• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rozrastają się struktury ZZ Celnicy PL

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 536
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
W dniu 09 czerwca 2011r. powołano do życia zakładową organizację izbową ZZ Celnicy PL przy IC Gdynia.

Funkcjonariuszy i Pracowników IC Gdynia zachęcamy do jeszcze większego zaangażowania w sprawy naszej formacji poprzez zapisanie się do ZZ Celnicy PL

Deklaracje członkowskie można wysyłać bezpośrednio do OC Nysa, ul. Otmuchowska 50; 48-300 Nysa lub składać albo wysyłać do Kolegi Jacka Opary w OC Baza Kontenerowa, który został wybrany Przewodniczącym Zakładowej Organizacji Izbowej ZZ Celnicy PL przy IC Gdynia.

Jestem przekonany, że wspólnie możemy wiele zdziałać.
 
Ostatnia edycja:
Minął rok czasu od mojego ostatniego tu wpisu. Ale jest powód do pochwalenia się, właśnie spłynęła do nas 20 deklaracja członkowska. Skromna ta nasze reprezentacja ale jest. Dziękuję za zaufanie.
 
Dwadzieścia osób... To co było - minęło, to co było - nie wróci. Ale życzę szczerze powodzenia na niwie. Związki w SC to już jednak przeszłość. Albo ciekawe pole do zagospodarowania, o ile będzie jakaś nowa wizja.
 
Dzięki za życzenia. Nie piszę złośliwie, szczerze dziękuję. Związki Zawodowe w SC to nie jest przeszłość. Przypomnę tylko, że ZZ Celnicy PL stworzyli ludzie, którym poprzednia formuła się nie podobała, którzy uznali, że poprzednia formuła się wyczerpała. Przyszłością jest właśnie jeden ogólnopolski Związek Zawodowy. Widać to choćby po naszej tendencji wzrostowej. Liczba naszych członków ciągle rośnie - powoli - ale wciąż rośnie. Ciężko jest odzyskać, raz utracone, zaufanie ludzi do działalności związkowej. Po naszych protestach w 2008 roku pewne osoby z pewnych związków trochę wywalczyły ale więcej zepsuły.

W 2008 roku do ZZ Celnicy PL w naszej Izbie należały tylko 4 osoby. Teraz jest ich 20. To nie jest zły wynik. Dziękuję wszystkim, którzy nam zaufali.
 
No i stało się, ku rozpaczy jednych i radości drugich - pękła stówka. Ilość członków ZZ celnicy PL przy Izbie Celnej w Gdyni przekroczyła 100 !!!

:)
 
Nowe Koło ZZ Celnicy PL przy UC Gdańsk

W dniu wczorajszym członkowie ZZ Celnicy PL pełniący służbę w Urzędzie Celnym w Gdańsku podjęli decyzje o założeniu Koła Związku.

W tajnym głosowaniu dokonano wyboru Przewodniczącego Jarosława Kapuścika oraz Wiceprzewodniczących Marlenę Bachewicz oraz Marka Pieńkowskiego.
 
Pragnę poinformować iż w dniu 13.04.2015 roku członkowie Związku Zawodowego Celnicy PL zatrudnieni w Izbie celnej w Gdyni w tajnym głosowaniu wybrali:

Przewodniczącego

Jacek Opara UC Gdynia OC Baza Kontenerowa

oraz Wiceprzewodniczących

Bożena Rembecka IC Gdynia Wydział Rozliczeń Ceł i Podatków
Ryszard Kot IC Gdynia Wydział Logistyki
Joanna Stępień UC Słupsk Referat Akcyzy i Gier
Mariusz Konkol UC Gdańsk OC „Basen im. Władysława IV”
 
genearał z gdyni kurdupel z paryża

Faktycznie groteska jak popatrzę z perspektywy łodzi.
Zamiast porządkować kurdupel bałagani.
faktycznie co związki na ten bałagan.
Pracuje juz ponad dwadzieścia lat i nadal aspirant .
 
Wielka szkoda, że Celnicy.pl w naszej Izbie obumarli. Nie ma śladu Waszej aktywności, nie ma śladu Waszych wystąpień, interwencji i glos. Dziś kolejne zestawienie ilości odpraw. I - śmieszne, co? - OC "Terminal Kontenerowy" na DCT w Gdańsku wyrobił więcej odpraw niż całe UC w Gdyni i UC w Słupsku razem wzięte. I to w 39 osób. I te 39 osób dostaje te same propozycje premii co ludzie (z całym szacunkiem dla ich pracy i wysiłków) ze wspomnianych powyżej UC...
W tym czasie ludziska z cargo na lotnisku w Rębiechowie tracą kolejne dziesiątki procent odpraw (urobku) i dalej siedzą w koleżeńskim gronie. Dają radę, co cieszy. Ale - pytanie do Celnicy.pl i innych związków: gdzie tu, kurna, sprawiedliwość i logika? DCT dostanie te 700 PLN brutto na twarz, tak samo jak inni? Gdy robią o 50-100 % więcej? Na złomie (pardon, na komputerach sprzed 10 i więcej lat)? Na ostatnich podrygach motywacji? Niech już wejdzie ten KAS, i tak bez fachmenów nic nie zrobią...
 
Jaki miły anonimowy głos w dyskusji. Czyli UC w Gdyni i Słupsku do likwidacji i wszystkich na DCT, tak? A co do nagród, to skoro jesteś kolego taki debeściak to przecież Twój Kierownik może wystąpić o nagrodę z puli Dyrektora, także jedną dostaniesz od swojego Kierownika a drugą o DIC.
 
Jaki miły anonimowy głos w dyskusji. Czyli UC w Gdyni i Słupsku do likwidacji i wszystkich na DCT, tak? A co do nagród, to skoro jesteś kolego taki debeściak to przecież Twój Kierownik może wystąpić o nagrodę z puli Dyrektora, także jedną dostaniesz od swojego Kierownika a drugą o DIC.


Szanowny Kolego. Lubię polemistów, ale nie lubię manipulacji i tanich chwytów. Jeżeli uważasz, że mój post nawołuje do likwidacji UC w Gdyni i Słupsku to sięgasz do arsenału znanych nam skądinąd mistrzów od lipnego PR, zapełniających korytarze MF izb i urzędów celnych. Naprawdę chcesz równać do nich? Mój kierownik może wszystko napisać i wszędzie wnioskować. Ale czy to zmienia cokolwiek? Istotne jest zupełnie co innego, od czego raczyłeś, Kolego, abstrahować w swoim komentarzu. Istotnym jest mianowicie niewłaściwe rozlokowanie sił, środków technicznych, narzędzi motywujących, etc. Szkoda, że na to nie wpadłeś z miejsca, jedynie dostrzegłeś jakieś hasła antagonizujące środowisko.
A właśnie: mam dziwne wrażenie, że organizacje związkowe stoją na stanowisku, że wszyscy mamy te same żołądki i wszystkim należą się takie same nagrody. Ja się z tym organicznie nie godzę. Mam też kolejne wrażenie: związki zawodowe stanęły na poziomie meta (walka o emerytury i niepodległość Abchazji) , a problemy towarzyszące codziennej pracy zolli w OC nie są nawet rozpoznawane.
 
Wreszcie po kilku latach marazmu i ciszy na gdyńskim forum ktoś się odezwał. To dobrze. Wiem, że DCT ma dużo roboty, dużo roboty mają też między innymi dochodzeniowcy i zapewne wiele innych komórek organizacyjnych naszej Izby. Duży szacun dla wszystkich.

Co do "celnych żołądków" to zgadza się, uważam, że wszyscy mamy takie same. Rozporządzenie odnośnie nagradzania funkcjonariuszy niestety nie jest idealne. Decyzja DIC i regulamin nagradzania z gdyńskiej Izbie ma dość szeroki katalog spraw, za które można dostać nagrodę. W naszej Izbie około 95% ludzi co pół roku dostaje nagrody. Uważam, że to dobrze. Niestety "jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził".

Poza tym, zamiast wylewać publiczne żale i mieszać w błotem Związki Zawodowe to masz na Oddziale Wiceprzewodniczącego gdyńskiej ZOI ZZ Celnicy PL, więc skoro chcesz pozostać anonimowy to przekaż mu swoje bolączki, a on już będzie wiedział co z tym zrobić.

Natomiast jeżeli chodzi o emerytury - to faktem jest, że jest bardzo ważny temat i myślę, że nie tylko dla mnie. Ty kolego też możesz na tym skorzystać.

A niepodległość Abchazji mnie nie interesuje.

Także proszę więcej konkretów i może niekoniecznie anonimowo. Pogadaj z Mariuszem, bądź napisz czy zadzwoń do mnie (533094887). Jeżeli sobie tego nie życzysz nie ujawnię Twojej tożsamości. Nawet na torturach. Chcę znać Twoją tożsamość choćby po to aby wiedzieć na 100% że faktycznie dyskutuję z osobą pełniącą służbę na tym OC o którym piszesz. OK?
 
Ostatnia edycja:
Anonimowość bardzo mi odpowiada, doświadczenie z przeszłości nakazuje mi cenić tę wartość. Nie jest w ogóle ważne, czy pełnię służbę na DCT, ważnym jest, czy moje argumenty są celne i dotyczą spraw dużo ogólniejszych niż jedno konkretne miejsce. Więcej konkretów? Proszę bardzo:
- jednostki komputerowe (z czterema wyjątkami) na DCT widziały upadek ZSRR; spróbuj pracować w czterech, trzech systemach jednocześnie na tych bliskich krewnych muła,
- 39 ludzi obrabia sprawy o zakresie większym, dużo większym lub wielokrotnie większym niż pozostali zolle w oddziałach (nie piszę o dochodzeniowo-śledczych w UC i IC, wiem że mają przesrane w związku z radosną twórczością prawną naszych wodzów oraz w związku z tym, o czym piszę, tj. złym rozpoznaniem potrzeb danych komórek); jak zmotywować siebie, jak zmotywować innych do trzymania poziomu i dawania z siebie więcej i więcej, gdy jedynym narzędziem motywującym jest szacunek kierownika OC i zdawkowe bąknięcia, do tego niezmiernie rzadkie, NUC?
- Jak można unosić się nad wodami, gdy 95 % ludzi dostaje nagrody (ich zróżnicowanie kwotowe to przedział zazwyczaj 50-200 PLN), a obciążenie zadaniami i natężeniem zadań tych samych ludzi jest tak mocno zróżnicowane. Mamy te same żołądki? Wypełnieniem żołądków niech zajmie się pensja i dodatki służbowe, nagrody są - do ciężkiej cholery - czymś innym. Zapewne widziałeś raz i drugi wniosek o udzielenie nagrody. To powieść w jednym odcinku, radosna twórczość, niemal raport ze zdobycia Kołobrzegu (moim zdaniem powinny być pisane trzynastozgłoskowcem). Już sama ta forma powinna być tematem dla protestu ZZ.
- ZZ może nie mają na to wpływu (choć moim zdaniem mogą chcieć posiadać taki wpływ), ale aktualnie żądzą nami tzw. mierniki. Umieram ze śmiechu, gdy od NUC dochodzi informacja, że na DCT przekracza się miernik czasu obsługi zgłoszeń (45 minut w wywozie, 55 bodaj w przywozie). Zabawa trwa, bo nikt nie wie, od kiedy mierzy się czas obsługi, nikt nie wie w jakich ramach czasowych w ciągu dnia zbiera się dane do analizy miernika. I teraz powiedz mi jaka jest równowaga pomiędzy trzema, czterema maks dyspozytorami w imporcie, którzy dostają na interfejs 500 zgłoszeń w ciągu godziny, a dyspozytorem w innym OC, który dostaje tych zgłoszeń pięć? Jaka jest równowaga dla maks dwóch dyspozytorów w eksporcie, którzy dostają na interfejs setkę eksportów w 20 minut, a dyspozytorem w innym OC, który w tym czasie dostaje jedno, dwa zgłoszenia? A takie strzały zgłoszeń na DCT to nic dziwnego, co najmniej dwa razy w tygodniu się zdarzają (zawinięcia oceaników - import, cut offy oceaników - eksport).
- Nasza słodka administracja zapewnia nam coraz to nowe magiczne narzędzia elektroniczne. I tu kolejna rola dla ZZ. ZEFIR2 to hasło na dziś, na jutro zapewne będzie hasło NCTS2. Pilnujecie tego, Koleżanki i Koledzy? Oczywiście na tyle, na ile macie takie narzędzia (gdzieś widziałem Wasze pismo w sprawie ZEFIR2, o takie właśnie strzały chodzi, ale muszą mieć ciąg dalszy). Powolne działanie systemów (CELINA rulez), łącze internetowe z MF o przepustowości dawnej TP SA, ZEFIR2, który został przetestowany zapewne w środowisku pojedynczego komputera, radosna twórczość w ramach projektów e-Cło (kłania się eksperyment o dźwięcznej nazwie SZPROT i kolejne ARIADNY, HIENY i BUBEL.PL) - czy nad tym pochylacie się częściej?

Mógłbym jeszcze sporo powylewać z siebie, ale chcę osiągnąć jeden cel: zrozum Kolego, że naprawdę trzeba doceniać ludzi za to, co naprawdę robią, a nie za to, że raczą przyjść do roboty. I jeszcze jeden cel: jak się sami nie będziemy szanować i cenić - nikt nas "z urzędu" nie doceni i nie uszanuje. Taki etos "mundurowca"...
 
Może nie zrozumiałem idei ogłoszonych dzisiaj nagród DIC za szczególny wysiłek, etc. związane z wdrożeniem ZEFIR2 w naszej Izbie, ale pominięcie na tej liście kasjerek z OC "Terminal Kontenerowy", które garowały dzięki temu wspaniałemu narzędziu wiele dni po 12 godzin w robocie (całą trójką, żeby nie było, że jedynie w swoich zmianach) to ciekawy wątek. Może nawet dla ZZ?
 
Rozrastające się struktury nie gadają na forum? Może ten rozrost jest jedynie hasłem "ku pokrzepieniu serc"? Gdzie rozmawiacie, skoro nie tu?
 
Back
Do góry