• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Egzamin język angielski

tusia5056

Nowy użytkownik
Dołączył
2 Czerwiec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Hej, czego można się spodziewać na egzaminie z języka angielskiego (jak wygląda taki egzamin)? Na co szczególnie zwrócić uwagę przy nauce do egzaminu?
Dzięki za odp. ;)
 
Rekrut to nie jest kolejny etap przy naborze, a egzamin końcowy z języka obcego w służbie przygotowawczej.
Na poczcie jest coś o języku a nazywa się to tak:
"Zakres i format egzaminu potwierdzającego znajomość języka obcego w zakresie umożliwiającym wykonywanie obowiązków służbowych dla funkcjonariuszy celnych w służbie przygotowawczej" dosyć długi tytuł ale jest zakres z czego się należy przygotować. Tylko nie wiem czy to już jest w/g nowej ustawy czy jeszcze stara.
No i nadal obowiązuje zielona książka "Heve you got anything to declare" w wersji angielskiej
 
a więc egzamin z języka wygląda w sposób opisany poniżej:
część pisemna
-kilkanaście zdań z zastosowaniem czasów,strony biernej-ogólnie podstawy gramatyki
-kilkanaście zdań z wstawieniem przyimków : on,in,after etc/
-tekst ze wstawieniem 10 słów w odpowiednie miejsce
-łączenie wyrazów z dwoch kolumn, tak żeby stworzyły poprawny związek frazeologiczny
max do zdobycia 60 pkt,wymagane 45

część ustna:
rozmowa o życiu, hobby , pracy
 
Cześć, ma ktoś informacje jakie obecnie wygląda ten egzamin. Czy ciezko zdac itd. Z góry dzieki za odpowiedź.
 
Celnik62 pisze :Cześć, ma ktoś informacje jakie obecnie wygląda ten egzamin. Czy ciezko zdac itd. Z góry dzieki za odpowiedź.

Jak jesteś w służbie przygotowawczej to pytaj opiekuna,na pewno da CI odpowiedź.
Prześledź wątki wyżej niewiele się zmieniło , jest przed komisją w W-wie. Powodzenia .
 
Celnik62 pisze :Cześć, ma ktoś informacje jakie obecnie wygląda ten egzamin. Czy ciezko zdac itd. Z góry dzieki za odpowiedź.

Jak jesteś w służbie przygotowawczej to pytaj opiekuna,na pewno da CI odpowiedź.
Prześledź wątki wyżej niewiele się zmieniło , jest przed komisją w W-wie. Powodzenia .

No właśnie opiekun malo wie w tej kwestii. Znasz jakies szczegóły odnosnie samego egzaminu, czy zdarzyło sie zeby kogoś oblano. Język miałem dawno i duzo zapomniałem, stad ta obawa.
 
Mam pytanie: Jak można dotrzeć do dokumentu "Zakres i format egzaminu potwierdzającego znajomość języka obcego w zakresie umożliwiającym wykonywanie obowiązków służbowych dla funkcjonariuszy celnych w służbie przygotowawczej"?
 
Skieruj pytanie do MF , w pierwszej kolejnoSci do p.Banasia

Mam pytanie: Jak można dotrzeć do dokumentu "Zakres i format egzaminu potwierdzającego znajomość języka obcego w zakresie umożliwiającym wykonywanie obowiązków służbowych dla funkcjonariuszy celnych w służbie przygotowawczej"?

Skieruj zapytanie do MF , w pierwszej kolejnoSci do p.Banasia
 
To w razie czego bez problemu. Szukam jednak bardziej precyzyjnej odpowiedzi.

Czyli: Kto się tam tym zajmuje niżej? Jakiś departament, wydział?
Czy to każda Izba sobie?
 
Back
Do góry