• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Obchody Dnia Służby Celnej w Ministerstwie Finansów-odznaczenia dla związkowców

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
26 września odbyły się z udziałem Ministra Finansów Jacka Rostowskiego obchody Dnia Służby Celnej w Ministerstwie Finansów. Gospodarzem uroczystości był Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Szef Służby Celnej Jacek Kapica.

http://mofnet.gov.pl/dokument.php?co...70479&typ=news

Odnaczenia odebrali także kolejni związkowcy
 
pepe77 nie żartuj proszę
"SREBRNĄ ODZNAKĄ „ZASŁUŻONY DLA SŁUŻBY CELNEJ” odznaczeni zostali:
1. Pan Adam Ciszewski – dyrektor w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
2. Pan Marek Szczur-Sadowski – doradca Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
3. Pani Monika Salamończyk – dyrektor departamentu Prawa Gospodarczego w Rządowym Centrum Legislacji
4. Pan Robert Brochocki – zastępca dyrektora w Rządowym Centrum Legislacji
5. Pani Renata Łućko – zastępca Dyrektora Departamentu Prawnego w Ministerstwie Finansów
6. komisarz celny Jacek Staniszewski
7. aspirant celny Jacek Roman Kloś"
 
Tak...o panach z pozycji 6 i 7 dawno już plotkowano, że ma ich spotkać ten zaszczyt. W końcu zasłużyli swoją wielką i owocną współpracą z rządzącymi w tym resorcie. To klasyka pewnego rodzaju ludzkich typów. Związkowców, którzy zbłądzili, kolgów, których trzeba się wystrzegać, ludzi od których należy trzymać się z daleka. Nie podał bym im ręki nawet w gumowej rękawiczce.
 
Federacja ZZSC zdecydowanie przoduje w odznaczeniach. Na drugim miejscu jest remis. Zarówno Zrzeszenie ZZSC jak i ZZSNPiA mają bodajże po jednym odznaczeniu(chodzi o dawne lata, czasy alokacji).

W Federacji ZZSC wcześniej byli też odznaczani Pan Pyka z IC W-wa i Przewodnicząca I. Fołta.

Gratulujemy!!!

Ps. Funkcjonariusze członkowie Federacji z IC w Kielcach, Toruniu, Warszawie, Łodzi, Katowicach, Rzepinie mogą rzeczywiście być dumni ze swoich liderów z KW Federacji ZZSC - aż tyle odznaczeń. Federacja zdeklasowała inne Związki w tej konkurencji.
:)
 
Czarny humor Panie Sławku?

Nikt uczciwy nie może być dumny z powodu sprzedajności i cwaniactwa. Od kolegów z paru izb wiem jaką mają opinię te "gwiazdy" u "siebie" w izbie. Zresztą kto chciałby być w ich skórze??? Nie pomogą ordery, zdjęcia i uściski dłoni. O fuj........, ale jakoś mi ich nie żal, gdy trzeba będzie zapłacić.....................
 
Ale o co Panowie chodzi - są zasługi to są i odznaczenie - WSZYSTKO LOGICZNIE POUKŁADANE :p ( za rok będą złote).
 
pepe77 nie żartuj proszę
"SREBRNĄ ODZNAKĄ „ZASŁUŻONY DLA SŁUŻBY CELNEJ” odznaczeni zostali:
1. Pan Adam Ciszewski – dyrektor w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
2. Pan Marek Szczur-Sadowski – doradca Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
3. Pani Monika Salamończyk – dyrektor departamentu Prawa Gospodarczego w Rządowym Centrum Legislacji
4. Pan Robert Brochocki – zastępca dyrektora w Rządowym Centrum Legislacji
5. Pani Renata Łućko – zastępca Dyrektora Departamentu Prawnego w Ministerstwie Finansów
6. komisarz celny Jacek Staniszewski
7. aspirant celny Jacek Roman Kloś"

hahaha inne odznaczenia (kolejne zresztą w karierze) odebrali także inni dzialacze związkowi - czlonkowie zarządów związków zawodowych zrzeszonych w Federacji :)

tyle w temacie
 
Nikt uczciwy nie może być dumny z powodu sprzedajności i cwaniactwa. Od kolegów z paru izb wiem jaką mają opinię te "gwiazdy" u "siebie" w izbie. Zresztą kto chciałby być w ich skórze??? Nie pomogą ordery, zdjęcia i uściski dłoni. O fuj........, ale jakoś mi ich nie żal, gdy trzeba będzie zapłacić.....................

Ale składki na te zwiazki płacicie dalej? Jesteście członkami tych złych zwiazkow? Czyli ich popieracie?
 
Zwracam się z apelem do p. Jacka Staniszewskiego o przedstawienie wybitnych osiągnięć za które został odznaczony. Ja znam tylko fakty które stanowią tylko ze sprzedał całą Brać Celną. Jestem przekonany ze już niedługo spotka go sprawiedliwość Boska i będzie się smażył w smole. Natomiast również nie jestem w stanie pojąć jak można płacić składki na takie związki.
 
Zwracam się z apelem do p. Jacka Staniszewskiego o przedstawienie wybitnych osiągnięć za które został odznaczony. Ja znam tylko fakty które stanowią tylko ze sprzedał całą Brać Celną. Jestem przekonany ze już niedługo spotka go sprawiedliwość Boska i będzie się smażył w smole. Natomiast również nie jestem w stanie pojąć jak można płacić składki na takie związki.

Powinno sięupublicznić wnioski jakie DIC pisali na odznaczenia dla czlonów zarządów zw zaw

A jesli ONI nie mają sobie nic do zarzucenia-sami powinni z kadr wnioski takowe wydobyć i upublicznic.
Jesli zasluzyli na te odznaczenia to oki ...ale wiem ze przynajmniej odzmnaczenia za wieloletnią slużbe po 17 latach (srebna ozdznaka bo brąz był 3 lata temu - gdy federacja popierala wówczas projekt ustawy o SC) to lekka przesada...są w UC IC ludzie o nieskazitelnej opini pracujący 20-30 lat i im odznaczeń nie nadano!!!!!!!!

Wstyd.

Czekamy na wasze wnioski Panowie Stasiu i K...
 
Nagrody i wyróżnienia

Zbliżają się wybory, trzeba zdążyć swoich nagrodzić i wyróżnić, potem może być różnie. No a jak już przyjdzie "nowe", to znów będą swoich nagradzać i wyróżniać, a szaraki będą się za głowę łapać, i tak w kółko...
 
Zbliżają się wybory, trzeba zdążyć swoich nagrodzić i wyróżnić, potem może być różnie. No a jak już przyjdzie "nowe", to znów będą swoich nagradzać i wyróżniać, a szaraki będą się za głowę łapać, i tak w kółko...

zwykły człowiek ma wybór między czarną ospą albo cholerą
 
Zasłużona dla sc

Czytam, że złotą odznakę otrzymała pewna sędziwa dama na emeryturce. Wielu z nas posiada jej pisemne bąki, jakoby akt mianowania z art. 223 uosc nie stanowił decyzji administracyjnej. Czy tym się zasłużyła? Czy ja śnię?
 
Rozważna ma dobry pomysł.

Jestem przekonany, że jacek s. i jacek k. czytają to forum lub mają informatorów co w trawie piszczy. Popieram więc pomysł koleżanki, by w swoim własnym interesie ujawnili powody dla których zostali tak wyróżnieni. Chcię wiedzieć, w jaki sposób będąc patałachem, można zasłużyć na nagrody. Powiedzmy, że piszę pracę doktorską z socjotechniki i czuję ogrom wiedzy jaki niesie ich historia. A co do tych, którzy płacą składki w ich związkach to myślę, że są to: kadra kierownicza, ci którzy coś sobie załatwili i są zobowiązani, lub ci którzy chcą coś sobie załatwić, czyli reasumując, ludzie o bardzo słabych moralach.
 
Do Federacji należy coś około 1000 osób.
W innym wątku na forum forumowicz jabol napisał, że każdy Związek ma zasługi i za uszami. To oczywiscie jego subiektywne odczucie, ale jak widać są funkcjonariusze, którzy podobnie jak SSC, zauważają zasługi liderów Federacji ZZSC.

Piszecie szanowni forumowicze, aby Jackowie udostępnili za co zostali wyróżnieni. Były już odznaczenia dla federacyjnych za postawę podczas prac nad ustawą o Służbie Celnej - gdzieś czytałem uzasadnienie, może ktoś ma i przedstawi na forum. Napisałem wyżej, że chodzi o Pana Pykę z IC W-wa, ale chyba się pomyliłem gdyż jest to Pan PUKA - członek zarządu organizacji warszawskiej zrzeszonej w Federacji ZZSC, który rzeczywiście uczestniczył w pracach nad ustawą o Służbie Celnej.

Jeżeli przekształciłem nazwisko, przepraszam.

Przywołuję powyższe, gdyż nie sądzę, aby Jackowie udostępnili swoje uzasadnienie, a możemy mieć tutaj do czynienia z sytuacją analogiczną
 
Back
Do góry