• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Dowiedziałem się, że emerytura mundurowa będzie obowiązywała nie od dnia wejścia w życie ustawy o SC tylko od dnia otrzymania aktu mianowania a w wielu przypadkach był to termin 1 lipca 2000r. więc w plecy 9 miesięcy. W przypadku osób szukających 5 lat i będących cywilami to może być gwóźdź bo nie będą mieli możliwości dosłużenia brakującego okresu. I jak zwykle mędrcy z MF znajdą coś co powoduje by dobić a w tym przypadku przoduje była Pani ze związków zawodowych, która otrzymała intratne stanowisko w MF.
 
Dowiedziałem się, że emerytura mundurowa będzie obowiązywała nie od dnia wejścia w życie ustawy o SC tylko od dnia otrzymania aktu mianowania a w wielu przypadkach był to termin 1 lipca 2000r. więc w plecy 9 miesięcy. W przypadku osób szukających 5 lat i będących cywilami to może być gwóźdź bo nie będą mieli możliwości dosłużenia brakującego okresu. I jak zwykle mędrcy z MF znajdą coś co powoduje by dobić a w tym przypadku przoduje była Pani ze związków zawodowych, która otrzymała intratne stanowisko w MF.

NIE PSUJ LUDZIOM KRWI MYLNYMI WNIOSKAMI. USTAWA Z 1999 r NA PODSTAWIE KTÓREJ MIAŁY CZYNNOŚCI PÓŹNIEJSZYCH AKTÓW MIANOWANIA, MA RÓWNIEŻ ZAPIS USTAWOWY O ZALICZENIU WCZEŚNIEJSZYCH OKRESÓW PRACY W ADMINISTRACJI CELNEJ JAKO SŁUŻBY. MUSI BYĆ TEN ZAPIS RESPEKTOWANY, MIMO, ŻE DLA WIELU Z MF NIE JEST WYGODNY. PRAWO JEST PRAWEM - JEŻELI NIE W POLSCE TO NA PEWNO W ETS. MOŻE MF MANIPULOWAĆ DOWOLNIE WŁASNĄ INTERPRETACJĄ, ALE TAKIE DZIAŁANIA MAJĄ KRÓTKIE NÓŻKI JAK SAMA BS....
 
Dowiedziałem się, że emerytura mundurowa będzie obowiązywała nie od dnia wejścia w życie ustawy o SC tylko od dnia otrzymania aktu mianowania ...

Powyższy post, po pierwsze;
- w świetle uwagi z poprzedzającego cytowany - posta, może być odebrany za prowokację.
Po drugie;
- myślę, że ustąpienie z mojej strony - i wielu, wielu podobnych w kwestii terminu liczenia
emerytur nie od dnia podjęcia służby, lecz dnia otrzymania aktu mianowania - jest o tyle
korzystniejsze, o ile ja (i wielu, wielu podobnych) ów Akt Mianowania otrzymałem ładnych
parę lat przed rokiem 1999 ...
 
Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 grudnia 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin
http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2018/132/1
 
Na pewno nie będziesz jedyny, który taki wniosek złoży.
Teraz piłka jest po stronie ministerstwa i dyrektorów.
Ponieważ uzyskanie prawa do emerytury zostało obudowane kilkoma warunkami 5/15/55, 25/55 to robi się z tego niezły galimatias.
.

to jest 5 lat w zwalczaniu w SC itp. lub 5 lat służby w KAS bez względu na to czy się zwalczało, wykrywało przestępstwa w KAS. Udowadnianie okresów dotyczy jedynie czasu przed marcem 2017. Pytanie czy 4 lata w SC przy wykrywaniu przestępstw powoduje że tylko 1 rok pozostaje dosłużyć w KAS?
 
to jest 5 lat w zwalczaniu w SC itp. lub 5 lat służby w KAS bez względu na to czy się zwalczało, wykrywało przestępstwa w KAS. Udowadnianie okresów dotyczy jedynie czasu przed marcem 2017. Pytanie czy 4 lata w SC przy wykrywaniu przestępstw powoduje że tylko 1 rok pozostaje dosłużyć w KAS?


a jak myślisz?

jest 5 lat łącznie w sc-s i w sc przy zwalczaniu czy lub?

niezłe nie?

pisałem o tym jakiś rok temu

4 lata i 10 miechów np. na granicy, łącznie np. 28 lat w służbie, ale i tak liczone od 1999, teoretycznie w lutym można byłoby iść na emkę mając 2 miechy w sc-s 19 lat służby, gdyby nie te LUB
 
a jak myślisz?

jest 5 lat łącznie w sc-s i w sc przy zwalczaniu czy lub?

niezłe nie?

pisałem o tym jakiś rok temu

4 lata i 10 miechów np. na granicy, łącznie np. 28 lat w służbie, ale i tak liczone od 1999, teoretycznie w lutym można byłoby iść na emkę mając 2 miechy w sc-s 19 lat służby, gdyby nie te LUB

W tym przypadku "lub" jest korzystne. Gorzej gdyby było "albo". Ponieważ jest "lub" wydaje mi się, że okresy się sumują i wystarczy, że łącznie wyjdzie 5 lat.
 
Wystąpiłam z wnioskiem o swoje akta personalne do DIAS. I co? W moich aktach osobowych brak zakresu obowiązków z referatu karno-skarbowego. W zamian w moich aktach zakres obowiązków innej osoby. I jak w tym burdelu liczyć na 5 lat "zadań policyjnych"? Mam zbierać podpisy świadków, że tam pracowałam? To nie stanowi problemu, bo te osoby jeszcze pracują. Ale jak ustalić termin? Przecież nie posiadam listy obecności w domu.

Dlatego właśnie zawsze brałem oryginały zakresów do domu, a kopia w komórce. Ale i tak zdążyli mnie wyd...ać.
 
Nie gniewaj się, lecz podobne dywagacje uważam za podpowiadanie tym,
których życiową pasją jest uprzykrzanie życia wszystkim, normalnym celnym.

Mechanizm wygląda prosto - w tłumaczeniu "z polskiego na nasze"
- jak piszesz:
>>Mam coś, co mogłoby być "dowodem na papierze", ale ...<<
i tu wyszczególniasz m.in. jakimi sposobami można "obejść" żądaną przez Ciebie
"wystarczalność" posiadanego "dowodu na papierze",
to możesz być pewien, że twój "dowód na papierze" właśnie przestał być dowodem!

Sorry że cytuję, bo to może niestety wzmocnić mimowolnie rywala, ale muszę przyznać, że mocny z Ciebie "mózg" i za to szacun ode mnie.
 
Nie gniewaj się, lecz podobne dywagacje uważam za podpowiadanie tym,
których życiową pasją jest uprzykrzanie życia wszystkim, normalnym celnym.

Mechanizm wygląda prosto - w tłumaczeniu "z polskiego na nasze"
- jak piszesz:
>>Mam coś, co mogłoby być "dowodem na papierze", ale ...<<
i tu wyszczególniasz m.in. jakimi sposobami można "obejść" żądaną przez Ciebie
"wystarczalność" posiadanego "dowodu na papierze",
to możesz być pewien, że twój "dowód na papierze" właśnie przestał być dowodem!

Nie gniewam się. Obyś nie miała racji, ale strzeżonego .....
Wykasowałem
 
Wystąpiłam z wnioskiem o swoje akta personalne do DIAS. I co? W moich aktach osobowych brak zakresu obowiązków z referatu karno-skarbowego. W zamian w moich aktach zakres obowiązków innej osoby. I jak w tym burdelu liczyć na 5 lat "zadań policyjnych"? Mam zbierać podpisy świadków, że tam pracowałam? To nie stanowi problemu, bo te osoby jeszcze pracują. Ale jak ustalić termin? Przecież nie posiadam listy obecności w domu.

Witam.
To służba dochodzeniowa w byłych referatach karno-skarbowych, w której realizowano czynności procesowo-kryminalityczne jest zaliczana do zadań policyjnych, czy nie ?? Czy będzie trzeba jeszcze specjalnie udowadniać, że istotą takiej komórki było ściganie przestępców skarbowych w trybie kpk??
 
W tym przypadku "lub" jest korzystne. Gorzej gdyby było "albo". Ponieważ jest "lub" wydaje mi się, że okresy się sumują i wystarczy, że łącznie wyjdzie 5 lat.


tobie się wydaje, mi też

ale ważne jak zer i mfowi będzie się wydawać

i myślę że mogę to obstawić w ciemno

taka sama sytuacja była z przedstawianiem propozycji

pisałem o konieczności zapisu w ustawie przedstawienia propozycji służby dla funków a pracy dla pracowników, chyba że zajdą przesłanki o współpracy z organami bezpieczeństwa

jak było wszyscy wiemy

jak czegoś nie ma czarno na białym to nie oczekujmy fajerwerków, niestety
 
wnioski

Z przecieków dotyczących emerytury to tylko dozór, karny-skarbowy, wzp i oddział (niezaleznie jak sie te referaty/oddziały/urzędy zwały.
Czytając wniosek o emeryturę dochodzę do wniosku, że znowu wystawiają ministrów na pośmiewisko.
Zrobili kopiuj wklej i wezmą sowite nagrody jak nie przymierzając prezes K. Kwiatkowski z NIK-u.
Pośmiewisko to delikatne słowo bo w zależności od ilości wniosków konsekwencje będą ponosić ministrowie.
I to dopiero okaże się w sądach jak nierzetelne i szkodliwe dla funkcjonariuszy były prowadzone postępowania w sprawie emerytur.
We wniosku brak pozycji o tych 5 latach w ww. komórkach natomiast wymyślili sobie, że zrobi to jakaś spec grupa/zespół.
Spec grupa ma zapowiedziane, że ani kroku w tył jak za Stalina lub Adolfa , 5 lat w ww. i ani minuty krócej , tak więc ci co byli rzucani po urzędach, ci co byli w mało ciekawych konfiguracjach np. kontrola podmiotów to od razu mogą iść do sądu.
I tak panie ministrze koleżanka telefonistka w wzp będzie uprawniona, natomiast koleżanka prowadząca postępowania w sprawie uszczupleń już nie.
I to ma być Prawo i Sprawiedliwość. Wygląda na to, że fakty jakie są tym gorzej dla faktów.
 
Ostatnia edycja:
Z przecieków dotyczących emerytury to tylko dozór, karny-skarbowy, wzp i oddział (niezaleznie jak sie te referaty/oddziały/urzędy zwały.
(...)
natomiast wymyślili sobie, że zrobi to jakaś spec grupa/zespół.
(...)
ci co byli w mało ciekawych konfiguracjach np. kontrola podmiotów to od razu mogą iść do sądu.
I tak panie ministrze koleżanka telefonistka w wzp będzie uprawniona, natomiast koleżanka prowadząca postępowania w sprawie uszczupleń już nie.
(...)
I ja tak słyszałem.
Ale ja nadal wierzę że w sporach na linii człowiek- człowiek, człowiek-organy Państwa ect. jest jeszcze ktoś taki jak arbiter czyli sądy na wielu instancjach. Żadna komisja lub jeden pan z drugą panią nie będą stanowić prawa lub go interpretować po swojemu. W ustawie są podane zadania wymienione w pkt.4, 5 i 6 a nie komórki. Ważne są zapisy w kartach, zakresach ect. No to zobaczymy się w sądach...
 
Ostatnia edycja:
Z przecieków dotyczących emerytury to tylko dozór, karny-skarbowy, wzp i oddział (niezaleznie jak sie te referaty/oddziały/urzędy zwały.
Czytając wniosek o emeryturę dochodzę do wniosku, że znowu wystawiają ministrów na pośmiewisko.
Zrobili kopiuj wklej i wezmą sowite nagrody jak nie przymierzając prezes K. Kwiatkowski z NIK-u.
Pośmiewisko to delikatne słowo bo w zależności od ilości wniosków konsekwencje będą ponosić ministrowie.
I to dopiero okaże się w sądach jak nierzetelne i szkodliwe dla funkcjonariuszy były prowadzone postępowania w sprawie emerytur.
We wniosku brak pozycji o tych 5 latach w ww. komórkach natomiast wymyślili sobie, że zrobi to jakaś spec grupa/zespół.
Spec grupa ma zapowiedziane, że ani kroku w tył jak za Stalina lub Adolfa , 5 lat w ww. i ani minuty krócej , tak więc ci co byli rzucani po urzędach, ci co byli w mało ciekawych konfiguracjach np. kontrola podmiotów to od razu mogą iść do sądu.
I tak panie ministrze koleżanka telefonistka w wzp będzie uprawniona, natomiast koleżanka prowadząca postępowania w sprawie uszczupleń już nie.
I to ma być Prawo i Sprawiedliwość. Wygląda na to, że fakty jakie są tym gorzej dla faktów.
to Walczak mówił na odprawie kadrowców z całej RP i faktycznie ani kroku w tył, bez wątpliwości, wyliczone co do dnia
 
"Jako okresy równorzędne ze służbą (...) traktuje się: okresy zatrudnienia w Straży Marszałkowskiej na stanowiskach pracy: strażnik, strażnik specjalista do spraw logistyki, strażnik specjalista do spraw planowania i organizacji, strażnik specjalista do spraw zabezpieczenia technicznego, strażak, strażak specjalista do spraw zabezpieczenia przeciwpożarowego, komendant Straży
Marszałkowskiej i zastępca komendanta Straży Marszałkowskiej."
Aż jestem ciekawy jak TK poradzi sobie z wytłumaczeniem tego wszystkiego, bo raczej jakoś sobie poradzi.
 
dodaje się ust.3 do art. 13 ustawy o zaopatrzeniu...

ale jednocześnie jak zinterpretować art. 39 ust. 3 ustawy wprowadzającej.
 
Ostatnia edycja:
dodaje się ust.3 do art. 13 ustawy o zaopatrzeniu...

ale jednocześnie jak zinterpretować art. 39 ust. 3 ustawy wprowadzającej.

Art. 39 jest ogólny, a te z art. 9 dotyczą konkretów w sprawie zaopatrzenia. Wystarczy rozpoczęcie zatrudnienia na wymienionych stanowiskach przed 01.01.2013 i obowiązują stare zasady. Jakby w art. 39 dali zastrzeżenie, że uprawnienia emerytalne określa art. 9 byłoby jaśniej.
 
Back
Do góry