• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Stanowisko Rady Federacji SM podpisał w imieniu funkcjonariuszy Słuzby Celnej Przewodniczący ZZZ Słuzby Celnej RP Arkadiusz Pytlak i chwała mu za to, że tam jest. Mam prośbę jeśli kolega czyta to forum to prosimy o jakieś informacje co do protestu. Tu nie ma sie nad czym zastanawiać do protestu chcemy sie przyłączyć, to leży w naszym interesie.

Wybacz, ale na podstawie tak stanowczo skonstruowanego przez Ciebie
stwierdzenia "reprezentowania naszego środowiska" w FSM, byłbym
w stanie bez większych trudności udowodnić, iż w MF'ie także już mamy
swoją "reprezentantkę", o ile dobrze pamiętam - niejaką Barbarę S ...

Tylko tak, informacyjnie w kwestii reprezentacji - zgodnie z KRS Barbara Smolińska nadal figuruje jako przewodnicząca ZZZ Służby Celnej RP, a Arkadiusz Pytlak figuruje jako I wiceprzewodniczący.
 

Attachments

  • RS_182191_8_20180315190122.pdf
    13,9 KB · Wyświetleń: 203
Kolejna służba dołączy do służb mundurowych. Ciekawe jak potraktują SOK-istów. Czy dalej będziemy jedyną dyskryminowaną w sprawie emek..
 
Mówcie co chcecie ale jedyne co mnie teraz interesuje to art 15a. Dobrze, że FSM tez jest za liwidacja tego art. Mam dość już tego syfu skarbowego. Normalnie powinienem dostać max emkę policyjną gdybysmy byli uczciwie liczeni, a tak czekam.
 
Stefan123 oby, to co teraz napiszę okazało się bzdurą, ale mam niestety takie obawy, że jeżeli protest przyniesie skutek i ten artykuł.15a zostanie zniesiony, to okaże się , że zniesienie nie dotyczy jednej ze sluzby. Zgadniesz której czy chcesz podpowiedź? Oni przecież powiedzieli to bardzo wyraźnie, że dla nas napisali zupełnie nową ustawę, w której jest mnóstwo zapisów różniących nas bardzo od pozostałych mundurowych i niestety będzie tak nadal :(
 
Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na takie pytanie?
Służba w MON zwiększa nasze emki o 2,6% za każdy rok tej służby, gdyby ktoś miał wątpliwości podaje link:
http://zer.mswia.gov.pl/zer/informa...wa-i-wysokosci-emerytury-policyjnej-funk.html
To jak to się ma do zadań policyjnych wykonywanych przez funkcjonariuszy Służby Celnej, jeśli ktoś był 2 lata w MON-ie to chyba wystarczą mu 3 lata służby w Służbie Celnej przy czynnościach policyjnych, tym bardziej, że lata w MON zaliczane są do lat służby i tak policjant który 13 lat pełnił służbę w policji a 2 lata był w MON ma w sumie 15 lat do nabycia uprawnień emerytalnych.
 
To i inne pytania czekają na odpowiedź z ZER MSWiA-patrz pismo ZZ Celnicy PL z 7.02.2018 r. Mam nadzieję, że się doczekamy!!!
 
Stefan123 oby, to co teraz napiszę okazało się bzdurą, ale mam niestety takie obawy, że jeżeli protest przyniesie skutek i ten artykuł.15a zostanie zniesiony, to okaże się , że zniesienie nie dotyczy jednej ze sluzby. Zgadniesz której czy chcesz podpowiedź? Oni przecież powiedzieli to bardzo wyraźnie, że dla nas napisali zupełnie nową ustawę, w której jest mnóstwo zapisów różniących nas bardzo od pozostałych mundurowych i niestety będzie tak nadal :(
Dla tego należy poprzeć najpierw przedstawione żądania a potem ew. protest jako reprezentant naszego środowiska (najliczniejszy) a do tego winniśmy wystąpić z APELEM do pozostałych ZZ o poparcie - mino apeli innych ZZ o ile takowe były.
Po roku widać narastające napięcie w środowisku i to powinno być wykorzystane.
TYLKO wspólna akcja z innymi mundurówkami daje szansę na prawo i sprawiedliwość, niestety.
No poza WTPC itp.
 
"W imieniu ZZ Celnicy PL zwracam się ze skargą w związku z brakiem możliwości uzyskania merytorycznej i profesjonalnej odpowiedzi przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w zakresie przysługujących im uprawnień emerytalnych jakie przysługują im na zasadach powszechnych w przypadku, gdy zostanie im przyznana emerytura mundurowa za część okresu służby.
Więcej w zał piśmie
celnicy27-18-ZUS dwie emerytury.doc"
Byłem wczoraj w ZUS i niestety niczego się nie dowiedziałem. W kwestii warunków szczególnych o których traktuje Ustawa o KAS i emeryturach cząstkowych w ZUS nic nie wiedzą. Więc pomimo 60 lat życia , 35 lat pracy w tym 28lat w Cle zmuszony jestem dalej służyć .
 
Niekoniecznie. Złożyć wniosek i do SP. Jeśli odrzucą.
A jeszcze rodzynek - w mojej byłej IAS odrzucono wniosek o emk dla byłego funka uzasadnienie dozór tak ale szczególny nadzór to już nie policyjne zadania - odjazd gość robił to samo przez ok 8 lat a jednak nie to samo.
Kolejna schiza made in M.Banaś gratulacje i nobel/malina za kreatywność.
K......ca mnie zaczyna brać.
Sory za błędy jak wcześniej szy wpis WTPC winno być ETPC oczywista.
JAK DŁUGO JESZCZE OTO PYTANIE!!!!!
 
Koniecznie napiszcie o tym Sławkowi. Nie są bowiem przestrzegane zapisy zawarte w stanowisku rządu do druku nr30, które stanowiły bazę założeń dla uchwalenia ustawy z dn.11.05.2017 o zm. u.o.z.e Dz.U.2017 po.1321.
Należy zatem domniemywać, że wytyczne przekazane zespołom emerytalnym w IAS odbiegają od linii wytyczonej ww. stanowisku rządu.
 
"W imieniu ZZ Celnicy PL zwracam się ze skargą w związku z brakiem możliwości uzyskania merytorycznej i profesjonalnej odpowiedzi przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w zakresie przysługujących im uprawnień emerytalnych jakie przysługują im na zasadach powszechnych w przypadku, gdy zostanie im przyznana emerytura mundurowa za część okresu służby.
Więcej w zał piśmie
celnicy27-18-ZUS dwie emerytury.doc"
Byłem wczoraj w ZUS i niestety niczego się nie dowiedziałem. W kwestii warunków szczególnych o których traktuje Ustawa o KAS i emeryturach cząstkowych w ZUS nic nie wiedzą. Więc pomimo 60 lat życia , 35 lat pracy w tym 28lat w Cle zmuszony jestem dalej służyć .

I tak masz fajnie,
ja muszę zap...lać cały dzień żeby się wyrobić, w pośpiechu jem i sikam, ale luz, w prywatnej firmie to już tylko 25 lat (no chyba że wróci wasz ulubiony tusek, to co najmniej 27 lat) i wymarzona emka z zus...tak około 1300 zł. Tyle, co dostaje "niby-rolnik" po kilku latach, ale to pobiera 40 lat, a "rolnikował" w krusie 5 lat, czyli proporcja odwrotna, i to jak dobrze pójdzie, bo po 40 latach pracy może jeszcze pożyję 5 lat, ale bardzo wątpię...
Jeszcze jakieś żale?
Ale żeby nie było że marudzę, to czy ktoś wie, czy po 10 latach w SC (w tym 6 lat w WZP), cokolwiek się należy, oprócz jałmużny zusowskiej na chleb i wodę z kranu? Czy to coś zmienia, czy para poszła w gwizdek?
 
I tak masz fajnie,
ja muszę zap...lać cały dzień żeby się wyrobić, w pośpiechu jem i sikam, ale luz, w prywatnej firmie to już tylko 25 lat (no chyba że wróci wasz ulubiony tusek, to co najmniej 27 lat) i wymarzona emka z zus...tak około 1300 zł. Tyle, co dostaje "niby-rolnik" po kilku latach, ale to pobiera 40 lat, a "rolnikował" w krusie 5 lat, czyli proporcja odwrotna, i to jak dobrze pójdzie, bo po 40 latach pracy może jeszcze pożyję 5 lat, ale bardzo wątpię...
Jeszcze jakieś żale?
Ale żeby nie było że marudzę, to czy ktoś wie, czy po 10 latach w SC (w tym 6 lat w WZP), cokolwiek się należy, oprócz jałmużny zusowskiej na chleb i wodę z kranu? Czy to coś zmienia, czy para poszła w gwizdek?


Witam,
Z tego co piszesz niestety nie spełniasz warunków aby uzyskać emeryturę mundurową. Masz 40 lat i jeżeli wróciłbyś do jakiejkolwiek formacji mundurowej to lata ze SC, jako równorzędne, mogły by być zaliczone jako służba w tych formacjach. Oczywiście póki co lata w SC po 15.09.1999, inna kwestia jakie są limity wiekowe w innych służbach. Ale np. SCS nie ma limitu wiekowego i teoretycznie rekrutując się i dostając do SCS po 5 latach spełniłbyś warunek 15 lat i wieku 55 otrzymałbyś emeryturę mundurową w wysokości 40%. Jeżeliby udało Ci się dostać do innych formacji mundurowych to po 5 latach uzyskałbyś, w wieku 45 lat, prawo do najniższej emerytury po 15 łącznych latach służby. W każdym bądź razie szkoda żeby te 10 lat SC poszły na marne.
 
testował ktoś ten kalkulator? jaja sześciokątne na nim wychodzą ,może jakieś komentarze.
Wychodzi mniej niż nic.
Były mł. eksp.c ucywlniony ok. 2600 brtto.
Oczywiście nie mam info o ile obniżyć dochód brutto roczny więc na oko odejmowałem od pit11 kwoty premii, grsze itp. Obliczenie bardzo przybliżone i dołujące.
Co rozumiesz przez " jaja ....."
 
Wychodzi mniej niż nic.
Były mł. eksp.c ucywlniony ok. 2600 brtto.
Oczywiście nie mam info o ile obniżyć dochód brutto roczny więc na oko odejmowałem od pit11 kwoty premii, grsze itp. Obliczenie bardzo przybliżone i dołujące.
Co rozumiesz przez " jaja ....."

kolumna nr 3 pisze się miesięcznie brutto netto czy rocznie,nagroda roczna czyli 13,przeciętne miesięczne uposażenie,wpisuje sie z roku odejścia na emeryturę? Jak to wpisywaliście.Wpisze według ciebie i podam ci wyliczenie.
 
dygital
Wypełniłem tylko kol. 3, podając dochód brutt po odjęciu (szacunkowym) premii, nagród okolicz.
Kolymny 4,5 pominąłem bo 3 zawiera te warto§ci. Uprościłem sobi nie wiem czy dobrze.
 
Może ktoś w temacie napisał by łopatologicznie objaśnienia do tego kalkulatora,bo co z tego że jest jak nie wiadomo co wpisywać,np. nagroda roczna to według mnie 3 procent plus 13, a na przykład piotrp tego nie wpisał a to jest kilka stówek wyżej,PISZCIE magistry co wpisywać w to cholerstwo.
 
Witam. Moja prośba do osób które dobrze ogarniają ten kalkulator. Zróbcie takie proste zestawienie (symulację )wysokości naszej emerytury mundurowej na dzień dzisiejszy przy założeniu że np. mam średnią z poprzednich lat 3000 brutto, 3500 brutto, 4000 , 4500,5000 itd. To dałoby jasność o jakich kwotach mówimy. Jeszcze jest do odliczenia zdrowotne i podatek. Ile po tych wszystkich wyliczeniach byłoby netto. Procent mamy ten sam bo startujemy od września 1999. Pozdrawiam wszystkich CELNIKÓW.
 
Back
Do góry