• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Mi po tym wszystkim nasuwa się tylko jedna uwaga. Banas jak i ten cały pis nienawidzi Słuzby Celnej i jej funkcjonariuszy to widać jak na każdym kroku nas poniewierają. Ja mam takie samo uczucie do pisu jak oni do nas.

No cóż, te wszystkie reformy, zmiany (mierny ale wierny, swój...) zmierzają do zaorania SC.
Chyba to widać w każdym IAS.
 
No to czas na Straż Rybacką i Straż Leśną. Co by nie mówić oni bardziej się narażają niż Straż Marszałkowska.

Ba, nawet bardziej, niż SC/SCS! (z wyjątkiem garstki mobilnych, i to niektórych, oraz kilku procent równiachów z dozoru).
 
Czy można się spodziewać krótkiego komentarza ZZ ewentualnie informacji jaki mamy dalszy plan w sprawie emerytur. Po wczorajszej komisji i poprzedzających ją podkomisji można wywnioskować że brak jest woli rządzących do potrakrowania nas poważnie
 
Digital411. Przeczytaj art.12 ust.1. To była jedna z kilku nieprawdziwych informacji przekazanych Komisji w ramach wyjaśnienia do poprawek.
Alone. Trwa proces legislacyjny i Związek robi swoje, ale widać że jest jak piszesz, otóż nie mają zamiaru potraktować nas poważnie. Dlatego potrzebna jest konsolidacja całego środowiska i głos tegoż środowiska wyrażony wobec Parlamentu.
Na najbliższym posiedzeniu Sejmu może to zostać przyjęte, więc możemy to zrobić w Senacie, bo nie zdążymy. Jeśli nie zostanie przyjęte na bieżącym posiedzeniu Sejmu, to możemy to zrobić na kolejnym posiedzeniu Sejmu.
 
Jestem przekonany że niewiele teraz możemy bo jako projekt komisyjny przepchną to na najbliższym posiedzeniu sejmu w znanej już nam od wczoraj wersji. Pytanie jest czy podejmiemy próbę w sądach i kiedy?
 
Digital411. Przeczytaj art.12 ust.1. To była jedna z kilku nieprawdziwych informacji przekazanych Komisji w ramach wyjaśnienia do poprawek.
Alone. Trwa proces legislacyjny i Związek robi swoje, ale widać że jest jak piszesz, otóż nie mają zamiaru potraktować nas poważnie. Dlatego potrzebna jest konsolidacja całego środowiska i głos tegoż środowiska wyrażony wobec Parlamentu.
Na najbliższym posiedzeniu Sejmu może to zostać przyjęte, więc możemy to zrobić w Senacie, bo nie zdążymy. Jeśli nie zostanie przyjęte na bieżącym posiedzeniu Sejmu, to możemy to zrobić na kolejnym posiedzeniu Sejmu.

poruszamy sie w sferze spekulacji nawet w własnych sprawach,ale obstawiam ze im 15 bez wieku nie dadzą.
 
O jakiej próbie piszesz? Stwierdzenie nierównego traktowania czy co?
Mamy zagwozdkę. Wniosek do Trbunału. Sądy mogą czekać na wyrok.
 
Myślę, że każdy kto chce zrozumieć, to zrozumie. Zgadzam się ze Sławkiem-potrzebny jest nasz sprzeciw.
 
]Dodam jeszcze że to projekt może byc na dzis nieprawdziwy a przewodniczacy komisji juz wie jak będzie wygladał ostatecznie.
 
W sprawozdaniu komisji druk 2196 zostały ujętę poprawki mniejszościowe te które były głosowane i nie przeszły m.in. art.12 zaopatrzenia. Nie znam się na legislacji ale wynika z tego że będą one na posiedzeniu sejmu przedstawione i chyba głosowane, czy tak to rozumieć?
 
W sprawozdaniu komisji druk 2196 zostały ujętę poprawki mniejszościowe te które były głosowane i nie przeszły m.in. art.12 zaopatrzenia. Nie znam się na legislacji ale wynika z tego że będą one na posiedzeniu sejmu przedstawione i chyba głosowane, czy tak to rozumieć?

Przedstawione głosowane i znowu do komisji,zwracam uwagę na fakt że tworzy się nową Straż Marszałkowską oni beda zwolnieni i od nowa przyjmowani do nowej Służby,myślę że przewodniczący komisji chciał nie chciał przedstawił sytuację ze nowa służba i uprawnienia emerytalne po 2013 i tak to się pewnie zamknie, reszta to przedstawienie ,przyjmą tylko w takiej formie jak określi to dla nich rząd,podobnie jak z celnictwem weszło tylko to co chciał rząd mimo projektu tzn.obywatelskiego i kabaretowych wjazdów gości z uksu.
 
To znaczy tylko tyle, że posłowie, którzy wnieśli te poprawki chcieli, żeby wynikało to ze sprawozdania. Tym posłom bardzo dziekujemy:). Nie zmienia to faktu, że Komisja wnosi o przyjęcie projektu bez tych poprawek. Więc nie będą one głosowanie w Sejmie, chyba, że ktoś zgłosi je w trakcie czytania ponownie.
 
Mi po tym wszystkim nasuwa się tylko jedna uwaga. Banas jak i ten cały pis nienawidzi Słuzby Celnej i jej funkcjonariuszy to widać jak na każdym kroku nas poniewierają. Ja mam takie samo uczucie do pisu jak oni do nas.

Kiedy procedowano nasze emerytury i wprowadzano 5-15-55 mimo, że wyrok TK nie mówił o takich obciążeniach, pomyślałem że OK; bo rząd chce unikać kolejnych - jego zdaniem - zbędnych przywilejach.
Ale teraz jak słyszę, że Straź Marszałkowska bierze całość, to to nawet nie jestem zły, tylko zasmucony. Bo jak może Rząd tak poniewierać drugim człowiekiem.

Dobra.
5-15-55. OK.
Ale te "5" dla funkcjonariuszy którzy realizowali zadania z pkt. 4,5,6. Taka jak one stanowią. Tak powiedział TK.
A nie jakieś wymyślanie nowego pojęcia "zadania policyjne", jakieś noszenie broni, jakieś określanie komórek z dozoru , ze zwalczania !!! Zadania 4,5,6 i basta.

Był u nas, nie mam wiedzy teraz co robi, funkcjonariusz który dostał propozycje do munduru i miał jej nie przyjąć. Bo mówił, źe będą emki a oni chce coś innego w życiu porobić. Jak ma się czuć? Jak oszukany! Chyba źe sam się oszukał..........
 
Ostatnia edycja:
wyjście z twarzą

jest proste wyjście z sytuacji.
Min. Walczak/Banaś zwołuje kolejne zebranie z kadrami i wyjaśnia, że wszyscy byli celnicy są uprawnieni.
Może zrobić ograniczenie dla kadr bo nasze kadry łykają wszystko z ministerstwa jak pelikan. To kadry będą mogły się wykazać przed sądem.
Min. Walczak/Banaś jak dobry ojciec rodziny tłumaczy kadrom, że emerytura należy się na ten moment 55/15 i czekamy na rozwój sytuacji.
Ponieważ emerytury będą niskie budżet specjalnie nie ucierpi.
W innym przypadku Min.Walczak/ Banaś wywołuje wojnę a sami wiedzą jak było i jak jest.
Zawsze Min.Walczak/Banaś mogą zrzucić winę za takie procedowanie ustaw na kadry w Ministerstwie Finansów i gitara bo winny musi się znaleźć.
W innym przypadku wojna jak mówił Ulryk von Junngingen a wybory samorządowe, parlamentarne, do parlamentu europejskiego tuż tuż a opozyzja czeka na kwiatki informacyjne jak było i jak jest...
Czy to ma sens, na pewno większy niż procedowanie przez komisje emerytalne w izbach administracji skarbowej
Min.Walczaku/Banasiu do dzieła...zwołujemy kadrowców i wyjaśniamy, że źle zrozumieli intencje jak im coś nie pasi to patrz wyżej. No i czekamy na wyroki Trybunałów.
 
Ostatnia edycja:
Niedługo minie pierwszy miesiąc obowiązywania ustawy. Należnego świadczenia pieniężnego nikt wstecz nie wypłaci. Czy jest na forum choć jedna osoba, która już złożyła wniosek???
 
Niedługo minie pierwszy miesiąc obowiązywania ustawy. Należnego świadczenia pieniężnego nikt wstecz nie wypłaci. Czy jest na forum choć jedna osoba, która już złożyła wniosek???
skończyłam oglądać w tvp program pt. Mistrzowie polskiego kabaretu.
Wytężałam wzrok aby dostrzec naszych decydentów lub choćby członków komisji ds. emerytury.
Konkurs wygraliby w cuglach.
Ad rem, czy chodzi ci o to kopiuj wklej ze strony ZEiR co nazywają wnioskiem/
Tak są złożone.pewnie nie są to oszałamiające ilości. Jak zwykle w tej służbie pełno czajników.
Natomiast odbieram to jako próbę przedłużania całej procedury bo gdzie tam jest odniesienie do tych 5/15/55.
Wolna amerykanka działu kadr i dziwię się , że minister tego nie zauważył.
Konia z rzędem temu kto wypełni toto w pierwszym podejściu.
Natomiast znowu apeluje do ministrów, należy ponownie zwołać naradę naczelników kadr i wyjaśnić, że w razie wątpliwości interpretujemy wnioski na korzyść celników.
Przy obstrukcji uznawania uprawnień to nawet dochodzeniowcy mają problem bo jaka realizacja, jakie wykrywanie kiedy dostaja kwity na biurko z kontroli wewnętrznej, kontroli podmiotów ?
Śmiech na sali jak w tym konkursie o kabaretach.
Ministrze do dzieła bo czas działa na waszą niekorzyść a sądy jeśli nie za pół roku to za 2 lata potwierdzą,że ktoś wystawił was na pośmiewisko.
Sądy raczej, a właściwie Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrujący odwołania emerytalne SB-ków już podobno robi bokami.
Nasze zagmatwane problemy nie są już nikomu potrzebne.
 
Back
Do góry