• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Na emerytury wkrótce zabraknie pieniędzy. Kto zbankrutuje pierwszy: podatnik czy ZUS?

PiS rujnuje ZUS
Jak podała „Rzeczpospolita”, ZUS-owi zabraknie nawet 63 mld zł na emerytury dla Polaków. Ale rząd PiS wciąż utrzymuje, że wszystko będzie dobrze.

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1699358,1,na-emerytury-wkrotce-zabraknie-pieniedzy-kto-zbankrutuje-pierwszy-podatnik-czy-zus.read

POsłuchaj nie pisz głupot i bzdur propagandowej papki zamieszczanej w gazetach no name
Poczytaj sobie o szczegółach tego niby zachodniego ,,wysokiego" wieku emerytalnego
http://niezalezna.pl/88626-prawdziwy-wiek-emerytalny-w-niemczech
Każdy krzyczy o górnikach i funkach w temacie emerytur a co sie okazuje że POprostu bie płacą ZUS BOGACI
http://wyborcza.biz/biznes/1,147880,20829114,miliardy-od-bogatych-zus-chce-by-najzamozniejsi-placili-skladki.html?disableRedirects=true
 
POsłuchaj nie pisz głupot i bzdur propagandowej papki zamieszczanej w gazetach no name
Poczytaj sobie o szczegółach tego niby zachodniego ,,wysokiego" wieku emerytalnego
http://niezalezna.pl/88626-prawdziwy-wiek-emerytalny-w-niemczech
Każdy krzyczy o górnikach i funkach w temacie emerytur a co sie okazuje że POprostu bie płacą ZUS BOGACI
http://wyborcza.biz/biznes/1,147880,20829114,miliardy-od-bogatych-zus-chce-by-najzamozniejsi-placili-skladki.html?disableRedirects=true

Dla artykułu z Polityki przeciwstawiasz tube pisorów niezależną i wybiórczą - Twoja sprawa komu wierzysz ale nie zmuszaj innych i ni enarzucaj narracji .
 
Dla artykułu z Polityki przeciwstawiasz tube pisorów niezależną i wybiórczą - Twoja sprawa komu wierzysz ale nie zmuszaj innych i ni enarzucaj narracji .

Dla tego pisiorskiego trolla Polityka to gazetka name. Wpycha tu pisiorska propagandę tych "niepokornych " czynownikow tatki rydzyka i gazety polskiej. Wypad trollu.
 
Dla artykułu z Polityki przeciwstawiasz tube pisorów niezależną i wybiórczą - Twoja sprawa komu wierzysz ale nie zmuszaj innych i ni enarzucaj narracji .

Przechodzenie np.w Niemczech na emeryturę po 40 kilku latach bez względu na wiek nazywasz tubą PIsowską?
Nawet antyrządowa najbardziej wyborcza wskazuje że problem z ZUS ma wieloletni i wieloczynnikowy charakter,ile ten PIS rządzi raptem kilka lat a cała reszta ile przez ostatnie 26 lat,przyjmowanie 2 i 3 filarów emerytalnych(przekręcenie miliardów na prowizje od a mła) przymusowych rodem z chile i burkina faso przez POprawnych przez ciebie ludzi nazywasz mądre?
Żakowski? Polityka człowieku litości,on nawet jak jest chłodno to mówi wina PIS.
 
Dla tego pisiorskiego trolla Polityka to gazetka name. Wpycha tu pisiorska propagandę tych "niepokornych " czynownikow tatki rydzyka i gazety polskiej. Wypad trollu.

Jakby nie te Pisiorski jak ty to nazywasz to łaził byś do roboty z pampersem,bo ci twoi tylko my właściwi to by cię nawet w dupe nie kopli,zapytaj się Siwego jaką Platforma projektowała ustawę emerytalną dla celników, nikt by nic nie dostał.
 
Jakby nie te Pisiorski jak ty to nazywasz to łaził byś do roboty z pampersem,bo ci twoi tylko my właściwi to by cię nawet w dupe nie kopli,zapytaj się Siwego jaką Platforma projektowała ustawę emerytalną dla celników, nikt by nic nie dostał.
Niepojęte, po tym co oni z nami robią, a Ty ich bronisz. PO przez 8 lat nie zrobili dla nas tyle złego co oni w rok.
 
Jakby nie te Pisiorski jak ty to nazywasz to łaził byś do roboty z pampersem,bo ci twoi tylko my właściwi to by cię nawet w dupe nie kopli,zapytaj się Siwego jaką Platforma projektowała ustawę emerytalną dla celników, nikt by nic nie dostał.

Święta racja!!! Ja na ten przykład po dwie paki do roboty brałem, a czasem i to nie wystarczało. Od października 2015 już tylko po jednej, a od 1 marca 2017 zdarza się, że nie zużyję ani jednej paczki. Jest dużo lepiej, tak spokojnie, przyjaźnie. Z nadzieją czekam na emki, bo ten dopracowany projekt PIS-u, który zapewne masz na myśli w pełni mnie satysfakcjonuje i daje wiarę, że są jeszcze w tym kraju uczciwi politycy.
To pisałem ja, Jarząbek celnik drugiej kategorii. Aha, ostatnio nie pisałem bo byłem chory, ale nie na L4, tylko urlop wziąłem, żeby budżetu nie obciążać.
 
Jedni dobrzy i drudzy lepsi. Nie zapominajmy kto nam pensje zamroził. Kto prawo pod znajomych układał. Teraz tez trzeba byc mocno naiwnym, by w sytuacji kiedy planowane są redukcje przywilejów emerytalnych, nam dali. Nie można tracić z widoku także tego stresu który nam zafundowali.
Ważne by przez ten czas próby przejść będąc Człowiekiem. z godnością.
Jest to, być może ostatnia rzecz jakiej zabrać nam nie mogą. Chyba że ktoś ją sam odda. A właściwie sprzeda.
Ja wiem że ignorancje wyleczy książka a głupotę jedynie karabin i łopata, ale czy to powód by samemu się zniżać do dyskusji i kłótni? Wszak nie od dziś wiadomo że każdy jest kogutem na własnym gnojowisku (jak mawiał klasyk) - a dodatkowo sprowadzi do swojego poziomu i pobije doświadczeniem. Słowem - nie dyskutować.

Ważne by pamiętać w tych dniach, że wystarczy raz się "puścić" by zostać k...a do końca życia.

Przy okazji, pewnym osobom pragnął bym z tego miejsca zacytowac fraszkę Sztaudyngera:
"Jej drabina kariery
ma cztery
litery"
 
Niepojęte, po tym co oni z nami robią, a Ty ich bronisz. PO przez 8 lat nie zrobili dla nas tyle złego co oni w rok.

Niech ci się nawet nie śni że ucywilnienia by nie było jakby rządziło PO,BYŁOBY i to prawdopodobnie jeszcze gorsze niż teraz,emerytury dostałoby WZP od dnia ogłoszenia wyroku 25/55 czyli nikt by nic nie dostał.Te 8 lat PO tak trochę w ciąży dobre?obudziliby nas boleśnie jak przy wartościowaniu, Potraktowali nas jak śmiecia zabierając 55/60--wymazali se w wordzie zapis emerytalny celników i POwieka nie zadrżała,a ty zadajesz takie pytanie co nie zrobili PO przez 8 lat? zajebali nam tylko emerytury może niedoskonałe ale były może dla ciebie to nic dla mnie dużo.
 
Ostatnia edycja:
Jakby nie te Pisiorski jak ty to nazywasz to łaził byś do roboty z pampersem,bo ci twoi tylko my właściwi to by cię nawet w dupe nie kopli,zapytaj się Siwego jaką Platforma projektowała ustawę emerytalną dla celników, nikt by nic nie dostał.
No kolega ma rację te parszywe POsiaki straszną nam reformę emerytalną szykowały. Teraz mamy wspaniałe emerytury mundurowe. Wielka mi różnica czy będę się zastanawiał czy dożyję do 65 czy 67? A jak zobaczę tę wspaniałą świetlaną przyszłość na emce z ZUS to chyba umrę ze szczęścia więc na sam koniec zrobię jeszcze coś dla kraju, nie będę obciążał go swoim parszywym bytem. Tak parszywym bo traktują mnie jak parszywca. Nie kraj, nie Ojczyzna tylko te małe pokurcze...
 
No kolega ma rację te parszywe POsiaki straszną nam reformę emerytalną szykowały. Teraz mamy wspaniałe emerytury mundurowe. Wielka mi różnica czy będę się zastanawiał czy dożyję do 65 czy 67? A jak zobaczę tę wspaniałą świetlaną przyszłość na emce z ZUS to chyba umrę ze szczęścia więc na sam koniec zrobię jeszcze coś dla kraju, nie będę obciążał go swoim parszywym bytem. Tak parszywym bo traktują mnie jak parszywca. Nie kraj, nie Ojczyzna tylko te małe pokurcze...

najdluzsze-w-historii-zacmienie-slonca-ksiadz-rzuca-cien-na-polske.jpg
..............................................
 
No kolega ma rację te parszywe POsiaki straszną nam reformę emerytalną szykowały. Teraz mamy wspaniałe emerytury mundurowe. Wielka mi różnica czy będę się zastanawiał czy dożyję do 65 czy 67? A jak zobaczę tę wspaniałą świetlaną przyszłość na emce z ZUS to chyba umrę ze szczęścia więc na sam koniec zrobię jeszcze coś dla kraju, nie będę obciążał go swoim parszywym bytem. Tak parszywym bo traktują mnie jak parszywca. Nie kraj, nie Ojczyzna tylko te małe pokurcze...

Wybierasz sobie zdanie z całego kontekstu aby uzasadnić swoje racje ,te POsiaki jak mówisz zabrały ci 60, czyli 7 lat czy 5 kobiety 10-12 ,na stare lata to różnica kolosalna.ALE JEŚLI WEJDĄ TE NASZE EMERYTURY MUNDUROWE JEDNAK TO CO WTEDY POWIESZ.
Takie pieprzenie w prasie typu---Polska wychodzi z EUROkorpusu,120 żołnierzy wszystkiego,w latach poprzednich po 50 po 60,zabrali kilkunastu wobec jakiś tam umów i przetasowań AFERA na całą Unię,jesteśmy bombardowani propagandą i półprawdawi i małoprawdami jak nigdy ,urabiają nas jak ciasto.Zobaczymy co w naszej sprawie zrobi Pis mają jeszcze dwa i pół roku a potem podziękujemy im przy wyborach.
 
Wybierasz sobie zdanie z całego kontekstu aby uzasadnić swoje racje ,te POsiaki jak mówisz zabrały ci 60, czyli 7 lat czy 5 kobiety 10-12 ,na stare lata to różnica kolosalna.ALE JEŚLI WEJDĄ TE NASZE EMERYTURY MUNDUROWE JEDNAK TO CO WTEDY POWIESZ.
Takie pieprzenie w prasie typu---Polska wychodzi z EUROkorpusu,120 żołnierzy wszystkiego,w latach poprzednich po 50 po 60,zabrali kilkunastu wobec jakiś tam umów i przetasowań AFERA na całą Unię,jesteśmy bombardowani propagandą i półprawdawi i małoprawdami jak nigdy ,urabiają nas jak ciasto.Zobaczymy co w naszej sprawie zrobi Pis mają jeszcze dwa i pół roku a potem podziękujemy im przy wyborach.

W emeryturach na razie bezbramkowy remis. Ale przy ucywilnieniu to raczej porównanie szamba z perfumerią. Przymiarki były - pewna praca blisko domu. Ale po pierwsze była dobrowolność, po drugie gwarancja zatrudnienia z możliwością wyboru jednostki, po trzecie gwarancja wynagrodzenia, po czwarte odprawa od 3 do 9 pensji. Chyba dobrze zapamiętałem.
 
Ostatnia edycja:
W emeryturach na razie bezbramkowy remis. Ale przy ucywilnieniu to raczej porównanie szamba z perfumerią. Przymiarki były - pewna praca blisko domu. Ale po pierwsze była dobrowolność, po drugie gwarancja zatrudnienia z możliwością wyboru jednostki, po trzecie gwarancja wynagrodzenia, po czwarte odprawa od 3 do 9 pensji. Chyba dobrze zapamiętałem.
100% racji. W 8 lat nikogo siłowo nie ucywilnili. To jakie teraz dramaty przeżywają ludzie m.in. będący kilkadziesiąt lat w mundurze, nie daje Ci digital41 prawa do chwalenia tych małych ludzi...
 
100% racji. W 8 lat nikogo siłowo nie ucywilnili. To jakie teraz dramaty przeżywają ludzie m.in. będący kilkadziesiąt lat w mundurze, nie daje Ci digital41 prawa do chwalenia tych małych ludzi...

Dobrze Pany mamy jeszcze 2,5 roku z nimi a potem każdy podziękuję przy wyborach za ich robotę,praca blisko domu to było jednak pieniądze skarbówkowe a o ucywilnieniu według PO to pisać możemy że ucywilnili wszystkich nas 67 de facto,styl PO to robić koło dupy aby delikwent nie zauważył .
 
Digital a wŚw. Mikołaja też wierzysz? Pora dorosnąć bo ktoś może nie zrozumieć i dać skierowanie do lekarza. Rozporządzenie o komisjach lekarskich msw już jest opublikowane.

Mam oczekiwania wedle PiS odnośnie emerytur tak jak kilkanaście tysięcy celników co wszyscy według ciebie nadajemy się do lekarza? łącznie z Siwym? bo wierzył i wierzy w ostateczny sukces naszej sprawy? Do sądu nie pójdę bo przegram ? a huja pójdę bo wierzę że dostaniemy emerytury mundurowe.
 
Back
Do góry