• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Nie wiem, zapewne gdzieś w okolicach miesiąca od wyroku. Mecenas zapewnił, że złożył wniosek o uzasadnienie.
Też jestem ciekaw jak Sędzia, zobowiązany do orzekania zgodnie z ustawami i ustawą zasadniczą, uzasadni pominięcie tej drugiej :)
 
jeżeli byłem zatrudniony przed 1 stycznia 2013 to pozostanie mi wiek 55 lat? to co mi zapis o 15latach służby skoro do 55 lat muszę mieć stażu 34lata.... to proszę o zwolnienie i przywrócenie i mam i tak 8 lat mniej bo będę już jako po 1 stycznia 2013.....
 
jeżeli byłem zatrudniony przed 1 stycznia 2013 to pozostanie mi wiek 55 lat? to co mi zapis o 15latach służby skoro do 55 lat muszę mieć stażu 34lata.... to proszę o zwolnienie i przywrócenie i mam i tak 8 lat mniej bo będę już jako po 1 stycznia 2013.....

Na dzień dzisiejszy w ustawie jest ze od 2025 jest prawo wyboru emerytury,dla tych przed mogą iść na tą po.
Przed wyborami dadzą wszystko wszystkim bo te wybory to walka na śmierć i życie między Polakami a elytamy które uwazają że tylko im sie należy a reszta ma zdychać do 67 i robić na to jak za faraonów.
 
Ostatnia edycja:
Angel81. Nie wiem jak zachowa się MF. W Senacie w maju 2017 roku mieliśmy uzgodnione z Senatorami PiS zniesienie 55 lat i tylko i wyłącznie postawa MF to przyblokowała.

Obecnie MF deklaruje, że to zniesie. Mamy też projekt Komisji ds. Petycji.

Nie przyjmuję do wiadomości innej opcji.
 
Tez nie widze innej opcji. Nie chce kielbasy wyborczej tylko przestrzegania prawa, konstytucji i w tym przypadku wykonania wyroku TK z 2015 r. Na fali podpisanych porozumien pozostawienie dla jednej sluzby wieku 55 lat, byloby oprocz przeslanek prawnych, proba ponizenia tej grupy.
 
Tez nie widze innej opcji. Nie chce kielbasy wyborczej tylko przestrzegania prawa, konstytucji i w tym przypadku wykonania wyroku TK z 2015 r. Na fali podpisanych porozumien pozostawienie dla jednej sluzby wieku 55 lat, byloby oprocz przeslanek prawnych, proba ponizenia tej grupy.

No to chcieli wykonać od dnia ogłoszenia wyroku Trybunału liczone 25 lat słuzby i 55 życia co nie pamięta?
 
On pamieta, ale realia obecnie tez mamy inne i ma nastapic zniesienie warunku 55 lat w ustawie. W tej sytuacji nie dopuszczam mysli ze mozna brnac dalej w nielegalne rozwiazania odmiennego traktowania jednej formacji.
 
Wiek 55 lat jest jedyną linia obrony dla MF. Zniesienie tego warunku dla nich jest zbyt dużym zagrożeniem. Rozejrzyj się w około.
 
Dziwie sie ze mozna domaganie sie poszanowania prawa okreslac marzeniem. Rozumiem, ze polityka MF nauczyla nas nieufnosci i pokazala pogarde dla wlasnych pracownikow, ale takie sformuowania jak "marzenia" sa wyrazem biernosci. Tak jak napisal digital malkontenci nie przynosza dobrych zmian. Trzeba byc stanowczym i jednoglosnie, zbiorowo domagac sie poszanowania prawa.
 
Dziwie sie ze mozna domaganie sie poszanowania prawa okreslac marzeniem. Rozumiem, ze polityka MF nauczyla nas nieufnosci i pokazala pogarde dla wlasnych pracownikow, ale takie sformuowania jak "marzenia" sa wyrazem biernosci. Tak jak napisal digital malkontenci nie przynosza dobrych zmian. Trzeba byc stanowczym i jednoglosnie, zbiorowo domagac sie poszanowania prawa.

oczywiście! trzeba być stanowczym bez tego nikt nic nie osiągnął. na pewno dużo zostało osiągnięte. ale niestety niezgoda w środowisku jest bardzo umiejętnie rozgrywana i co nie pozwala na pełny sukces.
poza tym realia tj kasa i zapaść służby.
czasami marzenia się spełnią. sobie też tego życzę
 
Racja Zielony. Dlatego szanujmy sie sami, bo bez tego nikt z zewnatrz Nas nie uszanuje.
 
oczywiście! trzeba być stanowczym bez tego nikt nic nie osiągnął. na pewno dużo zostało osiągnięte. ale niestety niezgoda w środowisku jest bardzo umiejętnie rozgrywana i co nie pozwala na pełny sukces.
poza tym realia tj kasa i zapaść służby.
czasami marzenia się spełnią. sobie też tego życzę

Ta przedPisowska była wzorem bizantyjskie dwory umundurowionych biurw.
Perspektywa jest wygrać wybory czyli kilku miesięcy a potem jak klasyk stwierdził paliwo może być PO 7złotych.
Nikt nie chce buntu na granicy wschodniej w czasie tak ważnych wyborów,ale raczej to nie będzie potrzebne
 
Ostatnia edycja:
oj, tak dalekowzroczni to oni ni są. liczy się perspektywa 1-2 lat. "potem się zobaczy" Tak co do zasady masz rację.

Co do "zasady", także Ty masz rację. Ja mogę się mylić lecz uważam, iż ta perspektywa jest dużo krótsza.

Nie myślę tu o obietnicach z MF-u, lecz o wcześniejszych rozmowach z senatorami, a także o ostatnim projekcie Komisji Petycji.
Nie uważasz, że należałoby zawalczyć o to jeszcze przed wyborami? Bo ja tak!

Fundament już jest, więc umiejętne rozegranie i osiągnięcie obiecanych zmian, jest najbardziej prawdopodobne jeszcze przed wakacjami. Jeśli do 1-go lipca (i ani dnia dłużej) nie wymusimy tego, to ja przestaję zawracać sobie tym głowę.
 
Co do "zasady", także Ty masz rację. Ja mogę się mylić lecz uważam, iż ta perspektywa jest dużo krótsza.

Nie myślę tu o obietnicach z MF-u, lecz o wcześniejszych rozmowach z senatorami, a także o ostatnim projekcie Komisji Petycji.
Nie uważasz, że należałoby zawalczyć o to jeszcze przed wyborami? Bo ja tak!

Fundament już jest, więc umiejętne rozegranie i osiągnięcie obiecanych zmian, jest najbardziej prawdopodobne jeszcze przed wakacjami. Jeśli do 1-go lipca (i ani dnia dłużej) nie wymusimy tego, to ja przestaję zawracać sobie tym głowę.

zawalczyć... hm... jak pod Grunwaldem....tylko teraz Litwinów nie będzie
 
Co do "zasady", także Ty masz rację. Ja mogę się mylić lecz uważam, iż ta perspektywa jest dużo krótsza.

Nie myślę tu o obietnicach z MF-u, lecz o wcześniejszych rozmowach z senatorami, a także o ostatnim projekcie Komisji Petycji.
Nie uważasz, że należałoby zawalczyć o to jeszcze przed wyborami? Bo ja tak!

Fundament już jest, więc umiejętne rozegranie i osiągnięcie obiecanych zmian, jest najbardziej prawdopodobne jeszcze przed wakacjami. Jeśli do 1-go lipca (i ani dnia dłużej) nie wymusimy tego, to ja przestaję zawracać sobie tym głowę.
Rybka. Uważam że masz rację, jeśli do 1 lipca nic z tego nie wyjdzie to można już o wszelkich marzeniach zapomnieć. Po wyborach PIS będzie nas dymać . I jeszcze jedno słowo "zawalczyć " będzie musiało oznaczać w razie potrzeby najbardziej radykalne sposoby i metody jakie tylko można sobie wyobrazić bez tego nie będą nas szanować. Mam nadzieję że uda się zdobyć wszystko jeśli nie to trzeba sobie szukać innego sposobu na życie.
 
Back
Do góry