• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

56. posiedzenie Senatu RP IX kadencji, 14.02.2018r. ....
czy my nie powinniśmy zagrać tym razem z opozycją ??? Oni dostaną od nas materiały związane z naruszeniem prawa w związku z wdrożeniem KAS a my przynajmniej częściowo możliwość powrotu do normalności .... ?
narracja tego na końcu jest obrzydliwa i tyle w temacie .... moze trzeba by podrzucić parę parasolek ?
 
56. posiedzenie Senatu RP IX kadencji, 14.02.2018r. ....
czy my nie powinniśmy zagrać tym razem z opozycją ??? Oni dostaną od nas materiały związane z naruszeniem prawa w związku z wdrożeniem KAS a my przynajmniej częściowo możliwość powrotu do normalności .... ?
narracja tego na końcu jest obrzydliwa i tyle w temacie .... moze trzeba by podrzucić parę parasolek ?

to u nas istnieje opozycja do czegokolwiek, poza własnym interesem, się nadająca :D?
 
56. posiedzenie Senatu RP IX kadencji, 14.02.2018r. ....
narracja tego na końcu jest obrzydliwa i tyle w temacie .... moze trzeba by podrzucić parę parasolek ?

Szkoda tylko, że min Zieliński przed wyborami nic nie wspomniał o tym, że banaś znowu na nasze nieszczęście zostanie SSC i ją zlikwiduje, że służba będzie nam się liczyć od 15,09,1999r, że emka będzie liczona z 10 lat, że będzie warunek otrzymania emki 55 lat życia i 5 lat czynności. I co z tego panie ministrze że spełniam te wszystkie warunki do otrzymania emki policyjnej jak nie mogę z niej skorzystać ze względu na jej porażającą wysokość. Przed wyborami co innego było mówione. Już nigdy wam pismani nie zaufam!
 
Ja nie słyszałem żeby ktoś miał juz decyzję emerytalna. Pomimo to, ze ustawa działa juz drugi miesiąc.
 
Jestem ciekaw jaka kwota brutto jest brana do obliczenia emerytury. Do konca 2017 kwota brutto zawierala skladki ZUS i stad byla wyzsza.
Od stycznia 2018 kwota brutto jest nizsza wiec i podstawa do naliczenia emerytury bedzie nizsza.....
 
Lubieszyn za wszystkie lata tj.od 99r.policza Ci kwotę pomniejszona o składki ZUS, a składki za te lata ukradna
 
O/k decyzje emerytalne od Zakładu Emerytalnego Rentowego MSWiA będą od 01-01-2019 roku. Ale niektórzy złożyli wnioski do dyrektora Urzędu Celno - Skarbowego i uzyskali decyzję o emeryturze po spełnieniu wszystkich kryteriów. Płacona ta emerytura jest przez Dyrektora .Czy ktoś ma już tą decyzję. Ponoć w Przemyślu taka decyzja jest wydana i płacona.
 
O/k decyzje emerytalne od Zakładu Emerytalnego Rentowego MSWiA będą od 01-01-2019 roku. Ale niektórzy złożyli wnioski do dyrektora Urzędu Celno - Skarbowego i uzyskali decyzję o emeryturze po spełnieniu wszystkich kryteriów. Płacona ta emerytura jest przez Dyrektora .Czy ktoś ma już tą decyzję. Ponoć w Przemyślu taka decyzja jest wydana i płacona.

Czyli w jakiej kwocie ?
 
Wiadomo 40 % uposażenia i nagrodzie rocznej z wybranych 10 kolejnych lat .Kwota pewnie jest mała. Ale funkcjonariusz który nie dostał propozycji pracy i spełniał kryteria 5/15/55 był pod murem . Napisał wniosek Bo gdzie znajdzie pracę w wieku 61 lat .Do łopaty już się nie nadaje.
 
to u nas istnieje opozycja do czegokolwiek, poza własnym interesem, się nadająca :D?

Jeżeli nawet we własnym interesie to zrobią to i tak bezcenne będzie gdy Ci którzy pozbawili nas wszelkich praw, nawet prawa do odwołania się .... sami doznają tego SMAKU GORYCZY !!!!:cool:
 
Wiadomo 40 % uposażenia i nagrodzie rocznej z wybranych 10 kolejnych lat .Kwota pewnie jest mała. Ale funkcjonariusz który nie dostał propozycji pracy i spełniał kryteria 5/15/55 był pod murem . Napisał wniosek Bo gdzie znajdzie pracę w wieku 61 lat .Do łopaty już się nie nadaje.


Nie wiem, czy dobrze wszystko przemyślał. Podpowiadam:
Ponieważ uznano nasze zatrudnienie jako pracę w szczególnym charakterze,
każdemu, kto ukończy 60 lat, przysługuje tzw. emerytura pomostowa z ZUS ...
 
Jeżeli dostał decyzję o emeryturze to czy jest jakaś możliwość zaskarżenia (niestety nie wiem gdzie, podpowiedzcie..) przepisu ,że lata pracy liczą mu się od 1999r? Przecież wykonywał wcześniej taką samą pracę. Może ZZ by pomogły.
 
"Podstawę wymiaru emerytury funkcjonariusza zwolnionego ze służby w SOP, o którym mowa
powyżej, stanowić będzie, zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy zaopatrzeniowej, uposażenie należne na ostatnio zajmowanym stanowisku (tj. z ostatniego miesiąca służby)"

Z jakiego powodu w tym państwie jest taka niesprawiedliwość w stosunku do funkcjonariuszy Służby Celnej?
 
Nie wiem, czy dobrze wszystko przemyślał. Podpowiadam:
Ponieważ uznano nasze zatrudnienie jako pracę w szczególnym charakterze,
każdemu, kto ukończy 60 lat, przysługuje tzw. emerytura pomostowa z ZUS ...

Też nie wiem ale aby otrzymać emeryturę pomostową musisz być bezrobotnym. zarejestrować się w Urzędzie Pracy. Pobierać zasiłek dla bezrobotnego prze 1/2 roku .A następnie uzyskasz emeryturę pomostową w ZUS. O ile wiem jest to kwota około 1000 zł. I tyle w tym temacie
 
Też nie wiem ale aby otrzymać emeryturę pomostową musisz być bezrobotnym. zarejestrować się w Urzędzie Pracy. Pobierać zasiłek dla bezrobotnego prze 1/2 roku .A następnie uzyskasz emeryturę pomostową w ZUS. O ile wiem jest to kwota około 1000 zł. I tyle w tym temacie


Nie będę się sprzeczał, bo nie sam się tym zajmowałem, a kolega - który twierdzi, że wyszła mu
całkiem niezła sumka, daleko większa od 1000.
Chyba wiedział co robi, skoro odmówił przyjęcia propozycji ?!

ps
Jeżeli ktoś pracował w szczególnych warunkach ( czy też charakterze -celnikom w końcu to uwzględniono),
to warunek 60 lat zamyka wymagania i bezrobocie nic do tego nie ma.
Być może kwestia nazewnictwa używanego przez kolegę, wprowadziła jakąś "zmyłkę" - podobnie,
jak w przypadkach urlopów: ojcowskiego oraz "tacieżyńskiego" ...
 
"Podstawę wymiaru emerytury funkcjonariusza zwolnionego ze służby w SOP, o którym mowa
powyżej, stanowić będzie, zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy zaopatrzeniowej, uposażenie należne na ostatnio zajmowanym stanowisku (tj. z ostatniego miesiąca służby)"

Z jakiego powodu w tym państwie jest taka niesprawiedliwość w stosunku do funkcjonariuszy Służby Celnej?

Nie wiem czy pomysł pojawił się już w tym wątku, ale może zaangażować naszych kapelanów do przekonania odpowiednich ludzi. Chętnie dam na mszę za służbę celną nawet jeśli zostanie odprawiona w Toruniu. Piszę całkiem poważnie.
 
Back
Do góry