• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

@Yogi szkoda czasu na dyskusję z takimi jak ty, poczekam do jesieni zobaczymy kto wtedy będzie kim kierował.

Pokaż załącznik: 6247
Śmieszne są te złote myśli ludzi wywodzących się z kultury europejskiej a udających mędrców buddyjskich😁😀😁
Wychodzi na to że jeśli stu ludzi uważa że jedzenie wkłada się do ust a jedna wkłada je do ucha , to myśli tylko ta jedna. Reszta to bezmuzgowce🤣🤣🤣
 
Moim skromnym zdaniem ( a trochu lat już mam i na emkę mundurową bym się załapał) to emka mundurowa dla byłych pracowników UKS to pomyłka. Jak już pisał kolega należy się za okres służby, a nie siedzenia 8 godzin za biurkiem. Podobnie uważam z latami w których pracowało się w administracji celnej-sorki. Pomijam tu inne patologie tzw. emerytur mundurowych, typu księgowa w mundurze, czy pani psycholog. Umundurujmy też kucharzy i kucharki w wojsku i SW i po 15 latach na emeryturę.. Zaraz ktoś mi tu wyjedzie, że to służba i dziś w biurze a jutro na pasie. Zgoda, tylko inaczej powinno się liczyć okresy służby 12/12 nocki święta a inaczej 8 godzin w ciepłym biurze od poniedziałku do piątku i do domku. Nie sztuka zrobić wskaźnik np. 1.5 i za 10 lat służby w ternie na granicy na drodze i na zmiany mieć zaliczone 15 lat do emerytury. Może wtedy tłuste koty ruszyły by dupę z ciepłych posadek, chociaż wątpię.

Powtórz tą wypowiedź swoim kolegom celnikom z dochodzeniówki, jeśli tylko masz odwagę : )
 
Rybka: misiu mówi o mnie moja kobieta. Czy jesteś kobietą confused:

Dlatego też piszę "misiu kolorowy".

Co do Kolegi @Francis'a, absolutnie mu się nie dziwię, podobnie zresztą jak i Twojej irytacji. TO jest właśnie efekt "uboczny" tego, o czym pisałem. Sam więc jesteś sobie winien! Jeśli nie zlikwidujesz w sobie tej bariery, nieustannie, w każdym niemal poście wyznaczającej podział, to zapewniam Cię, że o ile @Francis jest przykładem posiadania wysokiej kultury, to prędzej czy później "uszy Ci zwiędną", doświadczając irytacji wielu innych użytkowników tego Forum. Osobiście chciałbym tego uniknąć, gdyż znam wagę i siłę jedności, a bywa, że zauważam co jej nie służy. Jesteś oczywiście wolnym człowiekiem i jak rozumiem, dojrzałym mężczyzną, postępuj więc jak uważasz, ale owoców tego nie przypisuj potem innym. Ze swej strony zrobiłem (napisałem) już dość, by zapobiec tarciom. Reszta należy do Ciebie, także i to czy stanę po stronie wszystkich (jedności), czy przeciwko Tobie.
 
Śmieszne są te złote myśli ludzi wywodzących się z kultury europejskiej a udających mędrców buddyjskich
Wychodzi na to że jeśli stu ludzi uważa że jedzenie wkłada się do ust a jedna wkłada je do ucha , to myśli tylko ta jedna. Reszta to bezmuzgowce

Wiem Oli. Niech sobie Fransis czeka do jesieni. Prawdopodobnie opadające liści zobaczy :)
 
...Umundurujmy też kucharzy i kucharki w wojsku i SW i po 15 latach na emeryturę..

Jak służyłemem w MONie w latach dziewięćdziesiątych to kucharzem był żołnierz. Miał na stanie broń i odbywał strzelania jak każdy.
Był kucharzem tylko dlatego że ktoś musiał gotować i z uwagi na wykształcenie z cywila i predyspozycje robił to on. Dzięki niemu reszta kompanii nie musiała się uczyć gotować zupy i robić kotlety🙂
Chciałbyś kolego zostać przeniesiony do księgowości, logistyki, kadr czy informatyki , ucząc się co pół roku czegoś nowego? A może sam chciabyś liczyć sobie pensję pilnować fantów które zajmujesz, bądź zajmować się rzeczami które robią za ciebie "tłuste koty"?
Temat "czy się należy" został już wyczerpany. Czytaj wypowiedzi kolegów.
 
Ostatnia edycja:
Normalnie ręce opadają. Jeżeli mieliby zaliczyć lata pracy przed aktem mianowania, to tylko wszystkim funkcjonariuszom. Nie da się tego różnicować. Co powiedzieliby w Sejmie, jak to wytłumaczyli? Tym fszom zaliczamy ze wzgl. na zadania wykonywane przed mianowaniem, a tym nie. Absurd przecież. Jeżeli teraz fsze SC wygrają np. w sądach, to obejmie to wszystkich fszy. I vice versa. Nie ma innej możliwości, nawet jeżeli komuś coś wydaje się niesłuszne czy niesprawiedliwe. Koniec kropka.
 
Przeciętne miesięczne uposażenie w byłym UKS.

Zakładając że zaliczą nam służbę przed 1999 oraz że zaliczą pracę w UKS do służby to ciekawe do jakich średnich będą się odnosić zarobki byłych pracowników UKS obecnych funkcjonariuszy w tych latach no bo chyba nie do naszych.

2001. 2953,76
2002. 2953,76
2003. 3200,32
2004. 3296,32
2005. 3395,21
2006. 3446,14
2007. 3446,14
2008. 3525,39
2009. 3595,90
2010. 3595,90
2011. 5003,15
2012. 5096,84
2013. 5096,84
2014. 5096,84
2015. 5096,84
2016. 5096,84
1.01-28.02.2017. 5096,84
1.03-31.12.2017 5808,90
2017
2018 5154,80

Powyżej podałem średnie w SC oraz SCS za ubiegłe lata. Jeżeli w UKS były wyższe płace, a z rozmów z byłymi pracownikami UKS wynika że były wyższe, to średnia będzie o wiele korzystniejsza w finalnym wyliczeniu emerytur niż byłych funkcjonariusz SC i emerytury dużo wyższe. Jeżeli się mylę to proszę sprostować lub podać średnie w ubiegłych latach dla pracowników UKS za ubiegłe lata.
 
Ostatnia edycja:
Sławek podziwiam Twoją cierpliwość i jednocześnie współczuję Tobie że (poza SZLACHETNYMI wyjątkami) czytasz takie wpisy że aż nie mam słów. Pozdrawiam Sławku i trzymaj się. Pa KA :) A do niektórych na forum odezwa - Ludzie najpierw myślcie a następnie piszcie. To forum czytają na przykład Policjancii jest mi wstyd za te PIERDOŁY które niiektórzy z Nas bazgrają. WSTYD I ŻENADA.
 
Ostatnia edycja:
Normalnie ręce opadają. Jeżeli mieliby zaliczyć lata pracy przed aktem mianowania, to tylko wszystkim funkcjonariuszom. Nie da się tego różnicować. Co powiedzieliby w Sejmie, jak to wytłumaczyli? Tym fszom zaliczamy ze wzgl. na zadania wykonywane przed mianowaniem, a tym nie. Absurd przecież. Jeżeli teraz fsze SC wygrają np. w sądach, to obejmie to wszystkich fszy. I vice versa. Nie ma innej możliwości, nawet jeżeli komuś coś wydaje się niesłuszne czy niesprawiedliwe. Koniec kropka.

Sławek, masz 100% rację. Pamiętaj jeszcze o jednej, moim zdaniem bardzo ważnej kwestii. Mianowicie w myśl art. 150 ust. 8 ustawy o KAS w brzmieniu obowiązującym do 31.12.2017 r., okres pracy w UKS wliczał się do okresu służby w SCS! Dopiero wprowadzona z dniem 1.01.2018 r. nowelizacja prawa tego funkcjonariuszy z UKS pozbawiła, co już w sposób oczywisty narusza konstytucyjną zasadę ochrony praw nabytych tych funkcjonariuszy, którzy wstąpili do SCS przed 1.01.2018 r.!
Pozwolę się zapytać, czy podzielasz moją argumentację?
 
Z tego co wiem z autopsji to w czasie gdy nie mieliśmy uprawnień do broni ostrej ,w trakcie kontroli na drodze wspierali nas pracownicy UKS i współpraca była doskonała ,więc należy to docenić i uszanować. Nie mam nic do UKS. Robili mnóstwo niedocenianiej roboty. Teraz z UKS jesteśmy razem. Ale z UKS . Z nikim więcej (mam tu na myśli piony podległe MF) Razem jest nam o wiele bliżej do MSWiA. I to o WIELE bliżej. Nowo utworzona na bazie Służby Celnej i UKS Służba Celno-Skarbowa powinna podlegać pod MSWiA, natomiast Urzędy Skarbowe pod MF .Bardziej dyplomatycznie nie jestem w stanie wyrazić mojego zdania. Pozdrawiam. p.s. chociaż ostatnio odnoszę wrażenie że do MF dochodzą do gremiów decyzyjnych głosy rozsądku A właściwie to jeden głos funkcjonariusza Oficera Starszego Obym się nie mylił.Pozostaję z Szacunkiem i mam nadziejęe Pan to w tej chwili czyta.
 
Ostatnia edycja:
Pan Kaczyński przedstawił swoją "Piątkę", mam i ja swoją, a raczej naszą:

1. Przywrócić do pracy Przewodniczącego Związku Celnicy.pl
2. Przywrócić do pracy zwolnionych funkcjonariuszy, którzy nie dostali propozycji
3. Umundurować funkcjonariuszy, którzy zostali ucywilnieni bez ich zgody
4. Poprawa warunków pracy wszystkich funkcjonariuszy i pracowników KAS
5. Całkowite zrównanie praw emerytalnych z innym służbami mundurowymi

Powinniśmy dać to na transparenty i zacząć wywieszać gdzie się tylko da.
 
A komórki cywilne (ucywilnione) UCS? W kosmos?

Jest kilka rozwiązań odnośnie cywilnych komórek w UCS.
Pierwsze, razem z SCS przechodzą pod MSWiA jako komórki cywilne.
Drugie, pozostają w MF i przechodzą do US.
To jednak temat w zakresie reformy KAS, a nie w wątku dotyczącym emerytur mundurowych.
 
Jest kilka rozwiązań odnośnie cywilnych komórek w UCS.
Pierwsze, razem z SCS przechodzą pod MSWiA jako komórki cywilne.
Drugie, pozostają w MF i przechodzą do US.
To jednak temat w zakresie reformy KAS, a nie w wątku dotyczącym emerytur mundurowych.

Pośrednio dotyczy to wątku emerytur. Większość osób ucywilnionych pełniła służbę nawet 25 lat, w tym na granicy i oddziałach celnych, po wejściu KAS pozbawiono je dosłużenia do pełnej emerytury mundurowej. Oczywiście z wyjątkiem funkcjonariuszy GRK oraz przełożonych w mundurach.
 
Ostatnia edycja:
@abarks - weź pod uwagę, że obecny system liczenia celniczej emerytury mundurowej, mówi o 10 wybranych, kolejnych latach, a średnie z lat przed rokiem 1999 RELATYWNIE mogą być wyższe.
 
@MOTYW-ACJA - Nie zauważasz, że niektórzy myślą wyłącznie o własnym tyłku? Nie interesuje ich los ani "starych" celników, ani "ucywilnionych", a żądają tylko wszystkiego dla siebie.
 
@abarks - weź pod uwagę, że obecny system liczenia celniczej emerytury mundurowej, mówi o 10 wybranych, kolejnych latach, a średnie z lat przed rokiem 1999 RELATYWNIE mogą być wyższe.

Kwestia przywrócenia do służby - całkowicie zasadna - to temat ważny, ale wątek emerytur nie jest do tego właściwym miejscem.
 
@MOTYW-ACJA - Nie zauważasz, że niektórzy myślą wyłącznie o własnym tyłku? Nie interesuje ich los ani "starych" celników, ani "ucywilnionych", a żądają tylko wszystkiego dla siebie.

Wypowiedzi mające w treści antagonizowanie jednych przeciwko drugim, pozbawione jakichkolwiek merytorycznych argumentów, powinny być usuwane, a ich autorzy banowani.
 
W końcu jeden, rzeczowy komentarz. Szkoda tylko, że nie zauważasz, iż piszesz o swej belce w oku.

Niestety, komentarz postu do @abarks'a, to ni pies, ni wydra. Właśnie ty odnosisz się PONOWNIE do czegoś, o czym w poście w ogóle nie ma mowy! Już Kolega @bolo1999 zwrócił ci uwagę, że czepiasz się różnych wypowiedzi, pisząc zupełnie nie na temat. Idź ty lepiej do laryngologa ...
 
W końcu jeden, rzeczowy komentarz. Szkoda tylko, że nie zauważasz, iż piszesz o swej belce w oku.

Niestety, komentarz postu do @abarks'a, to ni pies, ni wydra. Właśnie ty odnosisz się PONOWNIE do czegoś, o czym w poście w ogóle nie ma mowy! Już Kolega @bolo1999 zwrócił ci uwagę, że czepiasz się różnych wypowiedzi, pisząc zupełnie nie na temat. Idź ty lepiej do laryngologa ...

Do moderatora:
Kolejna wypowiedź uczestnika forum pozbawiona argumentacji, związku z wątkiem, zawierająca obraźliwe uwagi.
Proszę o usunięcie wypowiedzi i skierowanie ostrzeżenia dla jej autora.
 
Back
Do góry