• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Troszkę odwagi!

psotnik

Nowy użytkownik
Dołączył
5 Luty 2006
Posty
36
Punkty reakcji
0
Miasto
POLAND
Czyżby w pionie celnym MF-u było aż tak dobrze? Może obowiązuje dyscyplina i podpisana lojalka? Nie wierzę,że nikt nie potrafi pisać w najprostszym edytorze tekstu. Mój szwagier w Rejonowym Urzędzie Pracy organizuje bezpłatne kursy obsługi pakietu Offica.Mogę załatwić wejście na czarno.
 
Moze dostali złote karty :p

W Cieszynie też były , srebrne, złote i platynowe :D Jak sie to skonczyło wiemy ...
 
Spokojnie, będą pisać także pracownicy MF. To pewne. Tam problemów także z całą pewnością nie brakuje.
Zapraszamy serdecznie na niezależne FORUM koleżanki i kolegów z Ministerstwa.
 
bójcie się

ale wypchnijcie w pierwszym szeregu rodziny,znajomych rodziny,.
Zwróćcie uwagę,że część z tych osób ma już zawody np.dyrektorzy są inżynierami a teraz szukają ludzi w budownictwie.dobry czas aby się wykazać.
Druga grupa to uszczelniacze granic.
Trzecia grupa to redakcja wiadomości celnych-oni zawsze uprawiali propagandę sukcesu i im będzie łatwiej.
Czwarta grupa to osoby,których jedyną zasługą było wskazanie koordynatorów z urzedów celnych np.Celina,Ncts a sami nie kiwali palcem,a jak kiwnęli co śmiała się cała europa.
 
Nie obrażajcie koleżanek i kolegów z MF-u. Zapewne większość zasuwa tak ja my. Do tego mają mniejsze możliwości podskoczenia swoim pryncypałom. Wszędzie dobrze,gdzie nas nie ma...
 
koleżanki z ministerstwa

Spokojnie, będą pisać także pracownicy MF. To pewne. Tam problemów także z całą pewnością nie brakuje.
Zapraszamy serdecznie na niezależne FORUM koleżanki i kolegów z Ministerstwa.

Teraz święto i nagrody ?
Problemy zamiatamy pod dywan ?
 
Ostatnia edycja:
awanse nagrody Światowy Dzień

Teraz święto i nagrody ?
Problemy zamiatamy pod dywan ?

Czy gen wybiera się 26.01.2013 do Łodzi?

Czy planowana jest wizyta w kancelarii mecenasa z Potokowej w celu umocowania w wiadomej sprawie?

Święto jest dobrym dniem --medal za zasługi dla służby i wysoka nagroda bo czynsze w komunalnych idą w górę.

Barter ?

Stara zrobi obiad , popijemy muszynianki.
 
Ostatnia edycja:
amnestia

z okazji święta będzie ogłoszona amnestia?
Postępowania dyscyplinarne będące rewanżem wobec osób pyskujących będą umorzone?
Sądy będą miały mniej pracy .
 
święto

Jak jest święto to mozna się troche polansować.
Życzę sobie aby minister raz na zawsze zakodował, że urzędnik to nie popychadło i powinien mieć własne zdanie.
Żeby nie było przkleństwem życzenie --Życzę ci aby twoja rodzina musiała załatwiać swoje sprawy w urzędzie celnym.
 
odpowiedzialność urzędnika

Jak jest święto to mozna się troche polansować.
Życzę sobie aby minister raz na zawsze zakodował, że urzędnik to nie popychadło i powinien mieć własne zdanie.
Żeby nie było przkleństwem życzenie --Życzę ci aby twoja rodzina musiała załatwiać swoje sprawy w urzędzie celnym.

W kontekście błędnych decyzji należy rozważyć, czy urzędnik spolegliwy wobec szefa lub sam szef nie poniesie odpowiedzialności urzędniczej.
Co prawda można to sobie zrekompensowac nagrodami, awansami lub stanowiskami w miejsce grzegorza s.
Czy jednak ten stan permanetnej falandyzacji prawa będzie trwał wiecznie.
Wszak nasze kierownictwo to przeciętnie rocznik 70 a emerytura w 2037 roku.
widziałem starych dziadów w tej służbie, z których się wyśmiewano.
Więcej, w Łodzi młoda pani (emerytura około 2030) derektorka ciepnęła starego dziada, który ją wylansował.
Historia lubi sie powtarzać.
Nie sądzę, żeby szef został ambasadorem w Madrycie i zabrał ze soba zasłużonych w falandyzowaniu prawa.
 
pijar

W kontekście błędnych decyzji należy rozważyć, czy urzędnik spolegliwy wobec szefa lub sam szef nie poniesie odpowiedzialności urzędniczej.
Co prawda można to sobie zrekompensowac nagrodami, awansami lub stanowiskami w miejsce grzegorza s.
Czy jednak ten stan permanetnej falandyzacji prawa będzie trwał wiecznie.
Wszak nasze kierownictwo to przeciętnie rocznik 70 a emerytura w 2037 roku.
widziałem starych dziadów w tej służbie, z których się wyśmiewano.
Więcej, w Łodzi młoda pani (emerytura około 2030) derektorka ciepnęła starego dziada, który ją wylansował.
Historia lubi sie powtarzać.
Nie sądzę, żeby szef został ambasadorem w Madrycie i zabrał ze soba zasłużonych w falandyzowaniu prawa.

Jak podaje Przemyśl jutro w Tygodniku Gazecie Polskiej będzie opublikowany artykuł o sprawach dotyczących granicy.

Dla tzw. kadry kierowniczej średniego szczebla to informacja, że pijar i jedynie wiarygodne źródło informacji na Corintii to już przeszłość.
Za chwilę pewnie wróci temat Patologie w Izbie Celnej w Łodzi, Warszawie, Przemyślu, Opolu.
Korpusy, wartościowanie, hazard, niegospodarność, przemyt.
W instytucji gdzie co chwila najwyższe szefostwo ma problemy z prawem to najwyższy czas na opamiętanie.
Kierownicy i naczelnicy z Ministerstwa Finansów do emerytury daleko i wszystko może się jeszcze zdarzyć łącznie z przesłuchaniami w prokuraturze.
Nie można zachowowywać się jak te trzy małpki co nie widzą, nie słyszą i nie mówią., a szef ma zawsze rację
no i czy warto stawać po ciemnej stronie mocy oraz wywoływac kolejne wojny.
 
Ostatnia edycja:
kompania honorowa

"Pięknie maszerują bez rąk".
Piękna kompania honorowa.
Mam wrażenie, że brakuje nam kilku jednostek.
Kawaleria ?
Oddziały spadochronowe. Desant?
Strzelcy górscy ?
Lotnictwo i wojska rakietowe?
Paragraf 22 ?
 
tajnos agentos

"Pięknie maszerują bez rąk".
Piękna kompania honorowa.
Mam wrażenie, że brakuje nam kilku jednostek.
Kawaleria ?
Oddziały spadochronowe. Desant?
Strzelcy górscy ?
Lotnictwo i wojska rakietowe?
Paragraf 22 ?
Tajnos agentos.
Patrzę na plac i widzę agentki celne 50+ i 60+ zmierzające w stronę kierowców i obserwujacych ze stoickim spokojem naszych dzielnych umundurowanych funkcjonariuszy. Nie wygląda to dobrze jak biegaja między samochodami w butach na wysokim obcasie i co młodsze w mini.
Święto Kobiet to również święto tychże agentek celnych pracujących w podobnych warunkach jak funkcjonariusze.
Również przysięgały Ministrowi Finansów rzetelnie i zgodnie z prawem realizować swoje obowiązki jak każdy obywatel RP.
Ad rem.
Miało MO swoje ORMO, Wojsko Polskie chyba ma Obronę Cywilną, a teraz też Rezerwy Narodowe czy jakoś tak, są harcerze i OHP.
Straż Pożarna ma Ochotniczą Straz Pożarną z dzielnym Generałem Waldemarem Pawlakiem.
Pochylmy się nad tymi, których tez dotknęła likwidacja granic.
Panie Generale jak dojdzie do kataklizmu na granicach , kto nas zastapi???
Stwórzmy umundurowany korpus agentów celnych, który w takich chwilach wspomoże naszą słuzbę.
Doceńmy te kobiety.Będzie to istotny wkład w Święto Kobiet.
 
pacnij się w czuprynkę

czy dzielni agenci celni wyruszają w dwie lub trzy osoby na targowiska, chaty, lokale zabierać fajki, automaty, wódę dla min fin?

szkoda nawet ci tłumaczyć jeśli dla ciebie praca agenta przy papierach do odpraw jest tym samym czym praca funków
 
jest różnica

pacnij się w czuprynkę

czy dzielni agenci celni wyruszają w dwie lub trzy osoby na targowiska, chaty, lokale zabierać fajki, automaty, wódę dla min fin?

szkoda nawet ci tłumaczyć jeśli dla ciebie praca agenta przy papierach do odpraw jest tym samym czym praca funków
Sam się puknij, a najlepiej puknij któregoś z 5 dyrektorów, każdy za 130.000 rocznie, co wysyła po 2 , 3 na rynek oraz szkoli w ś.p.b dziadki 50+ i 60+.
Napisałam, że pracują w podobnych warunkach .
A tak to MO miało ORMO a Straż Pożarna ma OSP z generałem Waldkiem Pawlakiem.
Będzie weselej jak ramię przy ramieniu dokonamy zmiany warty lub złożymy kwiaty pod pomnikie Żołnierzy Wyklętych pamietając , że nigdy w tej słuzbie nie przeprowadzono lustracji prawdziwych agentów zasłużonych przy odprawach celnych w 1968 oraz w 1982 roku.
 
Sam się puknij, a najlepiej puknij któregoś z 5 dyrektorów, każdy za 130.000 rocznie, co wysyła po 2 , 3 na rynek oraz szkoli w ś.p.b dziadki 50+ i 60+.
Napisałam, że pracują w podobnych warunkach .
A tak to MO miało ORMO a Straż Pożarna ma OSP z generałem Waldkiem Pawlakiem.
Będzie weselej jak ramię przy ramieniu dokonamy zmiany warty lub złożymy kwiaty pod pomnikie Żołnierzy Wyklętych pamietając , że nigdy w tej słuzbie nie przeprowadzono lustracji prawdziwych agentów zasłużonych przy odprawach celnych w 1968 oraz w 1982 roku.

nawet w podobnych warunkach nie pracujecie...
 
normalni inaczej

nawet w podobnych warunkach nie pracujecie...
Masz rację , w agencjach celnych jest jasny podział ról.
Właściciel, pracownicy lub pracujący właściciel.
Nie słychać aby ktoś w agencji wypłacał sobie nagrody po 40000 zł za samo istnienie albo tak jak przy wartościowaniu udawał, że spłynęła na niego światłość wszechwiedzy.
W cle dymają celników za państwowe czyli niczyje.
WZP zbrojne ramię cła to tylko 10-15 % składu osobowego reszta to urzędasy tacy sami jak agenci celni.
W takim układzie to agenci są w gorszej sytuacji bo muszą właścicielom firm, kierowcom tłumaczyć co autor minister, szef w swoich interpretacjach przepisów i rozporządzeniach miał na myśli.
 
Odp. do agentka-celna

Nie winie cię za słabą znajomość rzemiosła celniczego, będąc agentką tak naprawdę mało o celnictwie wiesz.
Proste stwierdzenie, abyś zapamiętała - odprawy celne, import generalnie nie dominuje w zadaniach celnictwa. Zapoznaj się z zadaniami służby celnej wskazanymi w ustawie dla nas zasadniczej.
Ale uważam też, że Twoja rola na tym forum sprowadza się do zagmatwania samego dochodzenia naszych praw odnośnie ewentualnych emerytur. Przyjmując się do służby uważałem, że Państwo mnie nie wydyma w czasie pracy lecz będzie dbało o interes nas celników zresztą jak w innych krajach, gdzie też celnicy służą swojej ojczyźnie.
Twierdzę wręcz, że będąc agentem celnym nie miałaś żadnej odpowiedzialności -świadczyły i świadczą o tym dokumenty przedstawiane do odpraw, często na marginesie jakiejkolwiek wiedzy, byle wcisnąć to celnikowi i byle to klepnął. I po co te umizgi w stronę traktowania swojej pracy i porównywania do naszej. Poruszaj główką nim coś napiszesz !!!
 
Back
Do góry