• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Przychodzą z zusu odpowiedzi, w skrócie że zus nie jest władny ustalać wymiar emerytury na podstawie ustawy zaopatrzeniowej tylko z ustawy o emeryturach i rentach z któregoś tam i dołączony jest formularz że wyliczą podstawę ale wedle ustawy o emeryturach i rentach zusowskich.
 
Przychodzą z zusu odpowiedzi, w skrócie że zus nie jest władny ustalać wymiar emerytury na podstawie ustawy zaopatrzeniowej tylko z ustawy o emeryturach i rentach z któregoś tam i dołączony jest formularz że wyliczą podstawę ale wedle ustawy o emeryturach i rentach zusowskich.

i co dalej z tym robimy...?
 
i co dalej z tym robimy...?

Osobiście uważam że dostaniemy tak jak napisał rząd w swoim stanowisku,bo gdyby było inaczej to do końca kadencji ludzie się zorientują że definitywnie zamienili siekierkę za kijek we wszystkich dziedzinach nie tylko celnictwa i będzie to ostatnia kadencja pis ever.
W sądach nie maja większych szans indywidualne pozwy zadziała statystyka sama dodając że sędziowie mają mocno z górki na pis.
Czas oczekiwania do końca tego roku wcześniej uważam za szybko z sądami.
 
Ostatnia edycja:
ja tam proponuję czekać co najmniej ze dwa lata. albo z pięć ;) ...

Osobiście uważam że dostaniemy tak jak napisał rząd w swoim stanowisku,bo gdyby było inaczej to do końca kadencji ludzie się zorientują że definitywnie zamienili siekierkę za kijek we wszystkich dziedzinach nie tylko celnictwa i będzie to ostatnia kadencja pis ever.
W sądach nie maja większych szans indywidualne pozwy zadziała statystyka sama dodając że sędziowie mają mocno z górki na pis.
Czas oczekiwania do końca tego roku wcześniej uważam za szybko z sądami.
 
ZER zrobił to co musiał. Dostałem odpowiedź. Odmowną - przekazanie sprawy do ZUS.
dostales zawiadomienie o przekazaniu wniosku do ZUS, czy odpowiedz-decyzje odmowna? To dwie rozne sprawy. Jesli nie wnioskujesz o emeryture z ZUS to po co przekazuja do ZUS? Dlaczego uwazasz, ze ZER musial przekazac? Przekazanie do ZUS jest bezprawne, nie tego dotyczyl wniosek. Moim zdaniem powinien wydac postanowienie o uznaniu sie za niewlasciwy. Lub wydac dec. odmowna.
 
Ostatnia edycja:
dostales zawiadomienie o przekazaniu wniosku do ZUS, czy odpowiedz-decyzje odmowna? To dwie rozne sprawy. Jesli nie wnioskujesz o emeryture z ZUS to po co przekazuja do ZUS? Dlaczego uwazasz, ze ZER musial przekazac? Przekazanie do ZUS jest bezprawne, nie tego dotyczyl wniosek. Moim zdaniem powinien wydac postanowienie o uznaniu sie za niewlasciwy. Lub wydac dec. odmowna.

Masz rację. Ja już dostałem pismo z ZUS i jak go przeczytałem, to widzę, że "palą głupa". Każą mi wypełnić wniosek o ustalenie emerytury lub prawa do niej, a we wniosku jest pouczenie, kto może go składać i to na pewno nie jesteśmy my, bo brak nam ustawowego wieku emerytalnego... No i pozamiatane.
 
Co dalej z naszymi emkami???Może należy skierować sprawę nie przyznania nam emerytur mundurowych(wg TK) do tego właśnie TK?haha.To co robi z nami PiS to jest żenada!
 
Minął 21 dzień wprowadzenia KAS. Nadal nie wiem gdzie jest moje miejsce w szeregu i co mam robić. Nie mam przełożonego, bo ostatni zmienił krzesło i wylądował w innym referacie. Nie otrzymuję żadnej poczty. Mam dość tej szalonej "reformy".
 
Minął 21 dzień wprowadzenia KAS. Nadal nie wiem gdzie jest moje miejsce w szeregu i co mam robić. Nie mam przełożonego, bo ostatni zmienił krzesło i wylądował w innym referacie. Nie otrzymuję żadnej poczty. Mam dość tej szalonej "reformy".


miło usłyszeć że ma się druha w identycznej sytuacji

człowiek nie jest tak całkiem sam :)
 
Back
Do góry