• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Magazyn Centralny w Rzepinie

Ale jakoś CMM funkcjonuje, i przynajmniej ja mam prawie kompletne umundurowanie. Raz był mały poślizg w terminie realizacji reklamacji ale już został załatwiony.Niemcy często chodzili jak przysłowiowe dziady.Najgorsze buty,czarne wycierusy.Jedynie tzw. Sonderkomando( tak ich nazywałem złośliwie) wyglądałao schludnie. Niemcy dostawali ryczałt na obuwie i kupowali najgorsze obuwie często na polskich bazarach. Nauka trochę trwa ale nie ma co wytykać niedociągniecia. Mogliby kreatorzy umundurowania zastanowic się nad obniżonym krokiem w spodniach polowych i aby kurtke polową zamawiac osobno.... Myślę,że moje obawy co do przetargów też pomału się rozwiewaj. Jak to kiedyś mawiano zaufanie zaufaniem ale kontrola jeszcze lepsza. Kontroli nad przetargami nigdy nie za wiele. W mieście gdzie oprocz niemieckiej fabryki mebli nie ma już prawie niczego taki magazyn dla kilkudziesięciu f.c. jest wybawieniem przed niepewną przyszłością, a może nawet alokacją.
 
jakoś funkcjonuje? wg. mnie on w ogóle nie funkcjonuje. 5 miesięcy czekam na swoje buty, a o koszulach nie wspomnę.... więc z funkcjonalnością nie ma to nic wspólnego niestety.
 
jakoś funkcjonuje? wg. mnie on w ogóle nie funkcjonuje. 5 miesięcy czekam na swoje buty, a o koszulach nie wspomnę.... więc z funkcjonalnością nie ma to nic wspólnego niestety.

Mnie ciekawi jedynie czy moja reklamacja doczeka roku, bo brakuje już niewiele.
 
Nie narzekaj na buty. Niemcy chodzili w takich jak polscy mechanicy w warsztatach POMu. Najlepiej wie była vice DIC, ktora swoją kariere zaczynała właśnie POMie. Ale na poważniej. Zastanowiam się nad kosztami funkcjonowania CMM. Jakie są ../do planowanych to chyba już nikt nie wie.
 
to wszystko to jedna wielka lipa. Chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle.
Kolega, oficer w wojsku, załatwiał mi buty do munduru polowego, bo te co dostałem po 3 miesiącach rozpadły się, a o nowych zapomnij, bo to trzeba pismo pisać do DIC, to reklamacje i buty oddać, a w czym będę chodził do tego czasu to już mało istotne. Nikt myślący chyba nie przewidział, że w tych butach się pracuje, schyla do aut, kuca, czasami biega, chodzi po wodzie, w mrozy, w upały, a nie tylko stoi na placu defiladowym.
A w trepowni, prosze bardzo, od ręki buty z wyglądu jak Magnumy za przysłowiowe "dziękuje". Sytuacja miała miejsce już jakiś czas temu, ale śmiem twierdzić, że niewiele się zmieniło w tej kwestii.
 
to wszystko to jedna wielka lipa. Chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle.
Kolega, oficer w wojsku, załatwiał mi buty do munduru polowego, bo te co dostałem po 3 miesiącach rozpadły się, a o nowych zapomnij, bo to trzeba pismo pisać do DIC, to reklamacje i buty oddać, a w czym będę chodził do tego czasu to już mało istotne. Nikt myślący chyba nie przewidział, że w tych butach się pracuje, schyla do aut, kuca, czasami biega, chodzi po wodzie, w mrozy, w upały, a nie tylko stoi na placu defiladowym.
A w trepowni, prosze bardzo, od ręki buty z wyglądu jak Magnumy za przysłowiowe "dziękuje". Sytuacja miała miejsce już jakiś czas temu, ale śmiem twierdzić, że niewiele się zmieniło w tej kwestii.



Ci oficerowie nie tak dawno narzekali na obuwie w warunkach pustynnch( Irak,Afganistan). Myśleli ,że całą służbę tj. do niazasłużonej moim zdaniem emeryturki posiedzą za biurkami i poozałatwiają m.in komuś obuwie.
A tak posłużyć jak w innych armiach to dopiero wyzwanie. Za komuny handlowali sortami,teraz też można załatwic od nich coś tam. Czy to armia,czy bazar.
 
Amikus ty chyba CMM jesteś.Wpisy o POM wskazują, że starym colem jesteś ale jakoś tak głupio się wypowiadasz na tym forum a podejrzewam także w życiu.
 
@Marian2 - mogło sie amicusowi trafić, ja tez mam spora część umundurowania ale np. na spodnie czekam od początku kiedy możliwośc była składania zamówień. Do tego te nieszczęsne reklamacje. Nie mam pojęcia jak to funkcjonuje bo to oczywiście top secret wszystko ale do reklamacji powinni byc osobni f.c. wyznaczeni. Może coś chociaz by zadziałało :) Najgorsze że oczywiście zero info , co kiedy dlaczego.
 
Stanę w obronie CMM. Wszyscy wiemy że dobrze z tymi sortami to nie jest. Wszyscy winią o ten stan koleżanki i kolegów z rzepińskiego magazynu tylko że:
- to nie oni dokonywali opracowania specyfikacji zamówień i nie oni za to wzięli nagrody
- to nie oni testowali dostarczone próby
- to nie od nich zależało, aby sprowadzić do magazynu badziewie, gdzie jak zwykle o wyborze zadecydowała cena
To jest podobnie, jak byście mieli zarzuty do dokerów w porcie że rozładowują tandetną chińszczyznę.
 
Nikt nie ma pretensji do funkcjonariuszy pracujących w CMM, ale jeżeli dobrze sobie przypominam to Pan Dyrektor dostał coś około 14000 PLN za uruchomienie tego potworka.
 
ł
Amikus ty chyba CMM jesteś.Wpisy o POM wskazują, że starym colem jesteś ale jakoś tak głupio się wypowiadasz na tym forum a podejrzewam także w życiu.

Możliwe,że jest tak jak myślisz...ale czy w życiu głupio się wypowiadam..hmm? Co do CMM to nie bronię go we wszystkim Jak powstawał miałem pełne obawy co do wielu rzeczy , m.in. uczciwosci w przetargach. Czas pokazał ,że dzięki dotychczasowemu funkcjonowaniu idzie wolno ku lepszemu.( moim skromnym zdaniem). Są poślizgi w terminach, spodnie polowe raczej dla rapowców, brak mozliwości zamówień na kurtki polowe osobno. Buty raczej dobre, nie najlepsze ale jak narzekający chcą moga sobie zamówic niemieckie m-ki Meindl..ale po co? Bundeswehra swego czasu ogosiła przetarg na obuwie i wygrała polska firma. Jak się chce to można. Tak,masz rację już kiedys coś pisałem o sobie, znam byłą vice DIC z Rzepina, i powiem,że to osoba która wyrzadzila mi i nie tylko pośrednio najwiecej krzywdy. Takie osoby w innym ( na zachód od Słubic) państwie swoją kariere zawodową robiłyby na pewno nie w Zoll Nie będę rozpisywał się o jej"dokonaniach" w rządzeniu izbą w ramach tzw. "bandy czworga" lub wcześniej gdy była pania główną inspektor.Niech odejdzie na emeryturę. Zyczę sobie i wszystkim aby już nigdy nie było przyzwolenia w S.C. na kariery w stylu byłej pracownicy POMu w Strzelcach Opolskich.
CMM niech realizuje zadania przed nim postawione a o reszte niech dbają inni. The End.
P.S. Wielu zawdzięcza owej wszechpotęznej ongiś vice zadziwiajace kariery.
 
Ostatnia edycja:
Witam,
a może przy okazji ktoś by wytłumaczył mi do czego są te krótsze patki 8 cm?
 
Tylko co CMM ma wspólnego z celnictwem??? Zatrudnić cywili a wyszkolonych funkcjonariuszy wysłać na wschód niech się tam wykazują.Po co zatrudniać nowych i ich szkolić??? Premii za to nie potrzebuję.....
 
Trochę żenujące jest że na pytanie zadane w mailu "kiedy otrzymam?" zamiast odpowiedzieć "nie wiem!", odpowiedzi brak. Zastanawiam się cz to ignorancja, olewatorstwo czy bezsilność.
 
i mija właśnie dzisiaj 6 miesięcy od złożenia zamówienia, a paczki jak nie było tak nie ma..... DZIĘ....KU....JE !!!
 
Back
Do góry