• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Opis i wartosciowanie stanowisk

SylwiaG

Nowy użytkownik
Dołączył
4 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam,

Nazywam sie Sylwia Gortynska. Jestem z Rzeczpospolitej. Przygotowuje tekst dot. opisu i wartosciowania stonowisk. Prosze o Wasze komentarze.
Moj mejl s.gortynska@rp.pl
 
Szanowna Pani Sylwio!

Cieszy mnie Pani zainteresowanie. Proponuję w tej sprawie zwrócić się do ZZ CELNICY PL, który jako jedyny podjął walkę o PRAWDĘ. Lincz na DOŚWIADCZENIU ZAWODOWYM i WIEDZY W SPRAWACH CELNYCH znalazł wyraz w krokach natury prawnej, podjętych przez wielu funkcjonariuszy celnych.

Odsyłam do akt sądowych w sprawach stopni służbowych i propozycji stanowisk. Takie rozwiązanie będzie chyba najlepsze. Przynajmniej teraz, na tym etapie.
 
Ostatnia edycja:
Cieszy mnie Pani zainteresowanie. Proponuję w tej sprawie zwrócić się do ZZ CELNICY PL, który jako jedyny podjął walkę o PRAWDĘ. Lincz na DOŚWIADCZENIU ZAWODOWYM i WIEDZY W SPRAWACH CELNYCH znalazł wyraz w krokach natury prawnej, podjętych przez wielu funkcjonariuszy celnych.

Odsyłam do akt sądowych w sprawach stopni służbowych i propozycji stanowisk. Takie rozwiązanie będzie chyba najlepsze. Przynajmniej teraz, na tym etapie.

Droga Pani Sylwio... wystarczy poczytać i wysnuć wnioski.
 
Sprawa aktów mianowań na nowe stopnie napewno jest bardziej medialna...i dalej zaawansowana- bo już jest na etapie kasacji w NSA. Cudowna manipulacja tekstem ustawy o służbie celnej,potem umizgi i obiecanki Szefa SC do prasy. Ponadto trwa już to od 2009r. - można wiec więcej napisać.Sednem sprawy jest zdolność uzmysłowienia sobie co znaczy albo co może znaczyć termin ,,przed dniem wejście w życie ustawy ". Jest to majstersztyk prawników Kapicy- jeśli Pani chce p. Sylwio udostępić mogę pewne fragmenty pism procesowych. Efekt tej jednej nocy jest taki iż przed wejściem w zycie ustawy byłam Inspektorem celnym - a teraz jestem krawężnikiem. Wykształcenia wcale mi nie brakuje zarówno ogólnego ani też zawodowego.
To tak po krótce.
 
a ja byłem ekspertem w swojej dziedzinie, a zostałem specjalistą na stanowisku razem z kolega bez matury...Wykształcenia wcale mi nie brakuje zarówno ogólnego ani też zawodowego (chyba mam go za dużo to wg.kierownika,dyrektora i ssc).
 
Witam. a ja zostałem starszym ekspertem i otrzymałem z........te wyrównanie, a w służbie celnej pracuje 8 lat.
I nie byłem na zasadniczym kursie celnym.
 
Wsa

Czy w ramach nadzoru ministerstwo zajmuje się wyrokami sądów w sprawach dyscyplinarnych i mobbingiem?
 
sylwia zaniemówiła

Witam,

Nazywam sie Sylwia Gortynska. Jestem z Rzeczpospolitej. Przygotowuje tekst dot. opisu i wartosciowania stonowisk. Prosze o Wasze komentarze.
Moj mejl s.gortynska@rp.pl

Sylwia nie odpowiada.Czy ktoś uzyskał odpowiedź??? Pewnie temat przerasta ludzkie wyobrażenia. Standardy III świata w relacjach przełozeni podwładni. Może jak reszta klasy politycznej ma nas w miejscu gdzie kręgosłup traci swoja szlachetna nazwe.
 
wyroki i pozwy

Czy w ramach nadzoru ministerstwo zajmuje się wyrokami sądów w sprawach dyscyplinarnych i mobbingiem?

W izbie celnej w łodzi mozna już zapoznać się z wyrokiem WSA w Łodzi, który uchyla decyzje dyrektora w postepowaniu dyscyplinarnym.
Precedens pokazuje, że warto dochodzić swoich praw przed sądem.
Wyrok uczy również kierownictwo szacunku dla prawa w obliczu wszeobecnej arogancji szefostwa.
Tak to jest jak o obliczu instytucji decydują agentki.
Teraz czekamy na kasację bo jak wiadomo dyrekcje nie są w stanie przyznać się do błędów tj. przy mianowaniu, wartościowaniu i ocenach okresowych.
Natomiast wypłaty nagród ssc przypominają sytuację z Narodowym Centrum Sportu w Warszawie.

za chwilę będzie opublikowany pozew do Sądu Pracy w Łodzi z żądaniem zmiany rozstrzygnięcia wsprawie oceny okresowej.
 
Ostatnia edycja:
wyrok WSA

W izbie celnej w łodzi mozna już zapoznać się z wyrokiem WSA w Łodzi, który uchyla decyzje dyrektora w postepowaniu dyscyplinarnym.
Precedens pokazuje, że warto dochodzić swoich praw przed sądem.
Wyrok uczy również kierownictwo szacunku dla prawa w obliczu wszeobecnej arogancji szefostwa.
Tak to jest jak o obliczu instytucji decydują agentki.
Teraz czekamy na kasację bo jak wiadomo dyrekcje nie są w stanie przyznać się do błędów tj. przy mianowaniu, wartościowaniu i ocenach okresowych.
Natomiast wypłaty nagród ssc przypominają sytuację z Narodowym Centrum Sportu w Warszawie.

za chwilę będzie opublikowany pozew do Sądu Pracy w Łodzi z żądaniem zmiany rozstrzygnięcia wsprawie oceny okresowej.


Postępowanie dyscyplinarne dotyczyło niezachowania formy prowadzonych postępowań celnych.
Słynny już art.140 Ordynacji podatkowej pozwalajacy na ukrywanie nieróbstwa w referacie tj. wyznaczanie 6-miesiecznych terminów na załatwienie sprawy po 1 miesięcznym pozorowaniu roboty.
Eksperci a nie są w stanie załatwić sprawy w sensownym terminie.

No, ale co się wydarzyło w sądzie?
Co sąd dostrzegł w prowadzonym postepowaniu dyscyplinarnym?
Sąd pominął kwestie merytoryczne. Bo jak można napisać,że dowody nie były zbierane kiedy strona zeznaje o zbieraniu dowodów i wskazuje pisma to potwierdzajace.
Jak można pisać, że nie wyznaczono terminu jak strona napisała, że dostarczy dokumenty w terminie przez siebie określonym.
DOKUMENTY, których zgodnie z ordynacją nie musi dostarczyć, których nie posiada bo znajdują sie za granicą.
Takie wezwanie naruszałoby przepis Ordynacji podatkowej.
To nic ,że sąd nie wziął pod uwagę zasady domniemania niewinności obowiązujacej w postępowaniu dyscyplinarnym.
I śmieszno i straszno.
Sąd dostrzegł, że orzeczenie Dyrektora Izby Celnej w Łodzi nie spełnia wymogów formalnych.
Śmieszne bo polegli na tym samym co zarzucili.
Straszne bo odpowiadaja za istotną część budżetu.
To tak jak z tym mandatem 1200 złotowym wystawionym na bezdomnego.
Zapłacił? Zapłaci z odsetkami???
Zysk w 2011 dla dozoru , strata w 2012 dla egzekucji???
Mandat wystawiony pod egidą agentki specjalistki od wartościowania co zrobiła ekspertów ze ślusarzy.
teraz złozą się na ten mandat i wpłaca za bezdomnego.
Wyrok po zeskanowaniu zostanie umieszczony na forum.
No bo sąd dostrzegł, że orzeczenie nie spełnia wymogów formalnych, którymi tak chętnie jak i statystyką szafujecie.
 
Ostatnia edycja:
Ślusarz dyrektorem

Postępowanie dyscyplinarne dotyczyło niezachowania formy prowadzonych postępowań celnych.
Słynny już art.140 Ordynacji podatkowej pozwalajacy na ukrywanie nieróbstwa w referacie tj. wyznaczanie 6-miesiecznych terminów na załatwienie sprawy po 1 miesięcznym pozorowaniu roboty.
Eksperci a nie są w stanie załatwić sprawy w sensownym terminie.

No, ale co się wydarzyło w sądzie?
Co sąd dostrzegł w prowadzonym postepowaniu dyscyplinarnym?
Sąd pominął kwestie merytoryczne. Bo jak można napisać,że dowody nie były zbierane kiedy strona zeznaje o zbieraniu dowodów i wskazuje pisma to potwierdzajace.
Jak można pisać, że nie wyznaczono terminu jak strona napisała, że dostarczy dokumenty w terminie przez siebie określonym.
DOKUMENTY, których zgodnie z ordynacją nie musi dostarczyć, których nie posiada bo znajdują sie za granicą.
Takie wezwanie naruszałoby przepis Ordynacji podatkowej.
To nic ,że sąd nie wziął pod uwagę zasady domniemania niewinności obowiązujacej w postępowaniu dyscyplinarnym.
I śmieszno i straszno.
Sąd dostrzegł, że orzeczenie Dyrektora Izby Celnej w Łodzi nie spełnia wymogów formalnych.
Śmieszne bo polegli na tym samym co zarzucili.
Straszne bo odpowiadaja za istotną część budżetu.
To tak jak z tym mandatem 1200 złotowym wystawionym na bezdomnego.
Zapłacił? Zapłaci z odsetkami???
Zysk w 2011 dla dozoru , strata w 2012 dla egzekucji???
Mandat wystawiony pod egidą agentki specjalistki od wartościowania co zrobiła ekspertów ze ślusarzy.
teraz złozą się na ten mandat i wpłaca za bezdomnego.
Wyrok po zeskanowaniu zostanie umieszczony na forum.
No bo sąd dostrzegł, że orzeczenie nie spełnia wymogów formalnych, którymi tak chętnie jak i statystyką szafujecie.

Nic nie mam do hydraulików (szczególnie polskich we Francji) , ślusarzy, energetyków.Zawody poszukiwane i na czasie,dobrze płatne.
Może jednak ssc, przy doborze kadry zwróci uwage na wykształcenie.
Kursy w atenie to nie wszystko tym bardziej, że najczęściej idzie to z kopytka.
Trzeba pamiętać, że ślusarz pracujący od 10,15 lat w sc stracił kontakt z zawodem.
Taki fachowiec zrobi wszystko aby zachować robotę.stąd biorą się te mandaty po 1200 zł dla bezdomnego.
Zysk dla dozoru w 2011 , strata dla windykacji w 2012 ???. dwa w jednym.Pomysł agentki specjalistki od wartościowania,kapitana sc, cierpieć będa wszyscy.
Tylko dlaczego ślusarz ma zostać dyrektorem w urzędzie państwowym i odpowiadać za podatki, postępowania podatkowe i karne bezpośrednio lub pośrednio.
Powinny byc jakieś granice tego absurdu,bo ślusarz to może logistyka, może informatyka z trudem wzp i oddział.
Tak w nawiązaniu do tego ww. postepowania dyscyplinarnego.
To postępowanie jak wiadomo zainicjował ślusarz w 2009 roku, obecnie były kierownik, mało co oficer.
Trzeba sie ssc pytać tych co powołuja na takie funkcje ślusarzy czym się kierują w wyborze.
Nie chcem uzywać nomenklatury z hydrauliki ale muszem, co ważne Fi czy długość, wężykiem wężykiem.
 
Ostatnia edycja:
nadzór i kontrola

Czy w ramach nadzoru ministerstwo zajmuje się wyrokami sądów w sprawach dyscyplinarnych i mobbingiem?
Właśnie czy słyszał ktoś o pomocy dla funkcjonariuszy w ramach nadzoru departamentu?
Do kogo mozna się zwrócić, aby dyrektor nie dostał zwrotną pocztą pisma z adnotacją "do wykorzystania służbowego czytaj do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego" ?
 
życie w kłamstwie

Jak to jest.
Jeszcze rok , dwa lata wstecz były potężne braki kadrowe. Każda narada kończyła się skomleniem o nowe etaty bo zadań przybywa.
Teraz okazuje się, że jest nas za duzo. 1200 osób w ciągu 3 lat.
SSC może tak trzeba sprawdzić który z dyrektorów tak bardzo zabiegał o etaty. Dbali o interes służby celnej i RP czy powodowała nimi prywata.
To pewnie bardzo nieszczęśliwi dyrektorzy/naczelnicy bo od likwidacji granic w 2004r. żyli biedacy cały czas w kłamstwie.
Czy ktoś kto notorycznie oszukuje swojego szefa powinien pracować w firmie.
Zwłaszcza takiej ja cło no chyba , że stanowisko otrzymał od Ireneusza S.
 
mam swój honor

Jak to jest.
Jeszcze rok , dwa lata wstecz były potężne braki kadrowe. Każda narada kończyła się skomleniem o nowe etaty bo zadań przybywa.
Teraz okazuje się, że jest nas za duzo. 1200 osób w ciągu 3 lat.
SSC może tak trzeba sprawdzić który z dyrektorów tak bardzo zabiegał o etaty. Dbali o interes służby celnej i RP czy powodowała nimi prywata.
To pewnie bardzo nieszczęśliwi dyrektorzy/naczelnicy bo od likwidacji granic w 2004r. żyli biedacy cały czas w kłamstwie.
Czy ktoś kto notorycznie oszukuje swojego szefa powinien pracować w firmie.
Zwłaszcza takiej ja cło no chyba , że stanowisko otrzymał od Ireneusza S.
Ja jako NUC z miasta Łódż poniewaz otrzymałem złą ocene okresową to uważam, że powinienem ponieść konsekwencje.
Poddaję pod uwagę likwidację mojego urzędu.
200 osób i tak w tej izbie nie ma co robić.
Podobnie powinni zachować się wszyscy ci co zabiegali o nowe etaty po likwidacji granic. Każda izba poświęca jeden urząd. Każda dyrekcja likwiduje 2 etaty dyrektorskie bo jak nie ma urzędu to po co nam szefowie lekko licząc po 10.000 miesięcznie, 100.000 rocznie 5dyrektorów x100.000 x 12 miesięcy x 8 lat od likwidacji granic itd. Ileż to pieniędzy dla szpitali, szkół żłobków.
Taka reforma jest konieczna dla zachowania mojej ukochanej służby.
Mam konkretny zawód i znajdę sobie zajęcie. W kraju lub za granicą, której już nie ma. Good by EBB.
 
Ostatnia edycja:
Kobranocka:

"Wy kłamiecie aby kupić nas
Sprzedajecie nasz bezcenny czas
Wciąż myślicie, że to tylko tłum
Zabraniacie dźwięków wszystkich strun

Ref: I nikomu nie wolno się z tego śmiać x4

I w pazłotka oklejajcie się
Choć kryjecie ja dokładnie wiem
Że jesteście ludźmi tak jak my
Choć czasami władza wam się śni "

Dobranocka....
 
zarzuty dla prawej ręki

To w tym ministerstwie nie wie lewica(kaplica) co robi prawica(obecnie grzegorz z kropką tzw. gitowiec).
Chłopy się zaharowywuja, praca w ministerstwie, służbie, praca tzw. naukowa, bibki w Dobieszkowie i kto narzygał do basenu, upraszczanie procedur przy spirytusie metylowym i hazardzie.
Vincent (starosłowiańskie imie??? ) też chyba nie wie jako lewica co robi prawica (kaplica).
Ciekawe czy weźmie jacka do Lądka Zdroju bo wg Barei (odsyłam do izby łódzkiej) Londyn-nie ma takiego miasta.
A uzbrojeni po zęby i umundurowani funkcjonariusze z Deparatmentu Służby Celnej róbta co chceta a najlepiej to róbcie co wam każą beinteresownie szkodząc wszystkim jak wasz cicero.
 
Back
Do góry