• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

To jest odpowiedz na twoje pytanie : (ostatnie zdanie)
Art. 12. ustawy o zaop. emeryt. itd.
1. Emerytura policyjna przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada 15 lat służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Służbie Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej, Służbie Celno-Skarbowej lub w Służbie Więziennej,
z wyjątkiem funkcjonariusza, który ma ustalone prawo do emerytury określonej w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, obliczonej z uwzględnieniem okresów służby i okresów z nią równorzędnych.

Tak jak piszesz byłoby uczciwie, ale tu trzeba zachować czujność i mieć pewność, że tak to będzie interpretowane. Złożysz papiery do ZUS, to już nie ma powrotu do zaopatrzenia. A znając naszych lisków, nietrudno wyobrazić sobie jak grzecznie wytłumaczą, że nie przeleją składek na podstawie art. 250a, bo warunki spełniałeś, ale pogardziłeś dobrodziejstwem. Teoretycznie złożenie wcześniej wniosku do ZUS jest spełnieniem jednego z warunków, który wyklucza emeryturę mundurową, ale... największa radość w MF jest kiedy uda się sprzedać kulawego konia. A liczyć na pozytywną interpretację ZUSu to też trochę hurraoptymizm.
 
WSA Rzeszów chyba wszystko odrzuca - ciekawe jak ta sama sprawa i argumenty są interpretowane przez "niezależnych" sędziów nie mylić z sądami.
Pozdrówka dla wszystkich
 
Ostatnia edycja:
Mam nadzieję, że uda się coś ugrać przy nowelizacji ustawy, a jak nie to dalsza walka w sądach :)
 
Ostatnia edycja:
To jest odpowiedz na twoje pytanie : (ostatnie zdanie)
Art. 12. ustawy o zaop. emeryt. itd.
1. Emerytura policyjna przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada 15 lat służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Służbie Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej, Służbie Celno-Skarbowej lub w Służbie Więziennej,
z wyjątkiem funkcjonariusza, który ma ustalone prawo do emerytury określonej w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, obliczonej z uwzględnieniem okresów służby i okresów z nią równorzędnych.

Art 12 ustawy z dnia o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji itd nie wyjaśnia sprawy.Określenie ; obliczonej z uwzględnieniem okresów służby i okresów z nią równorzędnych . Dotyczy to że mogłeś pracować przykładowo jakiś czas w innej firmie. za którą miałeś odprowadzone składki do ZUS/jako praca równorzędna/ później znalazłeś zatrudnienie jako funkcjonariusz i służyłeś .Za cały ten okres ZUS naliczy ci emeryturę bo płacone były składki A od 01-01-2018 roku dalej pracujesz i nie są odprowadzone składki . To kto zapłaci teraz te składki gdy wystąpię w wieku 65 lat o naliczenie tylko emerytury z ZUS . Pozdrawiam Skorpion 1 zdrowia życzę .
 
Szanowny kolego Bubel prawny za te ostatnie dwa lata składki do ZUS przekaże Twój obecny pracodawca czyli IAS zreszta o ile mi wiadomo przynajmniej tak jest w mojej izbie, w najbliższym czasie ma zebrać się komisja (kadry), która to ma określić zasady przekazywania omawianych składek do ZUS. Myślę, ze to dotyczy również innych IAS. Uwierz ja rowniez jestem zainteresowany emka z ZUS, bo bedzie ona zdecydowanie wyzsza. A podobnie jak i Tobie ( no trochę więcej) brakuje mi do wieku. Dlatego trzeba dbać o zdrowie aby dotrwać. Również pozdrawiam i życzę zdrowia.
 
Dodatkowo przekazuję treść e-maila, który ukazał się jakiś czas temu : (patrz pkt. 3.)

@anastazja - ustawa o zaopatrzeniu emerytalnym f-szy .... Art. 4. Okresy służby funkcjonariuszy, którzy nie nabywają prawa do zaopatrzenia emerytalnego na podstawie ustawy, oraz służby określonej w art. 13ust. 2 uważa się za okres składkowy w myśl przepisów ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych
Ustawa o KAS Nowe brzmienie Dodany art. 250a wejdzie w życie z dn. 1.01.2018 r. (Dz. U. z 2017 r.
poz. 1321).<Art. 250a. 1. Jeżeli funkcjonariusz zwolniony ze służby nie spełnia
warunków do nabycia prawa do emerytury policyjnej lub policyjnej renty
inwalidzkiej, od uposażenia wypłaconego funkcjonariuszowi po dniu wejścia
w życie ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o zaopatrzeniu
emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa
Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego,
Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży
Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby
Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1321) do
dnia zwolnienia ze służby, od którego nie odprowadzono składki na
ubezpieczenia emerytalne i rentowe, przekazuje się do Zakładu Ubezpieczeń
Społecznych składki za ten okres przewidziane w ustawie z dnia
13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2016 r.
poz. 963, z późn. zm.9)
).
2. Przez uposażenie stanowiące podstawę wymiaru składek na
ubezpieczenia emerytalne i rentowe, o którym mowa w ust. 1, rozumie się
uposażenie zasadnicze, uposażenie chorobowe, uposażenie za przedłużony czas
służby, dodatki do uposażenia, nagrody roczne i uznaniowe, odpowiednio
przeliczone zgodnie z art. 110 ustawy z dnia 13 października 1998 r.
o systemie ubezpieczeń społecznych.
3. Składki przekazuje się również w przypadku, gdy funkcjonariusz
spełnia jedynie warunki do nabycia prawa do policyjnej renty inwalidzkiej.
Przekazanie składek następuje na wniosek funkcjonariusza.
4. Składki podlegają waloryzacji wskaźnikiem waloryzacji składek
określonym na podstawie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach
i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 887,
z późn. zm.10)
5. Przy obliczaniu kwoty należnych składek, waloryzowanych na
podstawie ust. 4, stosuje się odpowiednio art. 19 ust. 1 i art. 22 ust. 1 pkt 1 i 2
ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych.
 
Ostatnia edycja:
Mam jedno pytanie a niestety nie mogę nic na ten temat znale4na stronie celnicy.pl.
Jestem już byłym celników z 25 letnim stażem w służbie z tego 20 lat w zwalczaniu przestępczości. Oczywiście nie dostałem propozycji i złożyłem sprawę do sądu, ale nie to jest tym o co chcę zapytać.
Złożyłem też wnioski o emeryturę mundurową do ZER MSW i do swojego IAS. Złożyłem też oddzielnie pisemny wniosek o wypłatę 40% moich byłych zarobków do czasu wydania ostatecznej decyzji przez ZER MSW. Niestety do dnia dzisiejszego nie mam żadnych informacji zwrotnych dotyczących wypłaty 40% jak również nic mi nie wpłynęło na konto. Wysłałem do DIAS przedsądowe wezwanie do wypłaty świadczenia ale też bez efektu.
PYTANIE
Czy wiadomo czy w kraju już któryś z kolegów dostał te 40 % ?
Jeśli nie to czy wiadomo dlaczego i co dalej robić w związku z tym ?

Dzięki za informację zwrotną
 
Sdk wydaje mi się, ze chyba wysłałeś nieprawidłowe wnioski. Obowiązujące wnioski oraz tryb postępowania ukazał się jakieś 2-3 dni temu. Pismo wraz z wnioskami jest na głównej stronie- Pismo MF na temat emerytur. Tam masz wszystko opisane co i jak. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Uzupełniam

Jak wysłałem to jeszcze nie było wzorów a przez 1,5 miesiąca nikt ani IAS ani ZER MSW mi moich wniosków nie zakwestionował tylko ZER przekazał to co do nich wysłałem do opracowania do IAS a po za tym zły formularz nie zwalnia z rozpoznania sprawy A ustawa w tym zakresie obowiązuje od 01.01.2018 i brak wykonawczych \druków\ nie ma wpływu na rozpatrzenie sprawy
 
Ostatnia edycja:
Szanowny kolego Bubel prawny za te ostatnie dwa lata składki do ZUS przekaże Twój obecny pracodawca czyli IAS zreszta o ile mi wiadomo przynajmniej tak jest w mojej izbie, w najbliższym czasie ma zebrać się komisja (kadry), która to ma określić zasady przekazywania omawianych składek do ZUS. Myślę, ze to dotyczy również innych IAS. (...)
Widzę że zawiązała się ciekawa dyskusja. Co prawda podniesiona wyżej kwestia nie dotyczy bezpośrednio pracowników US, to jednak kibicuję Wam ( znaczy obecnym i byłym funkcjonariuszom celnym ) zresztą nie tylko w tej sprawie. Jednak od razu ciśnie się na klawiaturę pytanie - skąd DIAS-y wezmą środki na opłacenie składek ubezpieczeniowych - zwłaszcza tych za wcześniejsze lata. Orientuje się ktoś czy w budżetach poszczególnych izb zostały zarezerwowane pieniądze na ten cel i co ważniejsze, czy te pieniądze nie uszczuplą puli budżetów poszczególnych jednostek na normalne finansowanie - zwłaszcza kosztów osobowych.
 
Jakie Wy wnioski składacie? O przyznanie emerytury? Przecież nikt z nas nie spełnia wymogów jeszcze do emerytury mundurowej.
 
Jak wysłałem to jeszcze nie było wzorów a przez 1,5 miesiąca nikt ani IAS ani ZER MSW mi moich wniosków nie zakwestionował tylko ZER przekazał to co do nich wysłałem do opracowania do IAS a po za tym zły formularz nie zwalnia z rozpoznania sprawy A ustawa w tym zakresie obowiązuje od 01.01.2018 i brak wykonawczych \druków\ nie ma wpływu na rozpatrzenie sprawy


Jasne, że na rozstrzygnięcie Twojej sprawy wymienione braki nie wpływają, natomiast
na samo "rozpatrywanie" - jak sam widzisz - mają, i to przemożny!

Oczywiście nie ma w tym Twojego uchybienia, lecz jest to bezczelnie przemyślane działanie
(a właściwie brak działania) ustawodawcy, który w uchwalonej treści dał sobie calutki ROK
(z ewentualnie bliżej nieokreślonym okładem) czasu na uzupełnienie braków.

Poświęcił jednak część z niego (czasu) nie na faktycznie niezbędne elementy około-ustawowe
(np. druki, wzory), lecz na zmontowanie produktu zastępczego (ustawo-podobnego) o "zasadach"
łaskawej, 40% jałmużny w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie - ale wypłacanej nie dłuższej niż rok -
co znowu świadczy o przewidzeniu zaistnienia wspomnianego "okładu", wykraczającego ponad rok.

Później, ze względów "obiektywnych" nie będzie czasu, gdyż umieszczanie kolejnych wyborców
w pojemnikach na substancje płynne, zajmuje go mnóstwo!
I tak to się kręci ...


ps
BEZMYŚLNOŚĆ górą (i bylejakość) !!!

Powiedzmy sobie o tym szczerze i w końcu zdajmy sobie z tego sprawę,
gdyż wpływa to na wszystkie dziedziny naszego życia;

- obecnie nikt nie potrafi odnaleźć dziedziny, mogącej być faktycznym źródłem dodatkowych
finansów Państwa. Gałęzią tą zawiadują już nie ekonomiści lecz filozofowie.
Nie myśli się już skąd wziąć forsę, gdy jej w kasie brak. Za to duma się na potęgę - skąd i jak
zachapać forsę, gdy jeszcze jej trochę gdzieś zostało, a także jak zakręcić jej właściciela, że to
tylko dla jego dobra. Dla "niepoznaki" i uspokojenia mas pstryknie się byle-jaką ustawkę
i najlepiej gdy jej najgorsze konsekwencje, trafią na zmianę ekip ...
 
Widzę że zawiązała się ciekawa dyskusja. Co prawda podniesiona wyżej kwestia nie dotyczy bezpośrednio pracowników US, to jednak kibicuję Wam ( znaczy obecnym i byłym funkcjonariuszom celnym ) zresztą nie tylko w tej sprawie. Jednak od razu ciśnie się na klawiaturę pytanie - skąd DIAS-y wezmą środki na opłacenie składek ubezpieczeniowych - zwłaszcza tych za wcześniejsze lata. Orientuje się ktoś czy w budżetach poszczególnych izb zostały zarezerwowane pieniądze na ten cel i co ważniejsze, czy te pieniądze nie uszczuplą puli budżetów poszczególnych jednostek na normalne finansowanie - zwłaszcza kosztów osobowych.

Zgadza się. Widziałem narzekania komendantów Policji, że jak są zwolnienia kilku funkcjonariuszy, którzy nie nabyli uprawnień, to jest problem ze zorganizowaniem zaległych składek. Tu można poczytać jak to było nieopłacalne -
http://www.rp.pl/artykul/947657-Fun...niz-zwolnic--bo-wtedy-trzeba-zwrocic-ZUS.html
Nie sądzę, żeby szyjąc te nasze "przywileje", przewidzieli że sporej grupie nie będzie opłacało się z nich skorzystać, za co trzeba zapłacić. W Policji to są przypadki sporadyczne, najczęściej dyscyplinarne, u nas ze względu na warunki, zrzeczenie się "przywilejów" przynajmniej przez kilka lat może być dość powszechne. Będą przesunięcia środków albo tradycyjne kombinowanie, jakby skorzystać ale nie zapłacić.
 
Skoro nie dali nam emerytur takich jak innym służbom, a niestety większość dziś to osoby po 50-ce to należało liczyć się z tym, ze duza grupa nie będzie chciała jednak skorzystać z tej marnej propozycji emerytalnej i trzeba będzie zapłacić składki do ZUS.
 
Ostatnia edycja:
wątek emerytur jest historią, którą piszemy wszyscy.
pro publico bono i we własnym dobrze rozumianym interesie !
każda SŁUŻBA mamy prawo do równego traktowania.
jak jest stan obecny widzimy z naszej bardzo cennej dyskusji.

postawmy sprawę jasno - nie ma zgody na obecny kształt naszej ustawy.
reszta problematyki to nadal dyskryminacja i o tym wciąż tutaj dyskutujemy !!!!!
interwencja związku i nasza w Senacie RP to naprawdę cenna inicjatywa.
chcemy tak samo ........... razem damy radę.


CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Jednak od razu ciśnie się na klawiaturę pytanie - skąd DIAS-y wezmą środki na opłacenie składek ubezpieczeniowych - zwłaszcza tych za wcześniejsze lata. Orientuje się ktoś czy w budżetach poszczególnych izb zostały zarezerwowane pieniądze na ten cel i co ważniejsze, czy te pieniądze nie uszczuplą puli budżetów poszczególnych jednostek na normalne finansowanie - zwłaszcza kosztów osobowych.

Tej tezy nie jestem w stanie zrozumieć. To raczej Słuzba Celna na nas zarobi bo nie będzie musiała odprowadzać składek ZUS-owskich. Tak to jest pomyślane, że o wartość tych składek obniżono nasze zarobki brutto a nam tej różnicy nie dano. To raczej kas czy jak tam to sie teraz nazywa bedzie mniej na nas płacił i na nas zarobi. Tzn. że te pieniądze jakie miały być odprowadzone na ZUS za funkcjonariuszy celnych zostaną w kasie kasu czy jak tam to sie teraz nazywa. O jakich wczesniejszych latach kolego skarbowcu piszesz, przecież do 31.12.2017 za funkcjonariuszy celnych firma płaciła ZUS, więc te pieniadze tam są. Nie martw się skarbowcu nie Ty bedziesz finansował nasze emki mundurowe lub cywilne.
 
wątek emerytur jest historią, którą piszemy wszyscy.
pro publico bono i we własnym dobrze rozumianym interesie !
każda SŁUŻBA mamy prawo do równego traktowania.
jak jest stan obecny widzimy z naszej bardzo cennej dyskusji.

postawmy sprawę jasno - nie ma zgody na obecny kształt naszej ustawy.
reszta problematyki to nadal dyskryminacja i o tym wciąż tutaj dyskutujemy !!!!!
interwencja związku i nasza w Senacie RP to naprawdę cenna inicjatywa.
chcemy tak samo ........... razem damy radę.


CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

oprócz powyższych działań, w wymiarze indywidualnym i zbiorowym, należy wrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. w obecnym stanie prawnym w mojej ocenie nikt rozsądny nie skorzysta z emerytury mundurowej. prawdopodobnie również za 10 lat, z uwagi na zaawansowanie wiekowe funkcjonariuszy, a także wysokość otrzymanego ew. świadczenia mundurowego.

każdy z funkcjonariuszy po 50-ce będzie chciał skorzystać z emerytury zus, ze skutkiem w postaci obowiązku przekazania składek zus za cały okres pełnienia służby w mundurze. na przykład za 10 lat.

przecież będzie wystarczyło napisać wniosek o zwolnienie ze służby. np. na dwa miesiące przed uzyskaniem 60/65 lat. emerytura na wniosek (!), a do złożenia takowego nikt nikogo nie może przymusić.

to zapewne dlatego takie zamydlenie oczu w instrukcji emerytalnej opublikowanej przez tych durniów, pod światłym przywództwem złotego banasia ;).
 
Dodatkowo przekazuję treść e-maila, który ukazał się jakiś czas temu : (patrz pkt. 3.)

@anastazja - ustawa o zaopatrzeniu emerytalnym f-szy .... Art. 4. Okresy służby funkcjonariuszy, którzy nie nabywają prawa do zaopatrzenia emerytalnego na podstawie ustawy, oraz służby określonej w art. 13ust. 2 uważa się za okres składkowy w myśl przepisów ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych
Ustawa o KAS Nowe brzmienie Dodany art. 250a wejdzie w życie z dn. 1.01.2018 r. (Dz. U. z 2017 r.
poz. 1321).<Art. 250a. 1. Jeżeli funkcjonariusz zwolniony ze służby nie spełnia
warunków do nabycia prawa do emerytury policyjnej lub policyjnej renty
inwalidzkiej, od uposażenia wypłaconego funkcjonariuszowi po dniu wejścia
w życie ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o zaopatrzeniu
emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa
Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego,
Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży
Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby
Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1321) do
dnia zwolnienia ze służby, od którego nie odprowadzono składki na
ubezpieczenia emerytalne i rentowe, przekazuje się do Zakładu Ubezpieczeń
Społecznych składki za ten okres przewidziane w ustawie z dnia
13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2016 r.
poz. 963, z późn. zm.9)
).
2. Przez uposażenie stanowiące podstawę wymiaru składek na
ubezpieczenia emerytalne i rentowe, o którym mowa w ust. 1, rozumie się
uposażenie zasadnicze, uposażenie chorobowe, uposażenie za przedłużony czas
służby, dodatki do uposażenia, nagrody roczne i uznaniowe, odpowiednio
przeliczone zgodnie z art. 110 ustawy z dnia 13 października 1998 r.
o systemie ubezpieczeń społecznych.
3. Składki przekazuje się również w przypadku, gdy funkcjonariusz
spełnia jedynie warunki do nabycia prawa do policyjnej renty inwalidzkiej.
Przekazanie składek następuje na wniosek funkcjonariusza.
4. Składki podlegają waloryzacji wskaźnikiem waloryzacji składek
określonym na podstawie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach
i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 887,
z późn. zm.10)
5. Przy obliczaniu kwoty należnych składek, waloryzowanych na
podstawie ust. 4, stosuje się odpowiednio art. 19 ust. 1 i art. 22 ust. 1 pkt 1 i 2
ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych.[/QUOT
Skorpion 1 .Paragrafy i przepisy które przedkładasz dotyczą sytuacji jeżeli funkcjonariusz nie nabył uprawnień do emerytury mundurowej. A my mamy inna sytuacje prawną mamy już uprawnienia do cząstkowy emerytury mundurowej około 50 % i co. Tak na dzisiaj to ustalono do funkcjonariuszy celnych. Bo funkcjonariusze policji i innych służb w tym wieku 50 lat czy 64 lata mają już maksimum emerytury . Ich to nie dotyczy. To dotyczy tylko funkcjonariuszy celnych starych którzy mają około 50 i więcej lat .I zostali propozycję pracy jako funkcjonariusze celni za których nie płaci się składkę ubezpieczeniowej do ZUS .Zostaliśmy po raz kolejny wydymani przez ustawodawcę. W żadnej ustawie nie ma artykułu aby za funkcjonariusza który ma już ustalone prawo do emerytury cząstkowej mundurowej za dalszą pracę zakład pracy uzupełnił składkę przy wniosku o emeryturę tylko z ZUS . Parszywy prawo w tym kraju
 
tele ec [B napisał:
każdy z funkcjonariuszy po 50-ce będzie chciał skorzystać z emerytury zus, ze skutkiem w postaci obowiązku przekazania składek zus za cały okres pełnienia służby w mundurze. na przykład za 10 lat.


[
Pokaż mi podstawy prawne . Jeżeli masz już uprawnienia do emerytury mundurowej /to nic że cząstkowej około 50%/ to zakład pracy za dalsza czas pracy nie ma obowiązku odprowadzić składki do ZUS gdy wystąpisz o emeryturę z ZUS w wieku 60 kobieta 65 mężczyzna Zakład pracy odprowadzi składki do ZUS jeżeli nie nabyłeś uprawnień do emerytury mundurowej za ojres służby. Tak wynika ta ze wszystkich artykułów i paragrafów .
 
wątek emerytur jest historią, którą piszemy wszyscy.
pro publico bono i we własnym dobrze rozumianym interesie !
każda SŁUŻBA mamy prawo do równego traktowania.
jak jest stan obecny widzimy z naszej bardzo cennej dyskusji.

postawmy sprawę jasno - nie ma zgody na obecny kształt naszej ustawy.
reszta problematyki to nadal dyskryminacja i o tym wciąż tutaj dyskutujemy !!!!!
interwencja związku i nasza w Senacie RP to naprawdę cenna inicjatywa.
chcemy tak samo ........... razem damy radę.


CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
Dokładnie, mamy prawo do równego traktowania.
Pani z Biura Legislacyjnego Senatu mówiła Senatorom 06 lutego, że my chcieliśmy mieć zaliczone do wysługi emerytalnej wcześniejsze lata pracy a nie służby, dlatego nie zostało to uwzględnione, bo było to niesłuszne.
Większego faux pas nie sposób sobie wyobrazić.
Mówić coś takiego na posiedzeniu Komisji, na którym procedowana jest ustawa, która zalicza wcześniejsze lata pracy funkcjonariuszom nowotworzonej służby, co jest jaknajbardziej właściwym i w pełni słusznym rozwiązaniem, ale o to właśnie pytamy, dlaczego w takim razie celnikom nie zaliczono tych lat, mimo iż wykonywali dokładnie takie same zadania. Szok!
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry