• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Od strajku 2008 realnie ,posłowie poklepali cię po ramieniu? Sądy nie zmienią zapisów ustawy to może tylko Trybunał który w obecnym układzie będzie trwał min 5 lat,to ile czekać na co. Sądy i posłowie gówno zrobią, zmienić ustawę może nakazać tylko Trybunał co zresztą się stało w sprawie naszych emerytur.
10 lat skróciłeś do 5 - to wciąż zdecydowanie za długo. :)
Po twoich wpisach mam wrażenie, że nie rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi.
Mamy trzy drogi:
- Sądy
-inicjatywa ustawodawcza
- TK.
TK kończy temat i tylko dlatego należy spróbować dwie pozostałe inicjatywy wcześniej, które w razie, gdy okażą się nieudane, nie wpłyną na orzeczenie TK. Natomiast TK zakończy sprawę i jest zbyt duże ryzyko, że nie uzna Naszych racji jako środowiska. Drogę przed TK po prostu należy przesunąć w czasie, ale nie o 10 czy 5 lat, ale do czasu stanowiska Rządu do inicjatywy ustawodawczej, żeby nie mógł skwitować stanowiska hasłem "poczekajmy na wyrok TK" i zamrozić prac nad ustawą. Warto także spróbować w Sądach i tutaj takze nie potrzeba 10 czy 5 lat ale wystarczy poczekać na kilka pierwszych wyroków Sądów w 2018 roku. Nie może jednak wniosek leżeć w TK, bo w razie inicjatywy ustawodawczej, da to argumenty MF, o których wyżej pisałem.
 
Ostatnia edycja:
skończ z fantazjami facet i napisz, ilu was jest

zgaduję że nietrudno wam się policzyć więc o co chodzi?

jakaś tajemnica?

Naszych Koleżanek i Kolegów celników jest w Federacji ok. 300 osób. Tylu członków liczy Federacja, ale to nie jest ważne, bo ma prawo działać i robi to. Ww. członkowie Federacji być może są przekonani wszyscy, że złożenie wniosku do TK to najlepszy wybór. Ich prawo.
Ogół środowiska zawodowego, jeżeli uważa inaczej, to także ma prawo działać i wywierać presję, wpływać w pozytywnym tego słowa znaczeniu na Federację, aby jednak zastosowali się do zdania zdecydowanej większości i przesunęli złożenie wniosku do TK w czasie. Nikt nie chce, aby było to 5 lat, jak pisze digital411.

W Federacji są Nasze Koleżanki i Koledzy z IAS Katowice, Zielona Góra, Bydgoszcz, Kielce, Łódź. Spróbujmy podjąć dialog w Naszych lokalizacjach, aby przyjąć najlepsze dla środowiska zawodowego rozwiązania. Cieszę się, że jest prowadzona taka dyskusja na forum. Nie atakujmy tych, którzy uważają inaczej, nawet gdy oni atakują, jak digital411. Spokojnie dyskutujmy, bo to arcyważny temat dla ogółu celników
Podaję też mail do Federacji federacjazzsc@gmail.com
 
federastów emerytalne termopile

Naszych Koleżanek i Kolegów celników jest w Federacji ok. 300 osób. Tylu członków liczy Federacja, ale to nie jest ważne, bo ma prawo działać i robi to. Ww. członkowie Federacji być może są przekonani wszyscy, że złożenie wniosku do TK to najlepszy wybór. Ich prawo.
Ogół środowiska zawodowego, jeżeli uważa inaczej, to także ma prawo działać i wywierać presję, wpływać w pozytywnym tego słowa znaczeniu na Federację, aby jednak zastosowali się do zdania zdecydowanej większości i przesunęli złożenie wniosku do TK w czasie. Nikt nie chce, aby było to 5 lat, jak pisze digital411.

W Federacji są Nasze Koleżanki i Koledzy z IAS Katowice, Zielona Góra, Bydgoszcz, Kielce, Łódź. Spróbujmy podjąć dialog w Naszych lokalizacjach, aby przyjąć najlepsze dla środowiska zawodowego rozwiązania. Cieszę się, że jest prowadzona taka dyskusja na forum. Nie atakujmy tych, którzy uważają inaczej, nawet gdy oni atakują, jak digital411. Spokojnie dyskutujmy, bo to arcyważny temat dla ogółu celników
Podaję też mail do Federacji federacjazzsc@gmail.com

Kolegę pisiorki poklepywały po ramieniu, natomiast naszych trzystu dzielnych spartan najwyraźniej zostało poklepanych po kieszeni. Jak czuć, najwyraźniej także do tego się przyzwyczaili :D
 
Tak dokładnie chcę odejść na emeryturę jak najszybciej w jak najkorzystniejszych warunkach,nie tylko mesjaszem czy liderem ale nawet szeregowym w ostatnim szeregu w celnictwie NIE CHCE BYĆ jak zresztą wielu,Siwemu współczuję przestaje być pomału potrzebny,po twardych decyzjach sądowych i rządowych w zakresie propozycji i emerytur zostanie sam ze sobą-kto na emeryturze będzie się nim martwił,rewolucja likwiduje jako pierwszych tych którzy ją tworzyli i to się pomału dzieje,gdy załatwi co da radę załatwić i przestanie być potrzebny zostanie z ręką w nocniku .

nie sądź innych swoją miarą - "gdy załatwi co da radę załatwić i przestanie być potrzebny zostanie z ręką w nocniku"

"ale nawet szeregowym w ostatnim szeregu w celnictwie NIE CHCE BYĆ jak zresztą wielu" - to odejdź i zostaw nas w spokoju

ale nie przeszkadza ci to działać w federacji WBREW większości?

a merytorycznie - ilu was jest?
 
Witam... Muszę użyć takich określeń... Wyrzuceni poza nawias szeroko pojętej moralności... przyzwoitości... jakiekolwiek etyki... ludzkości... Krótko mówiąc... totalna zgnilizna... dno... szmatławcy... To tyle... Pozdrawiam prawdziwych Celników... B-)
 
Witam... Muszę użyć takich określeń... Wyrzuceni poza nawias szeroko pojętej moralności... przyzwoitości... jakiekolwiek etyki... ludzkości... Krótko mówiąc... totalna zgnilizna... dno... szmatławcy... To tyle... Pozdrawiam prawdziwych Celników... B-)


Nic dodać - nic ująć !!

I to by było na tyle ...
-------------------------- Profesor Mniemanologii
-------------------------- Stosowanej
-------------------------- Jan Tadeusz Stanisławski

ps
Chociaż mój Tata by użył jednego słowa: SZUJE !!!
Chyba miał rację, bo na takich szkoda języka.
(słowo "szuja", posiada 196 synonimów)
 
Nic dodać - nic ująć !!

I to by było na tyle ...
-------------------------- Profesor Mniemanologii
-------------------------- Stosowanej
-------------------------- Jan Tadeusz Stanisławski

ps
Chociaż mój Tata by użył jednego słowa: SZUJE !!!
Chyba miał rację, bo na takich szkoda języka.
(słowo "szuja", posiada 196 synonimów)

szuja = szmata, szelma, łajza, marnota, zgniłek, arcyłotr, bestia, bydlak, bydlę, gad, gadzina, glista, gnida, gnój, kanalia ... https://synonim.net/synonim/szuja ???

nie za dużo tych komplementów :D ???
 
Mógłby ktoś mi "zapodać" jakieś pismo MB w którym zwalnia celników którzy osiągnęli wiek emerytalny ? Nie mogę znaleźć nic oprócz artykułów prasowych.
 
Mógłby ktoś mi "zapodać" jakieś pismo MB w którym zwalnia celników którzy osiągnęli wiek emerytalny ? Nie mogę znaleźć nic oprócz artykułów prasowych.


Z tego, co wiem, to takie PISMO nie istnieje, ale mogę się mylić.
MB "przerzucał" wszelką odpowiedzialność na DIAS'ów ...
 
Witam serdecznie mam pytanie i proszę o pomoc. Wiem, że wielu z Was ma ważniejsze problemy, jest w trakcie odwołań i skarg, ale mimo to proszę o pochylenie się nad problemem, który myślę dotyczy wielu funkcjonariuszek oraz funkcjonariuszy w wieku 55+.
Jestem funkcjonariuszem SC-S ze stażem pracy/służby 27 lat ( cały czas w cle), mam 57 lat i nie mam wymaganego okresu 5 lat zadań policyjnych czyli do uzyskania ,, emerytury mundurowej'' muszę pozostać w Służbie C-S jeszcze min. 5 lat.
Jednocześnie uprawnienia do emerytury z ZUS nabędę już za 3 lata (od bieżącego miesiąca obniżony wiek 60 lat) , co więcej ta emerytura (z ZUS) może być wyższa, niż emerytura mundurowa, ze względu niski mnożnik spowodowany latami służby ( za 5 lat zaledwie 23 lata służby, liczone oczywiście od 1999 r. ). Od stycznia 2018 r. składki emerytalne nie będą odprowadzane do ZUS, ponieważ emerytury mundurowe wypłacane są przez ZER SM z budżetu. Rozmawiałam z inf. ZUS pani poinformowała mnie że, ZUS może wypłacić emeryturę jedynie za okresy składkowy tj. okres odprowadzania składek do ZUS i jeśli pracodawca nie uzupełni składek, za te przyszłe trzy lata, od stycznia 2018 r., kiedy to już będę w zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych) to ZUS nie uwzględni tych lat przy naliczaniu świadczeń emerytalnych. Pani poradziła by kontaktować się z ZER SM .Tyle tylko że ZER SM nie ustali mi emerytury za trzy lata (liczone od stycznia 2018) ponieważ uprawnienia emerytalne s. mundurowych nabędę za 5 lat czyli 2022 r. ( w wieku 62 lat). Czyżby oznaczało to , że ustawodawca nie przewidział takich sytuacji, nie uwzględnił osób , które będąc funkcjonariuszami SC-S uprawnienie emerytalne z ZUS nabędą wcześniej niż z ZER SM, a to oznacza, że osoby te szybko powinny przejść do ,,cywila??? ''Muszę również podkreślić, że wysokość przyszłych emerytur z ZER SM dla funkcjonariuszy ,,starszych’’ jest mało zadawalająca i tylko ,,młodzi;’’ maja szanse na 75%. Funkcjonariusze, którzy odeszli na emeryturę w związku z KAS, uzyskali dość wysokie (jak na nasze warunki) emerytury z ZUS od 3400- do ponad 4 tys. Duży wpływ mają lata uznane za pracę w szczególnym charakterze. Jeśli ktoś jest w analogicznej sytuacji lub posiada wiedzę na ten temat bardzo proszę o informacje. Dziękuję
 
@anastazja - ustawa o zaopatrzeniu emerytalnym f-szy .... Art. 4. Okresy służby funkcjonariuszy, którzy nie nabywają prawa do zaopatrzenia emerytalnego na podstawie ustawy, oraz służby określonej w art. 13ust. 2 uważa się za okres składkowy w myśl przepisów ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych
Ustawa o KAS Nowe brzmienie Dodany art. 250a wejdzie w życie z dn. 1.01.2018 r. (Dz. U. z 2017 r.
poz. 1321).<Art. 250a. 1. Jeżeli funkcjonariusz zwolniony ze służby nie spełnia
warunków do nabycia prawa do emerytury policyjnej lub policyjnej renty
inwalidzkiej, od uposażenia wypłaconego funkcjonariuszowi po dniu wejścia
w życie ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o zaopatrzeniu
emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa
Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego,
Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży
Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby
Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1321) do
dnia zwolnienia ze służby, od którego nie odprowadzono składki na
ubezpieczenia emerytalne i rentowe, przekazuje się do Zakładu Ubezpieczeń
Społecznych składki za ten okres przewidziane w ustawie z dnia
13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2016 r.
poz. 963, z późn. zm.9)
).
2. Przez uposażenie stanowiące podstawę wymiaru składek na
ubezpieczenia emerytalne i rentowe, o którym mowa w ust. 1, rozumie się
uposażenie zasadnicze, uposażenie chorobowe, uposażenie za przedłużony czas
służby, dodatki do uposażenia, nagrody roczne i uznaniowe, odpowiednio
przeliczone zgodnie z art. 110 ustawy z dnia 13 października 1998 r.
o systemie ubezpieczeń społecznych.
3. Składki przekazuje się również w przypadku, gdy funkcjonariusz
spełnia jedynie warunki do nabycia prawa do policyjnej renty inwalidzkiej.
Przekazanie składek następuje na wniosek funkcjonariusza.
4. Składki podlegają waloryzacji wskaźnikiem waloryzacji składek
określonym na podstawie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach
i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 887,
z późn. zm.10)
).
5. Przy obliczaniu kwoty należnych składek, waloryzowanych na
podstawie ust. 4, stosuje się odpowiednio art. 19 ust. 1 i art. 22 ust. 1 pkt 1 i 2
ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych.
 
GEFREITER
Jak zwykle w temacie i dobrze poinformowany. Twoja obecność na tym Forum i życzliwość jest bezcenna Bardzo Ci dziękuję. I pozdrawiam.
 
Różne informacje.
Chciałbym się zapytać czy docierają do was informacje odnośnie zaliczenia stażu przed 1999 r do emerytury ? Od pewnego czasu chodzą takie plotki że od nowego roku tak właśnie ma być oraz o wysyłaniu 55 plus na emeryturę . W każdej plotce jest ziarnko prawdy więc może jest coś na rzeczy i jakieś nowe projekty są przygotowywane. Czy ktoś coś wie ?
 
Różne informacje.
Chciałbym się zapytać czy docierają do was informacje odnośnie zaliczenia stażu przed 1999 r do emerytury ? Od pewnego czasu chodzą takie plotki że od nowego roku tak właśnie ma być oraz o wysyłaniu 55 plus na emeryturę . W każdej plotce jest ziarnko prawdy więc może jest coś na rzeczy i jakieś nowe projekty są przygotowywane. Czy ktoś coś wie ?


Czy to aby na pewno chodzi o celników ??

ps
Inna sprawa, że byłoby to bliższe konstytucyjności ...
 
Różne informacje.
Chciałbym się zapytać czy docierają do was informacje odnośnie zaliczenia stażu przed 1999 r do emerytury ? Od pewnego czasu chodzą takie plotki że od nowego roku tak właśnie ma być oraz o wysyłaniu 55 plus na emeryturę . W każdej plotce jest ziarnko prawdy więc może jest coś na rzeczy i jakieś nowe projekty są przygotowywane. Czy ktoś coś wie ?

Nie słyszałam, ale jak piszesz w każdej ploter..., więc mam
 
nadzieję, że będzie nowelizacja, ale taka, która będzie w pełni konstytucyjną tj. bez względu na wiek, zaliczony staż przed 1999 i dla każdego bez względu na rodzaj wykonywanych zadań. Tak powinno być w państwie prawa.
 
KOMUNIKAT
ze spotkania przedstawicieli ZG NSZZ P z Ministrem
Spraw Wewnętrznych i Administracji
W dniu 29 czerwca 2017 r., na zaproszenie Ministra Jarosława Zielińskiego, Rafał Jankowski i Sławomir Koniuszy wzięli udział w spotkaniu poświęconym "Programowi naprawczemu dla Policji" przyjętemu przez Zarząd Główny NSZZ Policjantów w dniu 26 czerwca 2017 r. ..................................................................................................................................................................................... ...................................................................................................
Minister Zieliński nie był w stanie udzielić precyzyjnej informacji na temat terminu wprowadzenia zmian w przepisach dotyczących tzw. L-4 i art. 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy. Dążenie resortu pod tym względem nie uległy zmianie. Jednak żaden z projektów nie trafił jeszcze pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów i nie został przyjęty, jako oficjalny projekt Rządu. Kiedy to nastąpi, Minister nie chciał ujawnić albo po prostu nie znał dokładnych planów.
 
Back
Do góry