• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Faktycznie treść projektu Komisji Petycji nie pasuje do treści jego uzasadnienia. W treści uzasadnienia czytamy, że intencją jest "Proponowane rozwiązanie zmierza do unifikacji podejścia wobec wszystkich służb mundurowych i stosowania identycznych zasad nabywania uprawnień
emerytalnych. Dla funkcjonariuszy Służby Celnej i Służby Celno-Skarbowej będzie to oznaczało zastosowanie jedynie kryterium okresu służby, bez uwzględniania charakteru zadań powierzanych przez przełożonych. Wobec funkcjonariuszy, którzy wstąpili do służby przed 1 stycznia 2013 r., zniesiony zostanie wymóg ukończenia 55 lat do nabycia uprawnień emerytalnych
P.S Chyba ktoś w pośpiechu wnosił projekt do Marszałka Sejmu, gdyż wymaga pilnej korekty:mad:
 
Mam nadzieję na szynką likwidację 55. 5 lat policyjnych i 15 lat służby jest. Zrobię miejsce młodym, chętnym do pracy

Na likwidację wymogu 55 nie liczcie.

zrzut_ekranu.png
 
Komunikat ze spotkania jest enigmatyczny. Moim zdaniem przekazanie konkretnej informacji nt tego o czym była mowa i co ustalono wraz z subiektywną oceną nie stoi w sprzeczności z późniejszym opublikowaniem uzgodnionego protokołu. No chyba, że MF obawia się, że Sławek nie przedstawi tego uczciwie i zgodnie z prawdą i dlatego zobowiązał go do milczenia. * Komunikat wg mnie jest milczeniem. Ja nie mam wątpliwości w kwestii uczciwości Sławka. Jak rozumiem w protokole będzie wersja uzgodniona ale czy pełna i prawdziwa? W tej kwestii rodzą się wątpliwości. Czy po opublikowaniu protokołu Sławek przedstawi nam to co zostało pominięte i swoją subiektywną ocenę w co gra MF?
Moi Drodzy. Pisałem, że działam ostrożnie, bo po spotkaniu mam wrażenie, że jest szansa na pewne modyfikacje, które poprawią Naszą sytuację w ramach modernizacji KAS.
Dlatego proszę o cierpliwość. Jeżeli moje nadzieje okażą się płonne, niezwłocznie o tym poinformuję. Nie mam na razie treści protokołu z MF. Sprawa jest delikatna i wymaga dyskrecji.
Dziękuję za zaufanie i Pozdrawiam
 
Panie przewodniczący może pan skomentuje ten projekt,co to za szit i kogo i o co chodzi.
Na treść projektu nie mieliśmy wpływu.
Natomiast zarówno petycja, uzasadnienie do projektu i nasze uzasadnienie w trakcie prac Komisji wcześniej - znoszą 55 lat.
Projekt pozostawia ust.3 art.12, co jest niezrozumiałe i czytając uzasadnienie do projektu, po prostu nielogiczne. Wygląda to na zwykły błąd techniczny, w szczególności wobec brzmienia uzasadnienia.
Będziemy wskazywać na ten błąd wg nas, do Biura Legislacyjnego Sejmu, gdzie skierowano projekt.
 
Na treść projektu nie mieliśmy wpływu.
Natomiast zarówno petycja, uzasadnienie do projektu i nasze uzasadnienie w trakcie prac Komisji wcześniej - znoszą 55 lat.
Projekt pozostawia ust.3 art.12, co jest niezrozumiałe i czytając uzasadnienie do projektu, po prostu nielogiczne. Wygląda to na zwykły błąd techniczny, w szczególności wobec brzmienia uzasadnienia.
Będziemy wskazywać na ten błąd wg nas, do Biura Legislacyjnego Sejmu, gdzie skierowano projekt.

Wygląda to na perfidię i oszustwo ,jaja se robią? jak chcą mieć strajk przed wyborami do euro i sejmu to będą go mieli.
 
Na treść projektu nie mieliśmy wpływu.
Natomiast zarówno petycja, uzasadnienie do projektu i nasze uzasadnienie w trakcie prac Komisji wcześniej - znoszą 55 lat.
Projekt pozostawia ust.3 art.12, co jest niezrozumiałe i czytając uzasadnienie do projektu, po prostu nielogiczne. Wygląda to na zwykły błąd techniczny, w szczególności wobec brzmienia uzasadnienia.
Będziemy wskazywać na ten błąd wg nas, do Biura Legislacyjnego Sejmu, gdzie skierowano projekt.

No i jest to projekt komisji a będzie jeszcze projekt MSWIA.
 
No i jest to projekt komisji a będzie jeszcze projekt MSWIA.

No i będzie jeszcze projekt MB, który w porozumieniu zobowiązał się do podjęcia działań. Nic nie wiemy w jakim kierunku pójdzie ten ostatni. Czy toczą się w tym temacie jakieś rozmowy? Jak rozumiem Policji obiecano zniesienie 55 lat ale 15 i 25 bez zmian. (?) Podobnie art. 15a czyli zaliczenie wcześniejszych lat do emki na razie zostaje. To na co my możemy liczyć? Pewnie zniesienie 55 i 5. (?)
 
Jak przyjęte zostanie rozwiązanie z projektu MSWiA to będzie 15 i 25, zniesiony powinien być wymóg 5 i 55 jak piszesz. projekt MB to najlepiej jakby wogóle nie powstał. jest jeszcze kwestia zaliczenia lat przed 2000 ale o tym chyba tylko pomarzyć..... za dużo cukru w cukrze.
 
Czy jest ktoś z funkcjonariuszy
1 Posiada wiek 65 lat mężczyzna 60 lat kobieta a więc może być na emeryturze z ZUS
2 spełnia wszystkie kryteria emerytury policyjnej.
3 Jaką wybrać emeryturę .Tylko z ZUS czy cząstkową z ZUS do 1998 r i od 2000 r policyjną rok 1999 jest w tym przypadku w powietrzu.
 
Wygląda na to, że zniknie jedynie wymóg 5 lat zadań policyjnych.
Trzeba czekać do 6 lutego ws. stanowiska sądu dotyczącego zaliczenia do emerytury lat z administracji celnej.
 
Celnicy i Służba Celno-Skarbowa z korzystniejszymi uprawnieniami emerytalnymi
 

Attachments

  • Celnicy i Służba Celno-Skarbowa z korzystniejszymi uprawnieniami emerytalnymi.pdf
    132,1 KB · Wyświetleń: 386
Gra w sensie uchylenia wieku 55 lat dla funkcjonariuszy scs. Bo o tym mówił ust. 2 który To ustęp projekt zniósł. Pozostaje zaś ten wymóg dla tych, którzy znaleźli się poza Sluzba i to jest z pewnością nie fair.
 
Projekt komisji jest ważny bo znosi 5 lat policyjnych. Projekt MSW pewnie by tego nie uwzględnił bo nie dotyczy to żadnej formacji MSW. Mam nadzieję, że niedociągnięcia projektu zostaną poprawione, a procedowanie nie powinno być sztucznie opóźniane bo MSW ma podpisane zobowiązania wobec swoich f-szy i będzie (mam nadzieję) pilnować, żeby nie było niepotrzebnych opóźnień
 
dot. pytań kolegi ...bubelprawny''
Zarówno ja jak i moje koleżanki , które niebawem będą miały 60 lat albo już mają ten wiek , chciałybyśmy wiedzieć , która emerytura będzie wyższa oraz czy w sytuacji spełnienia warunków do emerytury mundurowej będzie możliwe uzupełnienie przez pracodawcę składek do ZUS za okres od 1.01.2018 r. ???
Może ktoś przerobił ten temat???
 
Back
Do góry