• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przewóz repliki ASG

michalnwl

Nowy użytkownik
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Aktualnie jestem na wakacjach w Kanadzie i zauważyłem, że można tutaj taniej dostać replikę broni ASG (ta którą upatrzyłem ma ok 2 J). I tutaj rodzi się moje pytanie. Zamierzam kupić, ale nie wiem jak przewieźć ją z Kanady do Polski. W paczce pocztowej? Kogoś trzeba poinformować o tym, że to tylko replika? Bagaż w samolocie odpada, bo upatrzony karabin jest za długi. A po wysłaniu jak już przylecę do Polski nie chciałbym, żeby razem z paczką zastać jakiś antyterrorystów czy coś, albo, żeby nie okazało się, że paczka została przechwycona ze względu na "niebezpieczną" zawartość. Mam nadzieję, żę uda wam się mi pomóc. Chciałbym jeszcze przeprosić o ile napisałem w złym dziale, ale jakoś się nie doszukałem niczego co by pasowało bardziej.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Michał.
 
Kolego, zapewniam Cię ze celnicy potrafią odróżnić replikę ASG od oryginału :), Możesz spokojnie przesłać pocztą
 
Ok, a czy muszę coś gdzieś zgłosić? Czytałem na jakimś forum ASG jak to z tym jest i część mówiła, że jakoś tam po cichaczu przewozili (ale to po Europie), inni mówili że CHYBA można, inni, że CHYBA nie można, jeszcze inni, że można a kolejni, że nie można. Kogoś też podobno zgarnęli, bo niewiadomo czy nie można tego na prawdziwą broń przerobić :O. Tak więc tam zdania były bardzo podzielone, a tutaj przynajmniej profesjonalna obsługa i mam pewność.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam. :)
Michał
 
Ok, a czy muszę coś gdzieś zgłosić? Czytałem na jakimś forum ASG jak to z tym jest i część mówiła, że jakoś tam po cichaczu przewozili (ale to po Europie), inni mówili że CHYBA można, inni, że CHYBA nie można, jeszcze inni, że można a kolejni, że nie można. Kogoś też podobno zgarnęli, bo niewiadomo czy nie można tego na prawdziwą broń przerobić :O. Tak więc tam zdania były bardzo podzielone, a tutaj przynajmniej profesjonalna obsługa i mam pewność.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam. :)
Michał


Sam nie wiem, ale uczciwość nakazuje ostrzec, iż owo "CHYBA" równie dobrze dotyczy różnych jednostek.
Radzę więc, trzymając w ręku przybory do pisania, skontaktować się z Informacją Celną, precyzyjnie zapisując;
kto, kiedy, w jakiej formie i na jakiej podstawie udzielił informacji.
 
replika

w deklaracji wyraźnie zaznacz, że jest to zabawka-replika broni i już, a podczas przewożenia ze sobą pierwsze słowa jakie powiesz to te, że masz ze sobą zabawkę - replikę broni typu ASG.
 
Do podręcznego bagażu na pewno tego nie weźmiesz- zabronione jest wszystko co przypomina broń (imitacje broni też). Co do bagażu rejestrowanego ( zabieranego do luku) to chyba nie ma ograniczeń. Noatomiast jeżeli chodzi o cło po przylocie do kraju (lub na teren UE) to tak jak zagłaszasz że to zabawka, replika ASG, imitacja broni jak zmiaścisz sie w limicie zwolnienia od cła to nic nie płacisz.jęzlei chodzi o posiadanie ASG w róznych krajach to jest róznie- w niektórych nie można posuadać imitacji broni "nie odróżniającej się od oryginału". Ale o szczegóły popytaj na forum ASG lub wiatrówkowym.
 
Wie ktoś czy można przesłać replike broni asg przez granice Ukrainy? Sprzedaje replike i ktoś z tego kraju chce ją kupić.
 
Wie ktoś czy można przesłać replike broni asg przez granice Ukrainy? Sprzedaje replike i ktoś z tego kraju chce ją kupić.

Celnicy to nie mechaniczne małpki i poważnie potrafią odróżnić taki osprzęt od prawdziwej broni. Musisz tylko wyraźnie zaznaczyć (kolega wyżej o tym wspominał - jak to zrobić), że to replika
 
Ale mi chodzi o prawo, czy to jest legalne? Zaznaczam że chcę tą replike przesłać a nie przewieźć.
 
Ostatnia edycja:
Celnicy to nie mechaniczne małpki i poważnie potrafią odróżnić taki osprzęt od prawdziwej broni. Musisz tylko wyraźnie zaznaczyć (kolega wyżej o tym wspominał - jak to zrobić), że to replika
Słyszałem jeszcze że na Ukrainie na pewno coś się stanie z paczką, czy to prawda? Jaka jest szansa że paczka zaginie, czy coś w tym stylu?
 
Back
Do góry