• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wzory odwołania i wezwania od złożonej propozycji - art.222 ust.3 ustawy o SC

W złym miejscu zadałem pytanie, mam na myśli wzory odwołań od mianowań na stopnie na podst. art.223 ustawy. Pytanie jak wyżej.
 
dzieki slawku! ja wlasnie wczoraj wyslalem oba do dyra...i juz czekam na dalsze sciagi procesowe oby jak najszybciej do sadu a potem jak sie uda to odszkodowania ,a moze do prokuratury na dyrow za dzialanie na szkode panstwa przez to ze osoby wielce doswiadczone i z udokumentowanymi sykcesami i ocenami przelozonych zostali odsunieci od strategicznych stanowisk (za zbyt duza wiedze i wykrywalnosc nieprawidlowaosci)=modernizacja sc 2010-2015
 
Wysłałam oba pisma do DIC, dzieki za wstawkę, czekam na dalszą pomoc. U nas w dozorze nikt do pisania odwołania i wezwania się nie przyznawał, czyli LIPA. Może morze tak działa na spolegliwość i pokorę celników.
 
Uprzejmie informuję, że w przypadku gdy DIC nie odpowie na wezwanie o usunięcie naruszenia prawa, będziemy musieli w terminie 60 dni złożyć skargę do WSA.
Stosowny wzór przygotujemy w lutym. Proszę informować jeśli DIC będzie odpowiadał.
Proszę także informować o ruchach SSC, do którego zostało przekazane odwołanie.
 
Dzisiaj dostałem odpowiedź od DIC - wszystko zgodnie z przepisami ... po 22 latach, wykształcenie wyższe magisterskie ... Młodszy specjalista SC ... ! Od 12 lat inspektor celny ... Ż E N A D A !
 
Uprzejmie informuję, że w przypadku gdy DIC nie odpowie na wezwanie o usunięcie naruszenia prawa, będziemy musieli w terminie 60 dni złożyć skargę do WSA.
Stosowny wzór przygotujemy w lutym. Proszę informować jeśli DIC będzie odpowiadał.
Proszę także informować o ruchach SSC, do którego zostało przekazane odwołanie.

wysłałem wezwanie i odwołanie, a oto treść pisma jakie otrzymałem niedawno od DIC:

"Pan
Jacek Kapica
Szef SC Min.Fin.
Warszawa

IC we Wrocławiu przesyła w załączeniu odwołanie Pana............ z dnia ............. od przedstawionej pisemnej propozycji z dnia........... nr ............., która na podst. art. 222 ust. 3 ustawy o SC określiła ww., zgodnie z przepisami rozdziału 8 i 10 cyt. ustawy z dniem 1.01.2011 warunki pełnienia służby, tj. miejsce, stanowisko i uposażenie.

Przedmiotowa propozycja została ustalona w oparciu o przepisy ustawy o SC, w tym uwzględniono wynik przeprowadzonego, zgodnie z art. 114 cyt. ustawy, opisu i wartościowania stanowiska służbowego, na którym ww. od dnia 1.01.2011 wykonuje zadania.
Jest zrozumiałe iż ustawa o SC nie wprowadziła trybu i możliwości wniesienia odwołania od propozycji, o której mowa w art. 222 ust. 3, jednak funkcjonariusz domaga się rozpatrzenia jego sprawy przez Szefa SC."
 
Uprzejmie informuję, że w przypadku gdy DIC nie odpowie na wezwanie o usunięcie naruszenia prawa, będziemy musieli w terminie 60 dni złożyć skargę do WSA.
Stosowny wzór przygotujemy w lutym. Proszę informować jeśli DIC będzie odpowiadał.
Proszę także informować o ruchach SSC, do którego zostało przekazane odwołanie.

fdd0e423106f5647.jpg
 
Napisz, który to taki inteligentny.

Dyrektorzy Izb Celnych, jeśli postępujecie w taki sposób, to jesteście integralną cześcią systemu, który za kilka lat oficjalnie będą nazywać DYKTATURA.

A mianowania na stopnie służbowe i propozycje stanowisk beą wskazywane studentom na uczelniach, jako przykłady.

Zdajecie sobie z tego sprawę?
 
Napisz, który to taki inteligentny.

Dyrektorzy Izb Celnych, jeśli postępujecie w taki sposób, to jesteście integralną cześcią systemu, który za kilka lat oficjalnie będą nazywać DYKTATURA.

A mianowania na stopnie służbowe i propozycje stanowisk beą wskazywane studentom na uczelniach, jako przykłady.

Zdajecie sobie z tego sprawę?

DIC Wroclaw;)
 
DIC Wrocław w toku konsultacji pisał po prawdzie. Teraz pisze na opak, w stosunku do tego co wywodził wcześniej, a prawo pozostaje bez zmian.
 
Back
Do góry