• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór do Służby Celnej

skyline85

Nowy użytkownik
Dołączył
20 Sierpień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam!
Rozpoczął się właśnie nabór do Służby Celnej. Na dniach zawiozę papiery do Białegostoku, myślę nad wyborem Kuźnicy jako początek mojej pracy.
W związku z w/w naborem mam kilka pytań:
1. jak wygląda proces rekrutacyjny zwłaszcza głównie chodzi mi o test wiedzy ( z jakich pytań składa się dokładnie- najlepiej aby ktoś z forumowiczów podał parę przykładów)
2. co składa się na test sprawnościowy?
3. jak długo trwa cały proces rekrutacji?(około roku jak w Policji i SG czy jednak krócej...)
Mam tylko ustawę o Służbie Celnej- mam nadzieję, że to właśnie z niej będą brane pytania...
Pozdrawiam!
 
- zadalem konkretne pytania w zwiazku z tym oczekuje konkretnych odpowiedzi...licze na szczera pomoc




- czy mozna skladac papiery na dwa stanowiska jednczesnie?
 
Kto był pierwszym prezydentem Polski...
Jaki Noblista w dziedzinie XXX pochodzi z miasta YYY...

... a jak to przejdziesz to będą pytania w stylu....

Czy każda napotkana przez Ciebie osoba w parku... w nocy jest dla Ciebie zagrożeniem?

hehe - powodzenia!
 
(moja subiektywna ocena) JAK MOŻNA PCHAĆ SIĘ TO TEGO GÓWNA.... rozumiem albo zaczynasz swoją karierę albo nie masz wyboru i chcesz załapać się na "coś tam", ja tam kiedyś pracowałem i powiem Ci wiekszego syfu nie doświadczyłem. Chwała Niebiosom, że podjołem/podjełem odpowiednią decyzję w odpowiednim czasie -rezygnacji z pracy w tym .... (wiadomo)- teraz mam wszystko PIENIĄDZE,PIĘKNĄ KOBIETĘ, PIĘKNY MOTOR i PIĘKNE ŻYCIE nie martwię sie niczym, stać mnie na wszystko, Tak więc zastanów sie raz jeszcze, jeśli chesz to spróbuj ale jeśli zauważysz to co ja, Bracie bierz nogi za pas i bez srupułów składaj wypowiedzenie. P.s. w zasadzie na podlasiu nie ma zbyt dużego wybotu tam chyba wszyscy ciągną kasę z Budżetu udając że coś robią :) pozdrowienia dla Mirosława (i wszystko jasne) wzór podlaskiej postawy obywatelskiej, hehehehe
 
EEEeee kto kumaty, jest niezłe i chwilowe odbicie na parze eur/dol proponowałbym zająć krótkie pozycje, to tak a propo waszej premii i trzynastki
 
A jak sie zwalniałeś to miałeś już nakręconą inną pracę czy na żywioł? Podziel się uwagami, ja wiecznie w cle tyrać nie zamierzam.
 
pytania glownie z ustawy o sluzbie celnej,
rekrutacja trwa ok 3-4 miesiące.
etapy postepowania rekrutacyjnego masz na stronei izby celnej
o pytania na rozmowie kwalifikacyjnej zapytasz jak juz sie zakwalifikujesz sie do niej.
 
Młodzieży - chodźta do nas bo ludzi brakuje. Zachęcam zwłaszcza tych, którzy mają już piękną żonę, motocykl (najlepiej z koszem), zabezpieczenie finansowe i zdrowie. To, czy ma się piękne życie, nie jest uzależnione od miejsca pracy, tudzież innych czynników materialnych. Zapraszam więc wszystkich optymistów. Bedzie dobrze.
 
Młodzieży - chodźta do nas bo ludzi brakuje. Zachęcam zwłaszcza tych, którzy mają już piękną żonę, motocykl (najlepiej z koszem), zabezpieczenie finansowe i zdrowie. To, czy ma się piękne życie, nie jest uzależnione od miejsca pracy, tudzież innych czynników materialnych. Zapraszam więc wszystkich optymistów. Bedzie dobrze.

ludzi brakuje....Panie dzis wszedlem na strone Izby Celnej i patrze...sa nareszcie wyniki osob zakwalifikowanych do testu wiedzu i sprawnosciowki. 373 osoby chetne i piszesz, ze ludzi brakuje...:cool:

teraz mam tylko jeden cel...przejsc test wiedzy i sprawnosciowke...
 
Czytaj uważnie - piszę, że brakuje ludzi do pracy, a nie chętnych kandydatów. Od naboru do pełnienia służby daleka droga.
 
Witam mam 15 lat ( 3 kl.gimnazjum ) Mieszkam niedaleko B-stoku i mam zamiar zostać celnikiem , czy mogli byście coś mi o tym powiedzieć np. ile zarabia , jakie wymagania , czy warto , i jakie szkoły są potrzebne . Jest to dla mnie b.ważne bo nie chcę chodzić po liceach i tracić czas , wole jak najszybciej pracować .
 
Witam mam 15 lat ( 3 kl.gimnazjum ) Mieszkam niedaleko B-stoku i mam zamiar zostać celnikiem , czy mogli byście coś mi o tym powiedzieć np. ile zarabia , jakie wymagania , czy warto , i jakie szkoły są potrzebne . Jest to dla mnie b.ważne bo nie chcę chodzić po liceach i tracić czas , wole jak najszybciej pracować .

hehehehe, dobrze kombinujesz, tó podstawuwka w zópełności wystarczy... właśnie 10 chłopa chó... stżelił, wiec MY WELCOME CIEBIA, powiedzenia!!!!
 
Jak tam ludzie po pierwszych etapach rekrutacyjnych?
Stres przed rozmowa?
 
Ostatnia edycja:
może nikt nie wierzy, że się dostanie... swoją drogą, kiedy się czyta o tym i owym na forum...a miało być tak wzniośle...
warto stresować się przed rozmowami ? przecież gotowych zestawów pytań raczej nie ma, co ? może ktoś ze starszych kolegów orientuje się, jakie mogą być kierunki zapytań szacownego jury i czego mógłbym się ustrzec zawczasu ? wdzięczność dozgonna...
 
stealth,
przede wszystkim bądź sobą.
Rozmowa kwalifikacyjna jest do przeżycia.
Nie jest to przykre doświadczenie.
Pozdrawiam:)
 
Back
Do góry