• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

pikieta pożegnalna

polit

Nowy użytkownik
Dołączył
7 Grudzień 2007
Posty
99
Punkty reakcji
0
z okazji Dnia celnika i planowanej wizyty SSC w Łodzi 27 września organizujemy pikietę pożegnalną dla SSC. Jest już w przygotowaniu wniosek do wojewody o organizację pikiety. Liczymy na twórcze hasła pożegnalne w stylu formacji, która wylansowała dyrektora i szefa "spie...rzaj dzia...u" oraz szeroki udział koleżanek i kolegów specjalistów.
 
żyjemy

To znamienne, że w 800 etatowej instytucji jaką jest izba celna w łodzi wszystko funkcjonuje doskonale.
SSC może wskazywać jako przykład sposobu zarządzania.
Ciekawi mnie co będzie jak skończy się EURO i co będzie w 2013roku???
Ministerstwo już wie???
 
sztandar wyprowadzić

To znamienne, że w 800 etatowej instytucji jaką jest izba celna w łodzi wszystko funkcjonuje doskonale.
SSC może wskazywać jako przykład sposobu zarządzania.
Ciekawi mnie co będzie jak skończy się EURO i co będzie w 2013roku???
Ministerstwo już wie???

Był taki szef celników, Sekuła się nazywał. Też został rzucony na odpowiedzialny odcinek. To co dzieje się w łódzkiej izbie to Bareja w nowym wcieleniu. I po co było likwidować temat "Patologie w łódzkiej izbie celnej" Firmy spierdzielają aż się kurzy a tu jak ktoś napisał msze, marsze i przemarsze. Przed dyrektorami wielka kariera.Sekuła też pewnie byłby w korpusie generałów.
 
Ostatnia edycja:
Jak w komunie jest od dawna, nie tylko w Łodzi. Chłopcy bawią się w broń, mundurki, musztrę itp....Nie wiem, komu sie to podoba, bo na pewno nie całym rzeszom zwykłych zolli, którzy codziennie zasuwaja na rzecz Państwa i Ojczyzny, za to sa karani, ścigani, inwigilowani, a z okazji świeta przebierani w mundurki i miesiącami ćwiczeni ku uciesze "bratnich" - prawdziwych Służb. A my- przebierańcy! Żeby to nie było smutne, to może i byłoby śmieszne. Tylko KTO za te zabawy w wojsko płaci??? My wszyscy płacimy. Latami nie mamy podwyżek, żadnego inflacyjnego, po szerokiej akcji "wyrównywania", na której skorzystali nieliczni - nic! Szans na awans żadnych (przynajmniej w stanowisku, bo konkursy to kolejna farsa....z góry wiadomo kto ma wygrać. Niestety, taka jest prawda.No i SSC miał racje - za to kadra kierownicza jest dobrze zmotywowana....
 
Ostatnia edycja:
kompania honorowa

Był taki szef celników, Sekuła się nazywał. Też został rzucony na odpowiedzialny odcinek. To co dzieje się w łódzkiej izbie to Bareja w nowym wcieleniu. I po co było likwidować temat "Patologie w łódzkiej izbie celnej" Firmy spierdzielają aż się kurzy a tu jak ktoś napisał msze, marsze i przemarsze. Przed dyrektorami wielka kariera.Sekuła też pewnie byłby w korpusie generałów.
Norwid pytał " Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala?
Czy, ten co mówić o tym nie pozwala?
Impreza przed południem udana i po południu też zgodnie ze scenariuszem.
W przyszłym roku swoją kompanię wystawi izba skarbowa a może sokiści. Poczta Polska za 2, 3 lata.
Dla pryncypała/generała. kompleksy to leczyć za swoje. Czy widział ktoś grubego listonosza???
Ja codziennie widzę w biurze w Łodzi jakim to jest urząd i izba, otłuszczone, stare niedołężne persony ubrane w mundury.
Większość sprawna intelektualnie i ten cyrk nie jest im potrzebny bo czym będą bronic Polski.
Tłuczkiem??? Szef nigdy nie miał tłuczka w ręku to może ma kompleks tłuczka.
Norwid pytał...Kto kala to gniazdo i czy nie może byc normalnie. Jeszce mozna zrobic normalny urząd do 67 lat.Bo każdy chce pracować do emerytury w przyjaznym środowisku.
 
gruby listonosz

Norwid pytał " Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala?
Czy, ten co mówić o tym nie pozwala?
Impreza przed południem udana i po południu też zgodnie ze scenariuszem.
W przyszłym roku swoją kompanię wystawi izba skarbowa a może sokiści. Poczta Polska za 2, 3 lata.
Dla pryncypała/generała. kompleksy to leczyć za swoje. Czy widział ktoś grubego listonosza???
Ja codziennie widzę w biurze w Łodzi jakim to jest urząd i izba, otłuszczone, stare niedołężne persony ubrane w mundury.
Większość sprawna intelektualnie i ten cyrk nie jest im potrzebny bo czym będą bronic Polski.
Tłuczkiem??? Szef nigdy nie miał tłuczka w ręku to może ma kompleks tłuczka.
Norwid pytał...Kto kala to gniazdo i czy nie może byc normalnie. Jeszce mozna zrobic normalny urząd do 67 lat.Bo każdy chce pracować do emerytury w przyjaznym środowisku.

Mój listonosz nie jest gruby bo po 1, 2 śniadaniu, obiedzie i ciastkach w robocie popijanych to co chwila kawą jak mój dyrektor/naczelnik/kierownik nie miałby siły nosić torby.
Mamy piękną kompanię reprezentacyjna ekipę 25 latków jak w prawdziwym wojsku.Kto wie ilu mamy takich gierojów.
Oglądam się w swoim urzędzie i co widzę...
Co SSC zrobisz z tymi starymi dziadami po 50, 55, 65. Może założymy ZBOWiD celników.
Rocznik 1970 szefa to zaraz zaczną się problemy wieku ze zdrowiem czego nie życzę.
Czy widział ktos wojsko w którym pełno jest żołnierzy i żołnierek powyżej 55 roku życia. To już są emeryci w wojsku ,policji , straży pożarnej.
Kto ssc w to wkręcił. Jeśli to sam wymyślił to znaczy, że przed 50 latkami marne perspektywy.
 
asertywność inaczej

Można powiedzieć, że wszystkie szkolenia dotyczące asertywności to można o kant dupy potłuc.
Grzesiek przecież sam tego nie wymyslił, żeby dawać pozwolenia na lewo i prawo.
Teraz jako twarz reformy wychodzi na wała?
Podobnie mamy w IC w Łodzi.
Powoływanie na stanowisko dyrektora osoby , która w okresie gdy była w kontroli wewnetrznej dochodziło do patologi, to takie same nieporozumienienie i przykład asertywności inaczej.
W okresie największej korupcji i zatrzymania dyrektora , kierująca izbą kapitan służby była w kontroli wewnętrznej i też żyła w swoim małym wyimaginowanym świecie (m3 z teściową teściem, starym mecenasem, kotem, psem i dwójka dzieci). stary kibic widzewa mógł oglądać mecze z okna, oszczędzał na biletach ???
Jak kazali zamykać oczy kontroli to co robili???
Cieszyli się, że zapuszkowany etyk jako naczelnik przed zapuszkowaniem poklepywał kontrolę wewnetrzna po plecach.
Cieszyli się z każdej 100 podwyżki gdy etyk i spółka co go wylansowała kroili grubą kasę a budżet ponosił milionowe straty np.Luxor.
Wystarczy przejrzeć kto szkolił firmy i za jaką kasę.
Urzędasy z ministerstwa bardzo asertywni, przestańcie realizować pomysły kordzika i jego dyrektorów tzw. modernizacji słuzby bo wywioza was na taczkach. IC w Łodzi to dobry przykład jak nie należy urzędolic.
 
Ostatnia edycja:
działanie w zmowie

Można powiedzieć, że wszystkie szkolenia dotyczące asertywności to można o kant dupy potłuc.
Grzesiek przecież sam tego nie wymyslił, żeby dawać pozwolenia na lewo i prawo.
Teraz jako twarz reformy wychodzi na wała?
Podobnie mamy w IC w Łodzi.
Powoływanie na stanowisko dyrektora osoby , która w okresie gdy była w kontroli wewnetrznej dochodziło do patologi, to takie same nieporozumienienie i przykład asertywności inaczej.
W okresie największej korupcji i zatrzymania dyrektora , kierująca izbą kapitan służby była w kontroli wewnętrznej i też żyła w swoim małym wyimaginowanym świecie (m3 z teściową teściem, starym mecenasem, kotem, psem i dwójka dzieci). stary kibic widzewa mógł oglądać mecze z okna, oszczędzał na biletach ???
Jak kazali zamykać oczy kontroli to co robili???
Cieszyli się, że zapuszkowany etyk jako naczelnik przed zapuszkowaniem poklepywał kontrolę wewnetrzna po plecach.
Cieszyli się z każdej 100 podwyżki gdy etyk i spółka co go wylansowała kroili grubą kasę a budżet ponosił milionowe straty np.Luxor.
Wystarczy przejrzeć kto szkolił firmy i za jaką kasę.
Urzędasy z ministerstwa bardzo asertywni, przestańcie realizować pomysły kordzika i jego dyrektorów tzw. modernizacji słuzby bo wywioza was na taczkach. IC w Łodzi to dobry przykład jak nie należy urzędolic.
Urzędasy z ministerstwa musieli działać w zmowie.
Przecież grzesiek teraz s z kropką, któremu postawiono zarzuty obecnie cywil (!) ( specjalista od falandyzacji prawa) musiał wykonywac rozkazy i polecenia.
Ciekawe co z tego bedą miały panienki, które jak anna c też z kropką pisały te decyzje.
Jak znam życie to grzegorz wyjaśniając mówił pewnie , że nie wiedział co podpisuje tyle ma roboty.
Ciekawe czy przy podpisywaniu decyzji szkodzących funkcjonariuszom też nie interesował się tym co podpisuje.
Były również nagrody dla przygotowujących projekty pozwoleń.

Do zapracowanych urzędników z świętokrzyskiej 12, czy działaliście w zmowie z grzegorzem i anną???
Może jacek wam rozkazywał???

Może jeździliście na wykłady i szkolenia do gołębiewskiego dla adresatów pozwoleń ???

Pewnie prokuratura po wyjaśnieniach grzegorza o to was zapyta !!! Ja sądzę, że powinna.
 
Ostatnia edycja:
Droga Agentko Celna! Dość fermentu w moim folwarku! Zgodnie z Twoimi sugestiami zawieszam Jacka w swoich czynnościach! Do czasu zakończenia śledztwa Prokuratury w Bydgoszczy przekazuję swoje obowiązki Panu MF Rostkowskiemu!Hej!
 
pisiory

Jak PiS wróci do władzy to różnie może być w tej służbie .Normalnie to od likwidacji granic nie było i raczej nie bedzie.
KAS i takie tam duperele to będzie kolejny bałagan po korpusach, wartościowaniu i różnych reorganizacjach polegających na zmianie szyldu oraz przemarszach (spędach) kompanii honorowej..
Z pozycji podatnika urzędu wewnętrznego to tzw. służba to nie służba dla kraju tylko prywatny folwark uniemożliwiający normalne funkcjonowanie.
Wieczne problemy z interpretacja przepisów i samowola różnych przestraszonych koniecznością podejmowania decyzji oficerów.
Może lepiej jak ministerstwo opracuje system odpraw dla osób rezygnujacych z tej tzw. służby.
Np. każdy dostaje 12 x miesięczne wynagrodzenie czyli generalicja > 120.000 do rąsi na do widzenia i otarcie łez za friko.
Stopnie mamy dożywotnio nadane przez prezydenta.
Ktoś po nas zapłacze???
 
Ostatnia edycja:
Różnie to jest teraz

Czy PiS czy POrąbane towarzystowo, to nie sprawia żadnej różnicy na dole. Może dobrze, żeby wartościowanie puścić z wodą, oficerów zintegrować z załogą, tak aby nie lewitowali w swoich przywilejach. Oderwało niektórych mocno z ziemi i średnio nadają się do jakiejkolwiek roboty. A rozdać sprawy po biurkach i z trzaskiem zamknąć pokój na klucz bo się zmęczyłam. DEKRETACJI DO REALIZACJI SPRAWY NIE WIDZIAŁEM JUŻ KILKA LAT. Więc może od nowa coś stworzyć. Ja na pewno na tym nie stracę. Oficerki na pewno TAK.
 
Pielgrzymka

Ponieważ rola Ordynariatu sprowadza sie do objeżdżania w święta zaprzyjaźnionych dyrektorów, organizowania wycieczek do miejsc kultu to uważam, że należałoby zastanowić się nad jego dalszym funkcjonowaniem w tej służbie.
SSC powienien wiedzieć, że funkcjonowanie ordynariatu w służbie celnej narusza umowę konkordatową.
Konkordat nie przewidywał kapelanów w cle, chyba policji i pewnie w najbliższej przyszłości ITD.

Dla porządkowania tej służby poza weryfikacją nominacji generalskich( kordzik zamieni na tłuczek) jak Palikot dojdzie do władzy to pewnie zlikwiduje Ordynariat.
Mimo mojej dużej zażyłości z klerem (mam w rodzinie i wśród znajomych księży) sądzę, że instytucja w tym kształcie jest zbędna.
W mojej izbie był przypadek skandalicznego zachowania oficera w sutannie kiedy w dniu święta kapitan zignorował informację o osobie płaczacej w kącie, której szefowa po upływie służby przygotowawczej odmówiła zatrudnienia.
Lepiej było posiedzieć z naczelnikostwem przy śledziku niż zainteresować się płaczem młodej samotnej matki.
Ordynariat do likwidacji, mnie wystarczy moja parafia, która też organizuje pielgrzymki.
 
Dyskryminacja

Czy PiS czy POrąbane towarzystowo, to nie sprawia żadnej różnicy na dole. Może dobrze, żeby wartościowanie puścić z wodą, oficerów zintegrować z załogą, tak aby nie lewitowali w swoich przywilejach. Oderwało niektórych mocno z ziemi i średnio nadają się do jakiejkolwiek roboty. A rozdać sprawy po biurkach i z trzaskiem zamknąć pokój na klucz bo się zmęczyłam. DEKRETACJI DO REALIZACJI SPRAWY NIE WIDZIAŁEM JUŻ KILKA LAT. Więc może od nowa coś stworzyć. Ja na pewno na tym nie stracę. Oficerki na pewno TAK.

To co proponujesz to jawna dyskryminacja i molestowanie kadry kierowniczej i korpusów oficerskich.
Ministerstwo powinno jednak popracować nad spłaszczeniem struktury do takiej jak podwładny- dowódca.
Teraz namnozyli różnych komisji, wydziałów, oddziałów tak, że nikt za nic nie odpowiada np. CMM za mundury.
Natomiast mamy wysyp różnych imprez szkoleniowych, podpisywanie porozumień, tworzenie nowych płaszczyzn porozumienia.
Polecenie o połączeniu komórek to fikcja bez ponownego przejrzenia zakrsów obowiązków, wartościowania stanowisk.
Np. u mnie w urzęzie akcyzę, przekazano kierownikowi co o akcyzie ma mgliste pojęcie, o cle wie tyle, że wszyscy to oszuści.
Gdy słabo wypadł urząd w tej statrystyce to jedynym działaniem kierowniczka był apel o przykręcenie śruby firmom w celu wykazania aktywności urzędu.
Dało to nowe postępowania, lepszą statystykę w sprawach, które nigdy nie były istotne.
Co chwila ktoś z firm łapał się za głowę o co chodzi.
Pewnie o taką aktywnosć chodziło SSC w kontekście tego, że firmy spierdzielają z placu przed urzędem.
 
Ostatnia edycja:
jak wyżej

Jak dochody budżetowe spadaja to mamy lekarstwo...Narada, pielgrzymka, akademia z okazji święta, przemarsz kompanii honorowej, narada, pielgrzymka, akademia z okazji święta przemarsz kompanii 50+, narada., pisanie listów do przedsiębiorców, akademia itd.. a ty funkcjonariuszu 50+, 60+ na rynek marsz... oglądać jak dzierżawi się maszynę do robienia papierochów i gonić 20-30 latków.
Siedźmy cicho to na pewno o nas nie będą pamietać a my będziemy z naszymi dyrektorami rzeźbić w gównie.
Co mogli uradzić nasi przewodnicy z generałem od PR na czele i radcą oraz grupką z dawnych niezweryfikowanych (S) służb (B) bardzo celnych w okresie komuny. PiS pewnie zapyta o to naszego generała jak dopiąć budżet państwa.
Jacku nasz Bardzo Drogi Generale czy ktoś postawił na zebraniu w tematach marynistycznych, czyli o dupie Maryni, sprawę odejścia z tego cyrku z np. z roczną odprawą.
 
Ostatnia edycja:
Bul będzie wielki po wyborach

Jak dochody budżetowe spadaja to mamy lekarstwo...Narada, pielgrzymka, akademia z okazji święta, przemarsz kompanii honorowej, narada, pielgrzymka, akademia z okazji święta przemarsz kompanii 50+, narada., pisanie listów do przedsiębiorców, akademia itd.. a ty funkcjonariuszu 50+, 60+ na rynek marsz... oglądać jak dzierżawi się maszynę do robienia papierochów i gonić 20-30 latków.
Siedźmy cicho to na pewno o nas nie będą pamietać a my będziemy z naszymi dyrektorami rzeźbić w gównie.
Co mogli uradzić nasi przewodnicy z generałem od PR na czele i radcą oraz grupką z dawnych niezweryfikowanych (S) służb (B) bardzo celnych w okresie komuny. PiS pewnie zapyta o to naszego generała jak dopiąć budżet państwa.
Jacku nasz Bardzo Drogi Generale czy ktoś postawił na zebraniu w tematach marynistycznych, czyli o dupie Maryni, sprawę odejścia z tego cyrku z np. z roczną odprawą.

Komorowski prezydent ten od bulu dał nam generała jak z Białorusi. Buda Ruska to miejsce przemysleń prezydenta.
Jak sądzę nasz generał też ma swoje korzenie na wschodzie a na zachodzie znalazł się w wyniku Akcji Wisła.
Stąd sentyment do ludzi z Przemysla i Sanoka (miejsce urodzenia gwiazdy internetu z Łodzi)

Prezydent od bulu, a nasz szef i radca ministra pisany przez s z kropką jak w kronikach kryminalnych mają swój wkład obok tych 6 miliardów do ściągnięcia:, afery hazardowej, korpusów i wartościowania w sądach
PREWENCJA TARGOWISKOWA. prof. Bralczyk z Miodkiem rwą kudły jeden z głowy drugi z brody.
I pomyśleć, że to niby elita tej służby. Może to zapożyczenie z ukraińskiego jazyka.
Cała corintia pełna jest takich kwiatków. Dobrze , że to tylko do użytku wewnetrznego.
 
Ostatnia edycja:
Zaklinanie rzeczywistości

Mój listonosz nie jest gruby bo po 1, 2 śniadaniu, obiedzie i ciastkach w robocie popijanych to co chwila kawą jak mój dyrektor/naczelnik/kierownik nie miałby siły nosić torby.
Mamy piękną kompanię reprezentacyjna ekipę 25 latków jak w prawdziwym wojsku.Kto wie ilu mamy takich gierojów.
Oglądam się w swoim urzędzie i co widzę...
Co SSC zrobisz z tymi starymi dziadami po 50, 55, 65. Może założymy ZBOWiD celników.
Rocznik 1970 szefa to zaraz zaczną się problemy wieku ze zdrowiem czego nie życzę.
Czy widział ktos wojsko w którym pełno jest żołnierzy i żołnierek powyżej 55 roku życia. To już są emeryci w wojsku ,policji , straży pożarnej.
Kto ssc w to wkręcił. Jeśli to sam wymyślił to znaczy, że przed 50 latkami marne perspektywy.

Wszystko przed nami,planowane są kursy samoobrony dla 50 i 60 latków,którzy w ramach obowązków służbowych mają tropić przemyt na bazarach.Odwapnienia kosci,uwiąd starczy,alkoholowy zanik mózgu,niedowłady to dolegliwości wielu starych ludzi, tacy mają być uczestnikami patroli. Istne szaleństwo !!!!!!!!!!, pomijając fakt długości szkolenia,gdzie nie jeden młody, zwinny ma problemy z obrona konieczną.
 
Corintia to tylko beznadziejnie zakochana trzynastolatka. W swoim pięknym g.........e. Tu znajdziecie muzyczną oprawę dla tego płomiennego uczucia http://www.youtube.com/watch?v=hjUtDjcej2s . Chociaż niektórzy twierdzą, że najlepszego fragmentu słucha się od 3 min. 26 sekundy ...
 
Ostatnia edycja:
corintia

Podobno ktoś organizuje pikiety na trasie przemarszów szefów.
Teraz po kraju jeździ nowy rewizor.
Jak to dobrze zorganizowane, szef już się znudził tym kadzeniem, Michalak pewnie też zaczął szanować zdrowie, radca ministra już jeździł .
Teraz wysyłają następnego specjalistę od promocji i rzeźbienia w miękkim...

Q...rwa , akcyzy pilnować, budżet robi bokami, ludzie w kolejkach do lekarzy czekaja po kilka lat a towarzystwo z imprezy na imprezę.

Jak będzie pikieta to chętnie się przyłączę.
Mam nawet hasło.
 
Back
Do góry