• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

na intranecie mf jest nowy list od Banasia. Pisze w nim, że ma nadzieję, iż sprawa emerytur zostanie zakończona do końca tego roku@!

Czy jest jeszcze ktoś kto wierzy banasiowi? W Służbie Celnej chyba już nikt nie wierzy temu człowiekowi. Dał sie poznać z jak najgorszej strony funkcjonariuszom. Najpierw emki miały być jak najszybciej, potem przed srasem potem do końca 2016 roku, potem do początku marca, potem do początku kwietnia a teraz gość pisze, że do końca roku 2017. Z tym tylko, że jak napisał to wierzy w to, że będą uchwalone do końca tego roku i to wszystko.
 
Tak się składa że słowo Ministra Banasia JEST WAŻNE. Nasze emerytury idą w parze że zmianami w emeryturach w innych Służbach. To jest plan dalekosiężnyi bez względu na to czy PIS czy PO i tak zostanie zrealizowany. Zresztą PO też chciała to zrobić A wyrok Trybunału nie przypadkiem był jaki był.
jesli cos wiesz o dalekosieznym planie, to nam wyjaw. Slowo Banasia nie ma zadnej wagi bo nic nie kosztuje zmiana tego slowa. Nie wiem czy PIS i PO podskocza sluzbom, mam watpliwosci. Trzeba zalozyc, ze Banas i spolka nie chca nam dac emek i tak grac. Jakie w tym kontekscie maja znaczenie jego pisma? Zadnego.
 
Jak widzę juz sporo osób otrzymało śmieszne informacje z ZER MSW, ze nie są oni właściwi do rozpatrzenia wniosków o ustalenie prawa do emerytury policyjnej (tzw. mundurowej).
Dlatego zamieszczam w załączeniu wzór pisma, jakie sam w odpowiedzi na tą informację do nich przesłałem.
Jak ktoś chce, to moze wykorzystać, zmienić, poprawić itd...
Moze za wiele to nie da, a jedynie przedłuzy sprawę, ale myślę ze warto trochę przynajmniej powalczyć, aby zmusić dyrektora ZER do nieco większego wysiłku, niz tylko odesłanie wniosku do ZUS.
Przy okazji radzę do kazdej korespondencji dołączyć zółtą zwrotkę - tak z ostrozności procesowej.
Pozdrawiam.

WITAM
Czy wysyłacie ponownie wniosek do ZER MSW wg załączonego przez kolegę wzoru????
 
WITAM
Czy wysyłacie ponownie wniosek do ZER MSW wg załączonego przez kolegę wzoru????
moim zdaniem to pismo jest swietne i mozna je wykorzystac. Jednak liczy sie by akcja byla masowa i jednorodna. Slawek powinien dac zielone swiatlo albo podac inne kroki uzgodnione z prawnikami. Trzeba zaczekac na sygnal od Slawka, tylko ze czas ucieka.
 
Tak się składa że słowo Ministra Banasia JEST WAŻNE. Nasze emerytury idą w parze że zmianami w emeryturach w innych Służbach. To jest plan dalekosiężnyi bez względu na to czy PIS czy PO i tak zostanie zrealizowany. Zresztą PO też chciała to zrobić A wyrok Trybunału nie przypadkiem był jaki był.

Czyli co ? Wszystko w piz..............u?!
 
A teraz napiszę coś kontrowersyjnego. Przeczytałem list Szefa. I wiecie co? To jest szczery list. I szczere słowa. Spodziewam się teraz fali krytyki pod moim adresem. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Nic w pizdu......u. A Mariuszowi można wierzyć. Nas sięgną emerytury 15/25 a w innych Służbach podzielą jak u Nas. Dlatego też wcześniej napisałem że wyrok TK nie był przypadkowy. To naprawdę dalekosiężny plan mający już podstawę prawną w postaci wyroku TK.Naprawdę tego nie widzicie?
 
Nic w pizdu......u. A Mariuszowi można wierzyć. Nas sięgną emerytury 15/25 a w innych Służbach podzielą jak u Nas. Dlatego też wcześniej napisałem że wyrok TK nie był przypadkowy. To naprawdę dalekosiężny plan mający już podstawę prawną w postaci wyroku TK.Naprawdę tego nie widzicie?

Chciałbym brać to co Ty naprawdę!
 
Nic w pizdu......u. A Mariuszowi można wierzyć. Nas sięgną emerytury 15/25 a w innych Służbach podzielą jak u Nas. Dlatego też wcześniej napisałem że wyrok TK nie był przypadkowy. To naprawdę dalekosiężny plan mający już podstawę prawną w postaci wyroku TK.Naprawdę tego nie widzicie?

Falcon wydawało mi się kiedyś, że Ciebie rozumiałem ale to było bardzo dawno. Teraz jedyne co mogę do Ciebie napisać to paka ( niestety rosyjskich liter nie potrafię przenieść do posta ) i tyle albo aż tyle.
 
Ostatnia edycja:
Falcon wydawało mi się kiedyś, że Ciebie rozumiałem ale to było bardzo dawno. Teraz jedyne co mogę do Ciebie napisać to paka ( niestety rosyjskich liter nie potrafię przenieść do posta ) i tyle albo aż tyle.

Znam znaczenie słowa paka. Odpowiednikiem tego jest polskie "na razie" albo "do lepszych czasów"Jestem ze Wschodu chociaż nie do końca. Alokers. Tam żyją Wspaniali Ludzie. Pozdrawiam Białą Podlaską ! I Ciebie Mario :) nigdy mnie nie obraziłeś. Szacunek dla Ciebie. Akurat my Mario rozumiemy się. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
A teraz napiszę coś kontrowersyjnego. Przeczytałem list Szefa. I wiecie co? To jest szczery list. I szczere słowa. Spodziewam się teraz fali krytyki pod moim adresem. Pozdrawiam.

Chciałbym brać to co Ty naprawdę!

Biorę a co mi pozostało.....Francis też jest kumatym Forumowicze.m. oby Takich było więcej.


Panowie!
To chyba dobrze, że jest w Was jeszcze wiara w Człowieka.

Przyznam, iż uważam za prawdopodobną szczerość SKAS, lecz także nie mogę wykluczyć obłudy.
Jeżeli jest faktycznie szczery, to niestety - również naiwny, bowiem otoczenie z ministerstwa wyraźnie nim gardzi, wykorzystując oznaki ewentualnej szczerości przeciwko niemu samemu (i oczywiście przeciwko nam).
Jeśli więc jest obłudny - to kiedyś w końcu zostanie właściwie "oceniony", jeśli zaś szczery to długo nie pociągnie ...
 
Ludzie nie przejmujcie się, PiS jak dotąd publikuje informacje które chcemy usłyszeć. Co do realizacji to jest pewne, że takiej realizacji nie będzie niestety. Pracując od 10 lat w firmach podlegających pod MF już się tego nauczyłem (chodzi o rząd PiS 2006-2007 i obecny). Pozdrawiam PiC
 
Panowie!
To chyba dobrze, że jest w Was jeszcze wiara w Człowieka.

Przyznam, iż uważam za prawdopodobną szczerość SKAS, lecz także nie mogę wykluczyć obłudy.
Jeżeli jest faktycznie szczery, to niestety - również naiwny, bowiem otoczenie z ministerstwa wyraźnie nim gardzi, wykorzystując oznaki ewentualnej szczerości przeciwko niemu samemu (i oczywiście przeciwko nam).
Jeśli więc jest obłudny - to kiedyś w końcu zostanie właściwie "oceniony", jeśli zaś szczery to długo nie pociągnie ...

Brzmi szczerze, ale w takim razie dlaczego tak długo "obraduje" podkomisja w sprawie druku nr 30 ? Trudniejsze ustawy przechodziły w jedną noc a tu już mamy 17 miesięcy przeciągania na maxa naszych spraw, choć SKAS tak bardzo nam współczuje i pamięta o nas... Obietnice wyborzce (te dla nas) i podpisy na wniosku w naszej sprawie też brzmiały szczerze i ...
 
Back
Do góry