• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Przed wyborami kombinowanie przy czymś takim to jak pukanie młotkiem w bombę atomową.

Pomyślmy... co da większy kapitał polityczny i jaka grupa będzie targetem?

a) robimy "dobrze" mundurowym --> większa szansa na głosy mundurowych (nie ma pewności co do ich głosów, bo spora część to inteligencja świadoma politycznie)

b) dokopiemy mundurowym --> zyskujemy poklask elektoratu "pińcet plus", oni nie lubą munduru, zyskują głosy uważających że mundurowi i inne "urzędasy" to darmozjady które powinny "wziąć się do roboty", zyskują głosy części społeczeństwa która uważa że nie powinno być przywilejów dla grup zawodowych... Oczywiście nie wszyscy z w/w grup polecą głosować, ale da to zauważalnie większy efekt.

Powiesz pewnie że protesty, że stabilność, że my generujemy wpływy do budżetu...
A ja Ci powiem, "włącz wiadomości tvpis" zobacz jaką rzeczywistość oni przedstawiają, zobacz jaką kreatywnością posługują się przy określaniu i tworzeniu budżetu czy prognoz deficytu. Pominęli zupełnie energię i zmiany cen żywności, a to bije we wszystko...
Budują kolosa na glinianych nogach który zawali się ich następcom na głowy z większym hukiem niż budżet Grecji...

Zgadzam się że te projekty to robota oszołomów która nie przejdzie, ale napewno nie z obawy przed wpływem na wybory...
 
Przed wyborami kombinowanie przy czymś takim to jak pukanie młotkiem w bombę atomową.

Jeśli możemy coś dla siebie ugrać typu podwyżki, emerytury mundurowe czy 100% płatne L4 to PRZED WYBORAMI jest na to najlepszy moment!
Mając kolejne 4 lata władzy będą nas mieli w .....
 
Dokladnie. Chodzi o wprowadzenie zapisow zgodnych z porzadkiem prawnym i wykonanie wyroku TK.
 
Dokładnie. Nie ugrać. Ma być tak jak w innych Służbach.

Mam świadomość, że moja wypowiedź może się nie spodobać, ale ..... ciężko będzie wprowadzić u nas to samo co w innych służbach jeśli pozostaniemy w KAS i będziemy zarządzani przez Barmana. Jedynie jako przykład podam pomniejszenie podwyżek o 3% odpis, opóźnione wypłaty, kryteria podziału podwyżek odrębnie dla każdego IAS. Do tego pragnę dodać, że to nie nasz związek podpisał pseudo porozumienia, a w głównej mierze skarbowcy i Solidarność. Czy gdzieś się pomyliłem ....
 
emerytury

W zakresie ustalenia prawa do emerytury z art. 184 dla funkcjonariusza służby celnej - trwają uzgodnienia z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ( kwestia jednoczesnej wypłaty emerytury wcześniejszej z ZUS i emerytury mundurowej )- taką informację otrzymałem na ZUS PUE w związku z prowadzoną korespondencją na temat wcześniejszej emerytury z ZUS ( OD 01.091977 do 1999) ale co z wypłatą rekompensaty za pracę w szczególnym charakterze
 
Rekompensata za pracę w szczególny charakterze

W zakresie ustalenia prawa do emerytury z art. 184 dla funkcjonariusza służby celnej - trwają uzgodnienia z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ( kwestia jednoczesnej wypłaty emerytury wcześniejszej z ZUS i emerytury mundurowej )- taką informację otrzymałem na ZUS PUE w związku z prowadzoną korespondencją na temat wcześniejszej emerytury z ZUS ( OD 01.091977 do 1999) ale co z wypłatą rekompensaty za pracę w szczególnym charakterze

Przepisy już są a wykładnie w instytucjach typu FUS nie istnieją.Dzwoniłem do ZUS .Czy jeżeli w pierwszej kolejności wybiorę emeryturę z MSWiA liczoną od 2000 r do dnia zwolnienia ze służby to należy mi się rekompensata do kapitału początkowego do części emerytury z FUS. Nadmieniam że pracuje już w administracji celnej i służbie celnej od 1979 roku .Spełniam wszystkie warunki do rekompensaty za pracę w szczególnym charakterze już w roku 1994 roku to jest 15 lat. Odpowiedzi nie uzyskałem .Powiedziano mi ze gdy wystąpię o wyliczenie mi emeryturę z FUS w której będę ubiegał się o rekompensatę za pracę w szczególnym charakterze to FUS wyda stosowną decyzję . należy mi się odwołanie od negatywnej decyzji. Cała informacja .
 
Przepisy już są a wykładnie w instytucjach typu FUS nie istnieją.Dzwoniłem do ZUS .Czy jeżeli w pierwszej kolejności wybiorę emeryturę z MSWiA liczoną od 2000 r do dnia zwolnienia ze służby to należy mi się rekompensata do kapitału początkowego do części emerytury z FUS. Nadmieniam że pracuje już w administracji celnej i służbie celnej od 1979 roku .Spełniam wszystkie warunki do rekompensaty za pracę w szczególnym charakterze już w roku 1994 roku to jest 15 lat. Odpowiedzi nie uzyskałem .Powiedziano mi ze gdy wystąpię o wyliczenie mi emeryturę z FUS w której będę ubiegał się o rekompensatę za pracę w szczególnym charakterze to FUS wyda stosowną decyzję . należy mi się odwołanie od negatywnej decyzji. Cała informacja .

Czy ktoś dostał już decyzję o emeryturze z MSWiA i jaka jest podstawa prawna wydanej decyzji Czy w decyzji są powołane art 12 i art 15 d Ustawy /Dz U z 2018 r poz 132 dalej jako ustawa z 18 lutego 1994 r Chodzi o to że emeryturę z MSWiA dostaniemy tylko za okres służy liczony od 2000 r do czasu zwolnienia. A pozostałą część z FUS liczoną od czasu zatrudnienia do 1999 roku .Emerytura z FUS po uzyskaniu wieku emerytalnego 65 lat mężczyzna 60 lat kobieta
 
Decyzja o przyznaniu emerytury została wydana na podst. art. 5 ust. 1a oraz 12, 15d w związku z art. 32 ust. 1 pkt ustawy z dnia 19.02.1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym(...)
 
Decyzja o przyznaniu emerytury została wydana na podst. art. 5 ust. 1a oraz 12, 15d w związku z art. 32 ust. 1 pkt ustawy z dnia 19.02.1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym(...)

Dziękuję Warszawka za informacje .Myślę że dane te napisałeś z prawdziwej decyzji MSWiA .Błędnie tylko napisałeś dzień Ustawy winno być 18.02-1994 r .Ale to tylko szczegół .Jeszcze raz bardzo dziękuję .
 
Witam serdecznie. Moja podstawa jest taka sama.
Czy wypłacono komuś odprawę emerytalną. DIAS w Lublinie nie wypłaca odpraw emerytalnych.
 
Brak jakiegokolwiek uzasadnienia. W świadectwie służby w pkt.8 wpisano odprawy emerytalnej nie wypłacono. Nie otrzymałem zadnego pisma wyjaśniającego na kierowane maile oraz pisma papierowe. Przepisy ustawy o KAS są jednoznaczne ale jak widać można je łamać.
 
Back
Do góry