• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zmiany kadrowe

Praca w służbie celnej jest dla mnie zaszczytem i spełnieniem moich marzeń, spotkałem tu samych wsaniałych i bezinteresownych ludzi, zarobki są na poziomie europejskim, a moich byłych i obecnych przełożonych po prostu uwielbiam.
 
Dlaczego nic nie piszecie o Bydgoszczy??? Tam Pewnie tez były zmiany, ale może w przeciwieństwie (naturalnym) do Torunia na lepsze?
 
Zmiany kadrowe to sprawa dyrektora i nam nic do tego.
A posty potwierdzają tylko nasze brzydkie cechy. To przykre.
 
Do Batmana
Sz.P.
Proszę nie używać personalii. Dopuszczalnym prawnie wyjątkiem są osoby publiczne, których ta ochrona raczej nie dotyczy. Wg. mnie do takich osób należą tylko dyrektorzy, ale mogę się mylić.

Szanowni forumowicze. Nastał w IC Toruń nowy p.o. Dyrektor. Ciekawi mnie bardzo, czy naprawdę trzeba cyt. "zaczynać z nimi jazdę", "sprawdzać nawet ich oddech", czymże już zdążyli przyczynić się lub zasłużyć aby tak Ich pilnować.
Czy Księgowa, o którą pytasz przyszła razem z nową dyrekcją, czy też jest już u Was na tym stanowisku od jakiegoś czasu. Ta informacja pozwoli mi odpowiedzieć na jedno z pytań.
Piszesz o premiach rzędu 3000zł na rękę. Co to jest??? Nas potraktował dyrektor jeszcze lepiej łamiąc regulamin i porozumienia podpisane ze związkami zawodowymi a premie wypłacono nawet w wysokości 6000zł, kiedy zwykły funkcjonariusz otrzymał przeciętnie 1200zł/brutto.
W latach wcześniejszych dysproporcje w wypłaconych premiach sięgały nawet 1000%(ja dostawałem 300zł a naczelnik 3000zł). Z tym odprowadzaniem oszczędności to masz rację, tak było prawdopodobnie wszędzie. Może były jakieś pojedyńcze wyjątki. Za te oszczędności dyrektorzy otrzymywali bardzo, bardzo wysokie premie. Być może u Was też. Na szczęście w tym roku przerwał tą praktykę nowy Szef Służby Celnej i skierował te pieniądze dla nas zwykłych funkcjonariuszy. Dyrektorzy byli w szoku. Podobno wielu nie dostało nic na gwiazdkę. Bo i za co?
Planowanie budżetu. co Ty. To niewykonalne. Chyba żadna księgowa nie moze sobie z tym poradzić ale to wina Ministerstwa.
A o jakim konkursie na księgową mówisz? Czy jest wymagany jakiś konkurs?

Na pewno potrafisz też podać przykład ukarania, czy wytknięcia błędów komuś przez kolegów i koleżanki z Kontroli Wewnętrznej poczynając od kogoś o stopniu inspektora. Jeśli nie ma takich to widocznie nie zasłużyli.
W KW pracują celnicy i starają się wykonywać dobrze swoją robotę. To, że jest ona dla nas czasem męcząca to normalne, na tym właśnie polega ich praca. Czasami jednak trafiają sie pojedyńcze osoby, które powiedzmy słabiej znają się na danym zagadnieniu a udają straszliwe mądrale. Ale cóż, wszędzie, w każdym stadzie są słabsze ogniwa. Na pewno suma sumarum celnicy z KW wielokrotnie przyczynili się do zwiększenia wpływów do Budżetu Państwa i to jest najważniejsze.

Jestem związkowcem, więc nie zabraniam krytyki kierownictwa. Proszę tylko aby ta krytyka była konstruktywna i polegała na prawdzie, nie domysłach czy insynuacjach. Nie zarzucam, takich Batmanowi, jednak mam nadzieję, że pytania zostały postawione na podstawie wiarygodnych informacji, a nie tylko plotek.
Mam nadzieję, że Batman wybaczy mi te wywody. Robię to jednak dla dobra tego forum, które mam nadzieję za parę miesięcy będzie w pełni profesjonalne.
 
A Kol. Sherlock Holmes, Obserwator 1960 i 123456 na co czekacie.

Dlaczego wykasowaliście swoje posty? Czy pisaliście tylko nieprawdę? Jeżeli jest coś na rzeczy to zapraszam do konstruktywnej dyskusji. Tylko bardzo proszę w nieco bardziej stonowany sposób, bez zniesławiania i wulgaryzmów oraz personalii osób niepublicznych. Choć lepiej jest w ogóle nie podawać nazwisk.

Dopuszczam oczywiście także konstruktywną krytykę dyrektorów i kierownictwa, jestem przecież związkowcem i też to robię w moich postach jeśli zasługują na taką.
Nie może jednak stać się to jedynym nadrzędnym celem wizyt na tym forum. To forum mam nadzieję stanie się z czasem profesjonalnym miejscem dyskusji zawodowych.
Choć mądra, wyważona i polegająca na prawdzie krytyka, może pomóc nam wszystkim i przede wszystkim nawet całej Służbie Celnej poprzez poprawę postępowania niektórych przełożonych.
 
slawomir.siwy napisał:
A Kol. Sherlock Holmes, Obserwator 1960 i 123456 na co czekacie.

Dlaczego wykasowaliście swoje posty? Czy pisaliście tylko nieprawdę? Jeżeli jest coś na rzeczy to zapraszam do konstruktywnej dyskusji. Tylko bardzo proszę w nieco bardziej stonowany sposób, bez zniesławiania i wulgaryzmów oraz personalii osób niepublicznych. Choć lepiej jest w ogóle nie podawać nazwisk

Widzę Sławek, że wrzuciłeś mnie do tgo samego worka co Sherlock Holmes co utwierdza mnie, że słusznie zrobiłem iż zmieniłem swoje wszystkie posty.

ponadto posty zmieniłem ponieważ miałem do tego prawo wszak to wolne forum no nie

i nie pisałem wulgaryzmów, nie zniesławiałem i nie podawałem personaliów i już na nic nie czekam dowidzenia
 
Proszę o wybaczenie.
Tak na prawdę nie pamiętam waszych postów w tym temacie "Zmiany kadrowe" a napisałem w pośpiechu tego posta.
Przepraszam Sherlocka Holmsa, Obserwatora 1960 i Ciebie 123456.
Znacznie się zagalopowałem, nawet nie pamiętam treści tych postów, więc przepraszam raz jeszcze za to, że tak zostało to niefortunnie przeze mnie bardzo ogólnie napisane o używaniu wulgaryzmów czy podawaniu personaliów. Chciałem dotrzeć do wszystkich forumowiczów i rzeczywiście wrzuciłem Was fatalnie do jednego worka i na Was to się odbiło.

Pamiętam natomiast Twoje posty Kol. 123456 z innych działów. Były rzeczowe i konkretne, widać byłeś poważnie zainteresowany jakością postów.
Twoja obecność na tym forum byłaby bardzo konstruktywna. Mimo wszystko zapraszam, przepraszając raz jeszcze za nieopatrzną straszną moją pomyłkę w poście powyżej.
Przy okazji mam prośbę.
Poszukujemy moderatorów do poszczególnych działów. Aby czuwali nad przestrzeganiem Regulaminu. Może chciałbyś spróbować w IC Toruń, jeżeli Jesteś z tej Izby.
pozdrawiam
 
Moja odpowiedz dla Moderatora Siwego

Dziękuję bardzo za wskazówki! Będę lepszy obiecuję. A teraz parę słów
Spójż na to z innej strony; Ja opisuję tylko fakty wielokrotnie powtarzam to innym forumowiczom jak również moim przyjaciołom w realu że jak piszemy to fakty fakty i jeszcze raz fakty, Nie możesz uwieżyć że to co opisuję to FAKTY świadczy to o tym że u nas w IC Toruń jest aż tak żle wiesz?
A druga sprawa to dziwi mnie ta panika z jaką wystąpiły opisywane przez nas osoby . Zobacz co zrobiły? Atak na administratora forum, wycofanie niektórych postów Inwentaryzacja dostępu do internetu u nas w Izbie. A wystarczyło by właśnie te tak wspaniałe nieomylne "znamienite" osoby po prostu włączyły się do naszych dyskusji! Co? Boją się? nie mają nic do powiedzenia? Brakuje im słownictwa. Stary jak ja bym był na eksponowanym stanowisku postępowałbym zgodzie z prawem, starałbym się być dobrym dla podwładnych i pracowałbym nad sobą swoją wiedzą i robiłbyum to dla dobra ogółu. A to co się u nas działo w IC przez lata wreszcie po zebraniu dowodów ujrzy światło dzienne, już niebawem. Szary celnik za niewłaściwe skserowanie dokumentów ma postępowanie dyscyplinarne a dyrektor czy naczelnik może brać nawet łapówy w postaci "księżniczki" (pamiętacie?) a potem wspaniałomyślnie mu to wybaczają i zostaje kierownikiem KOniec już tak nie będzie!!
Nasza kadra bardzo często traktuje ludzi jak śmieci i z nikim się nie pier.... lojalni mają być szeregowi celnicy wobec "góry" ale w drugą stronę to nie działa. A teraz jak już na ten temat jest publizna dyskusja ONI podnoszą LARUM -cieszę się że już za póżno... Latami byli co niektórzy gnębieni już starczy...
Moderatorze szanowny jedno Ci obiecuję Będę pisał o faktach ,prawdzie, i o tym jak było nawet jeśli co niektórych zaboli... OBUDZĘ WAS.
 
Re: Moja odpowiedz dla Moderatora Siwego

Między innymi:
.....jest aż tak żle wiesz?...
....Atak na administratora forum, wycofanie niektórych postów Inwentaryzacja dostępu do internetu u nas w Izbie. A wystarczyło by właśnie te tak wspaniałe nieomylne "znamienite" osoby po prostu włączyły się do naszych dyskusji! Co? Boją się? nie mają nic do powiedzenia?....
Fakt wystarczyło pare zdań żeby forum stawało się coraz bardziej martwe.
Patrząc na poszczególne wypowiedzi oraz daty wpisów odnoszę wrażenie że niestety ludziska spanikowali. No cóż mamy wolny kraj. Hm... a tak fajnie się zapowiadało...... Zostało naprawdę niewielu....

:(
 
odp dla Dariusza.W 13

Przecież forum jest "Świeżutkie" zobacz mamy w Toruniu już 17 tematów jest mnóstwo postów zaglądających na niektóre tematy jest ponad 500 wejść więc nie jest żle, a to dopiero początek "wyjadaczu" Z czasem ludzie będą opowiadać o sytuacjach, historiach które im się w pracy przytrafiły i pewnie będzie fajnie i gorąco... Wolny kraj, wolny internet, wolna myśl!!! I LOVE THIS COUNTRY!!! Uwielbiam Rzeczpospolitą nr 04.
 
Życzenia świąteczne

:D
Szczecin pozdrawia wielkanocno-zającowo-kurczakowo-jajecznie.

Co prawda o kadrach nic tu nie będzie, ale nie wiem jaki nik ma ZIB, a chce zapytać, czy starówka bez zmian?
jeszcze raz pozdro i nie objadajcie się zbytnio. 8)
 
Co się z wami dzieje.

Co się dzieje z osobami, które do tej pory tak aktywnie brały udział na forum. Czy ostatnie zmiany kadrowe w Naszej Izbie nie są ciekawym tematem do wypowiedzenia się.
Ostatnie posunięcie Dyrektora - zmiana na stanowisku szefowej kadr bardzo mnie rozbawiła. Zapomniałem już, że taka osoba - jak nasza obecna Szefowa kadr jeszcze pracuje jeszcze u Nas (nie było jej w pracy chyba ostatnie dwa lata), a tu nagle taki awans. Skąd? Czy jest prawdą, a mówi się o tym w kuluarach, że "ta" osoba dostała to stanowisko dzięki temu, że zastępcą szefa naszej Służby jest jej dobra znajoma, która swoja karierę zaczynała w naszej Izbie?. Nie sądzę, aby merytorycznie "ta" osoba nadawała sie na to stanowisko i chyba już wkrótce się o tym przekonamy.
 
Ja opisuję tylko fakty wielokrotnie powtarzam to innym forumowiczom jak również moim przyjaciołom w realu że jak piszemy to fakty fakty i jeszcze raz fakty, Nie możesz uwieżyć że to co opisuję to FAKTY...

Szary celnik za niewłaściwe skserowanie dokumentów ma postępowanie dyscyplinarne a dyrektor czy naczelnik może brać nawet łapówy w postaci "księżniczki" (pamiętacie?) a potem wspaniałomyślnie mu to wybaczają i zostaje kierownikiem KOniec już tak nie będzie!!

Moderatorze szanowny jedno Ci obiecuję Będę pisał o faktach ,prawdzie, i o tym jak było nawet jeśli co niektórych zaboli... OBUDZĘ WAS.

Jakoś tych twoich faktów nie potwierdził ani sąd ani prokuratura.
Jeżeli dla Ciebie faktem są bzdury, które opowiada znaleziony dla brudnej prowokacji biznesmen od samochodów z żółtymi papierami to gratuluję wiary takim oszołomom i umiejętności oceny usłyszanych plotek, które nazywasz faktami, prawdą, itd.
Faktem jest natomiast, że niektórzy wiedzą jak pisać scenariusze takich prowokacji, aby dały się sprzedać (odprawy samochodów = łapówki, każdy to kupi) i coś z tego ugrać.
I tak koledzy z Dalekiej zamienili się stołkami z kolegami z Deszczowej. Deszczową zlikwidowano...
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję bardzo za wskazówki! Będę lepszy obiecuję. A teraz parę słów
Spójż na to z innej strony; Ja opisuję tylko fakty wielokrotnie powtarzam to innym forumowiczom jak również moim przyjaciołom w realu że jak piszemy to fakty fakty i jeszcze raz fakty, Nie możesz uwieżyć że to co opisuję to FAKTY świadczy to o tym że u nas w IC Toruń jest aż tak żle wiesz?
A druga sprawa to dziwi mnie ta panika z jaką wystąpiły opisywane przez nas osoby . Zobacz co zrobiły? Atak na administratora forum, wycofanie niektórych postów Inwentaryzacja dostępu do internetu u nas w Izbie. A wystarczyło by właśnie te tak wspaniałe nieomylne "znamienite" osoby po prostu włączyły się do naszych dyskusji! Co? Boją się? nie mają nic do powiedzenia? Brakuje im słownictwa. Stary jak ja bym był na eksponowanym stanowisku postępowałbym zgodzie z prawem, starałbym się być dobrym dla podwładnych i pracowałbym nad sobą swoją wiedzą i robiłbyum to dla dobra ogółu. A to co się u nas działo w IC przez lata wreszcie po zebraniu dowodów ujrzy światło dzienne, już niebawem. Szary celnik za niewłaściwe skserowanie dokumentów ma postępowanie dyscyplinarne a dyrektor czy naczelnik może brać nawet łapówy w postaci "księżniczki" (pamiętacie?) a potem wspaniałomyślnie mu to wybaczają i zostaje kierownikiem KOniec już tak nie będzie!!
Nasza kadra bardzo często traktuje ludzi jak śmieci i z nikim się nie pier.... lojalni mają być szeregowi celnicy wobec "góry" ale w drugą stronę to nie działa. A teraz jak już na ten temat jest publizna dyskusja ONI podnoszą LARUM -cieszę się że już za póżno... Latami byli co niektórzy gnębieni już starczy...
Moderatorze szanowny jedno Ci obiecuję Będę pisał o faktach ,prawdzie, i o tym jak było nawet jeśli co niektórych zaboli... OBUDZĘ WAS.

No i kogo złociutki obudziłeś tymi swoimi pierdołami? Pomawiałeś uczciwego człowieka pisząc bzdury o "Księżniczce" - pamiętasz? Wszystkie twoje fakty sprowadzają się do pomówień i niedomówień ale to świetny sposób na rozpętanie wojny. Przeczytaj dzisiejszą Pomorską i odszczekaj swoje pierdoły, o których bajdurzyłeś w stosunku do J.M. (czytaj celnego)

Z najlepszymi pozdrowieniami dla Pana Januszka.
 
No i kogo złociutki obudziłeś tymi swoimi pierdołami? Pomawiałeś uczciwego człowieka pisząc bzdury o "Księżniczce" - pamiętasz? Wszystkie twoje fakty sprowadzają się do pomówień i niedomówień ale to świetny sposób na rozpętanie wojny. Przeczytaj dzisiejszą Pomorską i odszczekaj swoje pierdoły, o których bajdurzyłeś w stosunku do J.M. (czytaj celnego)

Z najlepszymi pozdrowieniami dla Pana Januszka.

A co panJanuszek zrobił z mieszkaniem komunalnym w Bygoszczy to są jaja,PO nie pomoże,będzie wstyt na całą Polskę
 
Ostatni nabytek WKW czyli ekspert MW to piękna kara dla Naczelnika, chyba że Dyrektor ślepo wierzy w jego umiejętności strzeleckie, z których słynie na całą Polskę.
 
Back
Do góry