• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Tele echo. Jesteś po prostu głupi i tyle w temacie. Sorki ale ktoś musiał to napisać wprost i bez dyplomacji. Jam to nie chwaląc się uczynił :) Teraz zgodnie z zasadami forum oczekuję na bana. I nie będę miał o tego bana pretensji :) A Sławkowi i jak i zarządowi Związku i kumatym forumowiczów SZACUN.
to co osiagnelismy, przede wszystkim dzieki Sławkowi to bardzo duzo, nalezy to docenic. Ale z drugiej strony, rowniez dzieki Sławkowi mamy forum na ktorym kazdy moze powiedziec to co mysli, nie jak u skarbowcow. Z trzeciej strony niektore wypowiedzi szkodza. Zostawmy Sławkowi prawo do moderowania forum. Podział na głupich i kumatych, poglądy słuszne i zakazane mnie brzydzi.
 
to co osiagnelismy, przede wszystkim dzieki Sławkowi to bardzo duzo, nalezy to docenic. Ale z drugiej strony, rowniez dzieki Sławkowi mamy forum na ktorym kazdy moze powiedziec to co mysli, nie jak u skarbowcow. Z trzeciej strony niektore wypowiedzi szkodza. Zostawmy Sławkowi prawo do moderowania forum. Podział na głupich i kumatych, poglądy słuszne i zakazane mnie brzydzi.


Weźmy pod uwagę, że podstawą naszego roszczenia do emek zaopatrzeniowych, było, żeby SC teraz [niestety] SC-S, była formacją sprawną, gotową do obrony interesów naszej Polski i jej obywateli. I to się stało, ja nie skorzystam pewnie, i tele też pewnie nie, ale Polska skorzysta, każdy nowo przyjęty funk już jest w tym systemie. I FC z krótszym stażem też. Zacznijmy wreszcie myśleć o interesie publicznym, a nie tylko własnej pupie :) Napisze wprost i też czekam na bana, jeżeli ktoś chciał emerytury tylko dlatego, że jest jaśnie panem celnikiem, to jest idiotą.
 
(cut), jeżeli ktoś chciał emerytury tylko dlatego, że jest jaśnie panem celnikiem, to jest idiotą.

Zgadzam się i znam takich bardzo wielu.

szarancza-szara-pomarancza.jpg
 
Zgadzam się i znam takich bardzo wielu.

Pokaż załącznik: 4856

Dziękuję, ostatnio wszyscy się ze mną zgadzają. To tak dla rozluźnienia:) A na poważnie bądźmy rozsądni, osiągnęliśmy historyczny sukces, książki o naszym związku będą pisali. I naprawdę, rozumiem rozgoryczenie, ale może czas wreszcie zacząć budować naszą Polskę dla naszych dzieci, a nie myśleć co i ile mi się należy? I jeszcze jedno. ustawa nasza nie jest idealna, to prawda, ale krytyka wobec P. Przew. jest wręcz oburzająca. Zapytam tyko, kto z nas krytyków, zrobił więcej od niego? Zrozummy emerytura jest środkiem, ku wielkości naszej ojczyzny, a nie celem...
 
Ostatnia edycja:
Szlag mnie trafia jak czytam pewne wypowiedzi, ale ja sobie wyobrażam jak musi się czuć Sławek, no trzeba mieć cierpliwość!
Ustawa jest koślawa, zgoda pełna, sam odczuwam to na swojej skórze, ale wreszcie jesteśmy objęci emeryturami mundurowymi i dla mnie to jest SUKCES przez zajebiście duże S! Sukces Sławka Siwego i tych, którzy mu pomagali.
Ja również mam sporo pytań, bo faktycznie ciekawe jest co z tymi latami pracy, które nie uznali za służbę i te inne jeszcze sprzed służby, ale czekam spokojnie na ostateczny podpisany przez Prezydenta tekst ustawy.
Trzymaj się Sławku i pamiętaj, że są między nami, którzy rozumieją co to jest kompromis i umiejętne negocjacje. Oby udało się jak najwięcej!
 
cholerka ale przydał by się w tak zwanym kompromisie zapis iż
służba przed 1999r. będzie zaliczona do emerytury mundurowej!
Służba na granicy przed 1999 r. to była orka której dzisiejszy FC
nie ma pojęcia .:(
 
również proszę o obiektywne przedstawianie faktów. ustawa emerytalna w obecnym kształcie nie wykonuje ani wyroku tk, ani woli obywateli zawartej w projekcie obywatelskim.
wręcz przeciwnie, dyskryminuje i poniża funkcjonariuszy celnych. serwując ochłapy ze stołu pańskiego.
uprzejmie proszę o nie uprawianie propagandy partyjnej. zaś pomocą w tej sprawie jest także nazywanie rzeczy po imieniu.

Masz całkowitą rację. Ta ustawa zmieniająca jest bardzo dyskryminująca SC w stosunku do pozostałych służb, co wyraźnie widać, jak się ją czyta łącznie z obecnie obowiązującymi przepisami. Wyraźnie widać, że celem rządzących, którzy stworzyli swój projekt tej ustawy było tylko i wyłącznie to, aby był on niskobudżetowy; aby dać to uprawnienie w taki sposób, żeby dać jak najmniej lub prawie nic dla f-szy posiadających długoletni staż. Bo kto się zdecyduje na taką najniższą krajową emkę (bo taka wyjdzie z uwagi na dyskryminujące, odrębne dla celników przepisy). To prawda, skorzystają tylko ci, którzy są na początku swojej drogi służbowej. Chociaż też nie wiadomo, bo władza tak często grzebie przy tych przepisach, że w końcu kiedyś je zlikwiduje całkowicie powołując się na wolę suwerena (oczywiście)
 
Masz całkowitą rację. Ta ustawa zmieniająca jest bardzo dyskryminująca SC w stosunku do pozostałych służb, co wyraźnie widać, jak się ją czyta łącznie z obecnie obowiązującymi przepisami. Wyraźnie widać, że celem rządzących, którzy stworzyli swój projekt tej ustawy było tylko i wyłącznie to, aby był on niskobudżetowy; aby dać to uprawnienie w taki sposób, żeby dać jak najmniej lub prawie nic dla f-szy posiadających długoletni staż. Bo kto się zdecyduje na taką najniższą krajową emkę (bo taka wyjdzie z uwagi na dyskryminujące, odrębne dla celników przepisy). To prawda, skorzystają tylko ci, którzy są na początku swojej drogi służbowej. Chociaż też nie wiadomo, bo władza tak często grzebie przy tych przepisach, że w końcu kiedyś je zlikwiduje całkowicie powołując się na wolę suwerena (oczywiście)

Zgadza się, suweren to ma takie pojęcie o naszej służbie:
1. Zero wcześniejszych emerytur.
2. Ponieważ mieli lekką pracę powinni pracować dłużej niż pozostali obywatele.
3. Pensja na poziomie najniższej krajowej, bo wiadomo biorą łapówki.
A najlepiej ich zlikwidować, bo przeszkadzają obywatelom dorabiać się na przemycie.
Dlatego ludzie odpowiedzialni za państwo powinni nas chronić skoro przynosimy takie korzyści dla budżetu, a jest z tym tak jak widać. Ja jednak nadal uważam z uporem maniaka, że ta ustawa jest wreszcie pierwszym krokiem do osiągnięcia pełnej satysfakcji.
 
cholerka ale przydał by się w tak zwanym kompromisie zapis iż
służba przed 1999r. będzie zaliczona do emerytury mundurowej!
Służba na granicy przed 1999 r. to była orka której dzisiejszy FC
nie ma pojęcia .:(

Masz rację! Moje najcięższe lata pracy to właśnie lata do 1999 r.
 
Poczytajcie o zasługach naszego Szefa, Rządu, Sejmu i Senatu.
List Szefa Krajowej Administracji Skarbowej
2017.06.02 08:08


Warszawa, dnia 1 czerwca 2017 roku

Szanowni Państwo,

z radością i satysfakcją mogę Państwa poinformować, że w dniu 1 czerwca 2017 roku została znowelizowana ustawa o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy i ich rodzin. Dzięki tej nowelizacji Funkcjonariusze Służby Celnej i Służby Celno-Skarbowej od dnia 1 stycznia 2018 roku zostaną włączeni do systemu emerytur mundurowych.

Jest to pierwszy w historii Sejmu i Senatu uchwalony obywatelski projekt ustawy. Nie byłoby to możliwe bez determinacji i zaangażowania zarówno Strony Rządowej jak i Parlamentarzystów.

Cieszę się, że swoim osobistym zaangażowaniem mogłem od samego początku wesprzeć tę inicjatywę ustawodawczą i prace legislacyjne. Zauważam jednocześnie że proces legislacyjny mógł zostać zakończony dużo wcześniej, gdyby nie niesprzyjające okoliczności związane z postawą i działaniami niektórych środowisk związkowych.

Nasze działania w kierunku objęcia funkcjonariuszy celnych i celno-skarbowych zaopatrzeniowym systemem emerytalnym służb mundurowych, zostały dzisiaj zakończone sukcesem. Dziękuję wszystkim, którzy się do niego przyczynili.


SZEF KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ
Marian Banaś
 
Poczytajcie o zasługach naszego Szefa, Rządu, Sejmu i Senatu.
List Szefa Krajowej Administracji Skarbowej
2017.06.02 08:08


Warszawa, dnia 1 czerwca 2017 roku

Szanowni Państwo,

z radością i satysfakcją mogę Państwa poinformować, że w dniu 1 czerwca 2017 roku została znowelizowana ustawa o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy i ich rodzin. Dzięki tej nowelizacji Funkcjonariusze Służby Celnej i Służby Celno-Skarbowej od dnia 1 stycznia 2018 roku zostaną włączeni do systemu emerytur mundurowych.

Jest to pierwszy w historii Sejmu i Senatu uchwalony obywatelski projekt ustawy. Nie byłoby to możliwe bez determinacji i zaangażowania zarówno Strony Rządowej jak i Parlamentarzystów.

Cieszę się, że swoim osobistym zaangażowaniem mogłem od samego początku wesprzeć tę inicjatywę ustawodawczą i prace legislacyjne. Zauważam jednocześnie że proces legislacyjny mógł zostać zakończony dużo wcześniej, gdyby nie niesprzyjające okoliczności związane z postawą i działaniami niektórych środowisk związkowych.

Nasze działania w kierunku objęcia funkcjonariuszy celnych i celno-skarbowych zaopatrzeniowym systemem emerytalnym służb mundurowych, zostały dzisiaj zakończone sukcesem. Dziękuję wszystkim, którzy się do niego przyczynili.


SZEF KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ
Marian Banaś

55/15/5 ?????
 
W życiu nie pójdę na zabiegi z algami,
a te emerytury to właściwie załtwiłem WAM ja z marysiem.

Jezscze raz dziękujemy WAM za uznanie, tylko się nie pozabijajcie w kolejce po te świadczenia:cool:
 
Ostatnia edycja:
Poczytajcie o zasługach naszego Szefa, Rządu, Sejmu i Senatu.
List Szefa Krajowej Administracji Skarbowej
2017.06.02 08:08


Warszawa, dnia 1 czerwca 2017 roku

Szanowni Państwo,

z radością i satysfakcją mogę Państwa poinformować, że w dniu 1 czerwca 2017 roku została znowelizowana ustawa o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy i ich rodzin. Dzięki tej nowelizacji Funkcjonariusze Służby Celnej i Służby Celno-Skarbowej od dnia 1 stycznia 2018 roku zostaną włączeni do systemu emerytur mundurowych.

Jest to pierwszy w historii Sejmu i Senatu uchwalony obywatelski projekt ustawy. Nie byłoby to możliwe bez determinacji i zaangażowania zarówno Strony Rządowej jak i Parlamentarzystów.

Cieszę się, że swoim osobistym zaangażowaniem mogłem od samego początku wesprzeć tę inicjatywę ustawodawczą i prace legislacyjne. Zauważam jednocześnie że proces legislacyjny mógł zostać zakończony dużo wcześniej, gdyby nie niesprzyjające okoliczności związane z postawą i działaniami niektórych środowisk związkowych.

Nasze działania w kierunku objęcia funkcjonariuszy celnych i celno-skarbowych zaopatrzeniowym systemem emerytalnym służb mundurowych, zostały dzisiaj zakończone sukcesem. Dziękuję wszystkim, którzy się do niego przyczynili.


SZEF KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ
Marian Banaś

Nowa definicja kompromisu wg MF. Przeforsować siłowo swoje stanowisko i pozbyć się tych, co ośmielili się myśleć inaczej, za stwarzanie "niesprzyjających okoliczności". Podpisał działacz Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela i redaktor naczelny pisma "Homo homini".
 
Back
Do góry