• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

W życiu pewne zachowania ludzi należy nazywać po imieniu, bo osoby tak się zachowujące myślą, że nic złego nie robią, ale bez inwektyw, bez używania słów powszechnie uważanych za obelżywe.
To nie przystoi funkcjonariuszowi publicznemu, dlatego usunąłem i poddałem moderacji niektóre wpisy zbyt ostro reagujące w mojej ocenie.
Zrozumiałe są emocje, ale proszę nie w ten sposób, nie tak ostro.
Najważniejsze w tej sprawie jest to, abyśmy wyciągnęli wnioski, że każdy z Nas może wiele, może działać.
Jest to co się stało wielkim sukcesem, bo ruszy formalnie proces legislacyjny, ale nie ma się co łudzić, że szybko zostanie przyjęty.
Analogiczną decyzję podjęła Komisja ds Petycji w sprawie post dyscyplinarnego funkcjonariuszy, a więc zmiany ustawy o KAS i mamy to zamrożone.
MF nie zmieni także zdania w sprawie emerytur, o czym świadczy także wypowiedź na Komisji Pani z MF i dlatego obecnie najważniejszy będzie demokratyczny nacisk środowiska zawodowego.
Projekt trafi po wakacjach(zrobimy wszystko by było to wcześniej) do Komisji Finansów Publicznych zapewne.
Idealną sytuacją będzie, jeśli zostanie złożony we wrześniu projekt obywatelski.
Wtedy Nasze szanse na satysfakcjonujący końcowy wynik, oceniam na 99%.
Działajmy zatem!
 
Nie wolno nikogo obrażać. MF też to forum czyta i następnie tak z Nami rozmawiają jak my piszemy. Albo piszemy konstruktywine i podejście jest rzeczowe albo wrogość tworzy wrogość. Moim zdaniem MF oczekuje partnera silnego jakim jest zz Crlnicy.pl a nie bandy krzykaczy którzy na forum obrażają i wyzywają. Dlatego nie zgadzam się na inwektywy. Pozdrawiam.

co do lżenia - ok

ale obrażanie się - to przesada

kto sieje wiatr zbiera burzę

a już "MF oczekuje partnera silnego jakim jest zz Crlnicy.pl" - to pojechałeś

dla mb zz który zrzeszał ponad 30% funków to "marginalna grupa roszczeniowców"

jak ktoś używa takiego języka, to ja nie będę twierdził, że to tylko deszcz pada

i ci i poprzednicy nie rozumieli co to kompromis, konsensus

chyba że na ich warunkach

oni rozumieją tylko język siły

i tylko z silnymi się liczą - vide ostatni protest w sejmie
 
W życiu pewne zachowania ludzi należy nazywać po imieniu, bo osoby tak się zachowujące myślą, że nic złego nie robią, ale bez inwektyw, bez używania słów powszechnie uważanych za obelżywe.
...


Sławku

Twoje jest uprawnienie do moderacji Forum i Twoje argumenty uważam za słuszne.
Używanie tego rodzaju słów nam nie przystoi. UŻYWANIE !!
Nie twierdzę, że NIGDY takich nie używam, ale CYTAT z dopuszczalną pisownią, to
ani "używanie", ani skierowana do kogoś obelga!

Nie dajmy się "zwariować" tej popularnej, lecz wyraźnie "naciąganej", a co za tym idzie
- NIESZCZEREJ "poprawności politycznej" ...

 
co do lżenia - ok

ale obrażanie się - to przesada

kto sieje wiatr zbiera burzę

a już "MF oczekuje partnera silnego jakim jest zz Crlnicy.pl" - to pojechałeś

dla mb zz który zrzeszał ponad 30% funków to "marginalna grupa roszczeniowców"

jak ktoś używa takiego języka, to ja nie będę twierdził, że to tylko deszcz pada

i ci i poprzednicy nie rozumieli co to kompromis, konsensus

chyba że na ich warunkach

oni rozumieją tylko język siły

i tylko z silnymi się liczą - vide ostatni protest w sejmie

Jak zwykle w punkt:) Być może nieparlamentarnym jest nazywanie kobiety jak powyżej, ale chyba nikt nie zaprzeczy, że jej zachowanie wypełnia znamiona. To natomiast co Falcon postuluje, miałoby sens, problem w tym, że dla mf nie jesteśmy partnerem, ale bandą niedouczonych, betonowych debili. W końcu tylko idiota albo złodziej pracuje za 6000, a my mamy sporo mniej. To czym jesteśmy? Taka jest mentalność tych ludzi. W trakcie reformy potraktowali nas jak zwykle śmiecie, nadal to robią. Jak tu szukać kompromisu?
 
(...) Wobec powyższego, uprzejmie wyjaśniam, że funkcjonariusz Policji, który przed przyjęciem do tej służby pełnił służbę w Służbie Celnej, do której został mianowany po dniu 14 września 1999 r. lub którego stosunek pracy został przekształcony w stosunek służbowy na podstawie art. 22b ustawy z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej lub art. 99 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej, będzie miał zaliczony do wysługi emerytalnej okres służby w Służbie Celnej od dnia mianowania, a tym samym okres ten zostanie zaliczony do wymaganego okresu służby, od którego zależy nabycie uprawnień do emerytury z zaopatrzenia emerytalnego (po przedstawieniu aktu mianowania).

Okres wysługi do emki liczy się nie od wejścia w życie ustawy o Służbie Celnej ale od dnia mianowania. A okres wysługi do emki w tej służbie stworzonej przez banasia też będzie liczył się od dnia minowania? To wynika z logiki jeśli nie uznają nam służby przed mianowaniem do Służby Celnej to niby dla czego teraz miałoby być inaczej. Lata służby w takim razie mamy od 01.07.2000r do dnia w którym banas zlikwidował Służbę Celną t.j. 28.02.2017r ( 16 lat i 8 miesięcy ). A może ktoś już dostał mianowanie do tej nowej służby celno syfiastej.
 
...
...
Lata służby w takim razie mamy od 01.07.2000 r do dnia w którym banas zlikwidował Służbę Celną tj. 28.02.2017 r ( 16 lat i 8 miesięcy ).
A może ktoś już dostał mianowanie do tej nowej służby celno syfiastej.


Wiesz co @stefan 123 ... w zasadzie, to nie da się odmówić Ci racji ...
 
Sławku mam pytanie w kwestii ewentualnej możliwości pracy na emeryturze. Czy podejmując pracę aby dorobić (do niewielkiego świadczenia ze względu na niezaliczenie lat przed 1999r.) nie będę musiał zawiesić emerytury?
 
Jeśli ktoś nie ma pełnej emerytury mundurowej (75%) może mieć potrącone 25% świadczenia. Jest to uzależnione od uzyskanego dochody
 
Jakubek40. Jest na ten temat szeroko na stronie ZER MSWiA . Zobacz tutaj, nie czytałem ale po samym tytule wydaje się, że coś znajdziesz http://zer.mswia.gov.pl/zer/informa...ncistow-osiagajacych-dodatkowe-przychody.html

Ps. A co z latami przed 1999? Złożyłeś odwołanie? Jeżeli nie, to proszę o kontakt. Chciałbym przeprowadzić kilka pilotażowych procesów o te lata wcześniejsze. Na razie jest jedno takie odwołanie do Sądu, które wspomagamy.
 
:)
Jakubek40. Jest na ten temat szeroko na stronie ZER MSWiA . Zobacz tutaj, nie czytałem ale po samym tytule wydaje się, że coś znajdziesz http://zer.mswia.gov.pl/zer/informa...ncistow-osiagajacych-dodatkowe-przychody.html

Ps. A co z latami przed 1999? Złożyłeś odwołanie? Jeżeli nie, to proszę o kontakt. Chciałbym przeprowadzić kilka pilotażowych procesów o te lata wcześniejsze. Na razie jest jedno takie odwołanie do Sądu, które wspomagamy.

Sławku dziękuję za podpowiedź. Na tą chwilę jeszcze pracuję ale wolę być przygotowany i wiedzieć na czym stoję. Jeżeli znajdę coś niepokojącego mnie dam znać.
 
Posłuchaj i nie pytaj niepotrzebnie. jeżeli masz ŚPB to znajdziesz spokojnie robotę za 2500 netto w firmie ochroniarskiej a zatem idź chłopaku na emkę a drugie tyle zartobisz nie robiąc nic. 5000 kiedykolwiek miałeś na łapę ?!
 
Wątek przycichł a dzisiaj, wg stanowiska MF, obchodzimy 18 i nabywamy 47,8 % emerytury mundurowej. Oczywiście jest to najczarniejszy scenariusz ale niestety na dzień dzisiejszy tak to widzi MF.
 
Dolicz do tego jeszcze MON, mi na razie wychodzi jakieś 2 tyś. No chyba że policjanci wywalczą likwidacje art. 15a.
 
Dolicz do tego jeszcze MON, mi na razie wychodzi jakieś 2 tyś. No chyba że policjanci wywalczą likwidacje art. 15a.


Ech @stefan 123 ...

Ktoś już tu - na Forum - wspominał, iż stanowisz jaskrawy wyjątek, odnośnie
wysokości "przytulanej" kwoty.

Nikt Ci tego teraz nie wymawia, bądź zazdrości (mam nadzieję), lecz chyba
sam przyznasz, że nie da się realnie (rzeczowo) rozmawiać o żadnych kwestiach,
pozostających dla większości, stanowczo w sferze nierzeczywistych marzeń.

Jestem mocno przekonany, że Twym celem nie jest takie tam sobie, luźne
"pogadanie o pogodzie" - uniwersalne w przypadkowym towarzystwie, albo też
relaksacyjne snucie fantazji z tą jedyną, wybraną osobą.
Być może się tym ośmieszę - wykazując swoje ograniczenie - ale przyznaję,
iż nie umiem wymyślić, CO TAKIEGO owym celem dla Ciebie jest.
Wprawdzie parę przypuszczeń, umiałbym (na siłę) wpasować w wymyślone
dla dopasowania miraże, ale jako takie, odrzucam je na wstępie.

Jeśli zatem powyższe ma coś wspólnego z logiką, pozostaje tylko jedno -
chciałeś się wyłącznie przed kimś pochwalić; poskąpieniem Ci przez życie
mnóstwa POWSZECHNYCH, stresogennych zdarzeń, a celu - właściwego
elementu dla każdej formy dyskusji - w ogóle nie założyłeś.

ps
Nieraz pouczany jestem, iż moje wywody, wielu bierze za zwykły bełkot -
dla nich więc streszczę - jeśli nie sercem, to chociaż świadomością
starajmy się przywrócić w sobie odrobinę empatii ...


B
 
Czy ktoś dostał oficjalną odmowę od dyrektora,bo nie spełnia przesłanki 5 lat zadań policyjnych? Jeśli tak,jaki jest dalszy tok postępowania?
 
Do emerytury mundurowej od 2019 zaliczają wojsko. Ktoś wie jaki przelicznik ? Czy liczy się do zadań policyjnych. Osoby które załatwiały emki muszą przedstawić zaświadczenie z WKU ( jeżeli służba to jest kolejne 5,2%).
 
?

Do emerytury mundurowej od 2019 zaliczają wojsko. Ktoś wie jaki przelicznik ? Czy liczy się do zadań policyjnych. Osoby które załatwiały emki muszą przedstawić zaświadczenie z WKU ( jeżeli służba to jest kolejne 5,2%).
Dlaczego od 2019? Jest jakieś nowe rozporzadzenie?
 
Tak słyszałem od zainteresowanych emką. ZER obecnie dostosowuje przepisy do nas. Waloryzacja i wojsko od nowego roku.Tak słyszałem. Sory waloryzacja jest obligatoryjna. Obecnie kwota emerytury wynosi ok. 2.000 PLN..
 
Back
Do góry