację członkowską? To jest TYLKO 15 złotych. Właśnie teraz zapisując się do ZZ Celnicy PL możecie pokazać, że nie godzicie się na takie postępowanie, że nie godzicie się na łamanie praw obywatelskich.

Pomysł utworzenia subkonta czy osobnego konta tylko na pensje dla Sławka też jest ciekawy. Wszyscy mamy nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby aby Związek płacił Sławkowi pensje. Ale jeżeli do tego dojdzie to rozważymy wdrożenie tego pomysłu.

Pozdrawiam
 
Ja uważam, że 1500 pln brutto to za mało, jeżeli PO dotrwa do końca kadencji będą Sławkowi dokuczać jeszcze 3 lata a nie ma gwarancji, że nastepni bedą lepsi. Dlatego myśle, że powinien dostać 2000pln na rękę. W razie zwolnienia jak on będzie żył za 1500pln brutto?Zanim sprawy się wyjaśną w sądach i go przywrócą to minie rok, może dłużej.Kaplica to polityczna szmata, więc trzeba się po nim spodziewać tylko świństw ale trzeba go przegonić i to szybko.

Przewodniczący dostaje wynagrodzenie około 2400 zł na rękę + 1500 zł rekompensaty, na podstawie uchwały Zjazdu Związku z czerwca 2010 roku (dokładnej daty nie pamiętam), co daje niecałe 4000 na rękę. Po wprowadzeniu uchwały, którą proponujemy dostanie na rękę mniej bo około 3700 zł. Po ewentualnym wejściu w życie uchwały finansowej rzeczona uchwała zjazdu przestanie obowiązywać.

Daliśmy termin na konsultację do 30 września między innymi po to aby poznać Wasze zdanie. Ta uchwała jest tylko propozycją Zarządu Głównego. Jeżeli większość naszych członków będzie miało inny, lepszy pomysł to na pewno go omówimy i nie pozostanie on bez odpowiedzi. Nie zakładamy, że uchwała będzie taka, a nie inna. Ostateczna forma uchwały zostanie opublikowana w pierwszej połowie października, to mogę obiecać.
 
Ostatnia edycja:
Po dokładnym przeliczeniu obecnych zarobków Przewodniczącego i porównaniu z kwotą, którą ewentualnie dostanie po wejściu w życie uchwały finansowej w takiej wersji w jakiej poszła do konsultacji, Sławek będzie miał 90 złoty mniej. Czy tak mamy to zostawić? Czy zwiększyć tą kwotę czy ją zmniejszyć? Jak uważacie?
 
Mimo, iż Zarząd Główny nie podjął jeszcze decyzji, wydaje się, że na podstawie Waszych opinii nie może być inna jak tylko przyjęcie tego projektu Uchwały.

Pragnę gorąco podziękować wszystkim za zrozumienie.

Ta Uchwała pozwoli nam na pełną niezależność od władzy publicznej, ta oczywista zasada w działalności związkowej jak widać dzisiaj nie jest respektowana w Polsce.
Wydaje się, że te kwestie definitywnie w toku dwóch postępowań dyscyplinarnych, które mam za działalność związkową, wyjaśnimy dopiero w ETPCZ, może w NSA, dlatego tak ważna jest ta Uchwała, bo na to potrzeba czasu. Zauważcie, że wszystko zaczęło się już w grudniu 2008 roku, bo wtedy wszczęto pierwsze postępowanie o moje zwolnienie ze służby. Obecnie toczy się drugie i dwa postępowania dyscyplinarne, w których stawia mi się zarzuty za działalność związkową

Pojawiały się także głosy z Waszej strony, że władza będzie wręcz żałować, że zwolniła mnie ze służby. Mówiliście, że o ile dzisiaj prawo dot. praw i wolności związkowych w Polsce nie działa jak należy i przełożeni mogą wykorzystywać narzędzia wynikające z pragmatyki służbowej wobec Przewodniczącego Funkcjonariusza i karać go za realizowanie programu Związku, o tyle po zwolnieniu ze służby te możliwości utracą definitywnie.

Oczywiście, nasi prawnicy zrobią wszystko, aby do mojego zwolnienia nie doszło. A jeśli dojdzie to myślę, ze już na etapie WSA sprawa wróci do normy.
Samo obowiązywanie takiej Uchwały pozwoli nam od razu działać jeszcze prężniej.

Jednocześnie dziękuję bardzo wszystkim tym, którzy wspierają Związek dokonując dobrowolnych wpłat na konto Związku. Wpływały kwoty z całych komórek organizacyjnych i wiele indywidualnych. Dziękuję za to i pozdrawiam wszystkich funkcjonariuszy celnych

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ.
 
Back
Do góry