• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

ELBORO, ucywilnienie przeprowadzono przeciwko interesowi publicznemu, jak wiadomo, w związku z poleceniami z MF doszło do przedstawiania propozycji wbrew przesłankom ustawowym. Innymi słowy, ucywilnienie oparto na fałszu. Dlatego nie ma tak, że przegramy. Prawda zawsze zwycięży.

Natomiast co do emerytur. Także sprawa jest do wygrania, wystarczy, że uświadomimy decydentom, że temat nie jest zamknięty. Wystarczy, że każdy celnik, ten w służbie, ten ucywilniony czy wygaszony, czynnie przypomni władzy, że czuje się gorzej traktowany i dyskryminowany.
Czy my gorzej służymy Ojczyźnie? W czym jesteśmy gorsi od funkcjonariuszy innych formacji mundurowych, że ustawodawca pozwala sobie na nierzetelność, na tę jawną niesprawiedliwość, postępuje wbrew logice?

Czynnie to znaczy jak?
 
ELBORO, ucywilnienie przeprowadzono przeciwko interesowi publicznemu, jak wiadomo, w związku z poleceniami z MF doszło do przedstawiania propozycji wbrew przesłankom ustawowym. Innymi słowy, ucywilnienie oparto na fałszu. Dlatego nie ma tak, że przegramy. Prawda zawsze zwycięży.

Natomiast co do emerytur. Także sprawa jest do wygrania, wystarczy, że uświadomimy decydentom, że temat nie jest zamknięty. Wystarczy, że każdy celnik, ten w służbie, ten ucywilniony czy wygaszony, czynnie przypomni władzy, że czuje się gorzej traktowany i dyskryminowany.
Czy my gorzej służymy Ojczyźnie? W czym jesteśmy gorsi od funkcjonariuszy innych formacji mundurowych, że ustawodawca pozwala sobie na nierzetelność, na tę jawną niesprawiedliwość, postępuje wbrew logice?

Czynnie to znaczy jak?
 
ELBORO, ucywilnienie przeprowadzono przeciwko interesowi publicznemu, jak wiadomo, w związku z poleceniami z MF doszło do przedstawiania propozycji wbrew przesłankom ustawowym. Innymi słowy, ucywilnienie oparto na fałszu. Dlatego nie ma tak, że przegramy. Prawda zawsze zwycięży.

Natomiast co do emerytur. Także sprawa jest do wygrania, wystarczy, że uświadomimy decydentom, że temat nie jest zamknięty. Wystarczy, że każdy celnik, ten w służbie, ten ucywilniony czy wygaszony, czynnie przypomni władzy, że czuje się gorzej traktowany i dyskryminowany.
Czy my gorzej służymy Ojczyźnie? W czym jesteśmy gorsi od funkcjonariuszy innych formacji mundurowych, że ustawodawca pozwala sobie na nierzetelność, na tę jawną niesprawiedliwość, postępuje wbrew logice?

Oby tak było. Całym sercem jestem za Tobą i takim finałem.
Czytałem po części wyroki poszczególnych WSA i sposób przeprowadzenia propozycji został w wielu przypadkach zmiażdżony. Przecież sędziowie w WSA nie są durniami. I to aż w tylu WSA ?. Czytałem dwa dwa kierunki. W jednym, że winno być przedstawienie propozycji funkcjonariusza, a w innych, że przyjęta interpretacja jest właściwa ale... winno być uzasadnienie, podane powody odebrania mundury, , przytoczony tok procedury oceny....ect. Jedno rozwiązanie byłoby cudowne a drugie ... chociażby miałoby ludzką twarz. Bo wszak byliśmy mianowani.
Ale czy to oznacza, że mielibyśmy dostać NOWE propozycje na funkcjonariusza lub cywila z ponowną szansa ich przyjęcia ?
 
Zapomniano o jeszcze jednej dyskryminacji. Obliczanie emerytury na podstawie 10 lat zamiast jednego najlepszego roku.
Tak myślę, że jesteśmy upokarzani, dyskryminowani... itd może trzeba tą farsę przerwać powiedzieć dość hipokryzji człowieka z "algami" !!! Jedyny kierunek to UE !!! Oni potrzebują potwierdzenia , że w Polsce jest łamana konstytucja !!!
Kolejne pisma do senatu z cały szacunkiem .... !!!!!! Spróbujmy z opozycją aby ukarać tych , którzy realizują swoje partykularne interesy !!!
Sorry ale we mnie pozostała tylko zemsta !!!!!!!!
I jeszcze nie jestem sam !!!!!!!
 
Tak myślę, że jesteśmy upokarzani, dyskryminowani... itd może trzeba tą farsę przerwać powiedzieć dość hipokryzji człowieka z "algami" !!! Jedyny kierunek to UE !!! Oni potrzebują potwierdzenia , że w Polsce jest łamana konstytucja !!!
Kolejne pisma do senatu z cały szacunkiem .... !!!!!! Spróbujmy z opozycją aby ukarać tych , którzy realizują swoje partykularne interesy !!!
Sorry ale we mnie pozostała tylko zemsta !!!!!!!!
I jeszcze nie jestem sam !!!!!!!


Poniekąd masz rację i na prawdę rozumiem chęć "zemsty", tylko jak inaczej możemy
zachować apolityczność, by nikt nie miał prawa zarzucić celnikom "zabawy" w politykę ??
 
Poniekąd masz rację i na prawdę rozumiem chęć "zemsty", tylko jak inaczej możemy
zachować apolityczność, by nikt nie miał prawa zarzucić celnikom "zabawy" w politykę ??

to może zakupmy i wyślijmy jakiś tani atlas kotów albo inną równie badziewiastą publikację? na przykład prezesowi?
 
Wygaszenie i ucywilnienie wygramy. Raczej już NSA będzie kazał wydać decyzje. A jak nie to wyrok ETPCZ to coś innego niż zalecenia Komisji Weneckiej. Sąd to nie organ doradczy. A w sprawie emek przecież jest jeszcze skarga Federacji do TK. A dzisiaj Federacja i MF to jak Korona i Litwa - połączone unią personalną. Zwycięstwo przed TK to korzyści dla wszystkich. Unia wykaże skuteczność, a TK niezależność. Kiedyś muszą jakąś ustawę wywrócić. Widać, że przyzwolenie w obozie rządzącym jest tylko MF blokował, skala sprawy i koszty niewielkie. Też całkiem realna koncepcja.

Twoja wypowiedź wynika z wiary czy pragmatyzmu ?
Wyroki WSA i Uzasadnienia brzmią napawając optymizmem, ale już zakusy NSA mniej. Za tym wszystkim często stoją dramaty ludzkie.
 
to może zakupmy i wyślijmy jakiś tani atlas kotów albo inną równie badziewiastą publikację? na przykład prezesowi?


Chcesz, to wysyłaj, tylko zrób to we własnym imieniu!
Ja jednak wolę nie udostępniać pretekstów, na które łatwo jest znaleźć
ripostę. Jesteśmy wystarczająco bezczelnie lekceważeni, nie trzeba więc nikogo
przekonywać, że słusznie ...
 
https://www.youtube.com/watch?v=BTlPBBJh3PM

Jestem za powtórką protestu Służby Celnej, takiego jak w roku 2016. Pokażmy tym bucom z rządu, że Służba Celna jeszcze żyje.

Sławek daj znać i jedziemy na Warszawę pod sejm.

JESZCZE SŁUŻBA CELNA NIE ZGINĘŁA, PÓKI MY JESTEŚMY ( POKRZYWDZENI, PONIŻENI, DYSKRYMINOWANI) - WIEC JEŚLI TRZEBA BĘDZIE
POKAZAĆ NASZĄ DETERMINACJĘ - OCZYWIŚCIE PÓJDZIEMY !!!!! czekamy na hasło wodza.
 
JESZCZE SŁUŻBA CELNA NIE ZGINĘŁA, PÓKI MY JESTEŚMY ( POKRZYWDZENI, PONIŻENI, DYSKRYMINOWANI) - WIEC JEŚLI TRZEBA BĘDZIE
POKAZAĆ NASZĄ DETERMINACJĘ - OCZYWIŚCIE PÓJDZIEMY !!!!! czekamy na hasło wodza.

Zabrali nam wszystko, więc nie mamy NIC do stracenia !!!
Dzisiaj jest jedyny i niepowtarzalny moment na PROTEST ....Tak , tak , ..., można ustawą zmieniać ustawy pomijając KONSTYTUCJĘ na którą ślubowali !!! :mad: jutro do kościółka a najlepiej z pielgrzymką do Torunia ... totalna hipokryzja !!!!!! Za dwa lata ... Nowi będą rozliczać Starych i wówczas wyciągną wszystko !!! Nie dla nas ale dlatego żeby pokazać jak poprzednicy byli bardzo Źli , ale czy to ma dla nas znaczenie ?
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry