• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Niestety Stefan, ale pełna emka policyjna to 75. /. i aby to osiągnąć to musisz dymac do pełnych 65 lat. Weź też pod uwagę, ze to wylicza się od średniej z 10 lat. To jaka to korzyść dla Ciebie jeśli musisz pracować do 65 lat. Sądzę, ze jeśli przepracowal bys tyle w Zus plus praca w szczegolnym charakterze to na zusowskiej wyjdziesz lepiej. A tyle samo lat musisz pracować. No, ale to też jest już jakieś wyjście. Pozdrawiam i życzę zdrowia.
 
Ostatnia edycja:
Niestety Stefan, ale pełna emka policyjna to 75. /. i aby to osiągnąć to musisz dymac do pełnych 65 lat. Weź też pod uwagę, ze to wylicza się od średniej z 10 lat. To jaka to korzyść dla Ciebie jeśli musisz pracować do 65 lat. Sądzę, ze jeśli przepracowal bys tyle w Zus plus praca w szczegolnym charakterze to na zusowskiej wyjdziesz lepiej. A tyle samo lat musisz pracować. No, ale to też jest już jakieś wyjście. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Czy to prawda że gdy napisze wniosek o emeryturę mundurową i uzyskam decyzje pozytywną to podpisuje się zgodę na umorzenie całej kwoty jaką posiadam w ZUS z ubezpieczenia emerytalnego łącznie z kapitałem początkowym . Jeśli tak to nigdy takiego podpisu u mnie nie uzyskają .Logiczne jest gdy umorzą tylko te wpływy do ZUS które uzyskałem za czas jaki liczą mi emeryturę mundurową.Ale w tym parszywym i niesprawiedliwym kraju wszystko możliwe.
 
Bubel prawny wydaje mi się, ze całej kwoty to nie, a tylko za lata 99 do końca. Natomiast lata do września 99r to liczone będą jako lata cywilne. Ale pewności to nie ma, bo kto wie co tym oszolomom wpadnie do głowy. Oni i tak już nas okradają.
 
Ostatnia edycja:
Żeby mieć pełną emke 75%, to trzeba przepracować dokładnie prawie 28 lat, przy 25 nie masz pełnej - sprawdzone info
Na 100% pewne, że dla osób mundurowych przechodzących własnie na emkę ZUS, to Dyr. zakładu pracy ma obowiązek odprowadzić brakujące składki. Pieniądze są oddawane z funduszu osobowego. W przypadku odejścia dużej ilości osób w danym roku, nie ma premii i nagród. W tym przypadku nie ma wsparcia finansowego z ministerstwa.
W naszym przypadku SCS to UKS z średnią wieku od 41 - nie łapie się na emkę mundurową i będzie jazda już za kilka lat ...
 
Koledzy Bubel i Skorpion mówcie i piszcie co chcecie ja i tak wolę emkę policyjną bo ona będzie wyższa od cywilnej. Jeszcze nie słyszałem żeby dobrowolnie jakiś wopek czy policjant zrzekł się emki mundurowej na cywilną. To prawda, że rząd i banaś potraktowali nas jak szmatę do podłogi, to podłość, bo liczenie z 10 ostatnich lat a nie z ostatniego roku jak w policji to swiństwo, nie zaliczenie nam słuzby przed 1999 roku to następne świństwo. Bo wiekszość z nas już dzisiaj nabyłaby max emkę policyjną. Ale co mamy zrobić. Są jeszcze sądy jest TK, zobaczymy.
Bubel a powiedz mi na podstawie czego wyciągnąłeś taki wniosek, że umorzą wszystkie wpłaty do ZUS nawet te przed 1999r. jeśli złożysz wnisek o emkę policyjną. Bo ja nic takiego nie znalazłem. Zapoznaj się z art 95 ustawy o ubezpieczeniach społecznych.
 
Stefan zrobisz jak zechcesz, ale mnie 30 lat temu zapewniali, ze jak będę mianowanym funkiem to jaz nikt tego nie zmieni, a tu się okazuje że jakimś papierkiem zwolnili mnie ze służby. Zapwewniali mnie też, ze w wieku 60 lat będę mógł przejść na emke i co. Teraz ktoś napiszę, ze 30 lat temu nie byłem mianowany- zgoda ale nie zmienia to faktu iz byłem mianowany dwa razy w 92r i 2000 -i co. W tym kraju nie ma pewności co oszołomy wymyśla i jakie prawa nabyte jeszcze zabiorą.
 
Ostatnia edycja:
kolego Stefan123.. Dla mnie i dla wszystkich obojętne jest czy emerytura mundurowa czy cząstkowe z ZUS i mundurowe czy tylko z ZUS Ważna jest matematyka. która opcja jest najwyższa w istniejącym stanie prawnym.Tym tylko się kieruje
 
Odpowiem Ci Stefan123 dlaczego mundurowi chętnie wybierają emkę mundurową, bo widzę że nie masz o tym pojęcia. Oni nie mają jak my wyliczania z 10 lat, a z ostatniego miesiąca. Po drugie na ostatnie miesiące dyrekcja po otrzymaniu raportu o emke podwyższa dodatek, najczęściej o 40-50% to ok 1000-1500 zł do poborów i jest wtedy z czego liczyć emkę. Po trzecie u nich jak masz wynagrodzenie, to niema czegoś takiego, że możesz być przeniesiony na niższe stanowisko z niższymi poborami - jak u nas. U nich jest prosta zasada, a u nas burdel totalny.
 
Nie ma w ustawie od dnia mianowania tylko mianowani po 09.1999,kolejna niejasność i nieprecyzyjność ,sąd tu roztrzygnie,tu raczej wygramy.

I to jest w tym wszystkim najsmutniejsze. O każdy dzień, tydzień, każdy paznokieć trzeba się łapać za bary. Nikt już nawet nie zastanawia się, czy uda się dogadać, tylko jaki będzie wyrok sądu. Ot, taka nowoczesna metoda zarządzania i motywowania kadry do działania. Przecież to są ludzie rozumni i widzą co się dzieje dookoła. W tym samym czasie kiedy nas przepuszczają przez durszlak, księgowa z SOP zostanie pułkownikiem, a pracownikowi ds. logistyki z SM zaliczą lata pracy do zaopatrzenia. Ale u nas padła komenda, ani kroku w tył. Szampany w MF strzelają nie po osiągnięciu jakiegoś zdrowego kompromisu, ale kiedy uda się nas okpić i sąd nie zauważy.
 
To co nam rządzący zafundowali to nie jest emerytura mundurowa ale emerytura uboga.
 
Ostatnia edycja:
I to jest w tym wszystkim najsmutniejsze. O każdy dzień, tydzień, każdy paznokieć trzeba się łapać za bary. Nikt już nawet nie zastanawia się, czy uda się dogadać, tylko jaki będzie wyrok sądu. Ot, taka nowoczesna metoda zarządzania i motywowania kadry do działania. Przecież to są ludzie rozumni i widzą co się dzieje dookoła. W tym samym czasie kiedy nas przepuszczają przez durszlak, księgowa z SOP zostanie pułkownikiem, a pracownikowi ds. logistyki z SM zaliczą lata pracy do zaopatrzenia. Ale u nas padła komenda, ani kroku w tył. Szampany w MF strzelają nie po osiągnięciu jakiegoś zdrowego kompromisu, ale kiedy uda się nas okpić i sąd nie zauważy.


Przyszło mi do głowy takie porównanie, że celnicy to współcześni niewolnicy-słudzy dla MF'u.
W żadnym aspekcie, w żadnym obszarze, w żadnej właściwości, w żadnym wymiarze, nie są
traktowani przez to ministerstwo, jak równoprawni obywatele Państwa.
W niemal całym społeczeństwie panuje przekonanie o pełni praw - jak w pozostałych służbach
mundurowych, a wielu nawet kojarzy celników z formacją w ramach policji. Przekonaliśmy się,
że także dla rządzących celnicy, to taka grupa tworząca państwo w państwie, enklawa dla byłych
funkcjonariuszy służb specjalnych - w czym MF tylko utwierdzało, odwracając uwagę od własnych
przewinień, przekonań i konszachtów.
Gdy poszły "w eter", słowa o ostoi nieprawości III RP pod skrzydłami MF'u, nie szukano daleko czy
głęboko. Bardzo szybko znaleziono "winnych" - w cle - i na tym zaczęto w znaczącej mierze
opierać argumenty za potrzebami "reformy" i pozbycia się "wrzodów".
Gdy KAS się dokonała, nikt (prócz nas samych) nie zwrócił uwagi, iż wspomniana "ostoja III RP"
pozostała nienaruszona, że wśród zwolnionych wcale nie ma tych "rzesz agentów", a tylko
zniszczono dorobek życia i samo życie wielu, wielu przyzwoitych, prawych i honorowych ludzi.
Oczywistą socjotechniką zamknięto zewnętrzne zainteresowanie tematem, nawet kończąc wręcz
słowami: "historia nas oceni".
Czy ktokolwiek z nas by nie "strzelał szampanem" wiedząc, że nikt już więcej nie podejmie kontroli,
choćby sprawności technicznej posiadanego pojazdu ?!
Czy ja lub Ty, gdybyśmy mieli "narobione w papierach", nie "strzeliłbyś/strzeliłabyś szampanem",
odsyłając do historii możliwość czyjegoś zainteresowania tymi papierami ?!

Zniszczono niesprawiedliwie tak wiele istnień ludzkich, oszukano społeczeństwo, a wiódł w tym
prym "szeryf wszech-prawa", kreujący się na wielce bogobojnego, w rzeczywistości bałwochwalca, absolutnie nie liczący się z istnieniem ludzkim, malutki człowieczek z (to chyba nie przypadek)
jeszcze mniejszego choć przynajmniej znanego Piekła. On także chlubi się ( ... i diabłu ogarek)
wschodnimi sztukami walki, gdzie w pełnej mierze ich uprawianie wiąże się z prawością i honorem
ale też z wyznawaniem bóstw i obcych "mocy".

Nie chcę go przeklinać nieustannie ale życzę mu, by doświadczył tylko jednego procenta
bezradności, zdołowania, przygnębienia, żalu, smutku, strachu i przerażenia, beznadziei
i płaczu; każdego istnienia ludzkiego, któremu to "zafundował" ...
 
Oj tam, oj tam. Jeszcze dwa (niecałe) lata i będą wybory. Wygra Zjednoczona Lewica (PO + .Nowoczesna) i znowu będzie normalnie. :cool:

Dzisiaj nie ma co wjeżdżać w politykę. Ludzie i tak wkur...ni po skokach. Od teraz proponuję staropolskie określenie pogodowe "piździ jak w kieleckim" zamienić na "wieje jak w Pjongczangu". Będzie kulturalniej i bliżej prawdy.
Ps. dobrowolnie proszę administratora o przeniesienie mnie do "karczmy", ze wszystkimi tego konsekwencjami;-)
 
gnoji trzeba gnojić, może nie poprawnie, może nie gramatycznie, na pewno nie ortograficznie ale od serca
 
No ale i tak te gady z tego śmiesznego minfin będą musieli przyznać ci emkę od początku stycznia. Czy to Twoja wina że, jest burdel w tym syfie.
 
Back
Do góry