• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Magazyn Centralny w Rzepinie

amicus

Użytkownik
Dołączył
20 Marzec 2008
Posty
354
Punkty reakcji
1
W Rzepinie powstaje centralny magazyn sortów mundurowych dla potrzeb S.C.
Czy w związku z taką inwestycją przybędą nowe etety?-( ukryta forma utrzymania nadwyżki etatów w tej I.C.)
Czy przetargi na zaopatrznie S.C w potrzebne składniki umundurowania będą jawne i otwarte?
Kto i w jaki sposób będzie decydował o wyborze konkretniej firmy na dostawcę sortów mundurowych?

Czy owe przetargi bedą monitorowane przez M.F.lub inne instytucje?
Kiedy zostanie przeprowadzona przez M.F. właściwa etatyzacja w I.C. w Rzepinie?
Jak długo M.F. będzie utrzymywało I.C. w Rzepinie?
 
Nie powstaje, a już stoi.
ps. Kolego widać, że jadem ziejesz. Lepiej rzuć to świństwo i nie bierz więcej do ust!
W połączeniu z jodem z gdyńskiego wybrzeża naprawdę Ci szkodzi...
 
Ostatnia edycja:
Nie powstaje, a już stoi.
ps. Kolego widać, że jadem ziejesz. Lepiej rzuć to świństwo i nie bierz więcej do ust!
W połączeniu z jodem z gdyńskiego wybrzeża naprawdę Ci szkodzi...
jeślichodzi o baraki po byłych

Nie pomyliłem się, bo baraków po byłym PGR jest jeszcze sporo.
 
Drogi @amicusie wylewasz swą żółć z powodu alokacji, czy już tak masz w naturze? Dlaczego tak nie lubisz całej załogi z Rzepina? Czy to jakaś trauma z przeszłości?

To że część naszych obecnych tu (w Rzepinie) decydentów nie zasługuje na szacunek jest faktem. W szczególności mam na myśli tych, którzy w pędzie do kariery (stanowisk i gwiazdek na pagonach) zatracili resztki człowieczeństwa. Uważają się za wybrańców, rasę panów. Tak to są hieny, ale dlaczego Ty zachowujesz się jak pies ogrodnika i nam zwykłym wyrobnikom żałujesz miejsca pracy? Tego pojąć nie mogę. Czy chcesz być taki sam jak oni?
 
Drogi @amicusie wylewasz swą żółć z powodu alokacji, czy już tak masz w naturze? Dlaczego tak nie lubisz całej załogi z Rzepina? Czy to jakaś trauma z przeszłości?

To że część naszych obecnych tu (w Rzepinie) decydentów nie zasługuje na szacunek jest faktem. W szczególności mam na myśli tych, którzy w pędzie do kariery (stanowisk i gwiazdek na pagonach) zatracili resztki człowieczeństwa. Uważają się za wybrańców, rasę panów. Tak to są hieny, ale dlaczego Ty zachowujesz się jak pies ogrodnika i nam zwykłym wyrobnikom żałujesz miejsca pracy? Tego pojąć nie mogę. Czy chcesz być taki sam jak oni?

Nie żałuję zwykłym ( uczciwie pozostałym) miejsca pracy. Magazyn centralny wg mnie może i powstac nawet na Helu, gdzie na pewno jodu jest pod dostatkiem. Interesuje mnie przebieg przyszłych przetargów na sorty mundurowe, a to z tej prostej przyczyny, że jako zwykły podatnik też będę je po części finansował. To nie jest ważne gdzie taki magazyn będzie funkcjonował, ale kto będzie w komisji przetargowej, kto będzie decydował o wyłonieniu danej oferty.. . Nie wyobrażam sobie aby ci ,o których piszesz "hieny" mogli miec wpływ na wydatkowanie środków publicznych poprzez różne "przetargi". To nie dotyczy tylko Rzepina, ale wszystkich przetargów w S.C. Nie tak dawno rezygnację złożył jeden z wiceministrów M.F odpowiedzialny za informatyzację S.C. Ciekawe dlaczego? Nie jestem,nigdy taki nie byłem i na pewno nie chcę byc taki jak piszesz. Co do funkcjonowania I.C w Rzepinie zdania nie zmieniam, bo z moich m.in. podatków utrzymuje się rozbudowaną administrację.
Baraku te"hieny" ostatnio dały popis w MSWIA, ale jak sam zapewne wiesz to tylko namiastka. . Wygląda na to ,że CBA o pracę nie musie się martwic.
 
Sensacja - eksperci podwinęli rękawy i zasuwają w magazynie na taśmie !!!

To jest porażka Służby Celnej !.
Czy to są zadania wymagające szczegolnej skomlikowanej wiedzy eksperckiej ?
Nie obrażając nikogo eksperci zasuwają w magazynie przy taśmie, a pracownicy bez matury siedzą za biurkami . Lub odwrotnie. Ekspertom płaci się wysoką gażę, a wykonują czynności na poziomie stanowiska mllodszego specjalisty.
Czy to jet dzialanie racjonalne ?
 
"Wszyscy znamy kogoś, kto nas wk*rwia samą mordą."
 
Ostatnia edycja:
Nie ładnie, hrabianka bardzo tajemnicza, nie pochwaliła sie wygranym konkursem na naczelnika . My trzymaliśmy kciuki . Kandydatów było wielu ...
 
Nie ładnie, hrabianka bardzo tajemnicza, nie pochwaliła sie wygranym konkursem na naczelnika . My trzymaliśmy kciuki . Kandydatów było wielu ...
Nie wiem czy hrabianka bo psełdo ma "frytka"linia przesuwająca mundury nie wymaga smarowania wystarczy, że stanie obok pani naczelnik/włosy/ a tak właściwie to wszyscy jej współczują bowiem została wrobiona w stanowisko przez dyrekcje i nie możne z tym stanowiskiem sobie poradzić.Załoga w większości oddelegowana z innych komórek a gacie i tak nie w tym wymiarze jak zamawiane.
 
Pytania do przedstawicieli związków i formułowiczów w kwestii czasowego wyznaczania pracowników innych komórek do pełnienia słuzby w magazynie mundurowym ic w rzepinie.

Czy kierownictwo ic rzepin wyznaczając czasowe pełnienie słuzby w magazynie mundurowym przed przystąpieniem do wykonywania czynności fizycznych nie powinno pracowników z innych komórek :
skierować na profilaktyczne badania lekarskie w zależności od występowania na danym stanowisku czynnika szkodliwego bądź uciążliwości : mikroklimat zmienny, praca na wysokości do 3m. bądź pow. 3m., kierowca wózka widłowego, sprawność psychofizyczna(badanie specjalistyczne), czynniki toksyczne, wysiłek fizyczny(transport ręczny) itp ,
-udzielić instruktażu stanowiskowego w zakresie czynników niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia występujących na danym stanowisku pracy oraz instruktażu obsługi urządzeń,
-określić zakres obowiązków służbowych,
-przeszkolić w zakresie BHP.,
-przekazać odzież ochronną,środki czystości.

Art. 229 § 1 pkt. 4 ustawy Kodeks pracy - nie może być dopuszczony do pracy do chwili uzyskania zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do wykonywania czynności na określonym stanowisku pracy!!!

Art. 212 pkt. 5 i 6 ustawy Kp - kierownik komórki organizacyjnej zobowiązany jest zapewnić przestrzeganie przez pracowników przepisów i zasad bhp (tj art. 211 pkt. 5 Kp - obowiązki pracownika dotyczące badań lekarskich) oraz zapewnić wykonanie zaleceń lekarza sprawującego opiekę zdrowotną nad pracownikami!!!

Czy kierownictwo wydając polecenie pełnienie służby w magazynie mundurowym pracownikom bez odpowiednich uprawnień ma świadomość zagrożeń narażających życie pracowników.

Pracownicy mogą mieć przeciwwskazania do wykonywania czynności magazynowych, cierpieć na różnego rodzaju choroby: rak, cukrzyca, przepuklina, zwyrodnienie kręgosłupa,astma, uczulenie czy lęk wysokości.

Kto będzie odpowiadał kierownictwo czy pracownik w przypadku zaistnienia wypadku w pracy i braku odpowiednich uprawnień. Czy będzie należało się z tego tytułu ubezpieczenie.

Dlaczego BHP-owiec milczy w owej sprawie. ????????????????
 
A co robi ten ekspert co nic nie robi i jeszcze dobrze zarabia, no ten sprzedawczyk co chciał do Szczecina niedoszły kierownik magazynu?

Pytanie do eksperta magazynowego. Czy możliwe jest złożenie zamówienie na samą kurtkę polową?

Jeśli się nie mylę to tylko w zestawie. Co innego z kurtką służbową ,którą można zamówić osobno. Różnica zasadnicza, ale
 
Niedługo stosunek reklamacji do zamówień wyniesie 1:1, nie jest tak już teraz, gdyż ludzie część sortów wrzucają do śmietników, ale niedługo to się zmieni, gdyż każda cierpliwość kiedyś się kończy.
 
Mnie tylko zastanawia jedno. Jak wymiana pary butów na mniejszy rozmiar może trwać ponad 2 miesiące??? Czy to nie powinno wyglądać tak, że idzie magazynier na półke odkłada jedną pare i bierze drugą - właściwą?? Czy w tej instytucji wszystko musi być postawione na głowie?
 
A czy to jest normalne, żeby koszule zamówić w listopadzie i jeszcze ich nie dostać.... To ma być magazyn. SSC i szefostwo rzepińskie powinni się wybrać do magazynu celników niemieckich, który znajduje się w dość bliskiej odległości od lasów rzepińskich, żeby zobaczyć co oznacza we praktyce słowo magazyn centralny.... A jak nie znają niemieckiego to mogą zawsze pojechać na oddział SG w Krośnie Odrzańskim i zapytać Komendanta jak powinien funkcjonować magazyn mundurowy. Jeżeli tak mają wyglądać wszystkie centralizacje - to chyba najwyższy czas zacząć kierować do właściwych organów ścigania doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa w postaci sprzeniewierzenia środków publicznych w imię jedynie słusznych wskaźników statystycznych.
 
Oj tam, czepiacie się. Wystarczy przecież zamówić składniki z rocznym wyprzedzeniem i po problemie :D
 
Ostatnio z Rzepina przychodzą pisma o ludziach, którzy zamawiają sorty w ilości ponadprzeciętnej, np. 4 pary butów, oczywiście w ramach posiadanych punktów i zgodnie z obowiązującymi przepisami. CMM tworzy teorię, że brakuje sortów, bo niektórzy składają dziwne zamówienia.
 
Ostatnio z Rzepina przychodzą pisma o ludziach, którzy zamawiają sorty w ilości ponadprzeciętnej, np. 4 pary butów, oczywiście w ramach posiadanych punktów i zgodnie z obowiązującymi przepisami. CMM tworzy teorię, że brakuje sortów, bo niektórzy składają dziwne zamówienia.

Od 2009 krytykowałem projekt punktowy i brak równoważnika jako niezgodny z ustawą o Służbie Celnej.
Dlaczego skoro mam wolne punkty nie mogę zmieniać buty jak skarpetki? ? ? ?
 
Back
Do góry