• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

To tak dla wiadomości bo takiego bełkotu nie słyszałem na tym forum dawno ??? to dla uspokojenia
SENAT
506 ( nr druku) -i wpływ 11.05.2017 r.
Ustawa o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw

Z ustawą w Senacie to jak z nurkiem głębinowym. Że wpłynie to pewne, ważniejsze kiedy i w jakim stanie wypłynie.
 
Kto i kiedy ma obowiązek określenia poszczególnym funkcjonariuszom ilości lat które są potrzebne do emki? ZZ powinien i to jak najszybciej na naszych obecnych władzach wymóc określenie kto ma już wymagane 5 lat a komu brakuje np. kilka miesięcy. Jest to o tyle ważne i istotne, że jest możliwość dla ucywilnianych funkcjonariuszy dosłużenia na wschodzie brakującego czasu. Te dane powinny być znane dla każdego funkcjonariusza jeszcze przed daniem propozycji ucywilnienia.
 
Kto i kiedy ma obowiązek określenia poszczególnym funkcjonariuszom ilości lat które są potrzebne do emki? ZZ powinien i to jak najszybciej na naszych obecnych władzach wymóc określenie kto ma już wymagane 5 lat a komu brakuje np. kilka miesięcy. Jest to o tyle ważne i istotne, że jest możliwość dla ucywilnianych funkcjonariuszy dosłużenia na wschodzie brakującego czasu. Te dane powinny być znane dla każdego funkcjonariusza jeszcze przed daniem propozycji ucywilnienia.

Co ma do tego ZZ ? Idziesz do kadr a oni mają obowiązek wystawić papier albo....piszesz, że potrzebujesz papier potwierdzający wykonywanie służby tu i tu. Wszak nie kto inny ale kadry mają całą historię.
 
ja mam jakieś papiery ale wiadomo, że większość z NAS nie trzymała w jednym miejscu pap[erów bo było ich wiele....są wyjątki typu żona, ktora jest uporządkowana i systematycznie porządkowała.......taka Rozenek....
 
Co ma do tego ZZ ? Idziesz do kadr a oni mają obowiązek wystawić papier albo....piszesz, że potrzebujesz papier potwierdzający wykonywanie służby tu i tu. Wszak nie kto inny ale kadry mają całą historię.

W dawnej IC było tak, ... ludzie walnęli wnioskami o udokumentowanie przebiegu służby (od początku, nie tylko od 1999 roku), ze szczególnym uwzględnieniem wykonywania "zadań policyjnych".
I co się stało? Otóż ówczesny Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia powiedział, używając dużego(!) skrótu myślowego: "Walcie się! Jak tak bardzo chcecie, to proszę sobie przyjść do kadr i zrobić zdjęcia dokumentów telefonem komórkowym!!!"
I ludzie chodzili, wiecie, desperacja... oczywiście w ramach czasu prywatnego, nie służbowego. To wskutek cichego polecenia dla przełożonych.

To tak a 'propos obowiązków kadr... :mad:
 
Ostatnia edycja:
W dawnej IC było tak, ... ludzie walnęli wnioskami o udokumentowanie przebiegu służby (od początku, nie tylko od 1999 roku), ze szczególnym uwzględnieniem wykonywania "zadań policyjnych".
I co się stało? Otóż ówczesny Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia powiedział, używając dużego(!) skrótu myślowego: "Walcie się! Jak tak bardzo chcecie, to proszę sobie przyjść do kadr i zrobić zdjęcia dokumentów telefonem komórkowym!!!"
I ludzie chodzili, wiecie, desperacja... oczywiście w ramach czasu prywatnego, nie służbowego. To wskutek cichego polecenia dla przełożonych.

To tak a 'propos obowiązków kadr... :mad:


Przyznaję - masz zupełną rację. Ale być może nie wiesz, dlaczego się to tak odbywało.

Pewnie dlatego, że nie znalazł się żaden upierdliwy "pyskacz", który by jak najuprzejmiej zaczął
zadawać "głupie pytania" w rodzaju: "a to mnie tak wolno samemu grzebać w dokumentach ?!"
(i nie chodzi tu o sam fakt, czy wolno czy też nie!)

Summa summarum - potrzebne dane są do uzyskania!
 
Witam.
Wykasowałem kilka wpisów.
Jak można mieć tak małą wyobraźnię?
Gratuluję przekazywania podpowiedzi dla MF.
Przecież w Senacie ustawa może być zmieniona, także na naszą niekorzyść. Popisywanie się niektórych już wcześniej, także a może głównie na Komisjach sejmowych - "jaką to ja mam wiedzę", już pogorszyły w Sejmie naszą sytuację - wprowadzono bowiem pewne poprawki.
 
W dawnej IC było tak, ... ludzie walnęli wnioskami o udokumentowanie przebiegu służby (od początku, nie tylko od 1999 roku), ze szczególnym uwzględnieniem wykonywania "zadań policyjnych".
I co się stało? Otóż ówczesny Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia powiedział, używając dużego(!) skrótu myślowego: "Walcie się! Jak tak bardzo chcecie, to proszę sobie przyjść do kadr i zrobić zdjęcia dokumentów telefonem komórkowym!!!"
I ludzie chodzili, wiecie, desperacja... oczywiście w ramach czasu prywatnego, nie służbowego. To wskutek cichego polecenia dla przełożonych.

To tak a 'propos obowiązków kadr... :mad:
wiem o czym mowisz ale to takie pier....o szopenie. kadry są i były od tego, żeby posiadać istotne informacje a sfotografować to ja mogę siebie na fejsie
 
Witam.
Wykasowałem kilka wpisów.
Jak można mieć tak małą wyobraźnię?
Gratuluję przekazywania podpowiedzi dla MF.
Przecież w Senacie ustawa może być zmieniona, także na naszą niekorzyść. Popisywanie się niektórych już wcześniej, także a może głównie na Komisjach sejmowych - "jaką to ja mam wiedzę", już pogorszyły w Sejmie naszą sytuację - wprowadzono bowiem pewne poprawki.
tzn jakie ? Co mtu można jeszcze zmienic?
 
Zablokuję na razie temat, mam nadzieję, że wystarczy i nie będzie wpisów w innych tematach, wpisów które mogą nam zaszkodzić. Jeśli wciąż będą się pojawiać, zmuszony będę zamknąć forum do czasu uchwalenia ustawy przez Senat.
Udało mi się zbudować dobrą atmosferę do kompromisu w Senacie, ale ustawa może być również poprawiana w drugą stronę.
Proszę to zrozumieć.
Proszę, aby nikt, kogo wpis został usunięty nie czuł się urażony. Rozumiem, że gro pytań, jest zadawanych w dobrej wierze, ale nie pytajcie na forum.
Wszelkie wątpliwości przesyłajcie na maila do mnie. Osoby niebędące członkami Związku mogą także pomóc składając deklarację do Związku. Stańmy w Senacie jako ZZ zrzeszający praktycznie ogół środowiska, co najmniej 10 tys. członków. Zróbmy to po prostu.
Weźcie sprawy w swoje ręce. Wydrukujcie deklaracje, które są na głównej dostępne i dajcie swoim Koleżankom i Kolegom, którzy są niezrzeszeni. Poproście Ich o wsparcie. Pozbierajcie deklaracje i dajcie albo wyślijcie do Przewodniczących Kół czy Zakładowych Organizacji ZZ Celnicy PL. Bądźmy wszyscy beneficjentami, tego historycznego wydarzenia.
Jeżeli uda Nam się jako środowisku pokazać tak szybki i dynamiczny wzrost liczby członków, Nasza pozycja negocjacyjna w Senacie znacząco wzrośnie!
Działajmy! Mamy na to tylko jeden, rozpoczynający się właśnie tydzień. Możemy to zrobić!
26.05. zapowiedziano Komisję Senatu, która może wprowadzić pozytywne dla Nas poprawki.
CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Ostatnia edycja:
Pragnę podziękować wszystkim, którzy odpowiadają pozytywnie na nasz Apel i wspierają nas w działaniach na rzecz kompromisu. Dzisiaj, tylko do mnie na maila, wpłynęło dziesiątki nowych deklaracji do Związku. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo to nas wzmacnia i pomaga. Dzisiaj byliśmy w Senacie i prowadziliśmy rozmowy. Jutro ciąg dalszy działań. Nie będę pisał o wyniku dla dobra sprawy. Dziękuję za wsparcie i proszę całe środowisko zawodowe o pomoc w tej sprawie. Działajmy, dziękuję
 
Komisja Budżetu i Finansów Publicznych Senatu RP obraduje właśnie nad ustawą emerytalną. Komisja ocenia skutki regulacji zniesienia 55lat i skrócenia 5 lat zadań policyjnych do 1 roku. Trwa debata
 
Otrzymaliśmy na piśmie poprawkę senatorską, która znosi 55 lat i zmienia 5 lat zadań policyjnych na 1 rok. Trwa dyskusja i czekamy na jej zgłoszenie. Miejmy nadzieję, że stanowisko MF prezentowane na Komisji, nie spowoduje wycofania poprawki
 
Niestety, stanowisko MF bez zmian i poprawka dzisiaj nie zostanie zgłoszona. Jest nadzieja, że na posiedzeniu Senatu w dniu 31.05.

Czy można tu podać do publicznej wiadomości imię i nazwisko tego człowieka, który wypowiadał się z ramienia mf. Bo nie oglądałem od początku, ale jak go słuchałem to cudownie mi się robiło. Chciałbym wiedzieć kto zacz, a nuż go na ulicy spotkam i miło się przywitam? :)
 
Otrzymaliśmy na piśmie poprawkę senatorską, która znosi 55 lat i zmienia 5 lat zadań policyjnych na 1 rok. Trwa dyskusja i czekamy na jej zgłoszenie. Miejmy nadzieję, że stanowisko MF prezentowane na Komisji, nie spowoduje wycofania poprawki

a co ze służbą przed 1999 r. ?
 
Czy można tu podać do publicznej wiadomości imię i nazwisko tego człowieka, który wypowiadał się z ramienia mf. Bo nie oglądałem od początku, ale jak go słuchałem to cudownie mi się robiło. Chciałbym wiedzieć kto zacz, a nuż go na ulicy spotkam i miło się przywitam? :)
????? naprawdę
 
MF reprezentowali B.Smolińska i P.Cybulski wiceminister.
W skrocie wyglada to tak, że Pan Przewodniczący Grzegorz Bierecki poprosił biuro legislacyjne Senatu o przygotowanie poprawki, która znosi 55 lat i skraca wymóg 5 lat zadań policyjnych do 12 mies. Niestety MF wciąż oponuje. Rozmawiamy i liczymy na zgłoszenie tej poprawki na sali plenarnej czyli podczas obrad całego Senatu. Byłby to wg mnie dobry kompromis, który pozwoliłoby na to by móc mówić o wykonaniu wyroku TK.
 
Panie Sławku a służba przed 1999r. nie była brana pod uwagę
do poprawek .....
 
Back
Do góry