• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

jack102

Użytkownik
Dołączył
18 Listopad 2009
Posty
72
Punkty reakcji
20
Ciekawy artykuł ukazał się w portalu INTERIA.
Cyt.
Przygotowywany przez MSWiA projekt ustawy zakłada, że prawo do emerytury mają nabywać funkcjonariusze, którzy ukończyli 55 lat i przepracowali w służbie co najmniej 25 lat. Reforma ma objąć funkcjonariuszy policji, straży granicznej, straży pożarnej, ABW, CBA, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Więziennej oraz BOR - przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 r.

A gdzie SŁUŻBA CELNA ???
Panie Sławku zapewniano nas, że będziemy ujęci w nowym projekcie.
Może należy przypomnieć o pewnych ustaleniach.
Liczyć można jedynie na Pana związek.

Pozdrawiam.
Link:http://biznes.interia.pl/wiadomosci/finanse-osobiste/news/emerytury-czy-mundurowi-zaplacza,1490801
 
dobrze że zauważyłeś o to trzeba powalczyć ,temat czołowy,jak teraz przegramy to zostaniemy z ręką w nocniku chociaż te nowe emerytury prędzej nam dadzą,
Siwy skrzyknij drużynę i do boju.
 
Ciekawy artykuł ukazał się w portalu INTERIA.
Cyt.
Przygotowywany przez MSWiA projekt ustawy zakłada, że prawo do emerytury mają nabywać funkcjonariusze, którzy ukończyli 55 lat i przepracowali w służbie co najmniej 25 lat. Reforma ma objąć funkcjonariuszy policji, straży granicznej, straży pożarnej, ABW, CBA, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Więziennej oraz BOR - przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 r.

A gdzie SŁUŻBA CELNA ???
Panie Sławku zapewniano nas, że będziemy ujęci w nowym projekcie.
Może należy przypomnieć o pewnych ustaleniach.
Liczyć można jedynie na Pana związek.

Pozdrawiam.
Link:http://biznes.interia.pl/wiadomosci/finanse-osobiste/news/emerytury-czy-mundurowi-zaplacza,1490801
A niby dlaczego nasza służba miałaby się znaleźć w projekcie przygotowanym przez mswia?
 
SSC zawsze mówił, że zależy mu na Służbie i Funkcjonariuszach. Jestem przekonany, że ujęcie Służby Celnej w zaopatrzeniowym systemie emerytalnym jest jednym z Jego głównych celów a determinacji mu nie brakuje, więc pozostaje mi być dobrej myśli. Oczywiście wsparcie ZZ jest jak najbardziej wskazane.

PS Dla zdziwionych datą 1999 przypominam, że kiedyś nowoprzyjęci od 01.01.1999 przyjmowani pod resort MSWiA nie mieli wcześniejszych emerytur (jak i wszyscy, którzy mieli zapis w swoich ustawach, że przysługują im świadczenia emerytalne na zasadach POLICJI)-tylko na zasadach ogólnych. Powrócono do starego systemu kilka lat później.
 
SSC zawsze mówił, że zależy mu na Służbie i Funkcjonariuszach. Jestem przekonany, że ujęcie Służby Celnej w zaopatrzeniowym systemie emerytalnym jest jednym z Jego głównych celów a determinacji mu nie brakuje, więc pozostaje mi być dobrej myśli...
Dzięki Jabol, ale mnie z rana tak od razu rozbawiłeś :D
 
To ciekawa informacja i NOWA w świetle tego co ostatnio dostalem z MSWiA za pośrednictwem Posłów - MSWIA informowało Posłów, że intencją rządu jest włączenie wszystkich służb mundurowych do systemu ZUS dla nowoprzyjmowanych od 2012, dlatego nie trwają żadne prace i nie pracują żadne zespoły nad reformą zaopatrzeniowego systemu emerytalnego.
Tak więc mamy dysonans. Na pewno temat podejmiemy.
MF niestety z emeryturami zwodzi nas od protestu. temat ten podobnie jak inne zostały zaprzepaszczone. Zepsuto także sprawę reformy SC. Słowem zmarnowano trud środowiska pracowniczego wyrażony w styczniu 2008 na każdej linii. Także w kwestii podwyżek, bo te były zapisane w budżecie na 2008r.
 
Ostatnia edycja:
...
Jestem przekonany
...


RACJA !!!
Doprowadzi wszystko do końca! Potem odgórnie przyzna nam: wysokie odszkodowania za TO wszystko, duże podwyżki z wyrównaniem od 1999r., zaległe awanse z naddatkiem w ramach zadośćuczynienia, a jako epitafium wyśle WSZYSTKICH celników (bez względu na staż) na 100-procentową emeryturę!
BRAWO! Tak trzymać!
 
To ciekawa informacja i NOWA w świetle tego co ostatnio dostalem z MSWiA za pośrednictwem Posłów - MSWIA informowało Posłów, że intencją rządu jest włączenie wszystkich służb mundurowych do systemu ZUS dla nowoprzyjmowanych od 2012, dlatego nie trwają żadne prace i nie pracują żadne zespoły nad reformą zaopatrzeniowego systemu emerytalnego.
Tak więc mamy dysonans. Na pewno temat podejmiemy.
MF niestety z emeryturami zwodzi nas od protestu. temat ten podobnie jak inne zostały zaprzepaszczone. Zepsuto także sprawę reformy SC. Słowem zmarnowano trud środowiska pracowniczego wyrażony w styczniu 2008 na każdej linii. Także w kwestii podwyżek, bo te były zapisane w budżecie na 2008r.

Powiem tak - Jak się nie walnie w stół to nic się nie zmieni. Czas rozmów i oczekiwania minął...
 
Nasze wcześniejsze emerytury i obiecane podwyżki odpłynęły z wielką wodą.
W każdej chwili wyjdzie min. Boni i powie: "dalibyśmy Wam, ale musimy naprawić zniszczenia po powodzi i dać ludziom poszkodowanym zapomogi".

Jeszcze jedyna szansa, że włączą nas do systemu -25 lat służby od 2012r-.
 
Dokladnie w dupie mam podwyzko po 30 pln i zabranie nagrod nie wspomne o dodatku granicznym, który w IC Olsztyn jest juz naliczany od tego ile sie kontroli zrobilo. Najwazniejsze jest zalatwienie emerytur bo bedac po 55 roku zycia bede mogl trzasnac drzwiami miajac 4 belki na pagonach i sobie gdzies dorobic a nie czekac na zbawienia albo pomyłkowe zaszeregowanie do grupy c3
 
Dokladnie w dupie mam podwyzko po 30 pln i zabranie nagrod nie wspomne o dodatku granicznym, który w IC Olsztyn jest juz naliczany od tego ile sie kontroli zrobilo. Najwazniejsze jest zalatwienie emerytur bo bedac po 55 roku zycia bede mogl trzasnac drzwiami miajac 4 belki na pagonach i sobie gdzies dorobic a nie czekac na zbawienia albo pomyłkowe zaszeregowanie do grupy c3

Od zawsze podziwiam wasz optymizm związany z emeryturami...., moim zdaniem całkowicie oderwany od rzeczywistości.:confused:
 
Obi_Wann, podobno nadzieja umiera ostatnia....ale to kłamstwo. Potem żyje nadal czarny humor ;)

Cóż, młody jeszcze jestem ... czas mam ... poczekać jeszcze mogę. Rok nie wyrok. W połowie 2011r. , ostatecznie w 3 kwartale, będzie już wszystko wiadomo. Do tego czas jeszcze parę szkoleń się łyknie, języki podszkoli, doświadczenia nabierze. A jak nic z tego nie wyjdzie, to złożę papierki do Policji / SG / tudzież innej fizycznej mundurowej. Przed 60-ką na emeryturkę skoczę, a potem już tylko ciepłe kapcie, kominek i raty kredytu hipotecznego do spłaty.

Zatara, czy ty kiedykolwiek miales optymistyczne posty ? Wziałbyś niebieską pigułkę, poszalał kilka godzin, a nie tylko jęczysz i jęczysz. I pamiętaj, do kategorii C3 na pewno nie będziesz zaszeregowany przez pomyłkę, ale z pełną świadomością i premedytacją. Jak przyjmiesz to do wiadomości, to przestanie tak bardzo boleć :D

P.S. Jak poczuć się naprawdę wolnym na krótkiej smyczy i w ciasnej obroży ? >>>>> Zamknąć oczy i przestać się szarpać ;)
 
Hehe aż tak źle ze mna nie jest. Widze, że Ty zamiast coś proponować to chcesz uciec, ale powiem Ci, że nie tylko Ty masz taki pomysł. SG, Policja nawet Służba więzienna aby być w mundurówce a nie pseudo mundurówce :)
Pozdrawiam!!!
 
Uciec ? Nieee, to nie będzie ucieczka. To będzie przemyślana zmiana. Na forum niewiele proponuje, to prawda, bo wolę to robić w rzeczywistości tam, gdzie mam na cokolwiek wpływ. Do tego większość zmian, które chciałbym wprowadzić zdumiewająco pokrywa się z propozycjami już przedstawionymi, wiec nie będę się powtarzał.
Poza tym od początku istnienia tego forum ilość proponowanych tutaj zmian, do ilości ich wprowadzonych w życie jest......marginalna. Co nie zmienia faktu, że nawet tak niewielka ich ilość już kilka razy uratowała nam dupska od wpadnięcia w wielkie G.
Niestety poziom tego G niebezpiecznie zaczyna już oscylować w okolicy barki-szyja, więc po co mam się nim zachłysnąć ? Jak nikt nie wyciągnie korka, to po prostu wyjdę z basenu i z brzegu będę patrzył, jak inni się w nim taplają. Z bezpiecznej odległości, coby mnie nikt inny nie ochlapał.
 
Szanowny ZbujuMadeju.Uwierz mi na nic nie będziesz miał wpływu. To są takie same służby,różni nas tylko przywilej emerytalny.Pozdrawiam.
 
emerytury temat na czasie...

Francja strajkuje, bo chcą podnieść wiek emerytalny z 60 do 65 lat. W Polsce planuje się podnieść wiek do 67 lub 70 lat bo tak jest niby w całej UE. Tylko tam po przejściu na emeryturę średnio jest pobierana 14-15 lat, a u Nas po przejściu na emeryture pobierana jest średnio przez 5 lat tylko.
Z inicjatywy OPZZ i "Super expresu" zebrano ponad 270 tys.podpisów pod projektem obywatelskim aby kobieta po przepracowaniu 35 lat i mężczyzna po 40 latach pracy mieli prawo przejść na emeryturę bez względu na wiek, wkrótce pierwsze czytanie w Sejmie.
A w Naszej SC dalej cisza jak makiem zasiał, inne Służby jak i w wojsku zapowiadane są zmiany od 2012 roku. Może po wartościowaniu całkowitym cywili i funkcjonariuszy, przyjdzie czas powrócić do spraw emerytalnych. Najważniejsze to czas służby/20 lub 25 lat/z tym że od 01 maja 2004 służba na zewnętrznej granicy UE za 1 rok liczona 1,5.Wiek/50 lub 55 lat/.
Ale czytając takich pesymistów jak np.Obi Wann Zollobi to ręce opadają, więcej optymistu koledzy a wspólnie dojdziemy do celu tzn.do wypracowanej emerytury więcej wiary i nadziei. Pozdrawiam.
 
Back
Do góry