• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

współczuję wszystkim urodzonym celnikom, dla których zdjęcie munduru jest upokorzeniem, stoję z boku i mam ubaw jak się sami gryziecie po ogonach ... ja zdejmę ten mundur już nie długo ... nie będę przez to ani lepszym ani gorszym człowiekiem, honor, i godności osobistą wynosi się z domu a nie nabywa lub traci wraz z mundurem ... czego większość piszących na tym forum nie rozumie teraz, nie rozumiało nigdy i nigdy nie zrozumie ...

No cóż - jeszczefunkcjonariusz po prostu hybaniechcemunduru, ale są tacy jeszcze funkcjonariusze, którzy chcieliby go zachować. Nie ma co z tego powodu obrażać ludzi i walić im po honorze i godności. Daremne żale, próżny trud.
 
...teraz jak duża częsć z Nas zdejmie mundury to mam wrazenie, że te potencjalne emerytury to takie trochę "masło po obiedzie". Ale i tak mam jednak nadzieję, że się uda. Chociaż przejrzałem strukturę wiekową naszej formacji i większosci naszej formacji "emerytury mundurowe" już nie dotyczą. Bo jak to ma być w przypadku starszych pracowników. 40 pare + 25 to i tak będzie gdzies koło 70-tki. Walszyć trzeba - tak dla zasady ale chyba jednak tylko droga sądowa pozostanie bo ja juz w żadne obietnice nie wierzę!


starszych pracowników jak piszesz sprawa emek rzeczywiście nie dotyczy

zaś co do starszych funkcjonariuszy - teraz 40+, dotyczy jak najbardziej, bo 25 lat o których piszesz dotyczy tych, którzy wstąpili do służby po 1.01.2013, a zakładam, że zdążyli trafić do służby wcześniej - a wtedy 15 lat służby
 
W związku z tak małą liczbą pism do Marszałka, mam pytanie do funkcjonariuszy o stażu poniżej 15 lat służby.
Czy Wam nie zależy na włączeniu do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego?
Działania w tej sprawie powinni podejmować wszyscy, nawet funkcjonariusze w służbie przygotowawczej.

Nie,nie zależy mi. Zależy mi za to na dobrym wynagrodzeniu za SENSOWNĄ pracę w dobrej atmosferze, ku prawdziwej chwale Ojczyzny, a nie na oidwalaniu fikcji w celu uzyskania nienależnych preferencji kosztem reszty społeczeństwa.
 
współczuję wszystkim urodzonym celnikom, dla których zdjęcie munduru jest upokorzeniem, stoję z boku i mam ubaw jak się sami gryziecie po ogonach ... ja zdejmę ten mundur już nie długo ... nie będę przez to ani lepszym ani gorszym człowiekiem, honor, i godności osobistą wynosi się z domu a nie nabywa lub traci wraz z mundurem ... czego większość piszących na tym forum nie rozumie teraz, nie rozumiało nigdy i nigdy nie zrozumie ...

Brawo chłopie.
 
jesli masz ubaw z obserwowania jak innym puszczaja nerwy z powodu nieszczescia i jeszcze tracisz czas by o tym napisac, to rzeczywiscie juz nie bedziesz gorszym czlowiekiem.

Ten "ubaw" jest zapewne z powodu żenujących obrazków plemiennej walki o kasę i przywileje, a nie żaden honor. Najwięcej gardłują ci,co najmniej honoru mają. I wygryzają ludzi z terenu, atakując zza wiecznych biurek, gdzie było im za ciepło lub za zimno, by się w ten legendarny mundur przebrać.
 
A dla mnie to będzie upokorzenie jeśli ktoś zabierze mi mundur, widocznie dla ciebie ten mundur nic nie znaczył skoro tak piszesz. A mnie nasuwa sie tylko jedno porównanie, ostatni raz Niemcy zabrali polskim celnikom mundury a w wolnej Polsce tzn. od roku 1945 robi to teraz polski rząd. Właściwie nie rozumie dla czego w ustawie o kas nie ma zapisu że można rozstrzeliwać funkcjonariuszy Służby Celnej, ten sejm na pewno by to przyjął bo ten sejm przyjmie każdą głupotę byle tylko prezes tak chciał.

a ja nie rozumie dlaczego zatrudnia sie analfabetuf do tej elitarnej "służby"
 
a ja nie rozumie dlaczego zatrudnia sie analfabetuf do tej elitarnej "służby"

657a545e49be034332fdbb9c795805ec.jpg

Znam całkiem sporo takich - pasujesz do nich idealnie
 
Ten "ubaw" jest zapewne z powodu żenujących obrazków plemiennej walki o kasę i przywileje, a nie żaden honor. Najwięcej gardłują ci,co najmniej honoru mają. I wygryzają ludzi z terenu, atakując zza wiecznych biurek, gdzie było im za ciepło lub za zimno, by się w ten legendarny mundur przebrać.

Autora tych słów żadne krzyki i płacze nie przekonają, że czarne jest czarne, a białe jest białe ;)
 
Lupus: w celu uzyskania nienależnych preferencji kosztem reszty społeczeństwa.[/QUOTE]

No proszę, pojawiło się nawet zdanie odrębne do wyroku Trybunału. Tutaj każdy może być sędzią konstytucyjnym, takie "wilcze" prawo forum internetowego. Nie podejmuje się interpretować wyroku, ale na pewno jest tam mowa, że jednak komuś się coś należy.
 
Ostatnia edycja:
Ważne

Sławek mam wątpliwości w kwestii postepowania w sprawie emek. Czy to zostalo uzgodnione z prawnikami? Jesli ZER uznal sie za organ niewlasciwy do rozpatrzenia wniosku i przekazal go do ZUS to tym bardziej ZUS jest organem niewlasciwym bo my wnioskowalismy o emki z systemu zaopatrzeniowego a nie powszechnego. Wiec w dec ZUS nie bedzie odmowy, bo nie moze byc odmowy gdy sie o cos nie wnioskuje. Najwyzej napisza cos o braku wlasciwosci rzeczowej. To jest wiec slepa uliczka. ZER musi wydac postanowienie o braku wlasciwisci, ktore jest zaskarzalne i to po tym postanowieniu nalezy isc do sądu a nie po decyzji z ZUS. Czy ktos juz dostal takie postanowienia? Trzeba uwazac, zeby nie przewalic terminu. Zaskarzenie decyzji ZUS przegramy. TO WAZNE.
 
dlaczego nikt nie zauważył???? strona sejmu 23.03.2017
08:45 Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych; Komisja Finansów Publicznych; Komisja Polityki Społecznej i Rodziny (sala konferencyjna im. Jacka Kuronia (bud. F))
Uzupełnienie składu osobowego podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (druk nr 30).
 
dlaczego nikt nie zauważył???? strona sejmu 23.03.2017
08:45 Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych; Komisja Finansów Publicznych; Komisja Polityki Społecznej i Rodziny (sala konferencyjna im. Jacka Kuronia (bud. F))
Uzupełnienie składu osobowego podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (druk nr 30).


i co się tak ekscytujesz?

teraz dotrzymają słowa?

tak jak przed wakacjami? po wakacjach? w październiku? listopadzie? przed świętami? w styczniu? lutym?

litości

uwierzę jak uchwalą przez przypadek
 
Jedynie uzupełnienie składu osobowego podkomisji. Pewnie rozwlekle procedowanie ustawy doprowadziło do zmiany pokoleniowej członków.
 
Ostatnia edycja:
Sławek mam wątpliwości w kwestii postepowania w sprawie emek. Czy to zostalo uzgodnione z prawnikami? Jesli ZER uznal sie za organ niewlasciwy do rozpatrzenia wniosku i przekazal go do ZUS to tym bardziej ZUS jest organem niewlasciwym bo my wnioskowalismy o emki z systemu zaopatrzeniowego a nie powszechnego. Wiec w dec ZUS nie bedzie odmowy, bo nie moze byc odmowy gdy sie o cos nie wnioskuje. Najwyzej napisza cos o braku wlasciwosci rzeczowej. To jest wiec slepa uliczka. ZER musi wydac postanowienie o braku wlasciwisci, ktore jest zaskarzalne i to po tym postanowieniu nalezy isc do sądu a nie po decyzji z ZUS. Czy ktos juz dostal takie postanowienia? Trzeba uwazac, zeby nie przewalic terminu. Zaskarzenie decyzji ZUS przegramy. TO WAZNE.
Nie była to odpowiedz bezrefleksyjna. Bez potwierdznie odbioru, nieprocesowa , niezaskarżalna. Z zusu będzie taka sama.
 
Nie była to odpowiedz bezrefleksyjna. Bez potwierdznie odbioru, nieprocesowa , niezaskarżalna. Z zusu będzie taka sama.
no dobrze w takim razie jest to postepowanie niezgodne z prawem. Mozna cos z tym zrobic. Uwazam, ze nalezy.
Jesli taki jest standard to moze powiadomic NIK na ich stronie? A moze zwiazek zwroci sie z oficjalnym pytaniem dlaczego w kwestii wnioskow celnikow jest naruszane prawo? Jak juz przesylaja do ZUS to nie w takiej formie. Powiedzielismy A trzeba powiedziec B. Jesli nie zareagujemy to po cholere bylo zaczynac?
 
no dobrze w takim razie jest to postepowanie niezgodne z prawem. Mozna cos z tym zrobic. Uwazam, ze nalezy.
Jesli taki jest standard to moze powiadomic NIK na ich stronie? A moze zwiazek zwroci sie z oficjalnym pytaniem dlaczego w kwestii wnioskow celnikow jest naruszane prawo? Jak juz przesylaja do ZUS to nie w takiej formie. Powiedzielismy A trzeba powiedziec B. Jesli nie zareagujemy to po cholere bylo zaczynac?
No i co zrobisz dobrej zmianie. Ja bym nie czekał na postanowienie ZRE bo to czekanie na Godota. Trzeba wysłać do ZRE ponaglenie o wydanie postanowienia w trybie art. 65 kpa i dopiero wtedy zaskarżać to co wypłodzą. Mozna czekać na odmowną decyzje zus, ale ona nam sie przyda jak umarłemu kadzidło.
Przez domniemanie prawidłowości niby postanowienia ZRE można i zażalać ich przekazanie bo nie określili w nich terminu 7 dni na zażalenie , ale tu mógłby coś oficjalnie doradzić kol. SS żeby było w miarę jednolicie.
 
No i co zrobisz dobrej zmianie. Ja bym nie czekał na postanowienie ZRE bo to czekanie na Godota. Trzeba wysłać do ZRE ponaglenie o wydanie postanowienia w trybie art. 65 kpa i dopiero wtedy zaskarżać to co wypłodzą. Mozna czekać na odmowną decyzje zus, ale ona nam sie przyda jak umarłemu kadzidło.
Przez domniemanie prawidłowości niby postanowienia ZRE można i zażalać ich przekazanie bo nie określili w nich terminu 7 dni na zażalenie , ale tu mógłby coś oficjalnie doradzić kol. SS żeby było w miarę jednolicie.

Niestety nie ma czegoś takiego jak "postanowienie w trybie art. 65 kpa"
 
Back
Do góry